dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 70
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1398
  1. #1101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Niezle wyglada tylko sie zastanawiam czy nie bedzie sie jednak rzucac w oczy, ze to imitacja plyt.
    Chodzi mi o to, ze to wszystko na wysokosci oczu jest. Myslales moze o odwrotnym ukladzie ? ("plyty" na pietrze a parter zwyczajny tynk?).Wtedy dom jakby ciezszy sie wydaje.
    W takim wypadku te linie wypadna wyzej wiec chyba zludzenie plyt bedzie lepsze. O ile zalezy Ci na tym wrazeniu.
    Ogolnie pomysl mi sie podoba i bede sledzil jak to wyjdzie - powodzenia
    Odwrócenie brzmi ciekawie, jednak obawiam się, że za dużo ciemnego koloru na dość dużej bryle, może nie tylko zaburzyć temperaturę otoczenia, ale też za mocno dociążyć otoczenie... ale jak będę miał chwilę, zobaczę, jak, by to wyglądało...

    Pozdrawiam i zapraszam do dalszych obserwacji
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  2. #1102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Hmm, zrobiłem bardzo szybki (5 minut) reverse... raczej zostanę przy oryginale...

    1 - za dużo szarości
    2 - nie wiadomo co zrobić ze ścianą północną
    3 - budynek (szczególnie górna cześć wystawiona na bezpośrednie światło przez cały dzień) będzie się przegrzewał i dogrzewał tarasy, oraz otoczenie - za duże wzrosty temperatur
    4 - jest tyle różnic w wymiarach okien, liniach początku i końca, i do tego różnych na każdej ścianie, że w sam raz miszmasz na drobne elementy, przy większych płytach kiepsko to wygląda... a chyba teraz po kilku analizach nie mam siły i kasy na drobne elementy

    Tak to wygląda:







    Pa
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  3. #1103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ok, lekko poprawiona wersja... ale nadal stawiam na pierwszą wersję.









    ...
    Ostatnio edytowane przez Mysław ; 26-05-2018 o 12:05
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  4. #1104

    Domyślnie

    A mi się te ostatnie wersje na wizualizacjach bardziej podobają. Może dlatego, że na tych wcześniejszych biały jest... jakiś taki brudny To miał być taki biały jak na reverse, czy jakiś właśnie taki szarobiały?

  5. #1105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A mi się te ostatnie wersje na wizualizacjach bardziej podobają. Może dlatego, że na tych wcześniejszych biały jest... jakiś taki brudny To miał być taki biały jak na reverse, czy jakiś właśnie taki szarobiały?
    Biały wszędzie jak na tych ostatnich (rewersach).. tylko tam robiłem lekki filtr dla innego odbioru rysunku
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  6. #1106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mały pokaz kolorów z programu kolorystycznego caparola (jest dla zdjęć, ale dla testów wystarcza), oraz pokaz, jak kolory mogą zmieniać proporcje i odbiór...









    ...

    użyte i testowane kolory to
    - Burgund 65
    - biały (9003) tzw. sygnałowy
    - Venato 30
    - Granit 30
    - Verdo 10

    ...
    Ostatnio edytowane przez Mysław ; 26-05-2018 o 15:25
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  7. #1107
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Szczerze mowiac mi sie podoba bardziej wersja druga i to z zielonymi ramkami.
    Byl kiedys podobny kolorystycznie projekt blizniaka u Lipiskich - dla mnie bomba
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  8. #1108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Szczerze mowiac mi sie podoba bardziej wersja druga i to z zielonymi ramkami.
    Byl kiedys podobny kolorystycznie projekt blizniaka u Lipiskich - dla mnie bomba
    Hmm... nie wiem co będzie... zobaczymy... czekam na wycenę Firefighter'a... jakkolwiek bonie, okapniki itd, kupuję na wersję pierwszą.
    W sumie już zamówione, tylko z zapłatą czekam na akcept Mysławy.

    Liczę, że jutro faktycznie ktoś się pojawi od tej kostki, tak jak się odgrażali - o 7:00

    Właśnie rysuję jak co ma wyglądać, potem to druknę i jutro jak ja będę w pracy, Mysława będzie miała podręczny pomocnik w razie pytań.

    Ah i jutro przyjadą drzwi między garaż a dom - Gerda antywłamaniowe, kolor .... oczywiście antracytowy, niby ma być podobne do drzwi wejściowych - zobaczymy jutro.

    c.d.n...
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  9. #1109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Na pewno wersja z grafitem w roli głównej i białym tylko jako dodatek. Dom zrobił się spójny jako bryła i zniknął problem pustej ściany. Nie potrzebnie obawiasz się ilości grafitu na bryle domu. Ciemne kolory optycznie pomniejszają. Poza tym grafitowe ściany po prostu genialnie połączyły się z dachem. Jest SUPER
    Widziałeś "stodołę Pawła i Demona"? Cały dom razem z dachem jest pokryty czarnym łupkiem. Do tego odrobina drewna. Moim zdaniem to najpiękniejsza elewacja na forum i nie tylko. Niewiele takich WOW spotkałam w internecie.
    Zrób do tego delikatne - wyłącznie we wnękach otworów dodatki Burgund 65. Taki ostrożny kontrast, eye catching, "zadra" bardzo elegancka, jak skromna biżuteria do sukni. A może zamiast tynkiem wykończ wnęki okienne ciemnym drewnem
    Moim zdaniem starannie zrobione "boniowanie" tynkiem będzie wyglądać dobrze. Nie martwiłabym się tym co napisał dpo o imitacji płyt.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1110
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    ...Nie martwiłabym się tym co napisał dpo o imitacji płyt.
    Ale ja nie mialem niczego zlego na mysli i nikogo nie chcialem urazic. Imitacja nie musi sie zaraz zle kojarzyc. Podroba to co innego, ale imitacja niekoniecznie musi miec negatywne konotacje.Sam mam nadzieje zrobic cos podobnego jak Myslaw.
    Nie ukrywam jednak, ze wolalbym plyty, ale pewnie finansowo nie podolam i stad pomysl z plytkim boniowaniem jest ciekawy.
    Trzymam kciuki, zeby wyszlo pieknie.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  11. #1111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dpo, twoja uwaga byla bardzo cenna, bo to musi byc starannie wykonane. Ja przynajmniej nie przyjelam zle tego co napisales. Buduje sie dom tak zeby bylo najlepiej. odebralam twoj post jako podkreslenie, ze musi byc dokladnie wykonane
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pestka... kij w mrowisko!

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Na pewno wersja z grafitem w roli głównej i białym tylko jako dodatek. Dom zrobił się spójny jako bryła i zniknął problem pustej ściany. Nie potrzebnie obawiasz się ilości grafitu na bryle domu. Ciemne kolory optycznie pomniejszają. Poza tym grafitowe ściany po prostu genialnie połączyły się z dachem. Jest SUPER
    Rozważałem tę opcję... ale nadal - obawiam się, że nie wyjdą ładnie imitacje płyty... z kilku powodów:
    1 - duże gabaryty i wysokość oraz zasłonięta całość podczas prac przez rusztowanie, więc nie będzie widać pomyłek w prostolinijności
    2 - nie wyjdą ciekawie podziały... po prostu okna są na różnych wysokościach, kończą się i zaczynają w różnych miejscach - tylko parterowe elementy są w miarę zsynchronizowane... boję się bałaganu...
    3 - nadal duża ilość szarości... dostałem zdjęcia takiej realizacji od Firefigtera, pozwolę sobie wrzucić jedno z nich.. dla mnie wykonanie poprawne, ale dom jest smutny i dla mnie przygnębiający... a to bardzo ciemne imitowane drewno do antracytu i szarości jakoś mi nie podeszło.. może dlatego, że to "kiepska" imitacja?





    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Widziałeś "stodołę Pawła i Demona"? Cały dom razem z dachem jest pokryty czarnym łupkiem. Do tego odrobina drewna. Moim zdaniem to najpiękniejsza elewacja na forum i nie tylko. Niewiele takich WOW spotkałam w internecie.
    Widziałem, nasz dom też miał być pokryty blachą na rąbek ze ścianami głównej bryły włącznie, lub łupkiem - i nawet to wycenialiśmy... niestety nie stać nas (ani też przewlekać dalej budowę aby nazbierać lub robić etapami) wydaje się, że nieźle zarabiam.. ale nie stać mnie na okap za 7 tyś zł... więc łupki, elewacje na wełnie, ruszty, potężne w porównaniu z moimi tafle szkła...

    Bardzo mi się podoba wiele rozwiązań, jakie przedstawia zacytowany bohater i jego właściciele, ale muszę iść na kompromisy.. do tego mój szary to będzie ledwie szary (jak na foto od firefightera), a nie grafitowy czy prawie czarny... więc się muszę z tym chwilę zastanowić...

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zrób do tego delikatne - wyłącznie we wnękach otworów dodatki Burgund 65. Taki ostrożny kontrast, eye catching, "zadra" bardzo elegancka, jak skromna biżuteria do sukni. A może zamiast tynkiem wykończ wnęki okienne ciemnym drewnem
    To już zdecydowane i wycenione, zieleń wpada w oko, ale po chwili ceny - ten burgund wygrywa.
    Tutaj dla czytających uwaga - nie da się wybarwić tak tynku, więc owy burgund, to będzie farba/lakier od Caparola, który zostanie położony na biały tynk, który trzeba ułożyć we wnękach. Zastanawiam się czy odcinać płyty (idąc w kierunku "profesjonalnej imitacji), ale mnie chyba moi wykonawcy zastrzelą... lub po prostu skutecznie podniosą cenę

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Moim zdaniem starannie zrobione "boniowanie" tynkiem będzie wyglądać dobrze. Nie martwiłabym się tym co napisał dpo o imitacji płyt.
    PRzez staranne, zacząłem się zastanawiać, jak to będzie wyglądało i chyba gdzieś na kawałku grubego EPS zrobimy próbę - bez "unaturalniania" i z "unaturalnianiem" naszej imitacji płyt...

    W ramach "unaturalniania" imitacji widzę np. takie szczegóły:









    Czyli grubość płyty, bonie trzeba nacinać na przecięciach, aby udawały, że płyty stanowią całość, a nie że są nafrezowane "czyli jakby nie do końca nacięte"...

    I teraz nie wiem co zrobić... po raz kolejny - forum to kopalnia wiedzy, pomysłów, życzliwych ludzi ale też kopalnia zagadek i wyzwań dla siebie samego...

    Pozdrawiam
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  13. #1113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Ale ja nie mialem niczego zlego na mysli i nikogo nie chcialem urazic. Imitacja nie musi sie zaraz zle kojarzyc. Podroba to co innego, ale imitacja niekoniecznie musi miec negatywne konotacje.Sam mam nadzieje zrobic cos podobnego jak Myslaw.
    Nie ukrywam jednak, ze wolalbym plyty, ale pewnie finansowo nie podolam i stad pomysl z plytkim boniowaniem jest ciekawy.
    Trzymam kciuki, zeby wyszlo pieknie.
    Ja też tego tak nie odebrałem i myślę, że PEstka też nic złego nie miała na myśli
    Rozumiem o czym mówisz, i stąd w poprzednim poście ewentualne pomysły i na co zwrócić uwagę:
    - połysk,
    - drobna różnorodność płyt względem siebie,
    - odpowiednie boniowanie
    - listwy odcinające, lub umiejętnie zrobione maskowania na brzegach
    - ewentualne dobranie ciemniejszej farby (o jeden odcień producenta) do malowania boni

    Co do wyboru ori czy revers - się zobaczy.
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  14. #1114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Dpo, twoja uwaga byla bardzo cenna, bo to musi byc starannie wykonane. Ja przynajmniej nie przyjelam zle tego co napisales. Buduje sie dom tak zeby bylo najlepiej. odebralam twoj post jako podkreslenie, ze musi byc dokladnie wykonane
    Popieram tok myślenia - nikt nie miał nic złego w konotacji z Twoją wypowiedzią
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  15. #1115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czytajac takie watki jak twoj, Myslaw, mam wrazenie, ze wszyscy wypowiadajacy sie, dokladajac cos od siebie, buduja razem dom. Takie dobre emocje prezentuja tu wszyscy

    Ciekawa jestem techniki, ktorej uzyje Firefighther , zeby wykonac odciecia „płyty” od „płyty”.

    P.S.: Przepraszam za brak polskich liter . Uczę swoje palce nowej klawiatury.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #1116

    Domyślnie

    zastanawiałeś się może nad płytami cermicznymi o grubośći 3mm i wymiarach 3m x 1m? Widziałem dom wyłożony takimi płytami. Wygląda świetnie. Jest to lekkie, nie trzeba stelażu tylko wprost klei się na elewację
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  17. #1117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko cena...

  18. #1118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Myślę, że nie tylko cena. Takich płyt nie przykleja się do elewacji i po zawodach. Muszą być zakołkowane i to tak, żeby nie było widać.

    Dom z linku jest obłóżony płytami. Nie wiem, czy to są płyty betonowe, czy bardzo ostatnio promowane w czasopismach architektonicznych płyty ceramiczne. W każdym razie widać kołkowanie, które jakoś urodzie elewacji nie wadzi
    https://www.homedsgn.com/house-in-sp...dL90sytC7JRd8j
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 29-05-2018 o 16:19
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #1119

    Domyślnie

    Myslaw Ciemne na dole białe na goze z imitacjami płyt i do tego słomkowe obrzeża okienne plis taka wizualizacje. Mnie tylko martwi nagrzewanie salonu w momencie ciemnej ściany na dole w tak słoneczne dni jak dziś i wczoraj.
    Ostatnio edytowane przez Myslawa ; 29-05-2018 o 18:49

  20. #1120

    Domyślnie

    I proszę ci z tymi tarasami ??

Strona 56 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony