dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 212
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Kareno, przestań, chyba żartujesz z tym ryczeniem Sorry, ja niestety czasami niedelikatna jestem. Napisałam następnego posta pod tamtym, zobacz.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post

    I połowa pokoju bliżej drzwi - trudno ją urządzić, bo nie ma funkcji, jest pusta. Komoda i witryna jakby nie mają tam swojej roli do odegrania, takie meble sprawdzają się, jeśli w pobliżu jest stół...hmmmmmm....może zamiast szkła do witryny wstawić książki, obok postawić skosem wyrazisty fotel-uszak, postawić lampę do czytania, mały wysoki stolik i zrobi się funkcja? nabrałby wtedy ten kąt między witryną a komodą sensu - biblioteczka domowa Pokój od razy stałby się ludzki.

    Świetny pomysł z tym kącikiem do czytania Dodałaś mi otuchy Taki fotel w moich marzeniach jest od dawien dawna

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Jeżeli to kwestia półtora roku, to szkoda malować. Daj zasłony i firany jak Catti pisała, lampy i poduszki (pomożemy) i zobaczysz, będzie o wiele ładnie. A jak przed malowaniem zerwiesz regipsy, to będziesz mogła cuda tam zrobić, i to bez wielkich kosztów.

  4. #24

    Domyślnie

    Kochany Zielony ogródku więc reasumując ....
    - robimy kącik do czytania
    - ukrywamy telewizor
    - zmieniamy dywan
    - dodajemy zasłony na całą ścianę
    - zmieniamy firanki
    - dokupujemy poduszki i lampy
    jeszcze ew. chciałabym stoik zmienić

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Bardzo dobry plan. Ale fotel kup już taki super przyszłościowy. Najlepiej kontrastowy względem kanapy, komplety są niemodne Jeżeli chodzi o lampy, to dobre wzory i tanie to jedynie w Ikei, chyba że masz dużo pieniędzy, to można poszukać gdzie indziej.
    możesz kupić coś starego i odnowić trochę odwagi, urządzanie mieszkania to niezła zabawa, w końcu to tylko rzeczy.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    Bardzo dobry plan. Ale fotel kup już taki super przyszłościowy. Najlepiej kontrastowy względem kanapy, komplety są niemodne Jeżeli chodzi o lampy, to dobre wzory i tanie to jedynie w Ikei, chyba że masz dużo pieniędzy, to można poszukać gdzie indziej.
    możesz kupić coś starego i odnowić trochę odwagi, urządzanie mieszkania to niezła zabawa, w końcu to tylko rzeczy.
    Jeszcze potrzebuję porady w zakresie wyboru stolika, poduszek i dywanu oraz tego, jak ukryć telewizor

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    nie ma sprawy, dziewczyny podpowiedzą, ja też coś poszukam. a dzisiaj już dobranoc, jutro do pracy niestety...

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Śliczne te mebelki ... może gdybym tak swoje przemalowała


  10. #30

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz cokolwiek wybierać musisz określić z całą pewnością, co lubisz, co chcesz uzyskać. Nie możesz się szamotać pomiędzy nowoczesnością (np. te dwa białe "rogi") a shabby chic (latarnia, doniczka chyba?), i jeszcze masz element mocno rustykalny - przypalane gipsowe cegiełki, fatalne połączenie. Kanapę masz dosyć neutralną, da się podciągnąć pod wiele stylów. Z meblami trochę gorzej, ale można je trochę "zneutralizować" spychając je na drugi plan. Przy TV może powstać galeria, więc meble nie będą się rzucały w oczy, witrynę bardzo zmieni zmiana jej zawartości (książki, kilka sztuk dużego nieprzezroczystego np. białego szkła, jakieś ładne pojemniki), komodę zmienią lampy, może lustro, więc nie ma problemu. Dywan uratuje podłogę.
    Myślałam sobie potem jeszcze, że chyba jednak nawet na te półtora roku zrobiłabym malowanie, jakaś tania farba, bardzo jasny ciepły szary, albo cos pośredniego między szarym a beżem. Koniecznie zamalować również cegiełki, one się dobrze malują.

    Chciałam wrzucić parę inspiracji, ale cos nie działa. Spróbuje później.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    podobny układ jak u ciebie; zauważ, że kominek jest punktem centralnym, a telewizor jest "zgubiony". Przy okazji mamy więcej miejsca na przechowywanie rzeczy w szafkach przy telewizorze, dobry sposób na wykorzystanie wnęki.


  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    Zanim zaczniesz cokolwiek wybierać musisz określić z całą pewnością, co lubisz, co chcesz uzyskać.
    A więc tak - po nocy pełnej przemyśleń już wiem mniej więcej co bym chciała uzyskać. Otóż zależy mi , aby ten pokój był ciepły i przyjemny. Patrząc na moje meble i lampę chyba raczej musimy pójść w styl bardziej nowoczesny niż w rustykalizm czy shabby.
    Myślałam sobie potem jeszcze, że chyba jednak nawet na te półtora roku zrobiłabym malowanie, jakaś tania farba, bardzo jasny ciepły szary, albo cos pośredniego między szarym a beżem. Koniecznie zamalować również cegiełki, one się dobrze malują
    Myślę, że malowanie wchodzi w grę - jakoś postaram się przekonać moją drugą połówkę do tego (ew. zkasam rękawy i zrobię to sama) Bardzo zaciekawiłaś mnie tymi szarościami - uwielbiam je i uważam, że dobrze bym się czuła z nimi w tym pokoju.Chciałabym jednak żeby były to ciepłe odcienie szarości. Może być nawet z beżem.
    witrynę bardzo zmieni zmiana jej zawartości (książki, kilka sztuk dużego nieprzezroczystego np. białego szkła, jakieś ładne pojemniki
    Powyrzucałam już obecną zawartość witryny, ułożyłam dwie książki i od razu inaczej się na to patrzy.
    Przy TV może powstać galeria, więc meble nie będą się rzucały w oczy,
    Z tego co dobrze zrozumiałam musielialabym się także zdecydować czy mocnym punktem będzie telewizor czy kominek.
    A czy można by wyostrzyć kominek? A np. telewiozor utopić w czymś innym ? Czy wogóle tak odpada ?

  14. #34

    Domyślnie

    Oto co udało mi się "spłodzić" dzisiaj z tego co mam w domu

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    zapewne sama widzisz, że jest już dużo lepiej bardzo na plus, wprawdzie zasłonki za krótkie, ale już widać efekt.

  16. #36

    Domyślnie

    Malowanie zatwierdzone przez mojego M Teraz kolejna ogromna prośba - jakie kolory? Bardzo mi się podoba pomysł Zielonego ogródka co do ciepłego odcienia szarości. Kochani pomocy bo w najbliższych dniach mam obiecane malowanie

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kareno,
    byłabym ostrożna z ciepłą szarością... Moim zdaniem kominek i meble wprowadzają wystarczającą ilość ciepła Poszłabym w takim kierunku:

    Załącznik 337872
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 17-11-2015 o 19:22

  18. #38

    Domyślnie

    Może wystarczy złamana biel w stronę beżowo szarą? To taki najmniej zobowiązujący kolorek.

  19. #39

    Domyślnie

    No i teraz to już wogóle nie wiem co zrobić

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Kareno,
    byłabym ostrożna z ciepłą szarością... Moim zdaniem kominek i meble wprowadzają wystarczającą ilość ciepła Poszłabym w takim kierunku:

    Załącznik 337872


    Super !

    Bardzo podoba mi się też pomysł Zielonego Ogródka, aby pomalować wszystko na jeden jasny kolor, łącznie z tym pseudo kamieniem (o ile da się to zamalować).

    Ja bym polecała kolorek typu moja Mleczna Pianka dekorala (moja w tym sensie, że sama mam ją w salonie), ale niekoniecznie akurat ta farba, bo jest słaba w zmywaniu, choć na krótki czas to też nie ma co przepłacać .

    I tak sobie myślę, czy nie lepiej by było dać tam roletę rzymską, zamiast zasłon, bo zawsze powstanie tam ta dziura, o ile nie zlikwidujesz regipsów.

    Mleczna pianka to taki off white :





    Fajnie ten kolor kontrastuje z brązem Kawa i bita śmietanka


    A na okno roleta :




    Choć firanka do podłogi, prosta i gładka też może być.

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony