dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jakie okna preferujesz? (ocena jak najbardziej subiektywna wskazana )

Głosujących
1100. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • drewniane?

    411 37,36%
  • PVC?

    689 62,64%
Strona 9 z 17
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 336
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    Agnieszka1
    Głosowałem, głosowałem - tylko jestem bardzo ciekawy co za dziwne rzeczy (w moim przekonaniu) ludzie opowiadają.
    Może jednak się mylę i wcale nie są to dziwne rzeczy - w takim razie przystępuję z zapałem do natłuszczania, bo mam 2 letnie zaległości
    a mi sie same natluszczaja - mieszkam przy jedenj z glownych ulic mojego miasta
    tez 1-sze slysze o tluszczeniu okien - a niby czym sie tlusci?

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał Dominik!
    Agnieszka1
    Głosowałem, głosowałem - tylko jestem bardzo ciekawy co za dziwne rzeczy (w moim przekonaniu) ludzie opowiadają.
    Może jednak się mylę i wcale nie są to dziwne rzeczy - w takim razie przystępuję z zapałem do natłuszczania, bo mam 2 letnie zaległości
    a mi sie same natluszczaja - mieszkam przy jedenj z glownych ulic mojego miasta
    tez 1-sze slysze o tluszczeniu okien - a niby czym sie tlusci?
    No co za pytanie? - przecież to oczywiste - tłuszczem!
    A swoją drogą zazdroszczę Ci lokalizacji domu - u mnie tylko się kurzą, ale mam wrażenie, że to marna pielęgnacja

  3. #163

    Domyślnie

    W tym roku wymieniłem 13-letnie okna w bloku ....
    zgadnijcie jakie na jakie ...

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Mieszkam w blisko 100 letniej kamienicy. Okna drewniane powojenne muszę uszczelniać co roku grubszą warstwą, ale do swojego domku wybraliśmy DREWNIANE w S-klasie. Może drogie, ale za to jakie śliczne. A z tym natŁuszczaniem to producenci doradzają aby to robić raz na póŁ roku (nie jest to drogie) ale dzięki temu można wydŁużyć okresy między malowaniami, nawet do 15 lat!!! A jak po 15 latach będą wyglądać PCV-ki?! Zresztą na zachodzie odchodzi się już od plastików i montuje się je raczej w instytucjach użyteczności publicznej, a nie w domach mieszkalnych. Ale się wymądrzam
    Sorki to przecież miaŁa być tylko sonda!
    A co mi tam

  5. #165

    Domyślnie

    Głos Oddany ! ... na drewniane ( o takich myślę teraz, ale jak będzie to się okaże przy płaceniu)

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdaśP

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    109

    Domyślnie

    Wybrałem okna PCV, ale bez okleiny.
    Zadecydowała cena - materiał.
    Obróbki i wykończenia - kolor.
    Pozdrawiam

  7. #167
    Guest

    Domyślnie

    Chciałam drewniane, ale po kilku wpadkach jakie zaliczyli znajomi będą PVC. Tyz pikne i mam nadzieję, że będą dobre

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryfpc
    ....A jak po 15 latach będą wyglądać PCV-ki?! Zresztą na zachodzie odchodzi się już od plastików i montuje się je raczej w instytucjach użyteczności publicznej, a nie w domach mieszkalnych.....
    Zapraszam do siebie do domu, najgorsze z mozliwych bo biale - ciekawe czy odroznisz ktore ma tylko 5 lat a ktore 15?
    Reszta - hmmm.....masz racje, miala byc to sonda a nie niesprawdzone i nieprawdziwe opinie
    Polecam odwiedzic sasiada na zachod od nas - zaskoczy cie to ile PVC idzie do domow, domkow, willi. Wyniki takiej sondy tam bylyby zupelnie inne (1/3 drewno 2/3 PVC z tendecja ciagla wzrastajaca)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #169

    Domyślnie

    Osobiscie jestem za drewnem ale np. w Anglii wszedzie montuja plastik i nawet z tego powodu jest to wyszczegolnione przy sprzedarzy.

    Poltomy.
    -------------------
    Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltomy
    Osobiscie jestem za drewnem ale np. w Anglii wszedzie montuja plastik i nawet z tego powodu jest to wyszczegolnione przy sprzedarzy.

    Poltomy.
    -------------------
    Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

    A może to wynika z faktu, że w Anglii lasów nie mają i drewniane okna to naprawdę luksus dla naprwdę bogatych?!
    Tak sobie to wykombinowałem

  11. #171
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    PCV - leniwa jestem

  12. #172

    Domyślnie

    Ja głosuję za drewnianymi, ale "wolnoć Tomku w swoim domku". Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i wykańczać swój domek wg. własnych chęci i możliwości. I tak trzymać!

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TASIJA
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Re: Okna ... drewniane czy PCV z okleiną drewnopodobną ???

    Cytat Napisał jareko
    By zakonczyc (mam nadzieje) jalowa dyskusje....

    Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczow
    jareko
    BŁAGAM O POMOC !
    Kliknij proszę na oferty na okna które dostałam od firm, i zebrałam "do kupy"- w postaci pliku Excella ...Proszę o poradę jakie okucia i stolarka najlepsza..?
    (Oferty sa na okna PCV dwustronny kolor)
    Co mam wybrać W grupie bydgosko-toruńskiej, powiedzieli mi, że jesteś na Forum NAJLEPSZYM specjalistą od okien. PLEASE !
    W TOBIE OSTATNIA NADZIEJA !!!

  14. #174

    Domyślnie

    Co prawda daleko mi do jareko ale od siebie powiem tak; jaki sens jest kupować okna z okleiną drewnopodobną i zakrywać sporą ich część prowadnicami aluminiowymi (chyba, że bedą one też pvc okleinowane).
    Jeżeli miałbym zabezpieczyć okna przed włamaniem wybrałbym zamiast rolet lepsze okucia (WK1, WK2) i szybę antywłamaniową. Chyba że rolety wybierasz jako dodatkową ochronę cieplną, to co innego.

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TASIJA
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał G0ŚĆ
    Co prawda daleko mi do jareko ale od siebie powiem tak; jaki sens jest kupować okna z okleiną drewnopodobną i zakrywać sporą ich część prowadnicami aluminiowymi (chyba, że bedą one też pvc okleinowane).
    Jeżeli miałbym zabezpieczyć okna przed włamaniem wybrałbym zamiast rolet lepsze okucia (WK1, WK2) i szybę antywłamaniową. Chyba że rolety wybierasz jako dodatkową ochronę cieplną, to co innego.
    Cytat Napisał TASIJA
    Cytat Napisał lucyperek
    Na którym forum znajdę Jareko lub Pchełkę??
    "Esencja wiedzy o oknach" - zebrana przez pracowitego forumowicza gość
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ghlight=drutex

    Na tej stronie znajdziesz masę dobrych porad od : jareko, pchełek, stary.
    Ja odkryłam tę stronkę dopiero dzisiaj.... i zamiast zmywac "gary po obiedzie" które zaschły w zlewie...czytam, czytam... wypowiedzi
    "ICH TRZECH" o oknach. Oj ! dużo dobrej, fachowej porady..
    Ale niespodzianka A ja Cię wczoraj odkryłam na FORUM... (powyżej cytat z mojego wczorajszego postu na grupie bydgosko-toruńskiej) .
    Prowadnice będą w kolorze zbiżonym do złotego dębu, a roletki chcę mieć głównie jako ochronę cieplną, no i nie będzie w domu żadnych zasłon...a latem w wielkie upały, będzie sie można zasłonić. Ściany mamy z BK 36 cm odmiana ciepła - 400 + do tego 12cm styropian i do tego jeszcze rolety..
    Pozdrawiam serdecznie

  16. #176
    Guest

    Domyślnie

    A miało być bez komentarzy


    CZYLI DREWNIANE


    barczyki

  17. #177

    Domyślnie

    Glos oddalem

  18. #178

    Domyślnie

    podobają mi się drewniane ale...kto to będzie później odnawiał. Wstawiąm PCV z okładziną w kolorze dachówki. Zresztą cena też gra dużą rolę

  19. #179

    Domyślnie

    Wybieram PVC z okleina (ale koniecznie bez przerw w okleinie na rogach, co sie jeszcze czesto producentom zdarza).

    Co do tematu udawania drewna przez okleinę, to oglądając ostatnio okna zrobione na meranti u Gebaura, KRC, Natura, CDM itd mam wrażenie że te drewniane wyglądaja jak z powłoką plastikową i w żaden sposób nie odróżniają się od PVC. Także, wydaje mi się, że ilość impregnatu, kleju i farby jaka idzie do okien drewnianych nie powinna nikogo łudzić, że wybiera ekologiczniejsze rozwiązanie w postaci okien drewnianych. Może to włąsnie recycling PVC jest bardziej ekologiczny?

  20. #180

    Domyślnie

    preferuję te które zakupiłem i odnawiam sukcesywnie, ale od zachodniej strony muszę te drugie.... czyli przyjemne z pożytecznym....

Strona 9 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony