dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Panasonic Aquarea czy viessmann

    Witam,ja myslalem o panasonicu instalator proponuje viessmanna ?Co byscie wybrali?Zapotrzebowanie na cieplo to jakies 6 kw razem z cwu.
    Proponuje rowzniez maly bufor ciepla 100litrow??Nie ukrywam ze cena ma duze znaczenie?A moze zupelnie cos innego?
    Pompa powietrze woda.
    Jestem słabszy,ale daje z siebie wszystko...

  2. #2

    Domyślnie

    Co prawda dotyczy to gruntowki ale przeczytaj kilka postow nizej. Instalatorzy viessmanna właśnie wszędzie proponują bufor nawet tam gdzie jest 100% podłogówki. Bufor który tylko komplikuje instalacje, podnosi koszty eksploatacji itd. Jak uda Ci sie namówić i zamontuja bez bufora to sie okaze ze nie potrafia dobrze ustawić sterownika. Jeśli zdecydujesz się na Viessmanna to kup go od któregoś np z forumowych instalatorów wraz z montażem, unikniesz problemów, które przy ich instalatorach są niemalże pewne.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Nie prawda. Nie jest regułą, że instalatorzy z Viessmana montują bufory. Viessmann zaleca montaż bufor tylko w określonych przypadkach.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    Nie prawda. Nie jest regułą, że instalatorzy z Viessmana montują bufory. Viessmann zaleca montaż bufor tylko w określonych przypadkach.
    taaa....w takich w jakich qkurat nigdy nie powinien byc zamontowany
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    po co bić pianę wystarczy porównać moc i cop przy -15 czy to takie trudne w wypadku P nie ma problemu chyba że V mataczy ale wiem że jak kiedyś porównywałem to wychodziło jednoznacznie co warto w moim wypadku oferować klientom poza tym V jest nielojalny wobec instalatorów.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kup V a ,przestaniesz być klientem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ja kupiłem V i nadal jestem klientem.
    Po pół roku zgłosiłem uwagi wynikające z eksploatacji po 2 dniach był umówiony serwis i był.
    Pokazałem o co chodzi i usunięto to.
    Za 2 rzeczy nie dopłaciłem żadnej kasy za jedną zapłaciłem 680zł.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    Nie prawda. Nie jest regułą, że instalatorzy z Viessmana montują bufory. Viessmann zaleca montaż bufor tylko w określonych przypadkach.
    Tak, niby nie wiemy tutaj nic o pompie ciepła, którą chcesz zastosować, więc trudno wgryźć się w temat, jednak bufor jest zalecany do układów mieszanych ( podłogowka i grzejniki) lub jeżeli występuje ogrzewanie podłogowe ze sterowaniem temperaturą np. poprzez siłowniki na rozdzielaczu.

    Dla przykładu: Pompa powietrzna 200-S:
    Polecamy dwa rozwiązania bufora: równolegle przeliczony wg zależności 25litrow/kW wg normy (A-7/W35) lub szeregowo na powrocie przeliczony do zapewnienia energii na czas rozmrażania parownika (około 50litrow). Układ szeregowy można łączyć ze sterowaniem siłownikami na rozdzielaczu jeżeli dodatkowo na instalacji zamontujemy bypass.

    Pozdrawiam,
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał szukaj Zobacz post
    Ja kupiłem V i nadal jestem klientem.
    Po pół roku zgłosiłem uwagi wynikające z eksploatacji po 2 dniach był umówiony serwis i był.
    Pokazałem o co chodzi i usunięto to.
    Za 2 rzeczy nie dopłaciłem żadnej kasy za jedną zapłaciłem 680zł.

    Pewno jesteś klientem strategicznym

  10. #10

    Domyślnie

    Pompa Vitocal 200-s całkiem fajnie się prezentuje, ale strasznie duża różnica w cenie między wersją 6kW (16600zł) a 9kW (26600zł). Ta wersja 9kW starczyłaby do domku 100m2, a ta wersja 6kW już słabo wypada przy -7 i -15st w porównaniu z Panasonic.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    jednak bufor jest zalecany (...) lub jeżeli występuje ogrzewanie podłogowe ze sterowaniem temperaturą np. poprzez siłowniki na rozdzielaczu,
    A w jakim celu?. W czym ten bufor pomoże.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    A w jakim celu?. W czym ten bufor pomoże.
    W tym przypadku akurat pomoże, a nawet jest konieczny. Załóżmy, że sterownik zechce zamknąć wszystkie elektrozawory i grzać tylko jedną pętlę podłogówki - wtedy zład wody w układzie będzie za mały żeby funkcjonowało to prawidłowo.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    W tym przypadku akurat pomoże, a nawet jest konieczny. Załóżmy, że sterownik zechce zamknąć wszystkie elektrozawory i grzać tylko jedną pętlę podłogówki - wtedy zład wody w układzie będzie za mały żeby funkcjonowało to prawidłowo.
    Tylko to wszystko nie ma sensu. Nikt kto ma podlogowke nie bedzie w ten sposob sterowal temperatura w domu bo jak wiadomo czas reakcji bedzie tak dlugi ze mozemy juz zmienic zdanie. Zamkniecie już kilku petli moze skutkowac zbyt wczesnym wylaczeniem sie pompy a w efekcie taktowaniem - czyli znowwu bufor gora. A chyba lepiej poustawiac, przydławić gdzie chcemy mniej a gdzie wiecej rozkrecić na rotametrach, puscić bez bufora i cieszyc sie niskimi rachunkami.
    Ale to tylko moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez photos ; 02-03-2016 o 19:56
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szukaj

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    internet
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Pewno jesteś klientem strategicznym
    A dlaczego ?
    Jestem klientem który jest zadowolony z obsługi i z pracy pompy.
    Niestety życie mnie nauczyło że nie polecam firm - produktów dopóki się nie przekonam na sobie.
    Pompa mam za krótko aby wydawać osądy typu że jest to:
    - najlepsza pc pw ( na pewno nie jest wiele lepszych - na dzień dzisiejszy skusił bym się na zubadana )
    - bez awaryjna i będzie mi służyć 25 lat albo dłużej
    - firma V to jest ach ech i och.

    Kupiłem ich tak naprawdę z jednego względu - wszystko kompleksowo pod jednym logo od jednego dostawcy włącznie z projektem wszystko po ich stronie włącznie z ułożeniem styropianu i wylaniem wylewki.
    Cena - duża ale taką decyzja zapadła.
    Uzyskałem to czego oczekiwałem bo taki miałem kaprys.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Pompa Vitocal 200-s całkiem fajnie się prezentuje, ale strasznie duża różnica w cenie
    Witam,
    Korzystając z okazji chciałbym przedstawić najnowsze wyniki rankingu w którym własnie brała udział nasza pompa vitocal 200S.

    Mowa o rankingu Sun Age Sp. z o.o. w którym pompa ciepła zdobyła pierwsze miejsce. To niezależny ranking 12 producentów pomp ciepła typu powietrze/woda w kategorii pompy typu monoblok i typu split.
    My tutaj mówimy o kategorii split.
    W zestawieniu ujęto takie elementy jak:
    - kraj pochodzenia producenta,
    - moc grzewcza w warunkach A7W35,
    - COP w podanych warunkach,
    - napięcie elektryczne pracy urządzenia,
    - poziom hałasu wytwarzanego przez pracujące urządzenie,
    - czy w urządzeniu jest zamontowana grzałka tzw. back-up,
    -cena netto urządzenia
    - koszt jednostkowy COP.
    Dane naszej pompy: COP w warunkach A7W35 wynosi 4,3, poziom hałasu 62 dB, a cena netto 15 572 zł.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał szukaj Zobacz post
    A dlaczego ?
    Jestem klientem który jest zadowolony z obsługi i z pracy pompy.
    Kupiłem ich tak naprawdę z jednego względu - wszystko kompleksowo pod jednym logo od jednego dostawcy włącznie z projektem wszystko po ich stronie włącznie z ułożeniem styropianu i wylaniem wylewki.
    Cena - duża ale taką decyzja zapadła.
    Uzyskałem to czego oczekiwałem bo taki miałem kaprys.
    Witaj!
    Ciesze się, że wybrałeś naszą markę i postawiłeś na kompleksową obsługę. Mam nadzieję, że instalatorzy Ci o tym powiedzieli, ale jeśli to informuję, że gdybyś kiedyś miał problem z urządzeniem - mamy dla klientów i instalatorów serwis 24/h
    Przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę udostępniamy Państwu pomoc techniczno-serwisową. Pomoc skierowana jest zarówno do użytkowników naszych urządzeń, jak i do instalatorów oraz serwisantów.
    W przypadku, gdy konieczny okaże się przyjazd służb serwisowych, pracownicy Infolinii organizują ich przyjazd do Państwa w jak najkrótszym czasie.

    801 0801 24 | viessmann-serwis.pl
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony