dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 36
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 714
  1. #501
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chłopie, Ty się naprawdę kompromitujesz

    Zbudowałem dom z WM, wcześniej mieszkałem w domu w WG, opisałem swoje doświadczenia.
    A Ty insynuujesz, że jestem sprzedawcą....
    Chłopie więc jak ci nie działała wentylacja w poprzednim domu to nie pisz takich przykładów.
    To ty napisałeś o niezadowolonych klientach więc napisz wprost że nie masz żadnego związku z zarabianiem na WM i kropka.
    Do mnie są pretensje że porównuję spartoloną WM do WG więc u ciebie vice versa porównania spartolonej WG do działąjącej WM.

  2. #502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ALe czy ja pisałem , że MNIE trafia sie też niezadowolony klient ? Nie dopisuj sobie miedzy wierszami.

    A instalacja WG w poprzednim domu spartolona nie była. Zimą cug w kratkach aż chciał wessać przyłożoną dla testu kartkę papieru
    Nawiew przez nawietrzniki w oknach i nieszczelności w gniazdkach (dom z Porothermu)
    I zimą, to jeszcze jako tako działało. Całkiem dobrze nawet, tylko, że czuć było te zimne powietrze.

    Tylko powiedz mi, jak chcesz osiągnąć działanie WG latem, kiedy wewnątrz masz 24C, a na zewnątrz 26-26 C
    A jak na zewnątrz będzie 32C ?

    To właśnie wtedy (wiosna-jesień) występowała większość z niedogodności, o których mówiłem.
    Po prostu jedna rzecz działa zawsze dobrze, druga zależy od temperatury zewnętrznej, wiatru, ciśnienia.

    Jedna potrafi ograniczyć rachunki, druga wtedy, kiedy jest zimno wysysa ciapłe powietrze najbardziej. Wtedy faktycznie możesz miec wilgotnosć 25% w domu.
    Bo nie masz kontroli nad wentylacją
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-10-2016 o 14:04
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    [QUOTE=inwestor;7288943]Gdzie tu widzisz pretensje ? /QUOTE]

    A nie?

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Po 14 latach mieszkania zdecydowanie podtrzymuję wszystkie moje wcześniejsze stwierdzenia że wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym to tylko kłopot i koszty. Klima tak samo.
    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Powiem tak mam reku w robocie. Zimą koszmar wilgotność przy nawet niewielkich mrozach to poniżej 25%. Nos suchy zatkany + kaszel. W przypadku grawitacji nie schodzimy poniżej ok. 35%. Dorób sobie jeszcze nawilżacz taki żebyś miał wilgotność zimą co najmniej 40% i taki aby spełniał wymagania higieniczne i wtedy napisz o swoich oszczędnościach. Ja na ten przykład przy wilgotności 25% wstaję rano chory.
    Napisz jeszcze ile kosztuja filtry HEPA do twojego reku i napisz ile zapłaciłeś za czyszczenie i dezynfekcję kanałów.
    Oczywiście napisz jeszcze jak wyszły ci wyniki posiewu z kanałów. U mnie w robocie jakoś od 2 lat mimo czyszczenia nie są w stanie wytępić drobnoustrojów w kanałach.
    Będziemy wtedy wszyscy wiedzieli jakie masz oszczedności komfort "suchego" powietrza zimą i jak wyszedł ci posiew.
    Polecam kontakt z najbliższą stacją sanepidu zrobią badania na posiew, oczywiście odpłatnie.
    Pozdrawiam
    I jeszcze dwie kwestie.

    Spisz w firmie?
    Możesz pokazać wyniki badań?

  4. #504
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Chłopie więc jak ci nie działała wentylacja w poprzednim domu to nie pisz takich przykładów.
    To ty napisałeś o niezadowolonych klientach więc napisz wprost że nie masz żadnego związku z zarabianiem na WM i kropka.
    Do mnie są pretensje że porównuję spartoloną WM do WG więc u ciebie vice versa porównania spartolonej WG do działąjącej WM.
    Znajdź na forum inwestorów z WM sądzę,że liczone już w setki którzy by nie wiedzieli różnicy między WG i WM albo naprawę robisz z siebie oszołoma.

  5. #505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Znajdź na forum inwestorów z WM sądzę,że liczone już w setki którzy by nie wiedzieli różnicy między WG i WM albo naprawę robisz z siebie oszołoma.
    Arturo ale kolega Inwestor nie ma WM. On ma ją w robocie, i na tej podstawie twierdzi ze w domu działałaby również kiepsko. Prawdopodobnie w robocie faktycznie ta wentylacja działa do bani. Tego nie neguje . Ale ni jak ma się to do przełożenia na dom.

    Ja mam i WG w starym domu i WM w nowym domu. Wiec mam porównanie. Co prawda aby być uczciwym pełne porównanie mogę zrobić dopiero za kilka. Ale już widać pewne wady i zalety tych wentylacji.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #506

    Domyślnie

    Jak to???? to wm ma jakieś wady??? niemożliwe!!!!...
    Nie dla zbiorników bezodpływowych w nowych domach!

  7. #507
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wszystko ma wady. Nożem można kroić chleb ale też możną się skaleczyć. Ale z tego powodu nie rezygnujemy z używania noża.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #508

    Domyślnie

    jeśli przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych w ogrzewanym pomieszczeniu ktoś ma 50% wilgotności (taką ulubioną przez większość), to znaczy że ma zaduch w domu i mało tlenu. takie coś dzieje się w nowych domach z WG i zamkniętymi oknami. WG do szczelnego domu nie pasuje.

    gdybym budował jeszcze raz, to na pewno byłaby ponownie wentylacja mechaniczna. jest bezgłośna, szczególnie że nie trzeba uchylać okien czy innych nawiewników. przez cały rok rano można wejść do naszej niewielkiej sypialni i nie czuć żadnej nieświeżości znanej z domów z WG. miałem okazję przebywać w bardzo starych domach z WG, nowszych domach z WG i w swoim z WM. komfort akustyczny i cieplny przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości powietrza występuje tylko w domu z WM.

    osoby, które były u mnie w domu i budują teraz albo będą budowały też decydują się na WM.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #509

    Domyślnie

    Jeżeli wentylacja grawitacyjna jest bardziej higieniczna niż mechaniczna z filtrami to gratuluję poczucia humoru. A spartolonych wentylacji jest wiele. Szczerze to jeszcze nie spotkałem dobrze wykonanego projektu WM. Także jak ktoś podąża za projektami to potem wychodzą niezłe kwiatki. A ostatnio jest moda na zostawanie instalatorem rekuperacji...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #510
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jeżeli wentylacja grawitacyjna jest bardziej higieniczna niż mechaniczna z filtrami to gratuluję poczucia humoru. A spartolonych wentylacji jest wiele. Szczerze to jeszcze nie spotkałem dobrze wykonanego projektu WM. Także jak ktoś podąża za projektami to potem wychodzą niezłe kwiatki. A ostatnio jest moda na zostawanie instalatorem rekuperacji...
    Jak masz filtr klasy EU4 - G4 to uważam ze po kliku latach tak właśnie będzie. EU4 zatrzymuje duże pyłki a cały najgorszy dla alergików syf wpuszcza w kanał. Dla tego uważam ze ma być klasy HEPA i to wcale nie jest żart. Przy gorszych filtrach to zawracanie głowy.

  11. #511
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    [QUOTE=Liwko;7289003]
    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Gdzie tu widzisz pretensje ? /QUOTE]

    A nie?





    I jeszcze dwie kwestie.

    Spisz w firmie?
    Możesz pokazać wyniki badań?
    Niby czemu mam spać w robocie ? Czy spać można tylko w robocie albo w domu ? Wyników absolutnie nie wkleję. Czy uważasz że to poszło kanałem oficjalnym ? Powiem tylko tak w ciągu ostatnich lat firma czyścila kanały 5 razy, pewnie bez powodu ktoś na to wywalał kasę.

  12. #512
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Wcale nie chce mi się wierzyć że WM w firmie i w domu to taka ogromną różnica. Tak samo jest centrala, kanały filtry itd. i nawet kurcze powietrze jest takie samo
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 03-10-2016 o 20:43

  13. #513
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Wcale nie chce mi się wierzyć że WM w firmie i w domu to taka ogromną różnica. Tak samo jest centrala, kanały filtry itd. i nawet kurcze powietrze jest takie samo
    To coś więcej o wentylacji w firmie ? Reku,wydajność,kanały itp

  14. #514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post

    Niby czemu mam spać w robocie ? Czy spać można tylko w robocie albo w domu ? Wyników absolutnie nie wkleję. Czy uważasz że to poszło kanałem oficjalnym ? Powiem tylko tak w ciągu ostatnich lat firma czyścila kanały 5 razy, pewnie bez powodu ktoś na to wywalał kasę.
    To gdzie spałeś jak było 25% wilgotności?

    Wcale mnie to nie zdziwiło, że nie zobaczę wyników badań, po prostu ich NIE BYŁO!

  15. #515
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Wcale nie chce mi się wierzyć że WM w firmie i w domu to taka ogromną różnica. Tak samo jest centrala, kanały filtry itd. i nawet kurcze powietrze jest takie samo
    Wiec przechodzimy w sferę wiary?

    Nie masz 14 lat doświadczeń , twój post jest manipulacją.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Jak masz filtr klasy EU4 - G4 to uważam ze po kliku latach tak właśnie będzie. EU4 zatrzymuje duże pyłki a cały najgorszy dla alergików syf wpuszcza w kanał. Dla tego uważam ze ma być klasy HEPA i to wcale nie jest żart. Przy gorszych filtrach to zawracanie głowy.
    Jestem alergikiem i nawet przy G4 czuję ogromną różnicę.
    Ale następny zakup to będzie F7 bo się powoli zapas kończy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #517
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To gdzie spałeś jak było 25% wilgotności?

    Wcale mnie to nie zdziwiło, że nie zobaczę wyników badań, po prostu ich NIE BYŁO!
    Czy to miał być jakiś żart ?
    Chciałeś aby na publicznym forum publikować dokumenty wewnętrzne ? pogięło
    I w dodatku po co ? Mam ci udowadniać że w powietrzu występuje pył i kurz co się osadza wszędzie, również i w wentylacji sam niby tego nie wiesz ?

    P.S.
    Czy nie sądzisz że to zbyt osobiste pytanie gdzie ja sypiam ?
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 04-10-2016 o 08:38

  18. #518
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ALe czy ja pisałem , że MNIE trafia sie też niezadowolony klient ? Nie dopisuj sobie miedzy wierszami.

    ...
    Ja napisałem "więc napisz wprost że nie masz żadnego związku z zarabianiem na WM i kropka"
    Odpowiedź widać.

    Więc jak to w końcu jest ? masz jakiś związek z zarabianiem na WM czy nie ?

  19. #519
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jestem alergikiem i nawet przy G4 czuję ogromną różnicę.
    Ale następny zakup to będzie F7 bo się powoli zapas kończy.
    Ja czuję również ogromną różnicę jak wentylacja mechaniczna taka już wieloletnia zostaje włączona. Szczególnie jak była nieczynna przez kilka dni. Czasem po prostu muszę wyjść bo nie mogę zapanować nad atakiem kataru siennego.
    Przykłady takich miejsc to hotele, sale konferencyjne, ostatnio w teatrze w Warszawie, jak włączyli wentylację na widowni - masakra.
    Jakoś to się nie zdarza nawet w najstarszych budynkach z WG.
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 04-10-2016 o 08:42

  20. #520
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Wiec przechodzimy w sferę wiary?

    Nie masz 14 lat doświadczeń , twój post jest manipulacją.
    Owszem nie mam 14 lat doświadczeń biję się w pierś i proszę wszystkich o wybaczenie
    Budowę rozpocząłem wcześniej niż przed 14 laty a projekt jeszcze wcześniej bo w 1999r.
    Pozwolenie na budowę mam z 2000r.
    Uprzedzając ewentualne prośby z góry też przepraszam kolegę Liwko że nie jestem kretynem, i nie opublikuję moich dokumentów pozwolenia na budowę i zgłoszenia zakończenia.
    Ojejku jejku jak mi przykro sorry jeszcze raz .
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 04-10-2016 o 08:39

Strona 26 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony