dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 172
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    overmind

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    Dobrze że Pan "Ekspert Fakro" włączył się do rozmowy. Niech Pan mi wyjaśni, bo na pana rysunku wychodzi że szczelina znajdująca się pomiędzy ramą okienną i futryną ( do miejsca uszczelki ) w ogóle nie ma wpływu i nie wychładza okna i futryny ? Przecież tam śmiga zimne powietrze bo nie ma żadnej uszczelki ( czyli powinien być tam niebieski kolor ).
    A z waszego zdjęcia wychodzi że rama okienna i futryna jest jedną całością.
    I teraz niech mi jeszcze Pan powie taką rzecz, mam oryginalnie założone okno FTS U2 gdzie występuje skraplanie wody wokół ramki szyby, dzisiaj wymieniłem drugie okno na FTP-U5. Jeśli będzie występowało parowanie to przyznam że tak musi być, wina moja mojej chałupy itp. A co będzie jeśli się okaże że nie paruje ?
    Bo zakładamy hipotetycznie bo okno dopiero dzisiaj zostało założone ?
    Wydaje mi się że to nie jest jakiś tam rysunek tylko model przy użyciu metody elementów skończonych (MES) czyli czysta fizyka i matematyka.

    Z prawami fizyki nie wygrasz chociaż można próbować.

    Do określania właściwości mostków cieplnych służą parametry charakteryzujące przenikanie ciepła w miejscu liniowego mostka cieplnego ψ i punktowego mostka cieplnego χ. Współczynniki przenikania cieplnego ψ i χ dostarczające informacji o stratach energii cieplnej. Do innych zalicza się współczynnik temperaturowy oraz minimalną temperaturę powierzchni przegrody, służące do oceny ryzyka zagrzybienia oraz powierzchniowej kondensacji pary wodnej.

    Obliczenie tych parametrów możliwe jest wyłącznie przy użyciu metody elementów skończonych (MES) w odniesieniu do konkretnych występujących mostków cieplnych. Polega ona na modelowaniu przy użyciu programów MES złącza i komponentów przegród budynku znajdujących się w obrębie mostka cieplnego, podając odpowiednią przewodność cieplną zastosowanych materiałów. Wykorzystywane w tej metodzie warunki przy obliczaniu i modelowaniu definiuje PN-EN ISO 10211.

    Obliczenia metodą MES dostarczają nie tylko wartości parametrów, lecz również umożliwiają graficzne zaprezentowanie rozkładu temperatury (patrz rysunek ) czy też linii strumienia ciepła (patrz rysunek ) w przegrodzie zewnętrznej.

    źródło: http://www.schock.pl/pl/parametry-mostki-cieplne
    .

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    tak, to mnie chyba oszukali bo w oknie FTS-V2 uszczelki nr 2 nie posiadam. Powiem tylko tyle że w oknie FTP-V U5 występuje niewielkie parowanie w dolnych narożnikach ( na pół małego paznokcia ) przy temperaturze na zewnątrz -5 stopni ( pomimo złego montażu, krzywej ramy, dużego zawilgocenia itp). Zupełnie inna bajka niż przy FTS-V U2 gdzie przy dodatniej temperaturze na zewnątrz występuje znacznie większe parowanie i to na całym obwodzie okna. Czekam już ponad 16 dni na serwis Fakro, ale na razie nikogo nie było i nawet nie otrzymałem żadnego telefonu. Na własny koszt wymienię wkłady szyb na U5, bo już przy założeniu jednego okna FTP-V U5 zauważyłem poprawę temperatury w pokoju a poza tym szkoda mi drewnianej ramy na której skrapla się woda.
    Może ktoś chce kupić dwie szyby U2 do okna FTS-V2 rozmiar 78x140. ?
    Ostatnio edytowane przez rufus111 ; 25-11-2015 o 21:08

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Skraplanie wody na oknach to pierwsze- pytanie ile jest % wilgotności w powietrzu przy +20 st wewnątrz.
    Kolejna sprawa, jeśli by gdzieś brakowało uszczelek, lub źle były spasowane, to było by to na "+" ponieważ zwiększyła by się wentylacja.
    Teraz staram się pilnować w domu rozszczelnienia okien, właśnie aby był dopływ świeżego suchego powietrza.
    Kondensacja się pojawia, bo i okna kiepskie, 3 komorowe, szyba z ramką z alu, płytkie osadzenie pakietu.
    Jak przyjdzie temp -5 i niżej, to siłą rzeczy następuje kondensacja. Niestety okno z 2 szybowe- ze stalowa ramką, jak na obrazkach→
    szału ten detal nie robi, nie jest to wina firmy, tylko ludzi, chcą okno! panie tylko tanio, a żeby jakieś było. Na obrazkach z programu MES nie ma pokazane właśnie elementu osadzenia szyby w ramie. Brak też skali temperatur od do, nie mniej szału ten detal nie robi. Nie robi ponieważ nikt nie zapłaci więcej, a wymaga cudów.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 25-11-2015 o 21:41

  4. #64

    Domyślnie

    מרכבה - uparty jesteś, prześledź wszystkie wypowiedzi autora wątku
    Winne jest okno a nie jakaś tam para, o nieszczelnościach powodujących wentylację tego miejsca nie ma co wspominać
    Teraz widzisz, oszukali, uszczelki nie dali, ukradli złodzieje
    Masz do czynienia z osoba która wszystko wie najlepiej i żadne racjonalne argumenty nie trafiają
    Nawet Fizyka pierniczy głupoty o jakimś tam punkcie rosy i innych bzdetach
    Zdziwi się, oj oj oj zdziwi się jak znów woda będzie się lała choć pocieszające jest to, że cieplejsza szyba będzie wymagać niższej temperatury na zewnątrz niż teraz

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Miałam kiedyś takiego jednego klienta, który nie uznawał żadnego argumentu , bo okna z Drutex-u mu nie" płakały", a nasze i owszem. Awanturował się, straszył sądem, żądał wymiany na towar wolny od wad. Serwisant odwiedził go bez zapowiedzi . Kratki w mieszkaniu pozatykane, pomieszczenia, w których zamontowano okna świeżo po gipsach i malowaniu. Drzwi do pomieszczeń pozamykane, ogrzewanie zakręcone, a okna szczelnie pozamykane. Higrometr wykazał wilgotność niedopuszczalną dla pomieszczeń mieszkalnych.

  6. #66

    Domyślnie

    Samar
    Co roku, jak bumerang wraca podstawowy temat - Panie, leje się woda po oknach !!!! Spieprzyłeś Pan montaż, okna do du... w ogóle podam Pana do Sądu

    Dosłownie, pięć minut temu skończyłem rozmowę właśnie podobnej treści
    Sytuacja - Dom zamieszkały, ogrzewany, wentylacja mechaniczna ale.... ale nie włączona bo kasy wystarczyło na kafelki i balustrady ale na jednostkę centralną już zabrakło. Bywa, życie czasem [łata niespodzianki i wszelkie plany finansowe biorą w łeb
    Ten Inwestor akurat zrozumiał w czym rzecz, może wypożyczy osuszacz (co mu doradziłem) bo wietrzenie domu przy ogrzewaniu chałupy tez go przeraża
    Moim zdaniem na ogrzewanie by było dobrze wyda tyle co na zakup jednostki centralnej reku ale to już jego problem

    Niestety, nasza edukacja schodzi na psy, fizyki uczą mniej jak opowieści o tym co po wodzie chodził i zaczynamy mieć takie efekty - niestety
    Nabijaliśmy się kiedyś z Amerykanów jacy to oni głupi są, że nawet nie wiedzą gdzie leży Europa a my teraz ? Wystarczy czasem pogadać z młodzieżą więc nie dziwmy się że pewne podstawowe zjawiska fizyczne dla takich ludzi jak autor wątku są niezrozumiałe

  7. #67
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    tak, to mnie chyba oszukali bo w oknie FTS-V2 uszczelki nr 2 nie posiadam. Powiem tylko tyle że w oknie FTP-V U5 występuje niewielkie parowanie w dolnych narożnikach ( na pół małego paznokcia ) przy temperaturze na zewnątrz -5 stopni ( pomimo złego montażu, krzywej ramy, dużego zawilgocenia itp). Zupełnie inna bajka niż przy FTS-V U2 gdzie przy dodatniej temperaturze na zewnątrz występuje znacznie większe parowanie i to na całym obwodzie okna. Czekam już ponad 16 dni na serwis Fakro, ale na razie nikogo nie było i nawet nie otrzymałem żadnego telefonu. Na własny koszt wymienię wkłady szyb na U5, bo już przy założeniu jednego okna FTP-V U5 zauważyłem poprawę temperatury w pokoju a poza tym szkoda mi drewnianej ramy na której skrapla się woda.
    Może ktoś chce kupić dwie szyby U2 do okna FTS-V2 rozmiar 78x140. ?
    Witam,

    Nikt Pana nie oszukał, okna FTS U2 oraz FTS-V U2 fabrycznie nie posiadają uszczelki obowodowej na skrzydle.
    Informacja ta zawarta jest w każdym katalogu produktów.
    Dokonując zakupu okien (nie tylko dachowych) ważne aby wziąć pod uwagę własne wymagania dotyczące funkcjonalności oraz poziomu termoizolacji. Nasza firma oferuje rozwiązania standardowe (np. FTS-V U2) oraz energooszczędne (np. FTP-V U5, FTT U6) a nawet pasywne (FTT U8 )

    Poniżej porównanie systemu uszczelnienia okien FTP oraz FTS
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FTP.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	338720 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FTS.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	338721

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    OOOO proszę, "nikt ważny" już następną osobę atakuje. Oczywiście nie może zrozumieć że fizyka to jedno, a jakość okna to drugie. A może rozumie ale musi tak pisać. Jeśli w oknach U5 tak jak napisałeś " że cieplejsza szyba będzie wymagać niższej temperatury na zewnątrz niż teraz" to może w końcu zrobią takie okna jak mam zamontowane w ścianie i nie będą parowały. I widzisz znów jesteś mądrzejszy od wszystkich, Pan od Fakro pisze że w moim oknie powinna być uszczelka nr 2 a w praktyce jej nie ma. Jest natomiast w oknie FTP-V U5. Ale ewidentnie widać że jesteś opłacaną osobą przez firmę i będziesz negował wszystko i wszystkich co mają trochę oleju w głowie i wiedzą że fizyka to nie wszystko, ważna jest też jakość wykonania. Myślę że najlepszym wyjściem będzie montaż okien z jedną szybą i powiesz w tedy że wilgotność w domu jest za duża i powinna być bliska 0% żeby nie parowała szyba przy minusowych temp.
    Mam wykonane fotki w ostatnich dniach gdzie występowała minusowa temperatura i szadź. I ewidentnie widać jak spierdziela ciepło tam gdzie występuje skraplanie ( tzn.wokół ramki), ponieważ tam szadź się nie osadza.
    A do Pana "Samar" pytanie, jaka jest niedopuszczalna wilgotność, bo u mnie w ostatnich dniach nie przekracza 52% ?

    Oj Panie Fakro, ja nie mówię o szarej obwodowej uszczelce, bo tą zakupiłem sobie we własnym zakresie, tylko o uszczelce na pierwszym zdjęciu oznaczoną jako nr 3 a na drugim zdjęciu jako nr 2 ! ! !
    Ostatnio edytowane przez rufus111 ; 26-11-2015 o 10:58

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    .... ewidentnie widać że jesteś opłacaną osobą przez firmę i będziesz negował wszystko i wszystkich co mają trochę oleju w głowie i wiedzą że fizyka to nie wszystko, ważna jest też jakość wykonania. ....
    Uśmiałem się do łez, tak jestem pracownikiem Fakro order za wykrycie moich powiązań powinieneś dostać z rąk samego PAD'a
    52% w tych temperaturach przy braku przepływu powietrza w obrębie okna to już co najmniej o 15% za dużo
    Panie mądraliński, masz dostęp do internetu jak widać to wrzuć w wyszukiwarkę hasło - zależność punktu rosy od temperatury i wilgotności
    znajdź odpowiednią stronę i poczytaj

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Tak też czytałem w jakich zakresach najlepiej utrzymywać wilgotność w domu. Dla zdrowia jest troszkę inna gdzie wynosi od od 40 do 60% i też dla okien i innych przedmiotów ( mebli, parkietu itp) koło 40-50 %. Nie powiem że zanim włączyliśmy ogrzewanie że wilgotność nie była większa ale spadła.
    To jeśli teraz już jest za duża i według ciebie powinna być ok. 35% to ile powinna wynosić przy -30 stopniach na zewnątrz ?

  11. #71

    Domyślnie

    a jaka masz temperaturę wewnątrz ?
    wszystkie parametry są ze sobą powiązane

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    plus minus 21 stopni.
    Mam do Ciebie pytanie, ale odpisz na nie konkretnie:
    Czy jak wyciągniesz wódkę z zamrażalnika i stawiasz na stół występuje na niej skroplenie wody, czy jak ktoś w okularach wróci do ciepłego domu to parują mu okulary, czy jak wracasz z zimnego dworu włączasz od razu sprzęt elektroniczny, czy na hydroforze w lato nie skrapla się woda, czy jak otwierasz lodówkę nie skrapla się woda na tylnej ściance ?
    Jaką temp. osiąga tylna ściana w lodówce ? pewnie tak ok. +2 stopni. To jest chyba rzeczą naturalną o której cały czas piszesz. I to oznacza że jest zła wentylacja w domu? I teraz powiedz mi czy te zjawisko nie występuje w domach z rekuperacją ( czyli tam gdzie jest dobra wentylacja) ?
    Ja nie twierdzę że czym mniejsza wilgotność tym mniejsze zjawisko. Ale duży wpływ ma tu okno, bo jeśli mierzę temp. szyby przy ramce i mam 10 stopni, a na dworze jest + 2 stopnie to znaczy że okno wytraca tylko 8 stopni ( przy ramce ). To co będzie jak spadnie temp. do - 10 stopni, mam sobie założyć taką samą rynienkę jak w lodówce ?
    Odpowiedz mi czy u Ciebie w lodowce nie występuje zjawisko skraplania lub u ludzi z rekuperacją ?

  13. #73
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    ...
    Oj Panie Fakro, ja nie mówię o szarej obwodowej uszczelce, bo tą zakupiłem sobie we własnym zakresie, tylko o uszczelce na pierwszym zdjęciu oznaczoną jako nr 3 a na drugim zdjęciu jako nr 2 ! ! !
    Witam,

    Zapewniam, że uszczelka w profilach kryjących bok ościeżnicy jest na wyposażeniu okna FTS U2 i FTS-V U2.
    Można ją zobaczyć tylko po otwarciu skrzydła okna - od strony zewnętrznej

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    mam Panu zrobić zdjęcie że jej nie ma ?

  15. #75
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    mam Panu zrobić zdjęcie że jej nie ma ?
    Witam,

    Jeżeli jest taka możliwość bardzo proszę o przesłanie zdjęć profili kryjących bok ościeżnicy oraz dodatkowo zdjęcie tabliczki znamionowej okna.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 27-11-2015 o 11:16

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Proszę o to zdjęcia :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205018.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	338872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205024.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	338873Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205033.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	338874Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205038.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	338875
    Od razu mam pytanie do Pana, czemu jak odwrócę okno do góry nogami z zaznaczonego otworu wycieka woda ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_120928.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	338876

  17. #77
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    Proszę o to zdjęcia :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205018.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	338872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205024.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	338873Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205033.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	338874Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_205038.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	338875
    Od razu mam pytanie do Pana, czemu jak odwrócę okno do góry nogami z zaznaczonego otworu wycieka woda ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151127_120928.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	338876
    Witam,

    Niestety przesłane zdjęcia nic nie wnoszą do naszej wymiany zdań.
    Uszczelka o której piszemy widoczna jest na ościeżnicy okna (tylko od strony zewnętrznej) - zamontowana jest w profilach kryjących bok ościeżnicy.
    Poniżej zdjęcie z zaznaczoną uszczelką: (w górnej części jest ona schowana pod oblachowaniem)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szkielet%20FTS-V%2020_2014%20(druk).jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	339182

    Uszczelka ta stosowana jest już ponad 10 lat w oknach FTS U2 i FTS-V U2

    Zaznaczony otwór wynika z technologii połączenia uszczelki przyszybowej ze skrzydłem okna. Woda może wynikać z dużej kondensacji albo z nieszczelności na profilach dociskających szybę - w tym 2 przypadku konieczna interwencja działu Serwisu FAKRO.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 30-11-2015 o 10:24

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    No trudno. Mam nadzieje że w środę przyjadą szyby i po wymianie będzie ok.
    pozdrawiam.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufus111 Zobacz post
    No trudno. Mam nadzieje że w środę przyjadą szyby i po wymianie będzie ok.
    pozdrawiam.
    Rufus jak Twoje okna w mrozy po zmianie szyb? Totalna zmiana czy niewielka różnica?
    Jeśli duża zmiana tzn że Fakro dawno powinno wycofać się ze sprzedaży okien z "zimną" ramką...

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rufus111

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    83

    Domyślnie

    Czy powinni wycofać ze sprzedaży tego nie wiem. Tak jak w każdej firmie są leprze i gorsze produkty. Przy starych wkładach dwuszybowych żona mówiła że nie da się spać pod oknem i przestawiła łózko na przeciwległą ścianę gdy na dworze było zaledwie ok. 0 stopni. O parowaniu już nie wspomnę. Po wymianie na pakiety trzyszybowe z ciepłą ramką jest jednak duża różnica, oczywiście na plus. Jest znacznie cieplej, teraz ostatnio przy -15 stopni na dworze delikatnie zaparowały szyby w dolnych rogach, a nie tak jak wcześniej na całym obwodzie. Po drugie tej pary jest na tyle mało że zbiera się w bardzo małe kropelki i nie ścieka na dolną uszczelkę. Po trzecie przy tych mrozach woda nie zamarzła ( gdzie przy oknie U3 w pralni pojawił się lód ). I oczywiście łóżko wróciło pod okna dachowe. Szkoda że od razu nie kupiłem okien U5 ale za dużo tutaj na forum mamy osób pilnujących interesów firm zakrzykujących innych. Jest jeden bardzo duży minus tych okien trzyszybowych, nie odmarza śnieg i z tego powodu jest ciemno ale nie można mieć wszystkiego

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony