dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ekterion

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    16

    Question Folia pod ogrzewanie podłogowe- aluminiowa, czy czarna budowlana?

    Witajcie

    Zmagam się z dylematem jaką folię zastosować pod ogrzewanie podłogowe. Do tej pory myślałem że daje się aluminiową srebrną, aż tu od fachowca który ma mi wykonać ogrzewanie podłogowe dowiaduje się że to zmarnowanie pieniędzy i wystarczy dać czarną folię budowlaną. Co zrobić?

    Gdyby pojawiło się pytanie co mam położone na chudy beton: izolacja z papy termozgrzewalnej, folia czarna budowlana, 15 cm styropianu podłoga.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Jedną z zalet folii dedykowanej pod ogrzewanie podłogowe jest nadrukowana na niej kratka pomagająca instalatorowi równe ułożenie grzejnika podłogowego.
    Poza tym, to może być prawie każda folia PE. Jej główną funkcją, oprócz zapobieżenia wlania się płynnego jastrychu pod izolację termiczną jest stworzenie łożyska, warstwy poślizgowej dla jego rozszerzania od zmian temperatury.
    Warstwa aluminium na dedykowanej foli jest chyba tylko dla bajeru, aby uzasadnić jej wysoką cenę.

    I tak masz zrobione na bogato z tą papą termozgrzewalną. Ja dałem na chudziak folię basenową (4,-zł/m2) prawdziwe 0.5 mm i jej brzegi skleiłem taśmą butylową z izolacją poziomą ścian.

    Jak hydraulik zastosuje czarną folię to rurki będą ułożone jakby byk szczał, przepraszam za wyrażenie.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3

    Domyślnie

    Widzę, że preferuje Pan nowoczesne rozwiązania, dlatego proponuję zrobienie wylewek z odpowiedniego materiału, najlepiej anhydrytu, który
    znacznie lepiej przewodzi ciepło niż beton i jest niezwykle trwały. Dlatego zachęcam do zapoznania się z ofertą naszej firmy http://solidnaekipa-lafarge.pl/. Oferujemy najlepszej jakości produkt wraz z wykonaniem, na które dajemy
    gwarancje.
    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony