dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pio_trek
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    21

    Domyślnie projekt PUK 2 G2 pracownia ARCHIPORTAL

    Witajcie,

    Czy ktoś z Was buduje wg. tego projektu?
    http://pracownia-projekty.dom.pl/arp_puk_2_g2_ce.htm

    Szukałem na forach, ale jest to chyba nowy projekt i nie widziałem, żeby ktoś stawiał ten domek.
    Jest bardzo podobny do Noeli 2m czy Noeli bis 2m.

    Co o nim sądzicie? Zamierzamy w styczniu kupić ten projekt i w wakacje ruszyć z budową.

    Proszę o Wasze opinie.

    Dzięki

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja też jestem na etapie poszukiwania projektu, dokładnie o takiej bryle jak ten, wybrany przez Was.
    Na Waszym miejscu pokusiłbym się o likwidację okien dachowych poprzez zrobienie okna w ścianie szczytowej nad garażem o raz powiększenie okien w pozostałych ścianach szczytowych. Balkon też możecie sobie podarować. Jeszcze jedna uwaga - w projektach tego typu, odległość kotłowni (zbiornika z c.w.u) od kuchni i łazienki jest spora - warto więc zainstalować pompkę c.w.u żeby nie musieć czekać kilka sekund na ciepłą wodę po odkręceniu kranu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pio_trek
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Nie napisałem, że zamierzamy wprowadzić w projekcie kilka zmian, które są zbieżne z tym co napisałeś.
    Balkon z przodu usuwamy, ale za to chcemy zrobić balkon z tyłu (wyjście z dwóch pokoi) bo mamy tam bardzo ładny widok.
    Okna dachowe nad garażem też usuwamy i myśleliśmy żeby zrobić tam lukarnę - co do okna w ściane szczytowej to się nad tym też zastanawialiśmy - wydaje mi się że jak będzie lukarna, to ono nie bedzie tam potrzebne.
    A co do pompki to słuszna uwaga.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_trek Zobacz post
    Okna dachowe nad garażem też usuwamy i myśleliśmy żeby zrobić tam lukarnę - co do okna w ściane szczytowej to się nad tym też zastanawialiśmy - wydaje mi się że jak będzie lukarna, to ono nie bedzie tam potrzebne.
    Tak, jak będzie lukarna to okna w ścianie szczytowej nie musi być. Ja akurat jestem zwolennikiem większego okna w szczycie, ale oczywiście co kto woli

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Ja wraz z żoną również wybraliśmy projekt PUK 2 i w przyszłym roku mamy zamiar ruszyć z budową.
    A jak u Was postępują prace? Możecie coś więcej napisać na temat tego projektu? Jak rozkład pomieszczeń, jak z kosztami budowy itd.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Temat aktualny?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablo0187

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    54

    Domyślnie

    Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się czy można temat uznać za zakończony?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalx88

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-998
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam, planuje na wiosnę budowę wg projektu puk 2. Na dole planuję połączyć wiatrołap z garderobą i poszerzyć o jakieś 30cm garaż. Z każdym znajomym jak rozmawiałem to pierwsze co radził to poszerzenie garażu żeby łatwiej było wysiadać, zawiesić jakąś półkę itp. Dodam też ściankę działową w kuchni przy lodówce żeby można było w przyszłości wstawić drzwi rozsuwane. Planuje podnieść ściankę kolankową tak do 100 cm nad częścią mieszkalną (w projekcie jest 76cm nad częścią mieszkalną i 140cm nad garażem). Waham się czy nie zrobić 120cm ale wtedy już znacznie zmieniłaby się bryła i pewnie gorzej by to wyglądało. Też planuje dodać okno w ścianie szczytowej nad garażem i okna w garażu. Myślę też czy na dole pod schodami zrobić jakieś miejsce na rzeczy do sprzątania itp. (takie małe pomieszczenie jak w projekcie noelia bis). Może ma ktoś jeszcze jakieś rady co do tego projektu?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Poszerzenie domu, podwyższenie ścianki kolankowej to poważne zmiany konstrukcyjne. Adaptacja będzie kosztować więcej niż projekt.
    Kotłownia jest oddalona od kuchni i łazienek, trzeba będzie robić cyrkulację i trochę z tym problemów. Najlepiej jak mamy kotłownie blisko kuchni a łazienkę nad kotłownią...ale nie zawsze się da. Jakie ogrzewanie?

    Garaż, min. 350 cm szerokości, wygodny garaż ma 4 m.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony