dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hakin1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    13

    Domyślnie Pekniecie kozy w pol :-)

    No i stalo sie. Koza K7 Kratki po 6msc uzytkowania pekla w polowie na tylnej sciance tak, ze przeswit widoczny jest od wewnatrz. Straszny trzask, dlugo szulakem skad ten dzwiek wyszedl, jednak na drugi dzien podczas rozpalania dostrzeglem duzy przeswit..
    Wg producenta scianka 8mm zeliwa, gwarancja na 5 lat. Stad moje pytanie, czy to byla wada konstrukcyjna pieca? Oczywiscie nowy piec juz jedzie, jednak zastanawiam sie, czy moze grzalem nie tak, czy to moze wina materialu itp.. Jezeli chodzi o mnie, to palielm normalnie, nigdy potwornego ognia nie bylo, a strzelilo podczas wygaszania.. Czy ktos z Was spotkal sie ze "strzalem" kozy ? Pozdro MIrek

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał hakin1 Zobacz post
    No i stalo sie. Koza K7 Kratki po 6msc uzytkowania pekla w polowie na tylnej sciance tak, ze przeswit widoczny jest od wewnatrz. Straszny trzask, dlugo szulakem skad ten dzwiek wyszedl, jednak na drugi dzien podczas rozpalania dostrzeglem duzy przeswit..
    Wg producenta scianka 8mm zeliwa, gwarancja na 5 lat. Stad moje pytanie, czy to byla wada konstrukcyjna pieca? Oczywiscie nowy piec juz jedzie, jednak zastanawiam sie, czy moze grzalem nie tak, czy to moze wina materialu itp.. Jezeli chodzi o mnie, to palielm normalnie, nigdy potwornego ognia nie bylo, a strzelilo podczas wygaszania.. Czy ktos z Was spotkal sie ze "strzalem" kozy ? Pozdro MIrek
    Jeśli paliłeś normalnie, raczej drugiego wątku w tym temacie statystycznie już nie założysz. Inna sprawa, że to mikro kózka za 900 pln - raczej służy do przepalania, niż ciągłego grzania. Co tym ogrzewasz i co możesz powiedzieć o tej kozie, po za opisaną usterką, spytam tak z ciekawości ?
    Lechosław Kierzkowski.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hakin1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ogrzewany jest pokoj ok 20m.kw. Zgadza sie, ze mikro kozka, ale smialo dawala rade. Poza ta usterka nie bylo z nia najmniejszego problemu. Co do przepalania, to zalezy, kto co ma na mysli.. ale uwazam, ze moje palenie od 17 do 21ej to wlasnie bylo przepalanie
    Chyba po prostu mialem wielkiego pecha.. Sorry za brak polskich liter, pisze zza granicy. Reklamacja w firmie Kratki zajela 1 dzien- wysylka tego samego dnia wiec rowniez polecam

  4. #4
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Za kozę 900zeta????? To rozbój w biały dzień. Super kominki jesienią były po 700zeta.
    Dla rozpalonego żelaza (zeliwa) nie ma znaczenia czy palisz 1 godz czy 20 godzin więc to tzw przepalanie i ciągłe palenie to taki wymyk producentów. Zawsze będzie można na coś zwalić winę.
    Koza miała ukrytą wadę fabryczną no i w końcu bekła. Tak się zdarza nawet volkswagenom.
    pozdrawiam

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Za 700 zł to musiały być naprawdę super........... cienkie i tanie w produkcji [ made in PRC ? ]
    Darek B

  6. #6
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Może koza też PRC tylko naklejkę miała firmową; bo to powszechna praktyka teraz.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hakin1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    13

    Domyślnie

    A juz sam nie wiem, czy to chiny.. Myslicie, ze firma ryzykowalaby reputacje? W sumie po tym co znalazlem na ich stronie:
    @zostały legalnie wprowadzone na rynek polski@ ???
    Ogladalem ich film podczas skladania mojej kozy (dostepny na ich stronach), ale skad pochodzily elementy? Nie wiem. Oby tym razem wytrzymala troche dluzej, bo dla mnie to dodatkowe koszty sprowadzenia do UK, a podobny sort jest tutaj za 1000zl.. tylko przylacze rury mam "polskie", a tu robia w calach
    Ostatnio edytowane przez hakin1 ; 09-02-2016 o 16:16

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał hakin1 Zobacz post
    W sumie po tym co znalazlem na ich stronie:
    @zostały legalnie wprowadzone na rynek polski@ ???
    Ogladalem ich film podczas skladania mojej kozy (dostepny na ich stronach), ale skad pochodzily elementy? Nie wiem.


    " Legalnie wprowadzone na rynek polski "
    Nowa ciekawa formułka .....
    Gdzie znalazłeś taki opis ?
    Darek B

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hakin1

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    13

    Domyślnie

    Opis z dolu strony pod wytluszczonym drukiem "GWARANCJA"
    https://kratki.pl/pl/produkt/piec-wo...sdp_kozak7asdp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony