dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przewidywalny koszt dachu

    Bardzo proszę o podanie przewidywalnego kosztu kompletnego dachu + orynnowania tych 2 projektów. Dachówka cementowa, brak kominów (będzie WM) . Ten drugi projekt będzie bez wykuszu.
    Dziękuję za pomoc

    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...521_opisogolny

    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...409_opisogolny

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    U mnie, za dach 110 m2, dwuspadowy:
    więźba, deskowanie, papa, łaty, dachówka ceramiczna, rynny, dodatki, materiały + robocizna
    Wyszło około 18'000 materiały + 10'000 robocizna.

    Może Ci to pomoże

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    U mnie, za dach 175m2 wielospadowy ( 3 lukarny)
    więźba, deskowanie, papa, łaty, dachówka ceramiczna roben, rynny wavin itp
    Materiał 36000 + Robocizna 17000

    Poznań

  4. #4

    Domyślnie

    Z pełnym deskowaniem, dachówką ceramiczną, materiałami i robocizną licz ok. 250zł za m2 dachu.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  5. #5

    Domyślnie

    A z dachówką cementową ? Ceramicznej raczej nie biorę pod uwagę za względu na cenę.

    Zastanawiałem się też nad zmianą projektu na taki z poddaszem użytkowym i wyższą ścianą kolanową - wtedy dach mniejszy, dwuspadowy = tańszy. Ale z kolei trzeba doliczyć schody, 2 łazienki u góry, ocieplenie poddasza i nie wiem czy to nie wyjdzie tyle co droższy dach w parterówce.
    Ostatnio edytowane przez admiralbar ; 11-10-2015 o 20:43

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedy ja liczyłem koszty mojego dachu różnica między ceramiczną a cementową nie była duża. Mówimy tu o dachówkach ze średniej półki. Cementowa jest cięższa więc trzeba mocniejszą więźbę - więcej drewna. Trzeba to wszystko policzyć.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony