dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 133
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 2654
  1. #641

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    rozglądałaś się już za kamieniem na elewacje? Nie dawaj imitacji, bo one wyglądają jak kupa, na pewno nie będą ozdobą elewacji.

    ...ale niewykluczone, że jednak będzie kupa... kamień by nas wykończył finansowo

  2. #642
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Na tym obrazku mi to wygląda na blacho dachówkę brązową.

    Ja przy antracytowym dachu głosuję na brąz a raczej drewnopodobny kolor w szczególności jeśli decydujesz się na wszystko w jednym kolorze,ale ja lubię bardziej smietanowe niż białe elewacje w ciepłym odcieniu.

    Wg mnie nie wiem czy warto cały garaż podkreślać kamieniem po co wyróżniać coś co wg mnie powinno się nie rzucać w oczy-jak już to może kamień w mniejszej ilości,np tylko koło bramy.

    Czy planujesz tą belkę też nad wejściem bo jeśli będzie tylko nad garażem to nie będzie dobrze wyglądać,od razu radzę zamontować tam taki grzebień przeciwko ptakom bo będzie tam .....
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 04-04-2016 o 08:53

  3. #643

    Domyślnie

    W takiej wersji elewacja byłaby na pewno kremowa czy też śmietanowa, zgadzam się.

  4. #644
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Pestka potrzebna, może zna jakieś tanie kamienie, lub jakieś inne ffajne materiały. drewno, cegła, moze tynk zatarty jakimś źwirkiem, łupek, piaskowiec, jakieś wapienie
    Jezeli kamien ma być z gipsu to sobie go odpuść bo to nie ma sensu,
    Ostatnio edytowane przez Emila3000 ; 04-04-2016 o 09:02

  5. #645

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi, prawdę mówiąc nie zgłębiałam jeszcze tematu, ale widać pora to zrobić.

  6. #646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Widziałam na żywo dom z antracytowym, czy jak to sie zwie dachem i drewnopodobnymi oknami i wyglądał ładnie, więc ta opcja mi się podoba.
    Co do kamieni, to mi się ten pomysł nie podoba. Moim zdaniem za dużo się na tym domu dzieje. Ale to moje zdanie.

  7. #647
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Łupany, bardzo ładny gnejs w kilku kolorach kupisz w cenie "kupy", albo nawet taniej. Jest na allegro kilku sprzedawców.
    Kamień tzw. polny łupany, cięty w plastry jest po 130 razem z położeniem
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Wg mnie nie wiem czy warto cały garaż podkreślać kamieniem po co wyróżniać coś co wg mnie powinno się nie rzucać w oczy-jak już to może kamień w mniejszej ilości,np tylko koło bramy.
    Czy planujesz tą belkę też nad wejściem bo jeśli będzie tylko nad garażem to nie będzie dobrze wyglądać,od razu radzę zamontować tam taki grzebień przeciwko ptakom bo będzie tam .....
    No z tym garażem właśnie mam od poczatku zgryz...nie chciałam, żeby się tak bardzo rzucała w oczy ta brama garażowa na pierwszym planie (a nie chcę też robić jasnej, która się wtopi w elewację, bo takie mi się nie podobają), więc wymyśliłam, że trochę zginie w tym kamieniu...
    A co do belki nad garażem - mam te same obawy Nad wejściem nie będzie, bo tam nie ma daszku. Tu z kolei wymyśliłam ją po to, żeby jakos zamaskować ten szczyt widoczny nad garażem...pierwsza wersja to było jakieś małe okno, żeby nie było takiej pustej przestrzeni. Może jednak to okienko?

    Amalfi - te kamienie - czy cokolwiek - byłyby tylko na przedniej ścianie garażu i wokół drzwi wejściowych...nie jestem zresztą do końca pewna, czy to będa kamienie, czy też coś innego - Emila dała tutaj kilka innych ciekawych pomysłów - ale chciałabym, żeby coś było.

  9. #649

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Łupany, bardzo ładny gnejs w kilku kolorach kupisz w cenie "kupy", albo nawet taniej. Jest na allegro kilku sprzedawców.
    Kamień tzw. polny łupany, cięty w plastry jest po 130 razem z położeniem
    Jak zwykle jesteś niezawodna

  10. #650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Podesle Ci linki później.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #651
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Może brama zginie,ale kamień przyciągnie uwagę właśnie w to miejsce garażu-bramy w kolorze elewacji mnie się nie podobają-no w nowoczesnych domach są ok.

    Wg mnie bramę i tak będzie widać bo musi, dawanie tam czegokolwiek spotęguje jeszcze efekt jednego na drugim,spojrzysz w dół brama w górę okienko lub belka....

    A tak elewacja i brama nic nie rozprasza,to nie jest brama podwójna więc ok.

    Ja mam tak teraz dokładnie taki układ gdzie mieszkam-ale garaż podwójny nic więcej tylko brama i trzmielina pnie się po rynnie wg mnie wystarczy.

    Fajne ciekawe drzwi wejściowe niech przyciągają uwagę cała strefa wejściowa nie będzie musiała konkurować z garażem.

  12. #652

    Domyślnie

    Witaj Ewa widzę, że masz dylematy, ale te raczej przyjemnej natury. Pokazana przez Ciebie inspiracja jest bardzo miła dla oka, ale to Ty najlepiej wiesz co Ci w duszy gra. Bałabym się coś radzić, widząc jak sama jestem niezdecydowana. Ja najpewniej też wybiorę antracytowy dach (ale taki w bardziej szarym odcieniu), a okna to na razie wiem tylko tyle, że wewnątrz chcę białe. Właśnie dostałam wiadomość od mojego architekta, że pod koniec tygodnia zakończy mój projekt. Mam różne wizualizacje i też się gryzę, jak to wykończyć z zewnątrz. Trochę doradza mi córka, ale ona ma jak dla mnie zbyt nowoczesne spojrzenie. Mąż zupełnie się nie angażuje , jedynie po moim ustaleniu czegokolwiek podchodzi, popatrzy i mówi- akceptuję- bez żadnej dyskusji. A ja wolałabym to przedyskutować, ale może to i dobrze, bo co by było, gdyby się okazało, że mamy kompletnie inne zdania?
    Ostatnio edytowane przez brasica ; 04-04-2016 o 18:50

  13. #653

  14. #654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Mój mąż dokładnie tak samo

    No to mój przeciwnie
    Zwykle mamy takie same wizje (wiem jak to brzmi ), a jak jest drobna rozbieżność zdań, to robimy burzę mózgów i wybieramy zgodne rozwiązanie.

  15. #655

    Domyślnie

    Gaja, odnośnie ustawy o ustroju rolnym:

    Mam pewne wątpliwości, czy po jej wejściu w życie będziesz mogła podzielić działkę, bo to też jest w pewien sposób ograniczane. Jak dokładnie - nie pamiętam, bo ten fragment mnie nie dotyczył.

    W przeciwnym razie po wejściu w życie tej ustawy Waszą działkę będzie mógł kupić jedynie rolnik zamieszkały w tej samej gminie, oczywiście o ile ANR nie skorzysta z prawa pierwokupu.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ewciu domek z inspiracji bardzo ładnie się prezentuje. Brązowe okna chyba będą lepsze...brama garażowa, okna, podbitka,drzwi wjściowew jednym kolorze , a do tego jasny kamień. Będzie cudnie

  17. #657
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    ANR nie skorzysta, bo nie ma funduszy. To wydmuszka bez kasy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #658

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    ANR nie skorzysta, bo nie ma funduszy. To wydmuszka bez kasy
    Chciałabym tak myśleć. Ale widzę inną rzecz: założenie tej ustawy jest takie, by skupywać ziemie, by je potem dzierżawić i zapewnić państwu stały dochód. A biorąc pod uwagę, że chyba wszyscy szefowie ANR zostali wymienieni, to jeśli będzie prikaz z góry "kupować!" - to kupować będą.

    Chociaż fakt faktem, że działki z domem może im się nie chcieć...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  19. #659

    Domyślnie

    Iscra , myślę podobnie jak Ty, to prostu jest ponowna nacjonalizacja. Minister Jurgiel zapowiedział pracę nad wielką ustawą o ustroju rolnym, w której podstawą rolnictwa będą spółdzielnie produkcyjne, a nie jak do tej pory się mówiło - gospodarstwa rodzinne.
    ]

  20. #660
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    ANR nie ma kasy, ale kto powiedział, że te działki będą sprzedawane po wartości. Cenę będę narzucać ANR taka jaka im pasuję, czyli pół darmo.

    a kasa z dzierżawy podobno ma iść na pincet plus

Strona 33 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony