dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie tynk , mozaikowy , który dobrze się rozprowadza

    panowie docieplam dom i teraz mam zagwostkę jaki rodzaj tynku wybrać , mowa o samodzielnym tynkowaniu aby dać sobie z tym radę i nie robić baboli
    myślałem o tynku mozaikowym ale czy dobrze myślę ? nie wiem , warunek jeden będę robił to sam . jeśli mozaika to której firmy ? oczywiście chodzi o te tańsze , sąsiad robił diall-em z castoramy i chwalił ale tego jest sporo , być może lepiej silikonowy czy mineralny , proszę o jakieś podpowiedzi

    hard 100 zł za 25 kg
    diall 116 zł za 25 kg
    i ponad 10 innych firm
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 02-02-2016 o 14:46

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    podbijam panowie bo sprawa gardłowa , skoro nie robi firma to nikt się nie angażuje ? tak to rozumieć ?
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 01-02-2016 o 20:42

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Tak to rozumieć że czasami pracujemy i spimy. I mamy też rodziny. Jutro

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Tak to rozumieć że czasami pracujemy i spimy. I mamy też rodziny. Jutro

    super czekam z niecierpliwością

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ale Ty chcesz cala elewacje w mozaikowym zrobic? to dosc drogi tynk...
    bo zuzycie ma duze : 4,5-6kg/m2

    sugerowalbym raczej mineralny malowany - zwlaszcza jak sam bedziesz to robic.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ale Ty chcesz cala elewacje w mozaikowym zrobic? to dosc drogi tynk...
    bo zuzycie ma duze : 4,5-6kg/m2

    sugerowalbym raczej mineralny malowany - zwlaszcza jak sam bedziesz to robic.

    no całą elewację liczę że jakieś 3,5 tys powinno wystarczyć na około 200m2 , specjalnie się na tych tynkach nie znam i nie wiem który dobry, łatwy w kładzeniu , dziś już kleiłem na piankę styropian i połowa północnej ściany wyłożona więc na drugi tydzień jak pogoda pozwoli to zatapiam siatkę no i potem no właśnie , tego do końca nie wiem , mozaika , silikon, mineralny , diabli wiedzą a coś musi być

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Mozaika masz jakąś po 100 za 25 kg? Mega tania więc i mało żywicy trudna w ułożeniu. Przy dobrym wprswionym układaniu 5 kg na m2 więc mozaika min 20 na m2
    Mineralny 2,5 kg na m2 a kupisz go od 30zl za 25 kg więc wyjdzie więc masz 3zl na m2 i łatwiej go położyć. Jak nie masz kasy to pomalowanie za rok czy 2. Powinno dać radę.
    Silikonowy tynk zaczyna się od 100 za wiadro 25 kg przy czym w tej cenie to akryl a nie silikon. Z nazwy tylko silikonowy. Zużycie jak przy mineralnym . czyli od 10 zł na m2 ale sam go nie polozysz.
    No i jedną rada nie wybieraj tych najtańszych produktów bo prostu szkoda kasy i Twojej pracy

  8. #8
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Mozaika masz jakąś po 100 za 25 kg? Mega tania więc i mało żywicy trudna w ułożeniu. Przy dobrym wprswionym układaniu 5 kg na m2 więc mozaika min 20 na m2
    Mineralny 2,5 kg na m2 a kupisz go od 30zl za 25 kg więc wyjdzie więc masz 3zl na m2 i łatwiej go położyć. Jak nie masz kasy to pomalowanie za rok czy 2. Powinno dać radę.
    Silikonowy tynk zaczyna się od 100 za wiadro 25 kg przy czym w tej cenie to akryl a nie silikon. Z nazwy tylko silikonowy. Zużycie jak przy mineralnym . czyli od 10 zł na m2 ale sam go nie polozysz.
    No i jedną rada nie wybieraj tych najtańszych produktów bo prostu szkoda kasy i Twojej pracy

    sąsiad obok mnie robił mozaiką z castoramy nazwa diall i powiem szczerze że zacnie to wygląda , kładł to sam dlatego mnie to też trochę zainteresowało , on na moje pytanie jak tym się robi powiedział że spoko bez jakis problemów i zadowolony . hm cięzki orzech

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ja pitolę kilka milionów domów docieplanych , budowanych a nikt nie potrafi powiedzieć co najlepiej się sprawdza , to gdzie te firmy to sprzedają szczurom ? nie sądzę bo chyba ktos robi różnymi tynkami ale gdzie tam co to kogo obchodzi --forum budowlane , juz predzej na elektrodzie można się tego dowiedzieć

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ech, straszne nastawienie masz.
    Tak jakby to byl nasz obowiazek odpowiadac na kazde pytanie.
    Dostales odpowiedz tak na dobra sprawe.
    Jezeli Ci sie podoba mozaika na calym domu i stac Cie na to - rob.

    Najprosciej bedzie mineralny malowany, najwiecej wybacza, jednoczesnie to najtanszy material a jednoczesnie bardzo dobre rozwiazanie
    kolejne - tynk silikonowy, ale sam go nie polozysz - nie dasz rady do tego jest potrzebne min 2-3 osoby
    mozaikowy - jest najtrudniejszy w polozeniu, brak wprawy do mnostwo strat i krzywizny

    To co chcesz miec na domu to kompromis pomiedzy trwaloscia, kosztem wykonania, latwoscia wykonania.
    Rownie dobrze mozesz sobie zamontowac plyty HPL gdzie m2 wykonania tego kosztuje 600zl, drewno, piaskowiec, co chcesz, co Ci sie podoba, na co Cie stac. Nikt za Ciebie nie wybierze.
    Zadaj konkretne pytanie dostaniesz prawdopodobnie konktretna odpowiedz.

    Robi sie roznymi tynkami, generalnie podzial glowny jest taki:
    mineralne malowane
    akrylowe
    silikatowe
    silikonowe
    rozwiazania specjalne typu np Carbon System, STO Lotusan
    tynki mozaikowe raczej stosuje sie tylko na cokolach i jako ewentualnie wstawki dekoracyjne.
    sa jeszcze elewacje z drewna, aluminium, plyt cementowo-wloknowych, plyt HPL
    imitacje drewna, imitacje piaskowca
    Przy czym uwazam ze sam tego nie zrobisz. no ale ponoc dla chcacego nic trudnego, tyle ze musisz sie liczyc z tym, ze zmarnujesz material, dlatego tez sugerowalbym dla Ciebie mineralny malowany jak juz pisalem wczesniej - najtrudniej chyba to zepsuc.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ok super że się odezwałes , dziękuję ci za to ale mam jeszcze jedno pytanie , bo skoro mozaika to tak średnio powiadasz i połozenie i efekt , to czy np tynk silikonowy dałbym radę połozyc pistoletem natryskowym ?
    kompresor mogę skołować pistolet można markowy dostać za 500-600 zł idzie podobno zaoszczędzić na materiale to cena pistoleta by spadła (200m2)
    czy takie rozwiazanie jest mozliwe i opłacalne ? sory za ponaglenie ale dziś już siatkowałem no i chciałbym to szybko skończyć

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    powiem Ci tak, wg mnie tynk polozony natryskowo wyglada zle, malo tego, na prawde trzeba miec mega wprawe zeby go polozyc ladnie, zeby nie bylo zgrubien, plam etc. najgorsze jest w tym to, ze nie widac tego w trakcie aplikacji a dopiero po rozebraniu rusztowan. Do tego naprawa polega w zasadzie na polozeniu siatki z klejem jeszcze raz i ponowne gruntowanie i polozenie tynku.
    Wg mnie - metoda natryskowa w przypadku tynkow na elewacje jest nie trafiona, chociaz sa firmy ktore rzekomo sie w tym specjalizuja.

    Probowalismy kilka razy, roznymi agregatami, niestety efekt byl albo zadowalajacy albo mizerny, wiec tej metody aplikacji nie polecam jezeli zalezy Ci na estetyce budynku.

    btw czy my przypadkiem nie korespondujemy mailowo? bo podobna dyskusje mam na mailu wlasnie...
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 06-02-2016 o 22:18
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    powiem Ci tak, wg mnie tynk polozony natryskowo wyglada zle, malo tego, na prawde trzeba miec mega wprawe zeby go polozyc ladnie, zeby nie bylo zgrubien, plam etc. najgorsze jest w tym to, ze nie widac tego w trakcie aplikacji a dopiero po rozebraniu rusztowan. Do tego naprawa polega w zasadzie na polozeniu siatki z klejem jeszcze raz i ponowne gruntowanie i polozenie tynku.
    Wg mnie - metoda natryskowa w przypadku tynkow na elewacje jest nie trafiona, chociaz sa firmy ktore rzekomo sie w tym specjalizuja.

    Probowalismy kilka razy, roznymi agregatami, niestety efekt byl albo zadowalajacy albo mizerny, wiec tej metody aplikacji nie polecam jezeli zalezy Ci na estetyce budynku.

    btw czy my przypadkiem nie korespondujemy mailowo? bo podobna dyskusje mam na mailu wlasnie...

    nie ja do ciebie nie meiluję , ale widac że temat ciężki , to w takim razie i chyba najrozsądniejsze bedzie nie mozaika nie silikon a zwykły mineralny i co jakis czas przemalować . co ?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    W położeniu mineralnego i silikonowego nie ma żadnej różnicy, tj w technice nakładania.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #15
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWBUD Zobacz post
    W położeniu mineralnego i silikonowego nie ma żadnej różnicy, tj w technice nakładania.


    no właśnie o to mi chodzi , bo kiedyś słyszałem opinię że któryś z tych tynków trzeba kłaść tak jak by jednym ciągiem aby nie było różnic w odcieniach czy coś w tym stylu tylko nie wiem o co dokładnie chodzi , a mnie chodzi o to czy sam jeden chłopek czyli ja dam radę to robic etapami , np dziś połowa ściany jutro połowa , jeśli mozna wiedzieć który z tynków na to nie pozwala , moim liderem jak mi się teraz juz wydaje to silikonowy ale czy on na to pozwala ? nie bedę już męczył tylko o to jeszcze proszę

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWBUD Zobacz post
    W położeniu mineralnego i silikonowego nie ma żadnej różnicy, tj w technice nakładania.
    Jak coś spieprzy na mineralnym to farbą trochę go ratuje jakby nie było. Wszystkie tynki kładzie się mokre w mokre bez przerw. Ale weź nqg połoz sam np wg mnie mineralny plus farbą będzie estetycznej na kładzenie samemu.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A w temacie - na kwiecień mam umówionego wykonawcę elewacji. Do mnie należy wybór rodzaju tynku.

    Chce wybrać silikonowy (Caparol, albo Kabe na którym najcześciej robi wykonawca), albo mineralny z malowaniem.
    Elewacji mam 150m2. Kolor ma być biały, złamany w kierunku szarości.
    Mogę zrobić silikonowy i mieć spokój, ale bedę robił podjazd i każdy tysiąc zł ma znaczenie.
    Mogę zrobić mineralny biały i pomalować za dwa lata.

    Pytanie, czy biały tynk minerealny z Caparola moze pozostać na elewacji niemalowany dwa lata ?
    W karcie technicznej jest napisane, o konieczności malowania.

    W karcie technicznej tynku mineralnego Ceresitu jest napisane, że biały moźe pozostać bez malowania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    masakryczny wybór , ja już raczej odpuszczam mozaikę i skłaniam się na ten mineralny , może i dobrze raz na 5 lat czy rzadziej przemalować dom , zawsze to ciekawsze chyba niż patrzeć na ten sam kolor do końca ?
    chciałem wydać 3-4 tys na około 200m2 a w mineralnym pewnie połowa tego

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A w temacie - na kwiecień mam umówionego wykonawcę elewacji. Do mnie należy wybór rodzaju tynku.

    Chce wybrać silikonowy (Caparol, albo Kabe na którym najcześciej robi wykonawca), albo mineralny z malowaniem.
    Elewacji mam 150m2. Kolor ma być biały, złamany w kierunku szarości.
    Mogę zrobić silikonowy i mieć spokój, ale bedę robił podjazd i każdy tysiąc zł ma znaczenie.
    Mogę zrobić mineralny biały i pomalować za dwa lata.

    Pytanie, czy biały tynk minerealny z Caparola moze pozostać na elewacji niemalowany dwa lata ?
    W karcie technicznej jest napisane, o konieczności malowania.

    W karcie technicznej tynku mineralnego Ceresitu jest napisane, że biały moźe pozostać bez malowania.
    Mój znajomy ma ten tynk 5 lat nie pomalowany. I jest ok, natomiast malowanie jest zalecane w celu hydrofobizacji.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dzięki, fighter1983.
    A czy biały jest wciąż biały, czy samoistnie poszedł w kierunku szarości ?

    Jak ogólnie ma się jakościowo tynk mineralny Caparola do konkurencji ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony