dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie 12 tys. za kanalizację !? a może lepiej szambo ? Jaki wybór?

    Kanalizacja na mojej działce kosztuje 12 tys. nic ująć.
    Co w takim przypadku ? Czy zdecydować się na szambo ? (na oczyszczalnie nie mam zgody ze względu na niedalekie ujęcie wody).
    Co poradzicie:
    1. Czy wybulić tą kwotę i się nie martwić co miesięcznymi zapachami i tzw. jeżdżącą beczką śmiechu (gów..wozem)
    2. Czy też wykonać szambo za ok. 2 tys. (max) we własnym zakresie betonowe, a za resztę czyli ok. 10 tys. mogę wywozić to szambo przez 15 lat!
    Jakiego wyboru dokonalibyście na moim miejscu??
    Dziękuje
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dziwię się, że masz wybor. Przeważnie tam gdzie jest kanalizacja nie wolno robic szamba. Ale może na twoim terenie jest inaczej. Jeżeli blisko jest ujecie wody to wchodzi w rachubę tylko szambo super szczelne /czyli metalowy lub plastikowy zbiornik, a nie szambo z kręgow.
    I wywożenie jest klopotliwe.

  3. #3

    Domyślnie

    Marcin - radziłbym nie liczyć obecnych cen wywozu. Szambiarki będą drożeć szybciej niż kanalizacja. Pomyśl raczej nad obniżeniem kosztów inwestycji - ukaładanie kanalizacji i zrobienie włączenia jest banalnie prosta. Robiliśmy sami z ojcem.Wykop zrobiła koparka. Miało kosztować 70 m x 150-300 zł kosztowało 1600 zł materiał - rury fi 160, studzienka, kolana, złączki, 500 zł koparka i dwa dni urlopu.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym się nie zastanawiał. Konieczność posiadania szamba to chyba jedyna rzecz która mnie negatywnie nastawia do mieszkania w domu, który w tej chwiki buduję.

  5. #5

    Domyślnie Re: 12 tys. za kanalizację !? a może lepiej szambo ? Jaki wy

    Cytat Napisał marcin_budowniczy
    Kanalizacja na mojej działce kosztuje 12 tys. nic ująć.
    Co w takim przypadku ? Czy zdecydować się na szambo ? (na oczyszczalnie nie mam zgody ze względu na niedalekie ujęcie wody).
    Co poradzicie:
    1. Czy wybulić tą kwotę i się nie martwić co miesięcznymi zapachami i tzw. jeżdżącą beczką śmiechu (gów..wozem)
    2. Czy też wykonać szambo za ok. 2 tys. (max) we własnym zakresie betonowe, a za resztę czyli ok. 10 tys. mogę wywozić to szambo przez 15 lat!
    Jakiego wyboru dokonalibyście na moim miejscu??
    Dziękuje
    Marcin, nam wyceniono wykonanie przyłącza wod-kan na kwotę 10000zł a dla czego............. napiszę na priva.

  6. #6

    Domyślnie

    Faktycznie, obstawiam na kanalizę.
    Dziękuje
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_budowniczy
    Faktycznie, obstawiam na kanalizę.
    Dziękuje
    Proszę bardzo. Mam nadzieję, że Ci się uda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony