dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 308
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 6142
  1. #1821
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    35 tys na kotłownię i zapewne 10 na komin? Razem 45 tys.
    Zawsze zastanawiałem się skąd ludzie biorą takie kwoty...
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  2. #1822
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Mylisz się i to grubo.
    Przedstaw stosowne obliczenia na poparcie swojej tezy.

    Wg moich danych SCOP 5 daje przy G11 0,55/5= 11 groszy za kWh ciepła. Czyli dwa razy taniej od gazu.
    W 40 stopniowe upały latem gdy grzejesz ciepłą wodę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1823
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    To proste.
    Nigdy nie łączymy w jednym urządzeniu grzania pomieszczenia z niewielką deltą temperatury i grzania wody z dużą deltą temperatury. Kupuje się dwa osobne urządzenia. Tak jest prawdopodobnie taniej w zakupie i z pewnością taniej w użytkowaniu. W moim przypadku wodę grzejemy bojlerami z grzałkami oporowymi. Mamy za niskie zużycie żeby się opłacała pompa CWU.
    Myślę, że powinieneś zabrać głos w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...uwagi/page1428
    tam wyceny PC nie zejdą poniżej 20k (realne 30k), wiec z informacją o 7k staniesz się bożyszczem,
    A może prościej ...urealnij tę kwotę?
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  4. #1824
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Zawsze zastanawiałem się skąd ludzie biorą takie kwoty...
    U niego to notoryczne. W wątku o wentylacji też rzuca kwotami z kosmosu, zeby udowodnic swoją tezę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1825

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    35 tys na kotłownię i zapewne 10 na komin? Razem 45 tys.

    Do PC nie potrzebujesz kotłowni ani żadnego pomieszczenia. Jednostka wewnętrzna wisi na suficie, a zewnętrzna na ścianie domu, dachu lub gruncie.
    Za 10-15 tys zrób rekuperację. Za drugie tyle ogrzewanie domu PC i wody w sposób jaki Ci się opłaci.
    Zaoszczędź 10 tys na budowie komina i 35 tys na kotłowni.
    Pozostanie 15-20 tys. W sam raz na 3-5kW fotowoltaiki. Niech Ci grzeje dom za darmo. Tak jak mi. https://www.facebook.com/groups/329438764201077/
    Co do wyboru PC gruntowa czy powietrzna, to zależy gdzie mieszkasz. Większość kraju to powietrzna. Suwałki i góry to już niestety moje wyliczenia mogą być zbyt optymistyczne.
    potrzebuję tyle samo miejsca co do gazu odpada jedynie komin czy rura

  6. #1826

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    To i ja poproszę o 1 urządzenie że SCOP 5 dla naszego klimatu.
    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/1...fawkneu-x.html
    4,6

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/9...e-srebrny.html
    5,1

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/2...fawkneu-x.html
    4,6

    http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/9...e-srebrny.html
    4,7

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Myślę, że powinieneś zabrać głos w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...uwagi/page1428
    tam wyceny PC nie zejdą poniżej 20k (realne 30k), wiec z informacją o 7k staniesz się bożyszczem,
    A może prościej ...urealnij tę kwotę?
    Co mam urealniać?
    Właśnie zamawiam kanałówkę i na fakturze będzie mniej niż 7 tys.
    Pokażę fakturę za klimę, to powiedzą, że się tym nie da domu zagrzać.
    Pokażę fakturę za energię, to napiszą że mam 16°C w domu.
    Niech płacą drożej.

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Zawsze zastanawiałem się skąd ludzie biorą takie kwoty...
    35 tys z cytatu forowicza powyżej.
    10 tys z innego wątku.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-05-2018 o 11:55 Powód: Łączenie postów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #1827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    35 tys z cytatu forowicza powyżej.
    10 tys z innego wątku.
    Ale on ma tyle zaplanowane, a to nie oznacza, ze tyle wyda.
    Ogrzewanie gazowe to kwestia 15tys zł, .poczawszy od przyłącza, skończywszy na kroćcach do podpiecia podlogowki.
    Nie kazdy chce miec ogrzewanie nadmuchowe, ktore proponujesz.

    I co, ile trzeba tych sciennych klimatyzatorow, zeby ogrzac dom z mozliwoscia regulacji temperatury w kazdym pomieszczeniu ?
    Zalatwi to jeden klimatyzator za 6000zł ? Zarty sobie stroisz ?
    A dlaczego nie podaleś SCOP kanalowych klimatyzatorow ? Bo ten, ktory tu padales za 7300zł ma SCOP 4.1. Znowu naginasz liczby ?

    A ten SCOP, to jest aktualny dla Suwalk, Wroclawia, Rybnika, czy moze Kopenhagi ?
    Mozesz doprecyzować ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-05-2018 o 07:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1828

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A dlaczego nie podaleś SCOP kanalowych klimatyzatorow ? Bo ten, ktory tu padales za 7300zł ma SCOP 4.1. Znowu naginasz liczby ?

    A ten SCOP, to jest aktualny dla Suwalk, Wroclawia, Rybnika, czy moze Kopenhagi ?
    Mozesz doprecyzować ?
    Kanałówki nie mają wysokiego COP (SCOP). Splity mają sporo lepszy COP/SCOP.

    Ale i tak podawane SCOP/COP przez producenta w większości nie są rzeczywiste , bo odnoszą się one strefy średniej lub ciepłej ..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	__b_obliczanie_rocznej_efektywnosci_glowne.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	413655

    Moja nowa klima Gree Lomo 3,2KW ma certfikat energetyczny i ma klasę przy chłodzeniu w strefie średniej A++ a przy strefie cieplej już A+++.
    Oczywiście nie ma żadnych danych i pomiarów przy strefie zimnej a Polska właśnie w tej strefie leży ..

    Więc te wszystkie podawane przez producentów klimatyzatorów COP/SCOP można sobie włożyć głęboko do ... szafy , bo nijak nie mają się do rzeczywistości i warunków panujących w PL ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1829

    Domyślnie

    Panie głupa pan rżniesz? Piszesz o kanałówce za 7 tyś oczywiście samo urządzenie bez wykonania kanałów co może kosztować i 30 tyś bo trzeba je zakryć sufitem. A potem podajesz przykład grzania SCOP 5 jako klimatyzator i to nie dla naszego klimatu. Oświadczam tobie że jesteś na mojej krótkiej liście do obserwacji i prostowania na tym forum. Drugi to Brzęczykowski.

  10. #1830
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    To proste.
    [B]... w jednym urządzeniu grzania pomieszczenia z niewielką ... Mamy za niskie zużycie żeby się opłacała pompa CWU.
    Tu pojawia się kluczowe zdanie "urządzeniu grzania pomieszczenia", czyli dla domu z 5 pomieszczeniami kupujemy 5 tanich klimatyzatorów (5 * 7tyś = 35tyś), to tego zasobnik z gorzałeczką (2tyś) i za 37tys cieszymy się z nostalgicznego szumu nadmuchiwanego powietrza, fakt latem mamy klimę!
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  11. #1831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kanałówki nie mają wysokiego COP (SCOP). Splity mają sporo lepszy COP/SCOP.

    Ale i tak podawane SCOP/COP przez producenta w większości nie są rzeczywiste , bo odnoszą się one strefy średniej lub ciepłej ..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	__b_obliczanie_rocznej_efektywnosci_glowne.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	413655

    Moja nowa klima Gree Lomo 3,2KW ma certfikat energetyczny i ma klasę przy chłodzeniu w strefie średniej A++ a przy strefie cieplej już A+++.
    Oczywiście nie ma żadnych danych i pomiarów przy strefie zimnej a Polska właśnie w tej strefie leży ..

    Więc te wszystkie podawane przez producentów klimatyzatorów COP/SCOP można sobie włożyć głęboko do ... szafy , bo nijak nie mają się do rzeczywistości i warunków panujących w PL ..
    Otóż to.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #1832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    . Oświadczam tobie że jesteś na mojej krótkiej liście do obserwacji i prostowania na tym forum. Drugi to Brzęczykowski.
    Będziesz miał co robić....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1833

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale on ma tyle zaplanowane, a to nie oznacza, ze tyle wyda.
    Ogrzewanie gazowe to kwestia 15tys zł, .poczawszy od przyłącza, skończywszy na kroćcach do podpiecia podlogowki.
    Nie kazdy chce miec ogrzewanie nadmuchowe, ktore proponujesz.
    Wiadomo że wyda więcej. Jak większość.
    Ogrzewanie gazowe kiedy się kilka lat temu pytałem, to w moim przypadku to kilkanaście tysięcy zł za przystosowanie komina (wkład inox) i zrobienie przyłącza. Kilkanaście tys, a jeszcze nie ma kotła ani grzejników...

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I co, ile trzeba tych sciennych klimatyzatorow, zeby ogrzac dom z mozliwoscia regulacji temperatury w kazdym pomieszczeniu ?
    Zalatwi to jeden klimatyzator za 6000zł ? Zarty sobie stroisz ?
    A dlaczego nie podaleś SCOP kanalowych klimatyzatorow ? Bo ten, ktory tu padales za 7300zł ma SCOP 4.1. Znowu naginasz liczby ?

    A ten SCOP, to jest aktualny dla Suwalk, Wroclawia, Rybnika, czy moze Kopenhagi ?
    Mozesz doprecyzować ?
    Masz termoizolację między pokojami? Jaką różnicę temperatury chcesz utrzymać w dobrze ocieplonym budynku? Dlaczego uważasz że trzeba dużo klimatyzatorów?
    SCOP kanałowych jest mniejsze, ale nie pytałeś o kanałowe.
    SCOP podaje się dla naszej strefy klimatycznej. Musisz zapoznać się z mapą. Trzeba jednak uwzględnić że Polska to różne warunki klimatyczne i różne temperatury.

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Panie głupa pan rżniesz? Piszesz o kanałówce za 7 tyś oczywiście samo urządzenie bez wykonania kanałów co może kosztować i 30 tyś bo trzeba je zakryć sufitem. A potem podajesz przykład grzania SCOP 5 jako klimatyzator i to nie dla naszego klimatu. Oświadczam tobie że jesteś na mojej krótkiej liście do obserwacji i prostowania na tym forum. Drugi to Brzęczykowski.
    Zadajesz nieprecyzyjne pytania i oczekujesz precyzyjnej odpowiedzi z uwzględnieniem tego co miałeś na myśli, ale nie raczyłeś wysłowić? Aha...

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Tu pojawia się kluczowe zdanie "urządzeniu grzania pomieszczenia", czyli dla domu z 5 pomieszczeniami kupujemy 5 tanich klimatyzatorów (5 * 7tyś = 35tyś), to tego zasobnik z gorzałeczką (2tyś) i za 37tys cieszymy się z nostalgicznego szumu nadmuchiwanego powietrza, fakt latem mamy klimę!
    5 tanich klimatyzatorów to 12500 z montażem. 5x2,5 tys.
    Nie ma sensu, ale skoro tak to sobie wyobrażasz...
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-05-2018 o 09:30 Powód: Łączenie postów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #1834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Masz termoizolację między pokojami? Jaką różnicę temperatury chcesz utrzymać w dobrze ocieplonym budynku? Dlaczego uważasz że trzeba dużo klimatyzatorów?
    SCOP kanałowych jest mniejsze, ale nie pytałeś o kanałowe.
    SCOP podaje się dla naszej strefy klimatycznej. Musisz zapoznać się z mapą. Trzeba jednak uwzględnić że Polska to różne warunki klimatyczne i różne temperatury.
    Pytam o kanalowe, bo sam taką zalinkowales.
    Podaj wiec SCOP tych pomp dla Rybnika.

    Ile trzeba klimatyzarotów, zeby komfortowo ogrzac dom 120m2
    Po co mi termoizalacja miedzy pokojami ?
    Chyba nie bedziesz twierdzil, ze dla utrzymania roznicy 2-3C miedzy pokojami, musze miec w działówkach termoizolację ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Wiadomo że wyda więcej. Jak większość.
    Ogrzewanie gazowe kiedy się kilka lat temu pytałem, to w moim przypadku to kilkanaście tysięcy zł za przystosowanie komina (wkład inox) i zrobienie przyłącza. Kilkanaście tys, a jeszcze nie ma kotła ani grzejników...


    Masz termoizolację między pokojami? Jaką różnicę temperatury chcesz utrzymać w dobrze ocieplonym budynku? Dlaczego uważasz że trzeba dużo klimatyzatorów?
    SCOP kanałowych jest mniejsze, ale nie pytałeś o kanałowe.
    SCOP podaje się dla naszej strefy klimatycznej. Musisz zapoznać się z mapą. Trzeba jednak uwzględnić że Polska to różne warunki klimatyczne i różne temperatury.



    Zadajesz nieprecyzyjne pytania i oczekujesz precyzyjnej odpowiedzi z uwzględnieniem tego co miałeś na myśli, ale nie raczyłeś wysłowić? Aha...



    5 tanich klimatyzatorów to 12500 z montażem. 5x2,5 tys.
    Nie ma sensu, ale skoro tak to sobie wyobrażasz...

    Ciągle powtarzasz mity o kosztach instalacji gazowej..
    U mnie w zeszłym roku:
    - przyłącze 2300
    - od przyłącza do domu 600zł
    - piec 3650
    - zasobnik 1000
    - komin stawiałem dla kominka , wykorzystany kanał wentylacyjny do wkładu kominowego 1000zł
    - spięcie tego przez hydraulika pewnie koło 2000 ciężko stwierdzić bo robił cały dom co cwu kanaliza
    Razem w okolicach 10,5 tyś zł z czego gmina zwróciła 5,4 tyś.
    Ciekawe czy masz gdzieś dotacje na klimatyzatory

    Za te pieniądze mam bezobsługowy cichy system ogrzewania z ceną 1 kW z FV na poziomie 0,21 zł
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  16. #1836

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pytam o kanalowe, bo sam taką zalinkowales.
    Podaj wiec SCOP tych pomp dla Rybnika.

    Ile trzeba klimatyzarotów, zeby komfortowo ogrzac dom 120m2
    Po co mi termoizalacja miedzy pokojami ?
    Chyba nie bedziesz twierdzil, ze dla utrzymania roznicy 2-3C miedzy pokojami, musze miec w działówkach termoizolację ?
    Dla domu 120m2 ocieplonego podobnie jak będzie mój potrzeba około 5-7kW mocy grzewczej. Tyle daje jeden klimatyzator kanałowy za 4-8 tys zł. Albo dwa małe lub średnie splity. Ogrzeją przez 90% sezonu grzewczego. Podczas rekordowych mrozów mają niższy COP oraz wydajność grzewczą. Wtedy można dogrzać się drugim źródłem ciepła. Albo po prostu korzystać z akumulacji ciepła poczekać do rana kiedy temperatury, moc i COP wzrosną. U mnie to działa. Tym bardziej że dzięki zmianom klimaty rekordowe mrozy istnieją tylko w legendach powtarzanych przez najstarszych we wsi.
    Chcący szuka sposobów, a niechcący wymówek.
    2-3° osiągniesz w dobrze ocieplonym domu tylko jak będzie naprawdę zimno.

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Ciągle powtarzasz mity o kosztach instalacji gazowej..
    U mnie w zeszłym roku:
    - przyłącze 2300
    - od przyłącza do domu 600zł
    - piec 3650
    - zasobnik 1000
    - komin stawiałem dla kominka , wykorzystany kanał wentylacyjny do wkładu kominowego 1000zł
    - spięcie tego przez hydraulika pewnie koło 2000 ciężko stwierdzić bo robił cały dom co cwu kanaliza
    Razem w okolicach 10,5 tyś zł z czego gmina zwróciła 5,4 tyś.
    Ciekawe czy masz gdzieś dotacje na klimatyzatory

    Za te pieniądze mam bezobsługowy cichy system ogrzewania z ceną 1 kW z FV na poziomie 0,21 zł
    U mnie była taka sama dotacja na gaz, pompy ciepła i klimatyzatory. Z tym że się nie załapałem, bo część domu była już ogrzewana gazem.
    Mój klimatyzator w 2009 kosztował OIDP 4000 zł z montażem. Działa do dziś. Koszty eksploatacyjne to energia i raz niepotrzebnie serwis.

    Ile kosztuje teraz wkład kominowy o długości 9m w kanale 14x27cm?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-05-2018 o 15:57 Powód: Łączenie postów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #1837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dla domu 120m2 ocieplonego podobnie jak będzie mój potrzeba około 5-7kW mocy grzewczej. Tyle daje jeden klimatyzator kanałowy za 4-8 tys zł. Albo dwa małe lub średnie splity. Ogrzeją przez 90% sezonu grzewczego. Podczas rekordowych mrozów mają niższy COP oraz wydajność grzewczą. Wtedy można dogrzać się drugim źródłem ciepła. Albo po prostu korzystać z akumulacji ciepła poczekać do rana kiedy temperatury, moc i COP wzrosną. U mnie to działa. Tym bardziej że dzięki zmianom klimaty rekordowe mrozy istnieją tylko w legendach powtarzanych przez najstarszych we wsi.
    Chcący szuka sposobów, a niechcący wymówek.
    2-3° osiągniesz w dobrze ocieplonym domu tylko jak będzie naprawdę zimno.
    Opowiadasz brednie. Ja wiem, ze 5kW wystarczy, ale przy splicie to takie bieda-ogrzewanie, bez mozliwosci regulacji temperatura pomieszczeń w pomieszczeniach.
    Jest tanio, jest malo komfortowo - jak Tata Indica bez klimy.
    Kanalowka daje te mozliwosci, ale ma slabszy SCOP, do tych 7,4tyz zl trzeba doda jeszcze koszt kanalow i zabudowy k-g.
    Wiesz sumarycznie wcale nie jest tanio - jak na bieda-ogrzewanie nadmuchowe.


    Róznice 3C w moim dobrze ocieplonym domu jestem w stanie utrzymac przy ok 4C, czyli przez spora czesc sezonu grzewczego .

    Dlaczego nie podales SCOP dla Rybnika ?
    Dlaczego sam uwazasz, ze producenci repuperatorow z wymiennikiem krzyzowym klamia, ,kiedy pisza o sparawnosci 70%, a sam powtarzasz klamstwa producentow klimatyzatorowm o SCOP=5
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-05-2018 o 08:33
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1838

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    U mnie była taka sama dotacja na gaz, pompy ciepła i klimatyzatory. Z tym że się nie załapałem, bo część domu była już ogrzewana gazem.
    Mój klimatyzator w 2009 kosztował OIDP 4000 zł z montażem. Działa do dziś. Koszty eksploatacyjne to energia i raz niepotrzebnie serwis.

    Ile kosztuje teraz wkład kominowy o długości 9m w kanale 14x27cm?
    Przy takim kominie potrzebujesz tylko rurki z nierdzewki fi 9 za 300-400, lub wychodzisz przez ścianę i jest zazwyczaj jeszcze taniej

  19. #1839

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Opowiadasz brednie. Ja wiem, ze 5kW wystarczy, ale przy splicie to takie bieda-ogrzewanie, bez mozliwosci regulacji temperatura pomieszczeń w pomieszczeniach.
    Jest tanio, jest malo komfortowo - jak Tata Indica bez klimy.
    Kanalowka daje te mozliwosci, ale ma slabszy SCOP, do tych 7,4tyz zl trzeba doda jeszcze koszt kanalow i zabudowy k-g.
    Wiesz sumarycznie wcale nie jest tanio - jak na bieda-ogrzewanie nadmuchowe.


    Róznice 3C w moim dobrze ocieplonym domu jestem w stanie utrzymac przy ok 4C, czyli przez spora czesc sezonu grzewczego .

    Dlaczego nie podales SCOP dla Rybnika ?
    Dlaczego sam uwazasz, ze producenci repuperatorow z wymiennikiem krzyzowym klamia, ,kiedy pisza o sparawnosci 70%, a sam powtarzasz klamstwa producentow klimatyzatorowm o SCOP=5
    Bieda ogrzewanie to wszelkie paliwa stałe wymagające ciężkiej pracy przy ich przygotowaniu i transporcie oraz wyrzucaniu popiołu. Nie dają się w 100% zautomatyzować.

    Należy oddzielić kwestię rozprowadzenia ciepła - nadmuch czy CO wodne, od tego jak to ciepło produkujemy. Klimatyzacja powietrze powietrze korzysta z niskiej delty temperatury obu ośrodków, ale musi przepuścić dużą ilość, tysiące litrów powietrza na godzinę. CO wodne zrobi to samo niewielką ilością wody.

    Jeżeli komuś nie pasuje nadmuch, to można iść w rozprowadzenie ciepła wodą. Mnie nadmuch odpowiada - mam ogrzewanie nadmuchowe gazowe w kamperze i jest świetnie.

    Kłamstwa producentów krzyżowych to fakt. Zauważ że żaden markowy producent nie pisze takich bzdur co nasze garażowe produkcje na Allegro. Duże marki rzadko sobie pozwalają na takie kłamstwa, bo to umożliwia pozwanie ich do sądu i zarobienie sporej kasy na odszkodowaniach. Tylko w Polsce to nie działa i wszystko wolno obiecywać.

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Przy takim kominie potrzebujesz tylko rurki z nierdzewki fi 9 za 300-400, lub wychodzisz przez ścianę i jest zazwyczaj jeszcze taniej
    Kiedy w 2009 podejmowałem decyzję o montażu klimatyzatora, to ceny za wkład kominowy były zupełnie inne. Teraz spadły. Podobnie jak ceny klimatyzatorów. I pojawiła się możliwość samodzielnej produkcji energii elektrycznej. Gaz jest ciągle w tyle.

    Na dzień dzisiejszy zrobienie darmowego ogrzewania małego mieszkania 50m2 to 12000 zł. 2kW PV wyprodukuje 100% energii do klimatyzatora na cały sezon grzewczy.

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    zaśmiecasz mi temat pisałem że nie chcę ogrzewania nawiewowego...
    To zrób rozprowadzenie ciepła innym medium. Np. wodą.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-05-2018 o 07:59 Powód: Łączenie postów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #1840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nadal nie podałeś rzeczywistego SCOP tej kanałówki dla Rybnika.
    Podając dane z sufitu jesteś tak samo wiarygodny, jak ci producenci reku.

    W kamperze, to ja mogę mieć nawet farelkę, ale w domu oczekuję większego komfortu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 92 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony