dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wykładzina na parkiet dębowy

    Mam pytanie. Chcę dziecku położyć w pokoju wykładzinę. W pokoju od 8 lat jest już parkiet ale nie jest on zniszczony - idealny stan Jednakże chciałbym żeby teraz na razie była wykładzina - a raczej żona się uparła
    W związku z tym mam pytania czy można położyć wykładzinę na parkiet - w jaki sposób to "zamontować". Wybrałem wykładzinę cienką podbita "fizeliną". Dodatkowo chciałbym zastosować pod wykładzinę piankę żeby było bardziej miękko dziecku w pokoju, ktoś mi jednak powiedział ze nie należy kłaść pianki na parkiet.
    To ma być tylko przejściowo na 3-5 lat. Czy jest jakieś "przeciw" zeby położyć piankę i na to wykładzinę na parkiecie (zwykła cienka wykładzina odbita fizeliną - nie gumą)? Wykładzina będzie na całej powierzchni pokoju a pianka raczej głównie na środku tam gdzie nie będzie mebli. Czy wystarczy przykleić / złapać w kilku miejscach piankę do parkietu taśma dwustronną i na to położyć wykładzinę. Wykładzinę tez tylko w kilku miejscach załapać taśmą dwustronna tam gdzie nie będzie mebli.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Rinko2000
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    KRAKÓW
    Kod pocztowy
    30-203
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ogólnie rzecz biorąc nie powinno się stosować pianki pod wykładziną na parkiecie ponieważ parkiet może się zaparzyć co może spowodować zaplamienie(ściemnienie) drewna w miejscu, w którym pianka była położona. Radziłbym przyklejenie wykładziny bezpośrednio na taśmie dwustronnej na krawędziach wykładziny i jeden pasek taśmy na środku dla lepszego umocowania. Jeszcze mała uwaga, najlepiej na początek dociąć na wymiar wykładzinę i przed klejeniem rozłożyć na podłodze na kilka godzin, żeby zmiękła pod wpływem temperatury pokojowej Piszę to z własnego doświadczenia.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rinko2000 Zobacz post
    Ogólnie rzecz biorąc nie powinno się stosować pianki pod wykładziną na parkiecie ponieważ parkiet może się zaparzyć co może spowodować zaplamienie(ściemnienie) drewna w miejscu, w którym pianka była położona. Radziłbym przyklejenie wykładziny bezpośrednio na taśmie dwustronnej na krawędziach wykładziny i jeden pasek taśmy na środku dla lepszego umocowania. Jeszcze mała uwaga, najlepiej na początek dociąć na wymiar wykładzinę i przed klejeniem rozłożyć na podłodze na kilka godzin, żeby zmiękła pod wpływem temperatury pokojowej Piszę to z własnego doświadczenia.
    tylko jestem ciekawy jak wyczyscic slad po tasmie która bedzie kilka lat... ja bym dociął wykładzine i ja połozył, i tak meble ja docisna ze nie bedzie spacerowala po pokoju, a jak chcesz miekka to pod wykladzine położyłbym filc

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Rinko2000
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    KRAKÓW
    Kod pocztowy
    30-203
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Ślad po taśmie będzie można usunąć tylko za pomocą cyklinowania (ale lepsze to niż wymiana całego parkietu po użyciu pianki). Oczywiście jeżeli chciałbyś żeby po tak długim czasie trzymania wykładziny na podłodze parkiet był jak nowy to jedynym sposobem będzie tak jak napisał jacek.zoo położenie wykładziny i dociśnięcie meblami.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał L&M Zobacz post
    Mam pytanie. Chcę dziecku położyć w pokoju wykładzinę. W pokoju od 8 lat jest już parkiet ale nie jest on zniszczony - idealny stan Jednakże chciałbym żeby teraz na razie była wykładzina - a raczej żona się uparła
    W związku z tym mam pytania czy można położyć wykładzinę na parkiet - w jaki sposób to "zamontować". Wybrałem wykładzinę cienką podbita "fizeliną". Dodatkowo chciałbym zastosować pod wykładzinę piankę żeby było bardziej miękko dziecku w pokoju, ktoś mi jednak powiedział ze nie należy kłaść pianki na parkiet.
    To ma być tylko przejściowo na 3-5 lat. Czy jest jakieś "przeciw" zeby położyć piankę i na to wykładzinę na parkiecie (zwykła cienka wykładzina odbita fizeliną - nie gumą)? Wykładzina będzie na całej powierzchni pokoju a pianka raczej głównie na środku tam gdzie nie będzie mebli. Czy wystarczy przykleić / złapać w kilku miejscach piankę do parkietu taśma dwustronną i na to położyć wykładzinę. Wykładzinę tez tylko w kilku miejscach załapać taśmą dwustronna tam gdzie nie będzie mebli.
    po pierwsze wykładzina dywanowa musi posiadać oficjalne badanie (certyfikat), że nadaje się do pomieszczeń dla małych dzieci. Po drugie musi być krótkowłosa-dzieci biorą wszystko do buzi, może się zakrztusić. Po trzecie jest niehigieniczna, małe dzieci robią siusiu także w wykładzinę dywanową. Pranie tych miejsc to pozostawienie chemii z płynów i proszków. Radzę zostawić parkiet, łatwiej utrzymać higienę... Do zabawy można dziecku rozłożyć koc lub inny miękki i ciepły kolorowy materiał. Tak robi wiele mam i tatusiów. Leżą sobie z maluchem razem na podłodze...
    Wykładzina dywanowa nie przyklejona, nie napięta, po pewnym czasie zacznie się wydłużać od chodzenia i od mebli. Powstaną fale.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony