dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 121
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    I to jest najlepsze podsumowanie całej prawdy budowlanej... spieprzyć można dosłownie każdy element budowlany, wybór materiału w stosunku do wad wykonawczych ma drugorzędne znaczenie.
    Troche nie tak do konca mi o to chodzilo. Trzeba szukac najlepszych materiałów bo wybieranie gownianych materiałów "bo przeciez i tak spieprza" to tez zdecydownie zły kierunek działania. Jak mam do wyboru 2 materiały o podobnych wlasciwosciach to wybiore ten mniej podatny na bledy wykonawcze.

    Ale trzeba pilnowac wykonawców non stop. Dzisiaj z perspektywy budowy to bym chyba zatrudnil kogoś z głowa, zeby na kluczowe elementy budowy patrzył non-stop, na kazda przyklejana plyte styropianowa itp. Taniej by wyszlo! Z perspektywy pobudowlanej i doswiadczenia z uzytkowania domu to chyba nie miałem ekipy ktora bym z czystym sumieniem polecił i bo wiem ze nie potrzebował by pilnowania. I tu nie chodzi o odbior robot tylko na patrzenie non stop. W czasie odbioru czasem nie widac fuszerki ale wylezie z czasem.
    Ostatnio miałem ekipe która coś poprawiała/remontowała. Wzialem wolne. Stałem nad nimi cały czas z przerwami na siku choc byli wkurzeni za to. Mimo ze stałem pare baboli chcieli przemycic.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To jesli tego lub czegos podobnego nigdy nie robiles ....
    Chciałbym to zrobić sam bo: się doi tego przyłożę, będę starał się to wykonać starannie, bez pośpiechu itp.
    Nie ukrywam, e koszty też są ważne

    Dlatego wybór rozwiązania tez chciałbym dobrać pod siebie aby nie "spieprzyć".
    Może więc takie rozwiązanie z rusztem i wypełnienie go wełną byłoby dobre. do rusztu byłyby przykręcane twarde płyty drzewne.
    Wtedy najważniejsze aby dobrze wypionować/wypoziomować ruszt. Dodatkowym ważnym aspektem jest to, ze płyty wypełniające byłyby na mijankę z płytami twardymi.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Chciałbym to zrobić sam bo: się doi tego przyłożę, będę starał się to wykonać starannie, bez pośpiechu itp.
    Nie ukrywam, e koszty też są ważne

    Dlatego wybór rozwiązania tez chciałbym dobrać pod siebie aby nie "spieprzyć".
    Może więc takie rozwiązanie z rusztem i wypełnienie go wełną byłoby dobre. do rusztu byłyby przykręcane twarde płyty drzewne.
    Wtedy najważniejsze aby dobrze wypionować/wypoziomować ruszt. Dodatkowym ważnym aspektem jest to, ze płyty wypełniające byłyby na mijankę z płytami twardymi.
    Po to wymyslono "systemy" ocieplen zebys od 1 producenta dostał wszystko co potrzebujesz (moze po za rusztowaniem). Zebys nie musiał kombinowac. Zeby to zdziałąło i było dobrze.
    Chcesz robic sam a komplikujesz zamiast upraszczac. Tego nie łapie. Ale to Twoja decyzja.
    Urobisz sie z tym rusztem ze hoho. A plyta styropianowa przyklejona na dobry klej, trzyma sie tak, ze mozna na niej stanac od gory pozniej.

    Jak sie juz upierasz ze Twoje sciany musza oddychac, to kupujesz system z welna i jedziesz. 1 warstwa Ci wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 19-02-2016 o 11:46

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post

    Ale trzeba pilnowac wykonawców non stop. Dzisiaj z perspektywy budowy to bym chyba zatrudnil kogoś z głowa, zeby na kluczowe elementy budowy patrzył non-stop, na kazda przyklejana plyte styropianowa itp. Taniej by wyszlo! Z perspektywy pobudowlanej i doswiadczenia z uzytkowania domu to chyba nie miałem ekipy ktora bym z czystym sumieniem polecił i bo wiem ze nie potrzebował by pilnowania. I tu nie chodzi o odbior robot tylko na patrzenie non stop. W czasie odbioru czasem nie widac fuszerki ale wylezie z czasem.
    .
    Potwierdzam, najlepiej byłoby wsiąść wolne na cały czas budowy i i stać i patrzeć i pokazywać palcem co jak poprawić! Też do takiego wniosku doszedłem - serio, serio ... bezpłatny urlop na całą budowę.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #45

    Domyślnie

    Koledzy jak rozwiązać możliwie najlepiej ocieplenie starego domu z kamienia? Problem jest z tym, że w tej chwili okna już są na głębokości 17-18cm (niestety nie pomyślałem przy montażu o ociepleniu, a ekipa od okien nie doradziła). Ściana ma 45-50cm grubości, nawet jak dam 10cm styropianu to mam wrażenie, że okna będą fatalnie wyglądać... Przesunięcie okien nie wchodzi w grę, wnętrze świeżo wyremontowane, do tego rolety osadzone wewnątrz... Myślałem jeszcze, żeby po bokach i od strony podwórka dać 10cm, a na front 5cm tylko czy to ma sens?
    Ostatnio edytowane przez Marian667 ; 20-02-2016 o 12:09

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Potwierdzam, najlepiej byłoby wsiąść wolne na cały czas budowy i i stać i patrzeć i pokazywać palcem co jak poprawić! Też do takiego wniosku doszedłem - serio, serio ... bezpłatny urlop na całą budowę.
    Żeby pokazywać palcem trzeba mieć wiedzę większą od "fachowców" to po co ich w ogóle zatrudniać lepiej zrobić samodzielnie.
    Urlop bezpłatny - to za co budować ...

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Żeby pokazywać palcem trzeba mieć wiedzę większą od "fachowców" to po co ich w ogóle zatrudniać lepiej zrobić samodzielnie.
    Urlop bezpłatny - to za co budować ...
    Jak masz zdrowie i czas to rob sam. Ale 10lat bedzie budowal.
    po za tym powiedziec fachofcom zeby nie kleili styro na placki a samemu przykleic styro klejac po obwodzie to 2 rozne rzeczy. Oni kleja na placki bo im tak szybciej.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jak masz zdrowie i czas to rob sam. Ale 10lat bedzie budowal.
    po za tym powiedziec fachofcom zeby nie kleili styro na placki a samemu przykleic styro klejac po obwodzie to 2 rozne rzeczy. Oni kleja na placki bo im tak szybciej.
    jak robia elewacje za 30zl za m2 to sie im nie dziw ze kleja na placki, ze nie ma zbrojen diagonalnych, ze nie ma listw okapnikowych, startowych etc....
    diabel tkwi w szczegolach
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    jak robia elewacje za 30zl za m2 to sie im nie dziw ze kleja na placki, ze nie ma zbrojen diagonalnych, ze nie ma listw okapnikowych, startowych etc....
    diabel tkwi w szczegolach
    Przeczytaj kontekst wypowiedzi. Mi chodzi o to, ze nie trzeba samemu umiec przykleic poprawnie, zrobic okapnikow, listew itp. BA, mozna zdecydowanie nie umiec tego zrobic co nie znaczy ze nie mozna przypilnowac zeby to zostało zrobione. Moje doswiadczenia z niektorymi ekipami jest takie, ze odwracasz glowe to 1 plyte przyklaja na placki. To taka przenosnia, dotyczy wszystkiego.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    jak robia elewacje za 30zl za m2 to sie im nie dziw ze kleja na placki, ze nie ma zbrojen diagonalnych, ze nie ma listw okapnikowych, startowych etc....
    diabel tkwi w szczegolach
    Powinni zrobić zgodnie ze sztuka budowlana i zaleceniami producentów materiałów (systemu) i nie powinno mieć znaczenia za ile.
    Jeśli robią źle to po prostu oszukują !

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    no tak a inwestorzy powinni kupowac material na 23% VAT
    w jedna strone widze dziala.....
    btw: wez pod uwage ze jest sporo firm - a raczej firemek i "grup Panow Wieskow" ktorzy musza utrzymac rodzine, wiec biora zlecenia po 25-30zl i robia byle jak, bez przygotowania, bez rusztowan, partyzantka....
    nie oczekujmy od takich grup super wykonania ... no cmon...
    zapytaj ewbuxxxxoo tzn ewbud juz teraz, lub mnie czy wezmie robote (elewacje) za 30zl, ale zapytaj tez czy ktokolwiek z jego ludzi wpadnie na to zeby kleic na placki.
    temat rzeka a i tak kazdy bedzie mial swoje racje
    wykonawca za 25-30 zlotych powinien byc specjalista, nad kazdym cm piescic i glaskac kazdy cm2 wykonywanej elewacji, przez 2h na 1m2 ....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #52
    Nie dla zbiorników bezodpływowych w nowych domach!

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    no tak a inwestorzy powinni kupowac material na 23% VAT
    w jedna strone widze dziala.....
    Proszę wybaczyć ale ja w zdecydowanej większości kupowałem materiał z 23% VAT, w niektórych przypadkach skorzystałem z ulgi - zwrot VAT za materiały budowlane.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    btw: wez pod uwage ze jest sporo firm - a raczej firemek i "grup Panow Wieskow" ktorzy musza utrzymac rodzine, wiec biora zlecenia po 25-30zl i robia byle jak, bez przygotowania, bez rusztowan, partyzantka....
    nie oczekujmy od takich grup super wykonania ... no cmon...
    Nie oczekuję super ... ale zgodnie z zasadami, instrukcjami i sztuką budowlana.
    Jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia (a niestety tak się zdarza) to niech zajmie się innym fachem.
    Z całym szacunkiem ale dzisiejsi eksperci od budownictwa często są po 2 tygodniowych kursach w UP, a jak się zdarzy, że któryś pracował za Odrą to już szpec nad szpece ....
    Jak się trafi nawet w miarę rzetelny fachowiec to nie zawsze potrafi przy pracy myśleć.
    Często właściciel firmy "wie o co chodzi" ale pracownicy - temat rzeka ...

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Nie oczekuję super ... ale zgodnie z zasadami, instrukcjami i sztuką budowlana.
    Jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia (a niestety tak się zdarza) to niech zajmie się innym fachem.
    Z całym szacunkiem ale dzisiejsi eksperci od budownictwa często są po 2 tygodniowych kursach w UP, a jak się zdarzy, że któryś pracował za Odrą to już szpec nad szpece ....
    Jak się trafi nawet w miarę rzetelny fachowiec to nie zawsze potrafi przy pracy myśleć.
    Często właściciel firmy "wie o co chodzi" ale pracownicy - temat rzeka ...
    Jestes strasznym idealista. NIestety tani pseudo fachowcy ktorzy nie potrafia dobrze zrobic sa i beda. Bo jest zapotrzebowanie na ich uslugi. I niestety nie maja tego na czeole wypisane ze sa pseudofachowcami.

    Ale z mojego doswiadczenia wiekszosc wykonawcow na mojej budowie wiedziala jak trzeba zrobic zeby bylo dobrze. Tylko im sie nie chciało, tudziez mieli umowiona nastepna robote i chcieli jak najszybciej skonczyc wiec lecieli po łebkach. Przykladowo: zostawili mi dziure 20x20cm w dachu wogole bez welny. Slepy by zauwazyl. Ale moze konczyl sie dzien a trzeba bylo pojsc po kolejna paczke welny pietro nizej.

  16. #56
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    jak robia elewacje za 30zl za m2 to sie im nie dziw ze kleja na placki, ze nie ma zbrojen diagonalnych, ze nie ma listw okapnikowych, startowych etc....
    diabel tkwi w szczegolach
    Przyjęło się, że aby było dobrze musi być drogo. To jest ulubione zdanie Wykonawców. Niestety jest to najczęściej wykorzystywane tylko do naciągnięcia na kase Inwestora. Jeśli wykonawca jest uczciwy to zrobi tak samo dobrze robotę za 30zł i za 60zł.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Miałem z 40 ekip ... różnych... w większości 1-3 osobowych... murarz z pomocnikiem, cieśle, dekarze, elektryk, od alarmu, hydraulików, tynkarze, wylewkarze, brukarz, od ogrodzeń... itp... itd ... Jednego gościa od kafelek pogoniłem precz bez zapłaty na samym początku... Kilka ekip powinienem pogonić widząc pierwsze fuszerki, ale wiadomo ... nie miałem innych ekip, czas leciał, robota stała.. więc tolerowałem, wymagałem, tłumaczyłem, a później i tak inni poprawiali drobne wprawdzie, ale zawsze błedy.... Poleciłbym może 3 ekipy, ale tylko do pracy na której się faktycznie znają. Murarz co dom murował zrobił mi też gładzie i fajnie wyszły, więc poprosiłem jeszcze o ułożenie kafelek w spiżarce... i już nie daje rady, widać drobne niedociągnięcia, ściany równe a płytki krzywe... Najlepszą ekipą to byli dekarze... tylko że jak inni mówili "przepłaciłem" za dach... poleciłbym tynkarzy i brukarzy którzy mi odwodnienie robili.... i to chyba wszystko... pozostali mają swoje wady.... To daje obraz rynku i specjalistów... A ja roboty bardzo pilnowałem i wymagałem i codziennie byłem na budowie.... współczuje reszcie inwestorów tej która zleca i przychodzi na gotowe ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #58
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    NIestety tani pseudo fachowcy ktorzy nie potrafia dobrze zrobic sa i beda. Bo jest zapotrzebowanie na ich uslugi. I niestety nie maja tego na czeole wypisane ze sa pseudofachowcami.
    Zdecydowanie nie zgodzę się z Tobą. Nikt nie bierze pseudofachowca i jeszcze mu płaci aby ten zrobił coś źle.
    Wszyscy dobrze pamiętają, że jeśli ktoś w szkole był głąb i nierób to tylko do budowlanki szedł. I do dzisiaj te głąby w tej budowlance siedzą i psują ten rynek.

  19. #59
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    .... współczuje reszcie inwestorów tej która zleca i przychodzi na gotowe ...
    A ja czasami im zazdrościłem tej nieświadomości. Najgorsze jest to, że oni nieświadomie polecają usługi tych pseudofachowców..

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jestes strasznym idealista
    Może idealistą ale nie strasznym

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony