dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 92
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Założenia masz identyczne jak ja też zamiast brać kredyt po prostu odkładałem na dom.
    Z tym, że ja chcę wybudować jak najtaniej się da (nie oszczędzając na materiałach) więc wybrałem prosty i funkcjonalny projekt.
    Dokładnie tak jak mówisz parter bez poddasza i piwnicy najwygodniejsze rozwiązanie, z tym że koperta wyjdzie Cię znacznie drożej za dach zapłacisz sporo, pomyśl jeszcze o dachu 2 spadowym bo to jest połowa ceny no ale zrobisz jak uważasz.

    Ja mam powiększony projekt słynnego już Z7 GL czyli wersja z garażem 90m2 użytkowej i 25 garaż, sprawdź dach ja też nie lubię takich szpiczastych ale tutaj dach ma 22 stopnie i się naprawdę fajnie prezentuje a wiązary prefabrykowane dostaniesz za jakieś 10 tyś kopertę pewnie za jakieś 25-30 Ci zrobi ekipa cieśli więc różnica jest ..... No ale to już sam obadasz.

    Druga ważna sprawa to tak jak koledzy piszą ogrzewanie dobra decyzja aby podłogówkę po całości zrobić i jeśli masz możliwość podłączenia gazu ziemnego bierz gaz nie zastanawiaj się nawet mały dom dobrze ocieplony rachunki będą niewielkie.

    Obadaj ten projekt Z7 bo jeśli szukasz taniego i prostego w budowie domu to może być najlepszy wybór tysiące ludzi już go wybudowało więc jak lubisz sprawdzone konstrukcje to ok jak jesteś indywidualistą to już gorzej bo na samej stronie z500 jest ponad 2000 realizacji
    Poczytaj dzienniki innych np mnie ten dziennik i dziennik fronta nakłoniły do wybrania tego właśnie projektu.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-BUKOWA-CHATKA
    u fronta niestety przepadły zdjęcia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-i-chyba-tanio

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ten link który wysłałeś BUKOWA CHATKA już kilka lat temu przeglądałem. Generalnie to przeglądnąłem już wieeele dzienników budowy, tym się inspirowałem.. Zdaje sobie sprawę że dach dwuspadowy jest znacznie tańszy, jednak w mojej krwi płynie uwielbienie do dachów kopertowych i nic na to nie poradzę już jako dziecko jak jechałem samochodem z rodzicami rozglądając się na świat za szybą z tylnego siedzenia zauważyłem parterówke z dachem kopertowym i pomyślałem sobie że to jest to co właśnie chciałbym kiedyś mieć. Rozumiem że jest taniej jednak chyba lepiej zapłacić ciut więcej i mieć to co się człowiekowi naprawdę podoba Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe to sądzę że takie będzie dla mnie najwłaściwsze z racji iż nie będzie w domu żadnych kaloryferów które mi się nie podobają, chcę mieć ładne przestronne pomieszczenia które charakteryzować się będą swoim pięknem, dlatego te kaloryfery i wystające z nich rury nie są mi na rękę tylko nie wiem jak z tym gazem ziemnym, bo ogólnie w ogóle nie chcę podłączać gazu w przyszłym domu. Zamiast gazówki mam zamiar kupić płytę indukcyjną i w ogóle nie mieć w domu gazu i przy okazji zaoszczędzi się na podciągnięciu go. Jednak chyba te dwa gazy nie mają ze sobą nic wspólnego bo gaz ziemny po prostu w kotłowni się gdzieś podłącza (butle?) do tego całego urządzenia sterującego ogrzewaniem podłogowym,

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Nie no jak + - 20 tyś więcej to jest ciut to faktycznie nie ma co się przejmować dachem, ale napisałem abyś miał to na uwadze, ja musiałem nieco bardziej oszczędnie planować budowę, też bardziej podobają mi się kopertowe, ale postawiłem na oszczędność idąc tokiem myślenia, że funkcjonalnie niema to znaczenia a ile się tym widokiem będę cieszyć po 6 mc mieszkania zapomnę jaki mam dach, ale rozumiem nie po to się człowiek buduje aby rezygnować z marzeń jak zawsze taki chciałeś taki zrób.
    Na pewno nie chciał bym dachu 45 stopni nie widzą mi się te szpiczaste dlatego Z7 tak mi się spodobał bo dach jest niemal płaski 22 to jest niewiele i od razu dom wygląda efektowniej przynajmniej jak dla mnie aż warunki zabudowy zmieniałem bo minimalny miałem 25 abym mógł 22 stopnie zrobić.

    Co do ogrzewania słusznie prawisz nie ma co wieszać grzejników ale masa ludzi która przeszła z grzejników na podłogówkę bardzo chwali to rozwiązanie i twierdzą że jest lepszy komfort cieplny, bo musi być nie grzeje w jednym miejscu a w całym pomieszczeniu.
    Podłogówkę należy zasilać niską temperaturą tzn nie 70 stopni jak kaloryfer a około 35 zależy od układu dlatego piece na paliwo stałe średnio się sprawdzają chyba że z bufrem.
    Gaz ziemny do ogrzewania domu to taki sam jak w blokach do gazówek butli takiej przenośnej to nie podłączysz jedynie wielką na zewnątrz dzierżawioną ale wtedy koszt utrzymania jest sporo wyższy.

    Jeśli nie chcesz gazu (ja bym brał gaz ale nie mam przy działce i mieć raczej nie będę ) to może jakaś pompa ciepla powietrze woda no tu już musisz w ogrzewaniu się dowiadywać ja w zasadzie od tego zaczynałem czym ogrzewać dom bo musisz to wiedzieć przy projekcie jaki typ kotłowni robić bo różnią się one zależnieod tego czym ogrzewamy dom
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 27-01-2016 o 22:29

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dach kopertowy jaki mi się widzi wynosi 25 stopni nachylenia, nie widziałem jeszcze dachu 45 stopni ale przypuszczam że wygląda mniej efektywniej niż ten pierwszy. W porządku, biorę się za czytanie jakim określonym typem ogrzać dom, dzięki bardzo za wskazówki i rady

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Liwko poczytałem trochę temat z linka który mi wysłałeś i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie prądem, jak Ty to widzisz? juz znam rodzaje ogrzewania podłogowego i gaz odpada, butla na zewnątrz też, ekogroszek też odpada, ogrzewanie olejem ponoć bardzo drogie przy wprowadzaniu tego ogrzewania a elektryczny brzmi dość dobrze i opłaty w miare rozsądne z tego co czytałem, tylko trzeba chyba dobrą umowę zawrzeć z dostawcą i jakieś taryfy (nie do końca jeszcze wiem o co się rozchodzi z tymi taryfami). A ile kosztuje zamontowanie takiego rodzaju ogrzewania w domu? mam na myśli urządzenie sterujące tym wszystkim+wyłożenie rur?

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    tzn 45 stopni ale dwu spadowe mi chodziło że mi się nie widzą ale mniejsza z tym dachem.
    Ogrzewanie to jest temat rzeka ....
    Samym prądem to też jeszcze nic nie znaczy.
    Typy ogrzewania prądem są mniej więcej takie że możesz wsadzić kable elektryczne w podłogę zamiast robić wodną, użyć buforu grzanego grzałka w nocnej taryfie, użyć kotła elektrycznego, czy np pompy ciepła.
    Grzanie prądem szczególnie COP 1 czyli nie pompą ciepła to najdroższy z możliwych sposobów ogrzewania musisz to wiedzieć tzn inwestycja jest mniejsza ale utrzymanie wychodzi drożej niż nawet olejem opałowym to jest fakt.
    Aby grzanie prądem miało rację bytu musisz wybudować dom maksymalnie energooszczędny inaczej popłyniesz na rachunkach.
    Nieco lepiej sprawa się ma z pompami ciepła z tym, że koszt inwestycji znowu jest większy, jednak jeśli pompa ciepła na taki mały domek to żadna gruntowa tylko i wyłącznie jakaś mała powietrze - woda gruntowa nigdy Ci się nie zwróci.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Ogrzewanie to jest temat rzeka ....
    Samym prądem to też jeszcze nic nie znaczy.
    Typy ogrzewania prądem są mniej więcej takie że możesz wsadzić kable elektryczne w podłogę zamiast robić wodną, użyć buforu grzanego grzałka w nocnej taryfie, użyć kotła elektrycznego, czy np pompy ciepła.
    Grzanie prądem szczególnie COP 1 czyli nie pompą ciepła to najdroższy z możliwych sposobów ogrzewania musisz to wiedzieć tzn inwestycja jest mniejsza ale utrzymanie wychodzi drożej niż nawet olejem opałowym to jest fakt.
    Aby grzanie prądem miało rację bytu musisz wybudować dom maksymalnie energooszczędny inaczej popłyniesz na rachunkach.
    Nieco lepiej sprawa się ma z pompami ciepła z tym, że koszt inwestycji znowu jest większy, jednak jeśli pompa ciepła na taki mały domek to żadna gruntowa tylko i wyłącznie jakaś mała powietrze - woda gruntowa nigdy Ci się nie zwróci.
    Dlaczego piszesz takie bzdury?
    Ile kosztuje kWh z prądu w drugiej taryfie? A co jeśli do tego dorzucisz tani klimatyzator?
    Ile kosztuje instalacja pompy P-W i G-W jeżeli dolne źródło poziome wykonasz samemu (co jest dość proste)?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    Liwko poczytałem trochę temat z linka który mi wysłałeś i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie prądem, jak Ty to widzisz? juz znam rodzaje ogrzewania podłogowego i gaz odpada, butla na zewnątrz też, ekogroszek też odpada, ogrzewanie olejem ponoć bardzo drogie przy wprowadzaniu tego ogrzewania a elektryczny brzmi dość dobrze i opłaty w miare rozsądne z tego co czytałem, tylko trzeba chyba dobrą umowę zawrzeć z dostawcą i jakieś taryfy (nie do końca jeszcze wiem o co się rozchodzi z tymi taryfami). A ile kosztuje zamontowanie takiego rodzaju ogrzewania w domu? mam na myśli urządzenie sterujące tym wszystkim+wyłożenie rur?
    Powiedz mi ile osób będzie mieszkać.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kamil Twój post trochę mi zamieszał w głowie heheh. Liwko przejrzałem dzisiaj jakiś temat sprzed 6ciu lat w którym już się udzielałeś na temat ogrzewania więc na pewno masz fundamentalne pojęcie na ten temat. Dowiedziałem się że druga taryfa to pobór elektryczności nocą od 22 do 6 rano. Napisz mi jakie ogrzewanie najlepiej na taki domek 90m2. Postaram się go ocieplić możliwie najlepiej. Załóżmy że decyduje się na ogrzewanie podłogowe elektryczne i co teraz? mam jakiś wybór w jaki sposób to wszystko będzie się odbywać? bo z tego co napisał Kamil sam fakt że ogrzewać będę w ten sposób jeszcze nic nie znaczy bo jeszcze zależy jakimi nośnikami to się będzie odbywać, rozjaśnisz temat i zaproponujesz najlepsze rozwiązanie?

    edit: (odpowiedź na pytanie) dwie osoby

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    Kamil Twój post trochę mi zamieszał w głowie heheh. Liwko przejrzałem dzisiaj jakiś temat sprzed 6ciu lat w którym już się udzielałeś na temat ogrzewania więc na pewno masz fundamentalne pojęcie na ten temat. Dowiedziałem się że druga taryfa to pobór elektryczności nocą od 22 do 6 rano. Napisz mi jakie ogrzewanie najlepiej na taki domek 90m2. Postaram się go ocieplić możliwie najlepiej. Załóżmy że decyduje się na ogrzewanie podłogowe elektryczne i co teraz? mam jakiś wybór w jaki sposób to wszystko będzie się odbywać? bo z tego co napisał Kamil sam fakt że ogrzewać będę w ten sposób jeszcze nic nie znaczy bo jeszcze zależy jakimi nośnikami to się będzie odbywać, rozjaśnisz temat i zaproponujesz najlepsze rozwiązanie?

    edit: (odpowiedź na pytanie) dwie osoby
    Dwie osoby to stosunkowo niewielkie zużycie CWU.
    W takim razie przy tej powierzchni poszedłbym w kable grzewcze + jakaś klima kanałowa + zbiornik CWU. Inwestycja mała i rachunki na bardzo akceptowalnym poziomie. Warunek: Dobre ocieplenie i maksymalne wykorzystanie taniej taryfy.
    Godziny tanich taryf zależą od lokalnego operatora i mogą się różnić.
    O szczegóły pytaj na tym wątku co ci podałem. Tam też ci pomogę, ale inni mają tam większe doświadczenie jeżeli chodzi o czysty prąd.
    Do tego można też będzie położyć jakieś panele PV (na raty) i rachunki jeszcze ci zjadą.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedź, klima kanałowa- to oznacza że nie tylko będę mógł podnieść temperature ale i obniżać jak to w przypadku klimatyzacji?

    To wszystko oznacza że ten cały sprzęt który będzie działał na ogrzewanie podłogowe będzie także podłączony do wody i będzie ją ogrzewać i w taki sposób będzie ciepła woda? może głupie pytania zadaje ale mieszkam w bloku i tu mam po prostu albo ciepłą albo zimną wodę
    Ostatnio edytowane przez slabykoxu ; 28-01-2016 o 10:59

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał slabykoxu Zobacz post
    Ok, dzięki za odpowiedź, klima kanałowa- to oznacza że nie tylko będę mógł podnieść temperature ale i obniżać jak to w przypadku klimatyzacji?

    To wszystko oznacza że ten cały sprzęt który będzie działał na ogrzewanie podłogowe będzie także podłączony do wody i będzie ją ogrzewać i w taki sposób będzie ciepła woda? może głupie pytania zadaje ale mieszkam w bloku i tu mam po prostu albo ciepłą albo zimną wodę
    Tak, klimą będziesz tak ogrzewać jak i chłodzić. Rozwiązanie nie dość że komfortowe to i w okresie grzewczym obniżające rachunki.

    Jeszcze raz się zastanówmy.
    Możesz pójść dwiema drogami.
    1. Kable grzewcze + klima + zbiornik z grzałką na CWU ładowany w II taryfie.
    2. Rurki + klima+ zbiornik buforowy z grzałką i wężownicą CWU ładowany w II taryfie.
    To drugie rozwiązanie jest nieco droższe, ale ewentualnie w przyszłości można do niego podpiąć jakąś tanią PC.
    Co ja bym wybrał? Sam nie wiem. Jednak na tych dwóch rozwiązaniach bym się skupił.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    dzięki bardzo za fachową opinię, w takim razie na tych dwóch rozwiązaniach się skupie

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Liwko ..... drogi kolego mówisz że piszę bzdury a następnie polecasz to co zacytowałeś jako moje bzdury ?
    Hmm jak napisałem można użyć kabli zamiast wodnej i podstawa to budować energo oszczędnie nie tylko ocieplenie.

    Ale ok już trochę jestem na tym forum sporo poczytałem kolega jeszcze nie wie że tu jest istna wojna że moje jest mojsze szczególnie w temacie ogrzewania.
    Co do pompy G-W już wielu Ci mówiło to że Ty za tyle zrobiłeś nie znaczy że innym się za tyle uda nie każdy ma znajomości a G-W do 90 metrów w cenie jak dla zwykłego klienta to przerost formy nad treścią i powie tak każdy kto na tym nie zarobi. Zanim zaczęła by przynosić realne oszczędności trzeba by ją było wymienić.
    Nie neguję wiedzy i doświadczenia ale slabykoxu poczytaj tematy ogrzewania a sam zrozumiesz nie zdawaj się na 1 opinie zresztą w samym muratorze podają teraz koszta i utrzymanie ogrzewań kup nowy murator i tam poczytaj bo warto.

    Tzn nie twierdzę że liwko źle radzi... z tym że poradził to co ja mówiłem wcześniej twierdząc że to bzdury
    No dodał klimatyzator co jest faktycznie dobrym rozwiązaniem ja np też taki planuję, nie wspominałem bo mówiliśmy o ogrzewaniu podłogowym, daletego też nie wspominałem o piecach akumulacyjnych czy grzejnikach konwektorowych czy panelach promiennikowych bo i tak ludzie ogrzewają prądem ..... jest tego naprawdę sporo.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 28-01-2016 o 14:50

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Liwko ..... drogi kolego mówisz że piszę bzdury a następnie polecasz to co zacytowałeś jako moje bzdury ?
    Hmm jak napisałem można użyć kabli zamiast wodnej i podstawa to budować energo oszczędnie nie tylko ocieplenie.

    Ale ok już trochę jestem na tym forum sporo poczytałem kolega jeszcze nie wie że tu jest istna wojna że moje jest mojsze szczególnie w temacie ogrzewania.
    Co do pompy G-W już wielu Ci mówiło to że Ty za tyle zrobiłeś nie znaczy że innym się za tyle uda nie każdy ma znajomości a G-W do 90 metrów to przerost formy nad treścią i powie tak każdy kto na tym nie zarobi. Zanim zaczęła by przynosić realne oszczędności trzeba by ją było wymienić.
    Nie neguję wiedzy i doświadczenia ale slabykoxu poczytaj tematy ogrzewania a sam zrozumiesz nie zdawaj się na 1 opinie zresztą w samym muratorze podają teraz koszta i utrzymanie ogrzewań kup nowy murator i tam poczytaj bo warto.
    Po pierwsze nie czytaj Muratora. To pismo branżowe w znakomitej większości sponsorowane przez różne lobby. Czytaj forum, tu trudniej przepchnąć bełkot marketingowy,
    Co do bzdur.
    Napisałeś że ogrzewanie prądem jest najdroższe w eksploatacji a ja się z tym nie zgodziłem i zapytałem cię o cenę kWh w taniej taryfie. Nie odpowiedziałeś.
    Napisałeś również, że pompa gruntowa w takim domu się nigdy nie zwróci w stosunku do powietrznej nie podając nawet wycen. Zakład że znajdę ci szybciutko wycenę na powietrzną droższą niż na gruntową? Wiele razy na tym forum podawałem, że można zrobić gruntówkę w cenie powietrznej, tylko trzeba się trochę postarać.
    I jeszcze jedno odnośnie gruntówek. Przetrwają dużo dłużej od powietrznych i zawsze je będzie można stosunkowo tanio naprawić.
    Więc nie feruj tak odważnych wyroków, bo możesz się po prostu mylić.
    Pozdrawiam

  16. #36
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Zrób rzetelną wycenę pomp ciepła skoro jesteś pewien.
    Grzanie prądem w drugiej taryfie różni się od innych sposobów grzania także pod względem komfortu.

    Do małego domku jak tu grzanie prądem będzie jak najbardziej efektywne. Jak ktoś lubi dwie taryfy i ustalać grafik dnia pod niego to faktycznie czystym prądem najtaniej, a jak lubi wygodę to bufor lub pompa PW.

    Takie moje zdanie mimo iż posiadam gaz.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariog

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu tak jak pisze Liwko wybrałbym wariant 2 i w całym domu położyłbym rurki.Kładąc kable jesteś uzależniony tylko od prądy i nie masz już żadnej alternatywy na zmianę sposobu ogrzewania a różnie w życiu bywa.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Nie rozumiem czemu miałaby się toczyć wojna o ogrzewanie? w sensie że każdy poleca to co sam sobie zamontował? Myślę że każde ogrzewanie zależne jest od wielkości domu i stanu jego ocieplenia i energooszczędności. Ja od razu mówię że mój domek zapewne nie będzie energooszczędny bo po prostu nie stać mnie na taką przyjemność ale ocieplę go najlepiej jak to możliwe, domek dla dwóch osób 80-90 metrów2 i najlepsze możliwe ogrzewanie do tego, na ten moment jedyna myśl to ogrzewanie podłogowe elektryczne:

    1. Kable grzewcze + klima + zbiornik z grzałką na CWU ładowany w II taryfie.
    2. Rurki + klima+ zbiornik buforowy z grzałką i wężownicą CWU ładowany w II taryfie.

    któreś z tych dwóch

    Dzisiaj byłem akurat porozmawiać na temat tej działki budowlanej o której wspominałem wcześniej. Osoba sprzedająca działki nie zejdzie niżej niż 90tyś za swoją 10cio arową działkę. Jednak jest ona uzbrojona i w naprawdę świetnej lokalizacji więc chyba się na nią skuszę jak kobieta się zdecyduje sprzedać za 90 tysięcy a wtedy już tylko dozbierać parę groszy i ruszać dalej w podbój marzeń mimo że pozbędę się połowy pieniędzy oddając 90tyś hehe

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Liwko no zgadzam się z Tobą idąc tym tokiem używania sprzętu z różnych półek cenowych można zrobić gruntową w cenie powietrznych, ja opisałem to ogólnie w podobnej klasie bez obliczeń bo nie prowadzę sprzedaży czy zwyczajnie bez różnicy jest mi co tam kolega wstawi, dzielę się tylko wnioskami do jakich ja doszedłem po około roku śledzenia forum bo ma identyczne dylematy jak ja na początku, mi chodziło o to, że do 90 m2 nie warto iść w pompę gruntową i poniekąd to potwierdziłeś sam polecając kable

    Nie będę się z Tobą sprzeczał nie prowadzę krucjaty i na pewno masz większą wiedzę i doświadczenie niż ja, ale ja bym w gruntową nie poszedł i sporo takich głosów się tu usłyszy, nikt nie ma monopolu na racje to tylko moja opinia.

    Co do kosztów 2 taryfy to jest taniej fakt ale nadrabia się cenę używając w dzień sprzętów w droższej taryfie ... sam wiesz że jest tyle zmiennych że nie da się tego ot tak policzyć zależy jaki kto ma tryb życia itd...
    Trzeba wtedy zmienić nawyki aby było taniej np prać na noc czy zmywarki używać wieczorami nie mówię że to coś strasznego, ale warto mieć to na uwadze oczywiście można też robić to w dzień ale wtedy rachunek szybko podskoczy. Mi np takie coś nie do końca pasuje ale może i bym się jakoś dostosował do takiego grafiku.

    Kiedy sobie robiłem OZC i wyliczenia do tego samego domu podkładając różne źródła ciepła to w COP 1 wychodziło najwięcej za rachunek ale najmniej za inwestycję i nie twierdzę że to dyskwalifikuje prąd tylko ostrzegałem aby budował energooszczędnie bo w dziurawym domu popłynie na rachunkach i zdziwiło mnie że takie wnioski nazwałeś bzdurą

    Ogólnie ja kładę rurki z wodą w całości bez grzejników no w łazience elektryczną drabinkę i konwektorowy 1 do garażu w razie jak bym potrzebował czasem coś tam porobić na co dzień grzać nie będę bo i po co.
    A czym zasilę rurki to się zobaczy może pompy nieco stanieją w końcu i też uważam takie rozwiązanie za najlepsze kable zbyt mocno uzależniają od prądu a do rurek wszystko wepniesz.

    PS. Nie rozumiesz czemu wojna bo nie czytałeś tematów jak poczytasz zrozumiesz ;D głównie wojna czy węgiel czy prąd ale są i mniejsze sprzeczki ogólnie ogrzewanie to "gorący" temat to i liwko potwierdzi heheh
    Co do energooszczędnego budowania to nie zawsze musi oznaczać jakiś znacznie większy nakład finansowy tu ważny jest projekt prosta bryła mniej okien na północ więcej na południe no musisz poczytać jest tego trochę.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 28-01-2016 o 17:24

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slabykoxu

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam ponownie, czy istnieją jakieś dobre sprawdzone sposoby znalezienia i wyselekcjonowania odpowiedniej ekipy budowlanej? Osobiście wpisywałem w google słowa typu "solidna ekipa budowlana "moje miasto"" jednak na nic zdały się takie poszukiwania. Mieszkam w malym mieście i u mnie nie ma czegoś takiego jak znana na całe miasto ekipa budowlana. Myślałem aby przejść się po osiedlu domków jednorodzinnych i jak domek który jest zbliżony wyglądem do mojego wymarzonego będzie się ładnie prezentował to zapukać i zapytać o namiary ludzi którzy go stworzyli. Opcja numer dwa- pochodzić po domach które są w zaawansowanej budowie i pospisywać nazwy ekip z tych obowiązkowych żółtych tabliczek które są wywieszone na płocie każdej budowy. Jakie Wy macie sprawdzone sposoby na temat tego problemu?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony