dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 245
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 4893
  1. #4681
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 308_Martinez
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam. Uruchomiłem właśnie mój Legalett wraz z wymiennikiem kominkowym i nasuwa się mi pytanie odnośnie czujników w kominku. Legalett pisze na stronie iż po osiągnięciu 80 stopni na czujnikach kominka wentylatory włączą się automatycznie. Niestety u mnie po nastawieniu wszystkich termostatów (Aurotron 2005) na 7 stopni i rozpaleniu w kominku wentylatory się nie włączają. Myślę mała temperatura,przyłożyłem czujniki na rurę spalinową która była gorąca i nic. Nie pozostało mi nic innego niż nastawić na dwóch termostatach wyższą temperaturę aby wentylatory pracowały. Jak to jest z tymi czujnikami w kominku? powinny włączyć wentylator?

  2. #4682

    Domyślnie

    Martinez
    Już o tym pisałam - u nas trzeba bardzo mocno nahajcować na początku (paczka brykietu na raz), żeby wentylator się załączył. Potem już można palić spokojniej.
    Oczywiście dotyczy to każdego rozpalania w kominku. Wypróbuj i daj znać czy tak działa.
    gg 170627

  3. #4683
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 308_Martinez
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja te czujniki przyłożyłem bezpośrednio na czopuch i nic . A niby na 80 stopni są nastawione.... według mnie to na 280 ))
    Rozebrałem puszkę w której jest termostat i pokręciłem w lewo sądząc iż zmniejszam temperaturę włączenia . I powiodło się,teraz się wentylatory L włączają Nie mam termometru ,ale jak sobie kupię to ustawię to faktycznie na 80
    pozdrawiam.
    Marcin

  4. #4684
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 308_Martinez
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0581.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	138507

    Mój transformers

    przepraszam że tak post za postem.
    Ostatnio edytowane przez 308_Martinez ; 24-09-2012 o 21:59

  5. #4685
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Oranżada

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Świetny ;D







    _________________
    naprawa piecyków gazowych
    Ostatnio edytowane przez Oranżada ; 27-09-2012 o 23:01

  6. #4686

    Domyślnie h/doba

    Czy ktos wie ile godzin w ciągu doby wystarczy grzać Legalettem aby utrzymać przyzwoitą temperaturę?
    Zamierzam grzać 4 godziny 2-6 rano, a potem w ciągu dnia tylko kominek.
    Ostatnio edytowane przez jesionek ; 02-10-2012 o 09:34

  7. #4687
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dars

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Paniówki k.Gliwic
    Kod pocztowy
    44-177
    Posty
    73

    Domyślnie

    Myślę, że bez podania danych odnośnie parametrów domu (ew. zapotrzebowania na ciepło) nikt Ci nie odpowie.
    Najważniejsze, aby być zdrowym.
    -----------------------------------------
    Dziennik budowy mini domku w Paniówkach + KOMENTARZE

  8. #4688

    Domyślnie

    Przydały by się także dane dotyczące samego Legalettu (moc).

  9. #4689

    Domyślnie Mysz ?????????????????????

    Zapotrzebowanie końcowe energii 90 kW/m2, 210 m2 daje 19000 kWh / rok razem z podgrzewaniem wody /20% całej wartosci/ Legalett 2x4 kW

    Ale mam od wczoraj inny problem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Z zabudowy kominka słychać szelest folii aluminiowej, jakby chodziła mysz.
    Ta folia łączy kanały legaletu z komorą kominka. Nie wiem czy chodzi w przewodach czy na zewnątrz. Dzisiaj postawimy łapkę.
    Czy to możliwe, żeby jakies gryzonie dostały się do rur grzewczych legalettu od strony fundamentu?
    Jesli tak to mam dziurę w systemie i będę grzać atmosferę wokół domu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Czy ktos miał cos podobnego??????????????????
    Ostatnio edytowane przez jesionek ; 04-10-2012 o 08:12

  10. #4690

    Domyślnie

    Do legalettu nie dostana się inaczej niż przez niezabezpieczony agregat lub wymiennik kominkowy. Rury są całkowicie zakryte betonem. Baaardzo twardym. Wiem cos o tym

    Napal w kominku . Problem zniknie.

  11. #4691

    Domyślnie

    O.K. Ale agregaty są zabezpieczone i zakafelkowane, a wymienniki kominkowe zabudowane, kominek zabudowany. Zostaje komin i czerpnia powietrza....
    Puszczę kominek i to cos zatka przewody legaletu?

  12. #4692

    Domyślnie

    Po zamknięciu instalacji legalett nic do niej się nie dostanie i nie wydostanie.
    Jeżeli szeleści to w kominku.

  13. #4693

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB Zobacz post
    Po zamknięciu instalacji legalett nic do niej się nie dostanie i nie wydostanie.
    Jeżeli szeleści to w kominku.
    Uwaga!!!!! To był nietoperz.....
    i przeżył pomimo jednego dnia palenia w kominku.
    Dał się wyciągnąć i został wypuszczony.
    Legalett cały!

  14. #4694

    Domyślnie

    To macie jednego lokatora zaliczonego
    U nas roboty skutecznie sabotował Kopciuch - na przykład gniazdo na więźbie wewnątrz. No i czekaliśmy z sufitem podwieszanym, aż się wyprowadzi.
    gg 170627

  15. #4695

    Domyślnie termostaty legalett

    Czy ktos wie, czy termostaty od legalettu mają i ew. jaką histerezę?

    tzn. czy nastawienie temperatury grzania np. 21° powoduje, że system dąży do temp. np. 21,5 i dopiero się wyłącza.

  16. #4696

    Domyślnie

    Wczoraj uruchomiliśmy ogrzewanie w naszym domu.

    Cały czas zastanawiam się nad optymalizacją sterowania. Aktualnie mamy 9 termostatów w każdym pomieszczeniu. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, może sam coś takiego optymalizował? Chciałbym sterować systemem za pomocą jak najmniejszej ilości termostatów, ponieważ teraz latam pomiędzy 9 sztukami i co kilka dni zmieniam ustawienia co jest na prawdę niewygodne. Myślę o jakimś bezprzewodowym systemie sterowania żebym mógł za pomocą telefonu zmieniać ustawienia, ale to już bardziej w sferze marzeń.

    Będę wdzięczny za sugestię jak to rozwiązać.
    Dom z poddaszem (MTMStyl - Calineczka), pow. po podłodze 142m2 + garaz nieogrzewany (27m2), podłoga styro 16cm, sciany ytong 24cm 500 + 25cm styro U=0,04. Poddasze wełna 40cm U=0,035, podłoga nad garażem 10cm styro, okna U=1,0 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: legalett elektryczny rurki 50mm (15kW) w wylewce akumulacyjnej (20cm), wentylacja mechaniczna StorkAir, bojler elektr. 200l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryły, brak kominka...

  17. #4697

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym zapytać o ustawienie na termostatach.
    Mam taryfę weekendową i tak od 21:00 godziny w piątek do 6:00 godziny w poniedziałek Legalett może się włączać kiedy chce.
    W weekendy mam ustawioną temperaturę na 20 stopni ( a grzeje do 21,5 stopnia), reszta ustawiona jest tak by w godzinach od 21:00 do 6:00 utrzymywało temperaturę 19 stopni i tu zaczyna się problem.
    W poniedziałek wieczorem nie załącza się bo temperatura jest wyższa od 19 stopni.
    We wtorek raz się załączy raz nie( temperatura dalej wyższa niż te 19 stopni, ale nie znacznie)
    W środę załączy się i jedzie cały czas od 21:00 do 6:00.
    W czwartek tak samo.
    W piątek grzeje, aż do soboty tak do około 16:00,znowu super ciepło, ale nie zatrzymuje się na 20 stopniach a grzeje do 21-21,5 stopnia, sprawdzone na termometrze rtęciowym zaraz obok termostatu

    Jak ustawić termostaty by temperatura była zgodna z ustawieniami i by nie doszło do spadku poniżej tych 19 stopni w cudowne środy

    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Roger

  18. #4698

    Domyślnie

    Cytat Napisał roger_s Zobacz post
    Witam,

    Chciałbym zapytać o ustawienie na termostatach.
    Mam taryfę weekendową i tak od 21:00 godziny w piątek do 6:00 godziny w poniedziałek Legalett może się włączać kiedy chce.
    W weekendy mam ustawioną temperaturę na 20 stopni ( a grzeje do 21,5 stopnia), reszta ustawiona jest tak by w godzinach od 21:00 do 6:00 utrzymywało temperaturę 19 stopni i tu zaczyna się problem.
    W poniedziałek wieczorem nie załącza się bo temperatura jest wyższa od 19 stopni.
    We wtorek raz się załączy raz nie( temperatura dalej wyższa niż te 19 stopni, ale nie znacznie)
    W środę załączy się i jedzie cały czas od 21:00 do 6:00.
    W czwartek tak samo.
    W piątek grzeje, aż do soboty tak do około 16:00,znowu super ciepło, ale nie zatrzymuje się na 20 stopniach a grzeje do 21-21,5 stopnia, sprawdzone na termometrze rtęciowym zaraz obok termostatu

    Jak ustawić termostaty by temperatura była zgodna z ustawieniami i by nie doszło do spadku poniżej tych 19 stopni w cudowne środy

    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Roger
    Może zobacz ustawienie na termostacie kiedy ma się wyłączać.
    Ja ustawiam temperaturę wyższą od pożądanej a następnie ustawiam tylko 2-6 godzin czas działania termostatów w zależności od temperatury na dworze.
    Nie ma sensu żeby chodziły przez całe noce. Zobacz metodą prób i błędów ile godzin muszą chodzi u Ciebie żeby temperatura nie spadła, a gwarantuje Ci, że dużo oszczędzisz.
    Dom z poddaszem (MTMStyl - Calineczka), pow. po podłodze 142m2 + garaz nieogrzewany (27m2), podłoga styro 16cm, sciany ytong 24cm 500 + 25cm styro U=0,04. Poddasze wełna 40cm U=0,035, podłoga nad garażem 10cm styro, okna U=1,0 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: legalett elektryczny rurki 50mm (15kW) w wylewce akumulacyjnej (20cm), wentylacja mechaniczna StorkAir, bojler elektr. 200l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryły, brak kominka...

  19. #4699

    Domyślnie

    Te 2-6 godzin grzania załączasz przed końcem nocnej taryfy czy kiedy?
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  20. #4700

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    Te 2-6 godzin grzania załączasz przed końcem nocnej taryfy czy kiedy?
    Tak, zgadza się, przed 6 rano.
    Aktualnie grzeje 2-3 godziny.
    Dom z poddaszem (MTMStyl - Calineczka), pow. po podłodze 142m2 + garaz nieogrzewany (27m2), podłoga styro 16cm, sciany ytong 24cm 500 + 25cm styro U=0,04. Poddasze wełna 40cm U=0,035, podłoga nad garażem 10cm styro, okna U=1,0 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: legalett elektryczny rurki 50mm (15kW) w wylewce akumulacyjnej (20cm), wentylacja mechaniczna StorkAir, bojler elektr. 200l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryły, brak kominka...

Strona 235 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony