dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 305
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 6083
  1. #1761

    Domyślnie

    Jak tam klimowcy? sezon powoli dobiega końca,może jakies podsumowania,uwagi spostrzeżenia?

  2. #1762
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Babcia mega zadowolona z trzeciego sezonu zimowego, grzana klimą Niebieska kropka 2,5 kW. Drewniany w miarę dobrze ocieplony domek 40m2.
    W dzień pali drewnem w kozie, ale najważniejsze że od klimy rano jest 23*C. Urządzenie niewyłączane od jesieni. W poprzednich sezonach biegałem oglądać oszronienie przy temperaturach ok. 5*C do -5*C. Teraz nikt nie zwraca uwagi na urządzenie, które cichutko wieje ciepłym podmuchem.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #1763
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jak tam klimowcy? sezon powoli dobiega końca,może jakies podsumowania,uwagi spostrzeżenia?
    Cóż więcej można napisać niż 89 stron tematu... U mnie drugi sezon grzania klimą, a pierwszy zamieszkały, klima grzeje, mnie i moim gościom nie przeszkadza ani odgłos, ani wiatr, koszty zadowalające.

  4. #1764
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jak tam klimowcy? sezon powoli dobiega końca,może jakies podsumowania,uwagi spostrzeżenia?
    Co tu pisać.
    Miało grzać - grzeje.
    Miało być tanio - w mojej ocenie jest. - Za cały prąd życia w domu (łącznie z wodą), zamknę w 350zł/miesiąc.
    Miało być wygodnie - jest.
    Miało być czysto - jest.

    Dogrzewałem się jednym grzejnikiem 2kW w salonie przez łącznie 47kwh przy najmroźniejszych dniach zimy. W moim przypadku, nie potrzebne było montowanie grzejników na piętrze. Tam temperatura nie spadła poniżej 20 stopni w najmroźniejsze dni.

    Jedynie co muszę zmienić, to nawiewy w salonie. Tak, by dmuchały z sufitu na ziemię ... lepiej będzie mieszało powietrze zimne. Wtedy może i grzejnik 2kW będzie zbędny ...
    Szkieleciak, 86m2 użytkowej. Ocieplenie wełna Rockwool: ściany 20cm, podłoga 10cm, strop 20cm, dach 25cm.
    Ogrzewanie Pompa kanałowa GREE 3,8kW, Rekuperator Vents Mini 100, CWU : Ariston Nuos 240, W łazienkach termowentylatory z czujkami ruchu : Touch, woda z Hydroforu, stacja uzdatniania wody, przydomowa oczyszczalnia ścieków. Bez kominów, bez gazu, tylko prąd + Agregat Barracuda 1F - 3,8kW.

  5. #1765

    Domyślnie

    Ja sam kiedyś myślałem nad ogrzewaniem nadmuchowym , ale miałem kilka razy styczność z takim ogrzewaniem i stwierdziłem że to nie dla mnie ...
    Bezsensowny hałas , niepotrzebny ruch i cyrkulacja powietrza , jak nie zadba się o czystość to siedlisko grzybów , pleśni i różnych świństw nawiewanych ...

    Nawet w USA powoli odchodzi się od takiego systemu ogrzewania na rzecz ... ogrzewania podłogowego ..

    Jak komuś to nie przeszkadza to ok ale jak dla mnie ciągle najbardziej komfortowym dla człowieka ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe ...

    Co do grzania klimą to przez tydzień byłem poza PL (codziennie w innym hotelu) i tam musiałem grzać klima i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tak ogrzewać domu ..

    Ale jak komuś takie ogrzewanie odpowiada , to ok
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #1766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja sam kiedyś myślałem nad ogrzewaniem nadmuchowym , ale miałem kilka razy styczność z takim ogrzewaniem i stwierdziłem że to nie dla mnie ...
    Bezsensowny hałas , niepotrzebny ruch i cyrkulacja powietrza , jak nie zadba się o czystość to siedlisko grzybów , pleśni i różnych świństw nawiewanych ...
    Hmm... to chyba podobnie jak z rekuperatorem, a jednak masz...
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #1767
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rec

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Posty
    127

    Domyślnie

    Ponownie wklejam zaktualizowaną tabelkę zużycia energii za sezon 2017/2018

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zużycie PC+REK  sezon 2017_2018.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	410598



    Grzanie + rekuperacja w okresie od 1.10.2017 do 31.03.2018------ 3775 kWh temperatura stała 22*C
    Chłodzenie + rekuperacja w okresie od 1.04.2017 do 30.09.2017--- 1320 kWh temperatura stała 22*C
    przy upałach utrzymywanie różnicy ok. 4-5*C

    Taryfa G12W w PGE.Kosztów nie podaję świadomie bo każy ma inne np. ja nie uwzględniam
    zysków z PV prosument, które mam uruchomione od 5.01.2018 a spodziewam się produkcji brutto
    w skali roku ok 2800 kWh.

    Z problemów to chciałem osiągać w sypialni temperaturę ok.2*C niższą od ustawionej w pozostałej
    części domu(22*C)a banalnym rozwiązaniem okazała się tzw. "kajzerka" za 25 zł na przewodzie dolotowym.

    W planach zautomatyzowanie stałej, zadanej wilgotności i jej ciągły pomiar.
    Nie mam najmniejszego hałasu co prawda nawiew jest na niskim poziomie ale myślę, że to efekt skrzynek rozprężnych z Climaveru

    Co bym zmienił: nic.
    Szkieletowy typu stodoła dla 2 osób, parter, poddasze nieużytkowe 2017 r. budowy, 160 m2 p.u. kubatura 450 m3, ogrzewanie PP kanałowa Daikin Sky Air Sesonal Smart 12,5 kW cieplnej, dodatkowo łazienka i wiatrołap maty grzejne r-m 10 mb, rekuperacja Daikin VAM 350 entalpiczna, PV 3,2 kWp prosument PGE, CWU 120l Viking z zaworem mieszającym, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja, wentylacja mechaniczna w jednym systemie, opomiarowane, wszystko na prąd.

  8. #1768

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Hmm... to chyba podobnie jak z rekuperatorem, a jednak masz...
    Rekuperator to wentylacja ...

    Ma się do wyboru albo źle działającą , bez żadnej kontroli i bez żadnej filtracji działającą WG albo działającą i z pełną kontrolą + filtracją WM ...

    W przypadku ogrzewania jest większy wybór systemów "grzewczych" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1769
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Rekuperator to wentylacja ...

    Ma się do wyboru albo źle działającą , bez żadnej kontroli i bez żadnej filtracji działającą WG albo działającą i z pełną kontrolą + filtracją WM ...

    W przypadku ogrzewania jest większy wybór systemów "grzewczych" ...
    Ale masz. "Bezsensowny hałas , niepotrzebny ruch i cyrkulacja powietrza , jak nie zadba się o czystość to siedlisko grzybów , pleśni i różnych świństw nawiewanych ..."
    Więc co za różnica?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  10. #1770

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ale masz. "Bezsensowny hałas , niepotrzebny ruch i cyrkulacja powietrza , jak nie zadba się o czystość to siedlisko grzybów , pleśni i różnych świństw nawiewanych ..."
    Więc co za różnica?
    Jak pisałem pewna jest bo wyboru nie ma i dom MUSI mieć wentylacje więc wybór jest ograniczony ...
    Poza tym dla wentylacji starczy wymiana 20-30m3/h dla jednej osoby , czyli dla rodziny 4 osobowej około 80-120m3/h .
    U mnie WM nie jest słyszalna . W pomieszczeniach z anemostatów NIC nie słychać ...

    Przy WM skąd te grzyby i pleśń ? Wentylacja służy właśnie to tego aby tego nie było i napływa do domu świeże powietrze ...

    Więc porównanie całkowicie nietrafione ...

    Przy ogrzewaniu nadmuchowym nie ma szansy na takie coś bo przepływ musi być sporo większy ...

    Cudów nie ma ....

    Dlatego jak dla mnie jest to najmniej komfortowy sposób ogrzewania ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #1771

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Bezsensowny hałas , niepotrzebny ruch i cyrkulacja powietrza , jak nie zadba się o czystość to siedlisko grzybów , pleśni i różnych świństw nawiewanych ...
    Warto podkreślić że klima będzie siedliskiem grzybów gdy zostanie totalnie zaniedbana i uzywana do chlodzenia. A wątek jest jednak o ogrzewaniu. Na klimie uzywanej tylko do grzania nie ma racji bytu zaden grzyb ani pleśń. Poza tym nowoczesne urządzenia mają tryb osuszania parownika po zakonczeniu chlodzenia.

  12. #1772
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Witam.
    Jaki klimatyzator SPLIT 3.5 kW w cenie około 2500 zł (max 3000zł jeśli by warto dopłacić) polecilibyście do grzania w okresie przejściowym i cieplejsze dni zimy, oraz chłodzenia w gorące dni lata?
    Z góry dziękuję za pomoc

  13. #1773

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    Witam.
    Jaki klimatyzator SPLIT 3.5 kW w cenie około 2500 zł (max 3000zł jeśli by warto dopłacić) polecilibyście do grzania w okresie przejściowym i cieplejsze dni zimy, oraz chłodzenia w gorące dni lata?
    Z góry dziękuję za pomoc
    Lomo luxury. Można też na economy sie zdecydować. Zostanie w kieszeni a będzie ok.

  14. #1774
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Lomo luxury. Można też na economy sie zdecydować. Zostanie w kieszeni a będzie ok.
    Czyli taka:
    https://sklep.klimman.com.pl/klimaty...ry-3-5-kw.html
    lub
    https://sklep.klimman.com.pl/klimaty...b-k3dna5d.html
    różnią się one czymś konkretnym poza mocą, WIFI i czujnikiem temp w pilocie?

  15. #1775
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Lomo luxury. Można też na economy sie zdecydować. Zostanie w kieszeni a będzie ok.
    Nigdy w życiu nie decydujcie się na Lomo Economic. Zwłaszcza do grzania.

    W podanej cenie jest LG Deluxe 3,5kW. Mam i jak do tej pory mnie nie zawodzi.
    Ma Wi-Fi oraz monitoring zużycia energii w aplikacji.

    LG przynajmniej potrafi jawnie określić parametry w specyfikacji.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  16. #1776
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Moja klima od października zużyła 2000kWh. Czyli 1200zł (plus odrobinę dogrzewania zanim ogarnąłem jak ją sterować oraz podłogówka w łazience).
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  17. #1777

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Nigdy w życiu nie decydujcie się na Lomo Economic. Zwłaszcza do grzania.

    W podanej cenie jest LG Deluxe 3,5kW. Mam i jak do tej pory mnie nie zawodzi.
    Ma Wi-Fi oraz monitoring zużycia energii w aplikacji.

    LG przynajmniej potrafi jawnie określić parametry w specyfikacji.
    Kolega nie będzie używał tego jako główne źródło ciepła. Ma być na okresy przejściowe. U siostry założyłem za 1200 zł i spełnia dobrze swoją funkcję. Lomo zakładałem też u innych i było ok. Wszędzie tam gdzie chodziło o kasę. Sam wcześniej grzałem znacznie słabsza kanałówka gree i też nie narzekałem. Pytanie co się oczekuje...

  18. #1778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Kolega nie będzie używał tego jako główne źródło ciepła. Ma być na okresy przejściowe. U siostry założyłem za 1200 zł i spełnia dobrze swoją funkcję. Lomo zakładałem też u innych i było ok. Wszędzie tam gdzie chodziło o kasę. Sam wcześniej grzałem znacznie słabsza kanałówka gree i też nie narzekałem. Pytanie co się oczekuje...
    Nie wiem czemu upierasz się na ten szajs i świadomie go polecasz. Nawet jak ktoś okazyjnie grzeje to nie ma sensu mu wciskać najtańszego badziewia.

    Różnica w cenie między Gree Lomo Economic a Gree Change to przecież jakieś 100zł, a Change to o klasę wyższy model.

    Porównanie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...k%C4%99/page52

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Zrobiłem mały doktorat z Gree - wnioski poniżej:
    Wykres 1. 40% mocy przy -20st. C


    Gree Lomo Economic, wszystkie egzemplarze mają taki wykres, czyli nie warto nawet spoglądać na ten model w kontekście próbowania grzania w niskich temperaturach, wbrew powszechnym opiniom.

    Lomo Economic GWH09QB-K3DNA6C 1550zł brak grzałki tacy ociekowej, brak grzałki sprężarki, brak możliwości dorzucenia modułu WiFi. COP 3,61
    http://www.inventor-klimatyzacja.pl/...ice-manual.pdf
    Lomo Economic GWH09QB-K3DNA5D 1424 zł brak grzałki tacy ociekowej, brak grzałki sprężarki, możliwość dorzucenia WIFI. COP 3,61
    http://aspen-klima.sk/wp-content/upl...omo-eco-09.pdf
    Lomo Economic GWH18QD-K3DNA5E 2360zł, brak grzałki tacy ociekowej, brak grzałki sprężarki, możliwość dorzucenia WIFI. COP 3,62

    Wykres 2. 40% mocy przy -20 st. C


    Gree wszelakie modele o mocach od ~4kW mają takie wykresy, czyli albo taki klimatyzator się*niezbyt "skaluje" wydajnościowo, albo wyniki dla mniejszych są przekłamane. O dziwo SCOP we wszelkich materiałach marketingowych nie spada jakoś drastycznie dla większych modeli, może jest podawany tylko dla klimatu umiarkowanego gdzie chłodzenie poniżej 0st. C ma małe znaczenie?
    Jedynie w U-Crown widać że SCOP spada znacząco dla najwyższego modelu (z 5,1 do 4,0), ale o tym wiecej przy wykresie 4.

    Change GWH18KG-K3DNA5G 2650zł grzałki tacy i sprężarki, brak WiFi
    https://gree-bulgaria.com/wp-content...KG-K3DNA6G.PDF
    Lomo Luxury GWH18QD-K3DNA1G 3350zł COP 3,71 grzałki tacy i sprężarki, WiFi
    http://www.alfaco.pl/index.php?optio...=1000000000000
    Strona Gree kieruje do GWH18QD-K3DNB2G z równie kiepskim wykresem

    Wykres 3. 70% mocy przy -20 st. C


    Ładny wykres dla modeli 2,5kW i 3,2kW Change 2016, Lomo Luxury. We wszystkich mocniejszych modelach wygląda to jak na wykresie 2.

    Gree Change (model 2016) GWH09KF-K3DNA5G 1700zł COP 3,11, grzałki tacy i sprężarki, brak WiFi
    http://gree.pl/resources/Nowe_27.02/...ange_9-12K.pdf
    GWH12KF-K3DNA5G 1870zł COP 3,45 Reszta j/w
    Lomo Luxury GWH09QB-K3DNA1G 2275zł grzałki tacy i sprężarki, wbudowane WIFI? COP 3,7
    http://www.alfaco.pl/index.php?optio...=1000000000000
    Lomo Luxury GWH12QC-K3DNB2G 2500zł j/w

    Wykres 4. 98% mocy przy -20 st. C


    98% mocy grzewczej przy -20 C, 90% przy -25 C oraz 80% przy -30 C

    Wspaniały wykres dla U-Crown, ale jak pisałem wcześniej bardzo dziwne bo dla wersji 18K 5,2kW wykres wygląda tak samo, ale SCOP spada z 5,1 do 4,0.
    GWH09UB-K3DNA4F 3650zł COP 3,75, są grzałki tacy oraz kompresora, WiFi. Ekstra.
    http://www.alfaco.pl/index.php?optio...=1000000000000
    GWH12UB-K3DNA4F 3800 zł COP 3,71
    GWH18UC-K3DNA4F 4350zł COP 3,72



    Wartości SCOP, oczywiście dla klimatu umiarkowanego zamiast zimnego (ale nawet Panasonic tak robi, co dla mnie jest skandalem):
    Change - 4,6
    Lomo Economic - 4,0
    Lomo Luxury - 4,0
    U-Crown - 5,1/4,0(dla najmocniejszego modelu 5,27kW)
    Cozy/Viola - 4,6/4,8

    Bardzo dziwne są bardzo niskie wartości dla Lomo Luxury, ale może te właśnie są prawdziwsze?

    Pozostałe wnioski:
    - Nie znalazłem tabel COP dla różnych temperatur, macie takie?
    - Widać że producent kombinuje z wartościami COP/SCOP bo niby duże modele mają taki sam COP jak mniejsze, moc dla niskich temperatur w większych modelach spada mocno, a SCOP pozostaje taki sam.
    - Nikt z chińczyków ani z polskiego Gree chyba nie przykłada wagi do prezentowania w jaśniejszy sposób danych technicznych, wykresy wyglądają jakby były tylko dwa - kopiowane pomiędzy różnymi dokumentami.


    Jak widać po cenach Gree Change powinno być dalej na topie 1870zł za model 3,2kW, Lomo Luxury o podobnej mocy kosztuje 2500zł, ma dziwny SCOP, a daje dodatkowo tylko WiFi. Nie ma sensu kupować Lomo Economic przy mniejszych modelach, dla większych trzeba się zastanowić czy nie wybrać czegoś innego
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  19. #1779

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Nie wiem czemu upierasz się na ten szajs i świadomie go polecasz. Nawet jak ktoś okazyjnie grzeje to nie ma sensu mu wciskać najtańszego badziewia.

    Różnica w cenie między Gree Lomo Economic a Gree Change to przecież jakieś 100zł, a Change to o klasę wyższy model.

    Porównanie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...k%C4%99/page52
    Nie upieram się. Szajs? Znasz urządzenie? Użytkowałeś?

  20. #1780
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gacie

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Lodz
    Kod pocztowy
    90-100
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie upieram się. Szajs? Znasz urządzenie? Użytkowałeś?
    Trochę off-topic. Panie Grzegorzu. Próbuje wysłać Panu priva, ale Pana skrzynka jest zawalona i nie daję rady nic wysłać...

Strona 89 z 305

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony