dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jakie okna preferujesz? (ocena jak najbardziej subiektywna wskazana )

Głosujących
1100. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • drewniane?

    411 37,36%
  • PVC?

    689 62,64%
Strona 15 z 17
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 336
  1. #281

    Domyślnie

    Mój głos był "naturalny".
    ...reaktywacja...

  2. #282

    Domyślnie

    Drewno, dąb, trzyszybowe Urzędowski.Pięęęękne są.
    aga

  3. #283

    Domyślnie

    Serce za drewnem; rozum za pvc...

  4. #284

    Domyślnie

    ? Niech się wypowie ktoś kto ma okna plastikowe z okleiną 15 lat chyba takiego nie ma...wiadomo co z ta okleiną będzie za te 15 lat? Jak one będą wyglądały ?

    mam tę przyjemnośc oglądania okien po 17 latach, tyle już siedze w temacie okna okleina nie zmieniła sie ani o ton wracajac do drewna nie czekał bym aż 15 lat na konserwacje bo może być juz a póżno

  5. #285
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wujaszek84

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Też oddałem ale nie wiem czy dobrze... Powiedzmy,że jutro oddam ten właściwy głos....
    wujaszek84

  6. #286

    Domyślnie

    Jest mi to totalnie obojętne czyli bedzie tak jak chce druga połóweczka

  7. #287

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia
    A dlaczego w ankiecie nie ma aluminiowych???
    to bardzo dobre pytanie, zapewne cena odstrasza, ale czy to jedyny powód?

  8. #288

    Domyślnie

    kochani a co sądzicie o oknach otwieranych na zewnatrz?

  9. #289

    Domyślnie

    Ja sadze ze otwierane na zewnatrz to jest jedna wielka pomylka Tylko na Wyspach jakos jeszcze to znosza
    kaka

  10. #290

    Domyślnie

    porażka? czy mozesz przytoczyć argumenty negatywne ?

  11. #291

    Domyślnie

    Chociazby umycie takiego okna od zewnatrz na pietrze.Jezeli kwatera jest waska to moze dosiegniesz reka do konca szyby stojac na parapecie jezeli zas dosc szeroka to juz potrzeba wiekszej akrobacji lub przystawienie drabiny z zewnatrz.
    Dzieci maja rozne pomysly i znam przyklad kiedy dziecko wypadlo przez takie okno bo siedzialo na parapecie a okno nie bylo domkniete.Oparlo sie o niego-okno sie otworzylo i dziecko wyladowalo na trawniku (na szczescie skonczylo sie tylko na kilku siniakach)
    Jezeli chodzi np o parter to przy takich oknach jezeli otworzysz je na zewnatrz a nie masz nad nimi zadaszenia to w przypadku deszczu leje Ci prosto na ramy.
    Ja nie odwodze Cie od zalozenia takich okien jezeli Ci sie podobaja ale ja bym sie w zyciu na cos takiego nie zdecydowala
    kaka

  12. #292

    Domyślnie

    Co do samej ankiety PCV, niestety drewniane są sporo droższe (mam w domu w tym samym kolorze i drewniane i PCV, wygląd ten sam, komfort indentyczny.

  13. #293

    Domyślnie

    drewno - pozbud pikne panocku... pikne

  14. #294

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek
    Chociazby umycie takiego okna od zewnatrz na pietrze.Jezeli kwatera jest waska to moze dosiegniesz reka do konca szyby stojac na parapecie jezeli zas dosc szeroka to juz potrzeba wiekszej akrobacji lub przystawienie drabiny z zewnatrz.
    Dzieci maja rozne pomysly i znam przyklad kiedy dziecko wypadlo przez takie okno bo siedzialo na parapecie a okno nie bylo domkniete.Oparlo sie o niego-okno sie otworzylo i dziecko wyladowalo na trawniku (na szczescie skonczylo sie tylko na kilku siniakach)
    Jezeli chodzi np o parter to przy takich oknach jezeli otworzysz je na zewnatrz a nie masz nad nimi zadaszenia to w przypadku deszczu leje Ci prosto na ramy.
    Ja nie odwodze Cie od zalozenia takich okien jezeli Ci sie podobaja ale ja bym sie w zyciu na cos takiego nie zdecydowala
    przy zastosowaniu okuć IPA brak wad w myciu okien, wypadek w przypadku istnieje zawsze, ale otwarte okno w trakcie deszczu, brak efektu zacinania, podczas wiatru dociska skrzydlo do ramy wiec jednak i zaleta.

  15. #295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilaer
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    140

    Domyślnie

    Drewniane są dużo ładniejsze, ale dobre muszą być drogie. Wybieram więc tańsze, plastiki

  16. #296

    Domyślnie

    [quote="lilaer"]Drewniane są dużo ładniejsze, ale dobre muszą być drogie. Wybieram więc tańsze, plasti

    Dokładnie. Zeby nie ta cena to w moim wypadku skończyło by se na drewniakach. ale i tak jest dobrze.

  17. #297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    u mnie się skończyło przez lenistwo..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #298
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Prong

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    przy zastosowaniu okuć IPA brak wad w myciu okien, wypadek w przypadku istnieje zawsze, ale otwarte okno w trakcie deszczu, brak efektu zacinania, podczas wiatru dociska skrzydlo do ramy wiec jednak i zaleta.
    Oprócz "parcia wiatru" na okno (dociskającego) istnieje również efekt "ssania", a tu akurat efekt będzie odwrotny (wyrywanie). Zresztą licytacja na zewnątrz czy do wewnątrz jest raczej zbyteczna, bo o tym i tak zdecyduje "wewnętrzne przekonanie" nabywcy. Co do wodoszczelności tych dwóch typów okien to wystarczyłoby porównać badania okien co do tej ich właściwości przy podobnych wymiarach zewnętrznych i coś tam się jednak wyjaśni, a przynajmniej rozjaśni.

    Tak dla przypomnienia czytelnikom forum. Dla dowolnych okien zewnętrznych ustalono 10 klas wodoszczelności oznaczając je od A1 do A9 oraz klasę Exxx.

    Okno o wodoszczelności w klasie A1 przecieka zawsze, ponieważ ciśnienie parcia wiatru w tej klasie wynosi 0 Pa.

    Okno o wodoszczelności w klasie A9 zacznie przepuszczać wodę do wnętrza konstrukcji przy ciśnieniu parcia wiatru 600 Pa, a to odpowiada prędkości wiatru ok. 112 km/h

    Okno o wodoszczelności w klasie E xxx zacznie przepuszczać wodę do wnętrza konstrukcji przy ciśnieniu parcia wiatru większym niż 600 Pa. W miejsce xxx wpisuje się właśnie wartość tego ciśnienia.

    Gdybym miał kupować okna szukałbym dostawcy, który zagwarantuje mi wodoszczelność na poziomie minimum E 800 Pa co oznacza, że konstrukcja będzie szczelna na wodę opadową przy wietrze wiejącym z prędkością do 130 km/h

    Tu jest to całkiem nieźle opisane

    http://oknotest.pl/1/okienne_abc/str...osc_wiatru.php

  19. #299

  20. #300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atom007

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    mimo wszystko drewniane.

Strona 15 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony