dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie Pomocy izolacja fundamentu z kamienia w starym budynku

    Witam moja babcia kupiła dom w 2000 r w stanie koszmarnym (dom ma na pewno 100 lat) i tak z dziadkiem dłubała i dłubie dalej już tyle lat.. Na chwilę obecną mamy ocieplony budynek styropianem 5 cm i zaciągnięte raz klejem za tydzień zaczyna się remont dachu , a ja wpadłem na pomysł że zaizoluje fundament. Zacząłem kopać znalazłem dren ale wszystko zasypane ziemią i wielkimi kamieniami (dziadek jak żył coś próbował działać), wyczytałem że musi być dren zasypany żwirem ale mam kilka pytań:
    1.Na jaką głębokość kopać (kopię ręcznie, wiem zajazd ale brak PLN). Dokopałem się do kamieni na których stoi budynek jest tam glina i woda .
    2. Na kamieniach nie ma nic oprócz ziemi, gliny jak wyczyścić tę ziemie, glinę dać jakąś zaprawę murarską, może cement z piaskiem i na to kupiony dysprobit tytana (asfaltowo kauczukowy) potem folia kubełkowa?
    3. Na jaką głębokość dać dren bo dokopałem się do niego po 50 cm ( zdjęcia)
    Pomóżcie bo słabo się w tym orientuje a trzeba robić.
    Wiem już że całego domu odkopać nie mogę bo może się zawalić
    Z tego co rozmawiałem z babcią część pomieszczeń ma styropian pod podłogą (izolacja pozioma ) nie ma tylko w kuchni i łazience

    Linki do zdjęć:
    http://zapodaj.net/528694b96e49d.jpg.html
    http://zapodaj.net/923a47c8a7f6a.jpg.html
    http://zapodaj.net/f16878ff7c1b8.jpg.html
    http://zapodaj.net/c7fa6595eb3a4.jpg.html
    http://zapodaj.net/8c36a29a2c5ed.jpg.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0050[1].jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	325669  
    Ostatnio edytowane przez p.kaldonski95 ; 27-07-2015 o 20:50

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    A jaka przyczyna tych prac - co domowi dolega ???

    Jeśli "zawilgocone ściany" - tak do metra nad ziemię - to tego nie usuniesz jakimiś szaleńczymi pracami podziemnymi,
    zawal te dziurę i daj sobie spokój. Jeszcze domek zawalisz i tyle.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    No ale dren muszę poprawić był zasypany ziemią ... Czym uzupełnić te dziury w kamieniach jaką zaprawą ???????? na jaką głębokość dać dren... chcę to zrobić tak na przyszłość jak już tylko wykopałem to co to za problem pokopać dalej i zaizolować i ocieplić głębiej ...

    Najważniejsze pytania to czym to pouzupełniać i na jaką głębokość kopać aby izolować i na jakiej głębokości dać dren bo teraz patrzyłem i trochę wody się tam nazbierało
    Ostatnio edytowane przez p.kaldonski95 ; 28-07-2015 o 09:38

  4. #4

    Domyślnie

    1.Trzeba mieć świadomość, że bez izolacji poziomej w ścianie nigdy piwnica nie będzie sucha (zawsze będą wilgotne ściany).
    2.Dren kładzie się na wysokości podłogi w piwnicy. Są studzienki odsączające ? Do czego podłączony jest dren ?
    3.Ubytki uzupełnia się zaprawą reprofilacyjną (PCC). W ekonomicznej wersji będzie to zaprawa cem.-wap. (sama cementowa ma za duży skurcz i odejdzie od kamieni).
    4. Masę bitumiczną lub szlam uszczelniający nanosi się na RÓWNĄ powierzchnię. Zasypuje się czymś co przepuszcza dobrze wodę. Trzeba odizolować ten piasek, czy żwir od gliny geowłókniną.
    Ostatnio edytowane przez wojtusp ; 28-07-2015 o 10:20

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    Nie posiadam piwnicy więc na jaką głębokość dać dren (tam gdzie stoi woda gruntowa ???) studzienki odsączające są ...
    Czyli ten fundament uzupełnię i wyrówna zaprawą cementowo wapienną i potem na to masa bitumiczna.
    Dokopałem się z 1.2 m od wysokości końca ocieplenia jest tam dużo wody (pewnie gruntowa) i na to dać geowłókninę (bo pod wodą już jest glina) potem trochę żwiru na to dren i do samej góry żwir czy to bd dobrze. Babci facet kłoci się ze mną że ten budynek posiada izolację poziomą że jak go budowali ok 100 lat temu to izolowali poziomo czy to prawda ??? Wiem że dziadek jak żył dawał gdzieniegdzie folie styropian i wylewkę prawie jestem pewien że nie ma w kuchni i łazience bo tam grzyb wychodzi na ścianach czy mam rację ???

  6. #6

    Domyślnie

    W takiej sytuacji nie ma sensu robić ani drenażu ani izolacji Wystarczy pozioma izolacja pod podłogą i pozioma w ścianie tuż nad terenem

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Tu najlepiej zrobić podcinkę murów, a nie bawić się w odkopywanie fundamentów.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam chciałem się dowiedzieć na czym (jaka zaprawa bądź jakaś pianka ) zamontować kratkę rewizyjną w kominie (stary dom, komin z cegły ) do wyciągania sadzy. Czy jak rozkuje ścianę potrzebna mi jakaś specjalna maska ???

    Pisałem w odpowiednim dziale ale cisza ze strony forumowiczów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony