dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie Trzpienie - izolacja

    Witam,

    jak porządnie zaizolować trzpienie, w miejscu łączenia ściany fundamentowej z murem z ytonga ?


    w projekcie mam 2x papa, ale ona leży na ścianie fundamentowej, a trzpienie ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie

    nikt nie miał podobnego problemu ?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Wszyscy mają tę sytuację, którzy mają trzpienie czy też słup w środku budynku lub bieg schodów żelbetowych oparty na własnym fundamencie. Zgodnie ze sztuką budowlaną w zasadzie nie można przerywać ciągłości betonu w przekroju żelbetowym więc brak ciągłości izolacji jest faktem. Nie jest to może duży problem, bo beton w bardzo niewielkim stopniu podciąga kapilarnie wilgoć w odróżnieniu od cegły, silikatów nie mówiąc już o Ytongu. Niemniej zgadzam się, że dobrze byłoby mieć poczucie, że wilgoć jest fizycznie odcięta jakąś membraną bez żadnych przerw.
    Ja też budując miałem tę sytuację ze słupem i biegiem schodów. Mając wylany beton i wypuszczone startery prętów zbrojeniowych, przed budową szalunków wysmarowałem całą powierzchnię przekroju betonu zaprawą mikrokrystaliczną Schomburg Aquafin IC. Ta zaprawa krystalizuje beton służąc do jego uszczelniania (np. zbiorników wody pitnej) stanowiąc wodoszczelną barierę a także można jej użyć jako warstwa sczepna przerw technologicznych betonu, a jej wytrzymałość na ściskanie jest porównywalne z betonem. Zatem uważam, że jest to całkiem poprawne rozwiązanie i załatwia problem. Jedyny problem to cena: worek 25 kg ok. 170 zł. Jeden worek można przeżyć.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie

    bardzo Tobie dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony