dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Już kiedyś to pisałem,pompa ma dwa osobne tryby pracy na c.o i cwu z różnymi temp.zasilania. Cwu możesz zagrzac do 57st.C,mi wystarczy 300l grzane do 46st.C.
    46 stopni to temperatura ledwo wystarczająca do prysznica...
    Darek B

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    46 stopni to temperatura ledwo wystarczająca do prysznica...
    ????

    Czemu na bateriach termostatycznych jest wyraźne ograniczenie na 38st.C ?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    46 stopni to temperatura ledwo wystarczająca do prysznica...
    Ja tam nie lubię przekraczać 38*. Moja Nazwa:  mulher.gif
Wyświetleń: 401
Rozmiar:  1,1 KB potrafi przekroczyć. Ale już 46* to dla twardzieli.
    Za to może być mało do kąpieli, jak ktoś się lubi długo moczyć i chce dolać gorącej wody do już wystygłej.

    A co do meritum - to moje przemyślenia tutaj

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A ja kupiłem Viessmanna z montażem za 23 tys....
    Po oferty na takie instalacje powinno sie udawać osobiście, nie przez internet.
    Moje internetowe wyceny tez były wysokie, nawet z tego salonu w którym kupiłem.
    Myślę że takich pytajacych maja kilkunastu dziennie i wiedzą że nic z tego nie będzie. Ktoś kto chce wydać kilkadziesiąt tysięcy traktuje sprawe powaznie i i chce sie upewnic, rozwiac watpliwosci poprzez rozmowe w 4 oczy. Ja tak zrobiłem i okazało sie ze oferta była zupełnie inna.
    Witam!

    Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, masz do dyspozycji nasz serwis24. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony i chętnie polecisz nasze urządzenia.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam!

    Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, masz do dyspozycji nasz serwis24. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony i chętnie polecisz nasze urządzenia.

    Pozdrawiam!
    Jestem bardzo zadowolony z urządzenia. Z wykonania przez polecanego instalatora nie. Przerobiłem wiele dzięki podpowiedziom tego forum. W zasadzie to przerobil ten sam instalator ale musiałem sam sie doksztalcic i powiedziec co i jak.
    Sama pompa jak najbardziej, przy moim domu sezon ogrzewania to okolo 1300-1500zł
    Ostatnio edytowane przez photos ; 14-11-2016 o 17:18
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    46 stopni to temperatura ledwo wystarczająca do prysznica...
    Wiesz, niektórzy zażywają kąpieli w zaledwie kilkustopniowej wodzie, nazywamy ich morsami. Są też tacy którzy wręcz przeciwnie potrzebują bardzo gorącej wody do kąpieli. Ale tych ludzi jest nie wiele. Ja wczesniej grzalem do 45, teraz do 50 ale tylko dla komforu - zdarzały sie barki ciepłej wody przy moim zużyciu. Ale grzejąc nawet do 45 nie dałem rady na full otwartej ciepłej wodzie wejsc pod prysznic. Ja proponuje niedowiarkom test ktory sam zrobiłem przed kupnem pompy ciepla. Nie miałem orientacji czy ta 40-50 stopni woda jest ok do prysznica. Weźcie wszyscy termometr i wodę w garnek na ogien. Zagrzejcie do tych 45 stopni i włóżcie rękę....powodzenia
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Sama pompa jak najbardziej, przy moim domu sezon ogrzewania to okolo 1300-1500zł
    Czyli jakby COP był średnio 3,0, to te 18K zł będzie się zwracało przez 6 lat?
    Zakładając, że nie ma kosztów serwisu. A pewnie są. Ile rocznie musisz płacić za przeglądy, żeby nie stracić gwarancji?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli jakby COP był średnio 3,0, to te 18K zł będzie się zwracało przez 6 lat?
    Zakładając, że nie ma kosztów serwisu. A pewnie są. Ile rocznie musisz płacić za przeglądy, żeby nie stracić gwarancji?
    dawno po gwarancji pompa dziala od 2010 roku czyli 6 lat, nie mialem zadnego serwisu
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Jestem bardzo zadowolony z urządzenia. Z wykonania przez polecanego instalatora nie. Przerobiłem wiele dzięki podpowiedziom tego forum. W zasadzie to przerobil ten sam instalator ale musiałem sam sie doksztalcic i powiedziec co i jak.
    Sama pompa jak najbardziej, przy moim domu sezon ogrzewania to okolo 1300-1500zł
    Witam ponownie!

    Dobry wynik jak na dom o takiej powierzchni! Gdybyś miał jakieś pytania bądź uwagi co do naszych urządzeń – pisz śmiało.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    J.Marciniak

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-673
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pół roku temu zakończyłem budowę domu, wszystko szło gładko do momentu wyboru formy ogrzewania. Dodam, że jestem osobą, która jest wrażliwa na wszelkie zanieczyszczenia środowiska i wszelkie formy nie oszczędności surowców nieodnawialnych. W związku z tym zacząłem szukać takiego rozwiązania, które odpowiadałoby moim oczekiwaniom. Trafiłem na temat pompy cieplnej http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/, która nie tylko ogrzewa, ale i chłodzi. Dodatkowo wykorzystuje zasoby energii naturalnej. Oszczędzaj na energii, poprzez zmianę ciepła o niskiej temperaturze w ciepło o wysokiej temperaturze. Osobiście ja mam powietrzną, pompę cieplną i jestem zadowolony, ponieważ zaoszczędzić na pieniądzach i energii.

  11. #31

    Domyślnie

    Prosze moderatora o usunięcie spamu.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał J.Marciniak Zobacz post
    Pół roku temu zakończyłem budowę domu, wszystko szło gładko do momentu wyboru formy ogrzewania. Dodam, że jestem osobą, która jest wrażliwa na wszelkie zanieczyszczenia środowiska i wszelkie formy nie oszczędności surowców nieodnawialnych. W związku z tym zacząłem szukać takiego rozwiązania, które odpowiadałoby moim oczekiwaniom. Trafiłem na temat pompy cieplnej http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/, która nie tylko ogrzewa, ale i chłodzi. Dodatkowo wykorzystuje zasoby energii naturalnej. Oszczędzaj na energii, poprzez zmianę ciepła o niskiej temperaturze w ciepło o wysokiej temperaturze. Osobiście ja mam powietrzną, pompę cieplną i jestem zadowolony, ponieważ zaoszczędzić na pieniądzach i energii.
    Spam do pozycjonowania

  13. #33

    Domyślnie

    Witam,

    Polecam Państwu powietrzną pompę ciepła do celów grzewczych Logatherm WPL AR, którą cechuje wysoka sprawność COP=5,1 (Dla parametrów A7/W35) oraz modulowana moc cieplna. Pompa dostępna jest w wersjach 6-14 kW. Urządzenie występuje w czterech wersjach: z wbudowanym 184 litrowym zasobnikiem c.w.u. z wężownicą solarną, z wbudowanym 190 litrowym zasobnikiem c.w.u bez wężownicy, w wersji przeznaczonej do samodzielnej pracy lub do współpracy z innym urządzeniem grzewczym. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...m-wps-k-1.html.
    Pozostając do dyspozycji w razie pytań.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony