dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Surowe cegły - czym pokryć

    Witam serdecznie

    Jakiś czas temu zakupiłem mieszkanie w starej kamiennicy. Jako, że od zawsze marzyła mi się ściana z surowych cegieł, od razu do tego przystąpiłem. Efekt jak dla mnie jest świetny, cegły nie są równe, nie wyglądają jak tapeta. Największy problem miałem z usunięciem białego nalotu z cegieł ale do tego użyłem specyfiku o nazwie SZOP.

    Teraz chciałbym w końcu doprowadzić tę ścianę do końca i muszę ją czymś zaimpregnować, aby wyciągnąć nieco koloru z cegieł i zapobiec kruszeniu się cementu.

    Dlatego zwracam się z pytaniem - czym zaimpregnować te cegły aby ładnie wyglądały (tzn. żeby nie wyglądały jak polakierowane, tylko naturalnie).
    Raczej wolałbym robić to natryskowo.

    Kupiłem takie dwa specyfiki na próbę, pomalowałem pędzlem jedną warstwą dwie cegły ale nie widzę żadnego efektu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2426.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	338789

    Ktoś coś może polecić? Podpowiedzieć?

  2. #2

    Domyślnie

    Swój kominek z cegły rozbiórkowej potraktowałem olejem do klinkieru - jest matowy i daje lekki efekt "mokrego". Minus taki że trzeba będzie powtarzać pewnie proces.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    mr_oli: a jaki był skład zaprawy na jakiej murowałeś cegłę?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    mr_oli: a jaki był skład zaprawy na jakiej murowałeś cegłę?
    hehe
    to jest stara kamiennica, jedyne co ja zrobiłem to zerwanie płyt karton gipsowych, skucie tynku a następnie czyszczenie ich. Cegły były tu już od gdzieś 1910

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr_oli Zobacz post
    Dlatego zwracam się z pytaniem - czym zaimpregnować te cegły aby ładnie wyglądały (tzn. żeby nie wyglądały jak polakierowane, tylko naturalnie).
    Tu masz podobny wątek
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    W to, że cegły są ok, to po dacie budowy budynku wierzę. Wiem jakie normy były wówczas na produkcję cegieł. Pytam się o skład zaprawy jakimi wyrównywałeś ubytki lub braki....

  7. #7

    Domyślnie

    nie wyrównywałem, nie podoba mi się równanie zaprawy od linijki, poza tym nie dopasuje idealnego koloru
    wydrapywałem ją najgłębiej jak się dało
    problem w tym, że zaprawa jest sypka, wystarczy kilka razy przejechać palcem a się sypie
    ja poszukuję impregnatu, który wyciągnąłby kolor cegieł tylko trochę, raczej wzmocnił cegły i zaprawę

  8. #8

    Domyślnie

    Spróbuj preparatem o nazwie stegu żywy kolor. Właśnie kupiłem sobie taki do swojej cegły, z tym że w wersji do gipsu - bo cegłe też mam gipsową. Muszę przyznać, że fajnie podkreśla kolor i wzmacnia podłoże, także fuga nie powinna sie sypać.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    mr_oli: stawiam, że zaprawa jest zasadniczo wapienna lub wapienna "złamana" (postraszona etc) cementem by była hydrauliczna. To, że na cegle wychodzą szaro białe naloty, może być związane z wilgocią która jest w ścianie i tym, że zaczęła ona wychodzić, lub że wychodzi w miejscach gdzie dyfuzyjność cegły jest większa niż zaprawy (albo dokładniej tego co było nakładanie już na wydrapaną fugę, jako jej wyrównanie takie czy inne do lica ściany...)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony