dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 133
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2654
  1. #2441
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę że już coś ruszy z gazem superr !!

    Co do tłumaczenia z dojazdem do domu to znam to u mnie też nie ma numeru ani ulicy ale mamy niedaleko rózowy domek na zakręcie i jakoś panowie sobie radzą

    wspomniałaś coś o odwodnieniu ?? zdradzisz coś więcej co jak ??

  2. #2442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Gaja ale co za problem wystapic do gminy o nadanie nr budynku? wypisujesz wniosek skladasz i to wszystko po max 2 tygodniach dostajesz decyzje z nazwa i numerkiem. my to zalatwialismy w polowie budowy

  3. #2443
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Gaja ale co za problem wystapic do gminy o nadanie nr budynku? wypisujesz wniosek skladasz i to wszystko po max 2 tygodniach dostajesz decyzje z nazwa i numerkiem. my to zalatwialismy w polowie budowy
    W sumie my też to pozwoliło na zmianę prądu z budowlanego na zwykły...

  4. #2444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    do pradu to jeszcze oswiadczenie elektryka potrzebne i uprawnienia a do gminy nic. ale my tez juz wszystkie papiery mamy, wlasnie zlozylam do odbioru wod-kany bo tylko tego swistka mi brakuje by odbior budynku zrobic.

  5. #2445
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    do pradu to jeszcze oswiadczenie elektryka potrzebne i uprawnienia a do gminy nic. ale my tez juz wszystkie papiery mamy, wlasnie zlozylam do odbioru wod-kany bo tylko tego swistka mi brakuje by odbior budynku zrobic.
    U nas nic nie było potrzebne...hmm a no, akt własności chcieli... nawet tego numeru domu nie chcieli...
    Może mieli mnie dość i chcieli się mnie pozbyć

  6. #2446

    Domyślnie

    u nas też już nr i ulica..... wiszą na budynku.... stan surowy zamknięty

  7. #2447

    Domyślnie

    O nie, nie...u nas nie tak łatwo...byliśmy w urzędzie już dawno, złożyliśmy podanie o nadanie nazwy ulicy i... czekamy. Komisja miała się zebrać we wrześniu, zebrała się, ale naszej ulicy nie nazwano, bo nie było zgody co do nazwy - juz chyba o tym kiedyś pisałam. Potem jakoś to odpuściliśmy i nie wiemy nawet, na jakim etapie jest teraz sprawa... Natomiast co do numeru dostaliśmy taką odpowiedź, że to jest możliwe dopiero po odbiorze budynku.

  8. #2448
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    O nie, nie...u nas nie tak łatwo...byliśmy w urzędzie już dawno, złożyliśmy podanie o nadanie nazwy ulicy i... czekamy. Komisja miała się zebrać we wrześniu, zebrała się, ale naszej ulicy nie nazwano, bo nie było zgody co do nazwy - juz chyba o tym kiedyś pisałam. Potem jakoś to odpuściliśmy i nie wiemy nawet, na jakim etapie jest teraz sprawa... Natomiast co do numeru dostaliśmy taką odpowiedź, że to jest możliwe dopiero po odbiorze budynku.
    A to droga prywatna czy gminna chyba jednak gminna pisałaś kiedyś o kanalizie....

    Ja rozumiem bo u mnie sytuacja podobna z tym że droga prywatna z dużą ilością ok 30 współwłaścicieli i ciągle się zmienia...

    Byliśmy pytać czy dostaniemy nr budynku w budowie niby można ale gdyby w tym czasie doszło do nadania nazwy co do której wszyscy mający udział by się zgodzili to trzeba by zmieniać a po drugie i tak nie ominąłby nas drugi wniosek który należy złożyć wraz z mapą po wykonawczą i zaświadczeniem o odbiorze z PINB.Dopiero na tej podstawie dostaje się papierek z numerem na którego podstawie można się zameldować.

    U nas nie udało się nadać nazwy naszej drodze dostaliśmy kolejny nr i nazwę z najbliższej drogi gminnej taka zasada jest odebrany dom jest prawo do meldunku więc nazwę musieli nadać wcześniej niekoniecznie....

    Nr porządkowy budynku w budowie nie musi być zgodny z tym który otrzyma się już po odebraniu budynku.

    Nie wiem jak to jest z nazwą ulicy gminnej chyba rada miasta musi zatwierdzić ale jak będzie odebrany dom muszą się spieszyć....

  9. #2449

    Domyślnie

    No tak, wszystko sie zgadza... prawdopodobnie poczekamy więc na odbiór budynku i wtedy juz będą musieli nadać nazwę i numer, bo na razie jakos sie nie śpieszą.

    A wczoraj po powrocie zastałam prawie od nowa plac budowy...nie było więc nawet możliwości, żeby wejśc do domu. Wszystko rozkopane, w dodatku padał deszcz, więc glina znowu rozmiękła, a panowie już się zmyli do domu. Przed garażem był jednak wysypany piasek, więc być może jest nadzieja, że dzisiaj zrobią pierwszy kawałek kostki.

  10. #2450

    Domyślnie

    Przed domem dalej plac budowy - coś się ruszyło, ale w ślimaczym tempie...W każdym razie - warstwa gliny została wybrana, wytyczone obrzeża, dzisiaj panowie zaczęli robić schody. Ale w tym tempie to jeszcze potrwa...
    Wczoraj została - no, prawie - skończona kuchnia. Sklepy internetowe się spisały i cały sprzęt dotarł w odpowiednim czasie, brakuje jeszcze tylko baterii. Nie ma też drzwiczek w jednej szafce oraz uchwytów. Jeszcze więc nie pokazuję Również dzisiaj kazałam zdjąć okap, bo jednak był trochę za nisko. No ale najważniejsze - chyba zrezygnuję z dwóch wiszących szafek przy okapie... Dopiero po przymierzeniu do ściany okazało się, że wygląda to bez sensu. Tzn. zrezygnować nie bardzo mogę, ale na szczęście będą mi pasowały do pralnio-kotłowni.
    Tak więc właściwie coraz mniej do końca
    No i jeszcze gaz - ostatnie wiadomości są takie, że będą robić przyłącze pod koniec przyszłego tygodnia.

  11. #2451

    Domyślnie

    Gaja, to już finał u Ciebie, super
    chyba dobrze, że zrezygnowałaś z szafek koło okapu, jeśli kupiłaś ten, który wklejała Pestka, to świetnie będzie wyglądać bez towarzystwa
    macie lustro w łazience?

  12. #2452

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Gaja, to już finał u Ciebie, super
    chyba dobrze, że zrezygnowałaś z szafek koło okapu, jeśli kupiłaś ten, który wklejała Pestka, to świetnie będzie wyglądać bez towarzystwa
    macie lustro w łazience?
    Tak, jest lustro Jeszcze trzeba je tylko uszczelnić silikonem.
    Nazwa:  20161117_090249.jpg
Wyświetleń: 458
Rozmiar:  83,3 KB


    A co tam - pokażę też kuchnię w aktualnym stanie Przypominam - będzie jeszcze dodany jeden rząd płytek oraz położone płytki przy oknie.
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 20-11-2016 o 09:39

  13. #2453

    Domyślnie

    gaju piękna Szafki wokółlodówki są głębsze czy odsunięte od ściany?

  14. #2454

    Domyślnie

    Sa głębsze; tam jest też piekarnik - na lewo, więc szafki mają 60 cm głębokości. Te wszyzstkie szafki będą zamknięte, tylko na razie obok lodówki są półki, bo drzwiczki jeszcze się robią.

  15. #2455

    Domyślnie

    Pięknie, zarówno łazienka jak i kuchnia
    lustro w łazience na całąscianę dało świetny efekt
    a jak ergonomicznie oceniasz łazienkę? Było z tym trochę zabawy, dlatego pytam

    Czy w kuchni ta jedna szafka będzie otwarta? Po co właściwie dodatkowy rząd płytek? No i czy na ścianie z oknem konieczne? Kuchnia wyszła bardzo ładnie

    edit: razem pisaliśmy

  16. #2456

    Domyślnie

    To masz płytszą lodówkę, bo szafki o standardowej głębokości.
    Ja się właśnie zastanawiam czy robić szafki na równo z lodówką, ale wtedy musiałabym je odsuąć na jakiejś konstukcji od ściany, czy zostawić tak, żeby lodówka wystawała te 10 cm...

  17. #2457

    Domyślnie


    Łazienka moim zdaniem super! I cieszę się, że zrobiłam w końcu kabinę z drzwiami rozsuwanymi, ale bezprofilową na dole. Zresztą - na tym zdjęciu widać, jak to wygląda; miejsca jest dosyć.
    Nazwa:  DSCN7123.jpg
Wyświetleń: 448
Rozmiar:  18,5 KB


    Dodatkowy rząd płytek, żeby okap był trochę wyżej - już zostało to zrobione i wygląda rzeczywiście lepiej. Zastanawiałam się również, czy robić płytki na ścianie z oknem, ale zrobiłam i wyglada lepiej - a poza wszystkim to bardziej praktyczne; są tam kontakty, a jasna ściana łatwo by się brudziła.

  18. #2458

    Domyślnie

    Tsunami, moja lodówka faktycznie ma 60 cm głębokości...myślałam, że to standard? Rozumiem, że masz głębszą?
    A czy u Ciebie lodówka będzie w środku ściany? Bo gdyby tak, to chyba wysunięta wygladałaby słabo... Co innego, gdyby była gdzieś z brzegu ciągu mebli.
    Ale właściwie dlaczego nie zrobić po prostu głębszych szafek? Szkoda tych 10 cm...

  19. #2459

    Domyślnie

    gaju, bo jednak decydujemy się na szafki Ikei, one są o stamdardowej głębokości 60 cm, a 70 cm niekoniecznie będzie wygodne. Dwudrzwiowe lodówki z rączkami mają zazwyczaj ok. 71 cm, niektórzy robią drewnianą kondtrukcję z tyłu i montują te szafki na niej, a niektórzy zostawiają wysuniętą lodówkę jak na zdjęciu poniżej. Zastanawiam się, bo szczerze nie chce mi siękomplikować za bardzo życia

  20. #2460

    Domyślnie

    Wiesz, to nie wyglada źle Sytuację ratuje to, że ta lodówka jest szersza i wtedy jakos lepiej się komponuje. Ja też jestem zwolenniczka niekomplikowania sobie życia i zrobiłabym tak, jak na zdjęciu.

Strona 123 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony