dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Grzejnik drabinkowy w lazience - pomylone powrot z zasilaniem?

    Witam.

    Jak sprawdzic ktore to zasilanie, a ktore powrot? Czy ewentualnie glowica termoststyczna (pokretlo) moga byc na powrocie w tego typu grzejniku?

    Chodzi o to, iz gdy odkrecam glowice (ktora myslalem ze jest na zasilaniu) goraca woda leci jakby z powrotu -od drugiej strony grzejnik zaczyna sie b.mocno nagrzewac.

    Czy mozecie mi jakos pomoc? Czy tsk moze byc? Czy jest to prawidlowe?

    Ja sie na tym nie znam, a tych partaczy co robili mi remont nie chce nawet znac.

  2. #2

    Domyślnie

    Zasilanie grzejnika jest po tej stronie gdzie sam grzejnik najszybciej się nagrzewa.
    Głowica termostatyczna powinna być zamontowana na gałązce zasilającej, na powrocie zazwyczaj instaluje się zawór powrotny regulacyjny - aby możliwa była regulacja przepływu wody przez grzejnik.

    Mimo tego że Twoje podłączenie grzejnika nie jest książkowe to jeśli grzejnik grzeje dobrze, raczej nie widzę powodu Twoich obaw i zostawiłbym to bez zmian.
    http://pl.kan-therm.com/

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za odpowiedz.

    Grzejnik grzeje? Czy dobrze? Hmm po prostu grzeje.

    Czyli glowice mam na powrocie a na zasilaniu mam ten "zawor" srube (ampul). Rozumiem, ze mozna to tak zostawic? Nie bedzoe to skutkowalo jakos negatywnie?

    Jesli tak to jak ustawic ta srube na ampul? Odkrecic? Zakrecic do konca? Przepraszam, ale nie znam sie na tym.

    Na koniec - warto to zmieniac?

    Dziekuje jwszcze raz

  4. #4

    Domyślnie

    No i jak w takim razie ustawic ten nastaw? Bo glowice mam na powrocie

  5. #5

    Domyślnie

    Teoretycznie możesz tak zostawić.

    Mówiąc wprost, zaworem regulacyjnym, w Twoim przypadku na zasilaniu, zwiększasz bądź zmniejszasz przepływ przez grzejnik a tym samym regulujesz czy grzejnik ma grzać mocniej czy słabiej.

    Jeśli grzejnik obecnie grzeje na tyle dobrze że jest w stanie nagrzać pomieszczenie do wymaganej temp. to nie ruszałbym nic.

    Jeśli nie to kombinuj.
    Ustaw w pozycji 1/2 - zakreć/odkręc na max, następnie w drugą stronę zakręc/odkręc na max i policz przy tym ilość obrotów, następnie cofnij o połowę obrotów. Zobacz jak będzie wyglądała praca grzejnika.


    Głowica ma nadrukowaną skalę od 1 do 5 (czasami 1 - 6 zależy od producenta), każda cyfra odpowiada konkretnej temperaturze (* - 8 st.; 1 - 12st.; 2 - 16st.; 3 - 20st.; 4 - 24st.; 5 - 28st. C).

    W łazience wg standardów powinna panować temperatura 24st. C.
    Ostatnio edytowane przez KAN-therm ; 23-11-2015 o 20:29
    http://pl.kan-therm.com/

  6. #6

    Domyślnie

    Czy jeśli mam zawór kątowy VHX-Duo danfoss i głowica jest po prawej stronie a zasilanie po lewej to grzejnik może NIE działać ?

    https://store.danfoss.com/pl/pl/Clim...rom/p/013G4279
    Dziennik Budowy

    Dom: 200m2 + garaż: 37m2, kubatura 455m3, projekt indywidualny; stropy mon. 18cm; płaski dach w ukł. odwróconym 20cm XPS U=0,17 W/m2K; podłoga 30cm styr. U=0,1W/m2K; ściany: Porotherm 25 P+W + 25cm styropianu Organika Platinium (grafit) λ=0,032, U= 0,11W/m2K; okna alu.Reynaers HS-CP155 & CS-86 HI, 3 szyby; piec kond. Viessmann Vitodens 200-W 19 kW, zas.120 l, podłogówka po całości; GWC glikolowe+WM Aeris 350, Zapotrzebowanie na ciepło OZC=39,17kWh/m2/rok, Fotowoltaika 5,1kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony