dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Jak montuje się folię na kalenicy?

    Może to oczywiste, ale nie wiem jak zamontować folię paroprzepuszczalną na kalenicy? Czy zostawia się szparę wenty;acyjną, czy też "czapkuje" się kalenicę folią? W instrukcjach montażu tego detalu nie znalazłem i mam wątpliwości.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Jakie poddasze? Jaka folia (paroprzepuszczalność)? Jakie pokrycie?

  3. #3

    Domyślnie

    Są różne "szkoły" - w zależności od tego jakie warstwy dachu stosujesz (deskowanie, papa itp.)

    Ja znalazłem np. taki dokument tyveka (zajrzyj na strony 7 i 8 ): http://www.resinex.com.pl/download/d...ja_montazu.pdf

    a tu jeszcze parę pdf-ów: http://www.resinex.com.pl/download.htm
    Slaw

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, ocieplać będę strop, mam membranę wysokoparoprzepuszczalną i tak nad częścią mieszkalną zakryłem kalenice i nie mam przeciętej, natomiast w części garażowej zostawiłem szparę czyli przecięłem.
    Z moich iformacji jakie znalazłem w przypadku foli czy membrany wysokoparoprzepuszczalnej nie mam potrzeby zostawiania przerwy w folii w przypadku niskoparoprzepuszczalnej nalezy przeciąć folię w kalenicy.
    PRO

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dzięki Sław, wyglada, że się kalenicę "czapkuje". Dach mam prosty dwuspadowy pod blachodachówkę, dalej łaty, kontrłaty, folia URSA SECO 1000S (jeszcze nie kupiłem), wełna itd. ale to już w przyszłym roku.
    I jeszcze jedno pytanie do Pana Wojtka.
    Dach jest wyciągnięty szczytem nad taras na około 170cm, czy pod tą częścią dawać folię, czy zakończyć na pierwszej zewnętrznej krokwi?
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Jeżeli okap nad tarasem wykańczasz boazerią (?) - dałbym folię. Minimalny koszt folii, a zabezpieczy odeskowanie przed ewentualnymi przeciekami z dachu.

  7. #7

    Domyślnie

    Tyle, że może to być najtańsza folia - o bardzo niskiej przepuszczalności pary, byle nadawała się na dach (zwykła budowlana może nie wytrzymać temperatur panujących pod blachą).
    Slaw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony