dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wybór krzeseł - prośba o pomoc

    Bardzo proszę o pomoc w wyborze krzeseł.
    Urządzamy z mężem w mieszkaniu niewielki salon z aneksem kuchennym. W całym pomieszczeniu na podłodze deska dębowa, wybarwienie naturalne. Pokój pomalowany na biało, na jednej ścianie tapeta w szaro-beżowe pasy, taka jak na załączonym zdjęciu. Przy wytapetowanej ścianie szara sofa. Meble kuchenne białe wysoki połysk, blat laminat drewnopodobny, dobrany pod podłogę. Dodatkowo w części salonowej witryna, szafka pod telewizor i stół 120x80 wszystkie w kolorze dąb sonoma.
    I tu nasz duży dylemat - jakie krzesła dobrać? Myśleliśmy czymś w kontrastowej kolorystyce. Model krzeseł, ktory załączam na kolejnym zdjęciu, występuje np w musztardowej tapicerce, można na środku oparcia zrobić tapicerowany guziczek, np w szarym kolorze. Kolor nóżek biały.
    Taki był nasz zamysł. Ale czy to będzie grało? Czy nie znudzi się za szybko?
    Bardzo proszę bardziej doświadczonych o poradę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	343814
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	343815

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może krzesła z "sukienkami" w różnych kolorach, żeby łatwo można było zmieniać kolorystykę, skoro boicie się nudy?

    Przejrzałam sobie na google grafika jakie kolory proponują styliści do dębu sonoma i widzę, że akurat żaden z mocnych odcieni. Bardziej pomarańcz, bordo, oliwka, musztardowa żółcień - czyli kolory "złamane"

  3. #3

    Domyślnie

    O proszę, nie przyszło mi to do głowy, żeby w taki sposób sprawdzić jakie kolory by pasowały. Dzięki! Ta musztardowa żółcień to chyba to, o czym myślałam. Tapicerka, którą oglądałam w sklepie nie była intensywnie żółta, tylko właśnie taka musztardowa, miodowa, taki jakby brudny kolor. Nie mam niestety zdjęcia.
    Jakoś do sukienek nie jestem przekonana. Może jednak zaryzykujmy i weźmiemy tę musztardę. Myślisz Elfir, że dobrze ożywiloby to pomieszczenie? Boję się, że będzie smutno. Nie mieliśmy funduszy na projektanta i wszystko wymyślamy sami, a jak patrzę na inspiracje w internecie i prawdziwe zdjęcia z polskich domów i mieszkań, to często widać, że inspiracja była, a jednak końcowy efekt zgoła inny.
    Zapomniałam dodać, źe front w szafce rtv i fronty dwóch szufladek w witrynie są białe.
    Dziękuję za pomoc!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak dla mnie masz teraz bardzo mdło. Brakuje bardzo ciemnego akcentu - czerni/grafitu

    spójrz na takie wnętrze - drewno, śmietankowe ściany, szara kanapa, nawet tapeta w prążki bezowe:



    pazura dodają nie jaskrawe czy pastelowe kolory, ale właśnie czerń.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-01-2016 o 22:48

  5. #5

    Domyślnie

    Elfir, jesteś genialna! Pójdziemy w tę stronę.
    Masz dla mnie jeszcze jakieś cenne wskazówki?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ciężko o wskazówki nie widząc pomieszczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony