dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdesperowany

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Acha, namawiam producenta kotła Pana Grzegorza Królaka na zorganizowanie latem szkolenia - targów , gdzie spotkali by się producenci kotłów , producenci opału , klienci i seria wykładów ludzi doświadczonych , aby wyszkolić klientów , dostawców opału i producentów kotłów. W dobie walki ze smogiem może odpowiednie instytucje poparły by ten projekt i umożliwiły wszystkim zainteresowanym wspólne spotkanie.
    Czekam na opinie Panów tu mi doradzających , ale także innych osób .

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdesperowany Zobacz post
    Acha, namawiam producenta kotła Pana Grzegorza Królaka na zorganizowanie latem szkolenia - targów , gdzie spotkali by się producenci kotłów , producenci opału , klienci i seria wykładów ludzi doświadczonych , aby wyszkolić klientów , dostawców opału i producentów kotłów. W dobie walki ze smogiem może odpowiednie instytucje poparły by ten projekt i umożliwiły wszystkim zainteresowanym wspólne spotkanie.
    Czekam na opinie Panów tu mi doradzających , ale także innych osób .
    Bardzo dobra inicjatywa, tylko jak znam życie nic z niej nie wyjdzie. A szkoda, bo jak widać marketing jest rozwinięty nieźle (skoro jak Pan pisze chciał mieć spokój na stare lata a go nie ma). Wyglada bowiem na to, że wszyscy wiedzą o sadzy ale ją delikatnie przemilczają. Licząc na to, że wreszcie któryś z użytkowników odkryje sposób na jej eliminację i będzie można zastosować ten patent w produkcji. Ile już było prób; jakieś cegły, nowe korony, różne rodzaje palników (fajkowy, rynnowy, tłokowy)...Ile już było ogłaszanych przełomów, że wreszcie... Jednym słowem współczuję Panu i zachęcam (choć i bez tego sam Pan to jak widzę rozumie) do słuchania Jareckiego. Może jego rady Panu pomogą w złagodzeniu problemu.
    MArSTER

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdesperowany Zobacz post
    Zainwestowałem w modernizację kotłowni z myślą o starości , wygodzie i czystości - byłem naiwny. Płytki w kotłowni , pełen zasobnik opału , raz w tygodniu obsługa kotła i dosypanie kolejnych worków węgla i znów spokój i czysto. Ale to nierealne.

    Ależ oczywiście że realne ...

    Ale ...

    Ja mam mnóstwo składów lokalnych niedaleko mnie ... Tyle że większość sprzedaje tylko luzem a ci co sprzedają pakowany sami pakują łopatą i nie wiadomo co dokładnie jest w tym worku ani co oni sprzedają ..

    Ja w tym roku zamówiłem w lato opał przez internet ze sklepu. Przyjechał z końca Polski , suchutki i kosztował mnie mniej niż z lokalnego składu.
    Opał miał być niespiekalny i taki jest ...

    Więc podstawą jest dobry opał i to wcale nie o największej kaloryczności ...
    I powinno kupować się w lato , bo wtedy największa szansa na kupno suchego ...

    Sterownik jaki Pan posiada to naprawdę dobry sterownik , sam taki miałem.
    Niestety nie pozwala Pan mu dobrze pracować , bo tak jak pisałem podstawa to włączenie PID ..
    To algorytm PID ma wyliczać dawkę paliwa i przerwę w podawaniu i sterować obrotami wentylatora ..

    Ja u siebie jadę na jednych ustawieniach na kotle od ponad roku , nie ważne czy było to lato czy jest zima ...
    Moja praca polega na uzupełnianie co pewien czas podajnika , na wywalaniu popiołu i czyszczenia co pewien czas ...

    A tak zbytnio nie zaglądam , bo i po co ?

    Sterownik sam steruje kotłem (PID) i tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdesperowany Zobacz post
    i jakby nie to , ze każdej doby idzie w komin ok 33 kg to było by znośnie.
    Pytanie- Jak się ma zużycie do tej cyfry pod wykrzyknikiem na diagramie temperatur ? Serwisant kazał nastawić 13 - dlaczego 13 , a nie 10 czy 15 ?
    Pozdrawiam i dziękuję
    Zużycie- patrzeć na budowę instalacji, ocieplenie domu i konstrukcję wymiennika. Kupić termometr spalin, wsadzić w czopuch

    Dlaczego 13?, to już opisywałem, jak to dokładnie wyskalować napisałem Panu w poście nr.16
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7090331

    To 13kg to tylko skalowanie licznika spalania, jak jest dobrze wyskalowane, to dla danego groszku zgadza się już zawyżając +,- 5kg w skali całego zasypanego kosza
    13kg to ok. 3,6grama/1sekunde pracy podajnika, co powinno byc OK dla przekładni 1obr/min i dla niepełnych uzwojeń od strony kosza i w palenisku
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdesperowany

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam , trochę zapomniałem o tym kotle, ale dziś był teść mojego syna - budowlaniec i zamontował mi na powrocie CWU pompę , którą podłączyliśmy do sterownika Cobra. Teraz pytanie- Czy ta pompa zwiększy zużycie opału ? Czy jest właściwie podłączona ( na powrocie wężownicy) , no i czy może pracować na układzie 2- stanowym bez PID ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony