dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.519
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    [QUOTE=fotohobby;6905804]
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    fotochobby mam pytanie. Mieszkasz już? Jeśli tak to od kiedy i czy miałeś projekt OP?[/QUOTE ]

    instalacja wg projektu przygotowanego na podstawie OZC asolta. Działa od pażdziernika.

    W każdym razie, cieszy mnie, ze zrozumiałeś zasadność przewymiarowania pomieszczeń, gdzie spodziewamy się zmian. I tyle. Projektowanie na 100% to póżniejsze kombinowanie z Tz w przypadku najdrobniejszej zmiany.
    Tak się składa, ze się tego nie praktykuje
    Nie wiem czy powninienes sie przyznawac zaraz otrzymasz okreslenie owieczki (to z tych łagodniejszych)

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Liwko a powiedz mi co zrobisz w przypadku gdy dla danej Tz w jednym pomieszczeniu masz już minimalny rozstaw rurek dajmy na to 10cm i uzyskałeś tam satysfakcjonującą Cię temp powiedzmy 24 stopnie. Teraz przechodzisz do drugiego i powiedzmy wychodzi Ci że np. chcesz tam 22 stopnie i dla uzyskania tej temp. potrzebujesz 100m rurki ale tu pojawił się problem bo rozstaw rurek wyszedł 50cm co będzie skutkowało dyskomfortem w odczuciu temp. Nie zrobisz przypadkiem dwóch pętli po 80m i aby zagęścić rurki do tych optymalnych 30cm a potem lekko ich nie zdławisz na rotametrach aby uzyskać w tym pomieszczeniu satysfakcjonującej cię temp. Jak widzisz czasem się nie da ułożyć i zaprojektować tak rozłożenia rurki aby nie tykać rotametrów.
    To ja odpowiem pytaniem na pytanie. Przy jakiej temperaturze zewnętrznej czujesz rurki pod posadzką w salonie? Te dwa, trzy dni raz na dwa trzy lata mogę czuć ten dyskomfort.

    Na resztę pytań odpowiem po weekendzie.

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    To ja się może jeszcze wtrace i wyrażę swoją opinię jak dla mnie to sterowanie każdym pomieszczeniem z osobna przy op.to totalny bezsens skoro dom traci powiedzmy 1stopien za 12 godzin zresztą podłogowa z silownikami to rzadkość chyba nie bez powodu akurat zajmuje się wykanczaniem mieszkań i przez ostatnie lata spotkałem chyba tylko jedną taką instalacje ale jak to już pisano wcześniej owieczki są po to aby je gonić

  4. #124

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie, zamiast się kłócić, to lepiej powiedzcie czy podłogówkę lepiej wykonać z rury fi20 czy fi 16? Powierzchnie w granicach 10m2 lub mniej na pętlę.
    Pomijam aspekt księgowy


  5. #125

    Domyślnie

    Zdecydowanie średnice 16x2 lub 18x2.

    Orientacyjne maksymalne długości obwodów grzewczych (z przewodami zasilającym i powrotnym)
    rur KAN‑therm:
    12×2 – 80 m
    14×2 – 80 m
    16×2 – 100 m
    18×2 – 120 m
    20×2 – 150 m
    25×2 – 160 m

    Wydajność OP można oszacować w przybliżeniu za pomocą tabeli (strona 29): http://pl.kan-therm.com/kan/upload/p...liczeniowe.pdf

    Przy OP zdecydowanie zalecam wykonanie projektu i policzenie instalacji dzięki czemu unikniemy znacznego przewymiarowania instalacji (długości rur) a tym samym unikniemy niepotrzebnych wydatków finansowych, po drugie dokładnie określimy i sprawdzimy czy temp. powierzchni podłogi nie przekroczą max. dopuszczalnych wartości (dyskomfort), po trzecie uzyskamy gotową regulacje hydrauliczną całej instalacji.
    http://pl.kan-therm.com/

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony