dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Izolacja poddasza pianką poliuretanową

    Witam,
    Planuję w najbliższym czasie wykonać docieplenie poddasza ( poddasze wraz z skosami wykonane z betonu ) przy pomocy pianki poliuretanowej. Przy okazji zmienione będzie poszycie dachowe z blachy na dachówkę ceramiczną. Pod dachówkę zastosowana ma zostać membrana dachowa Tyvek. Zastanawiam się nad wyborem czy stosować piankę otwartokomorową czy zamkniętokomorową, oraz czy ewentualnie jest sens rozdzielanie jej np, skosy zk, a powierzchnia płaska ok. Mam też takie pytanie czy po piance ok można chodzić np po rozłożeniu na jej powierzchni jakiś płyt.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Persh Zobacz post
    Witam,
    Planuję w najbliższym czasie wykonać docieplenie poddasza ( poddasze wraz z skosami wykonane z betonu ) przy pomocy pianki poliuretanowej. Przy okazji zmienione będzie poszycie dachowe z blachy na dachówkę ceramiczną. Pod dachówkę zastosowana ma zostać membrana dachowa Tyvek. Zastanawiam się nad wyborem czy stosować piankę otwartokomorową czy zamkniętokomorową, oraz czy ewentualnie jest sens rozdzielanie jej np, skosy zk, a powierzchnia płaska ok. Mam też takie pytanie czy po piance ok można chodzić np po rozłożeniu na jej powierzchni jakiś płyt.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Wez to narysuj jakie maja byc warstwy i w jakiej kolejnosci.
    PIanka ZK jest duzo drozsza od otwartokomorkowej. Ma ze 2x lepszy wspolczynnik izolacyjnosci.
    10cm plyta nakrokwioiwa z pianki ZK polozna na krokwiach (czyli podparte co 80cm) i mozna po tym bezposrednio łazic bylo.

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba za bradzo nie ma co tu rysować. Dach jest prosty dwuspadowy, na skosy bezpośrednio na wylany strop a membranę chciałem wykonać piankę zamkniętokomorową ( między innymi z uwagi na ograniczoną przestrzeń pomiędzy dachówką a stropem ) a na środkowej wypłaszczonej częsci stropu planowałem otwartokomorową. To że po zamkniętokomorowej można chodzić to już słyszałem, mnie interesuje czy ewentualnie czy mozna chodzic ( oczywiscie sporadycznie ) po otwartokomorowej w przyoadku rozłożenia na niej np płyt mdf.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Persh Zobacz post
    Chyba za bradzo nie ma co tu rysować. Dach jest prosty dwuspadowy, na skosy bezpośrednio na wylany strop a membranę chciałem wykonać piankę zamkniętokomorową ( między innymi z uwagi na ograniczoną przestrzeń pomiędzy dachówką a stropem ) a na środkowej wypłaszczonej częsci stropu planowałem otwartokomorową. To że po zamkniętokomorowej można chodzić to już słyszałem, mnie interesuje czy ewentualnie czy mozna chodzic ( oczywiscie sporadycznie ) po otwartokomorowej w przyoadku rozłożenia na niej np płyt mdf.
    Piszesz o rzeczach sobie znanych wiec dla Ciebie sa oczywiste i proste.
    Ale tak opisujesz sytuacje, ze ja bez rysunku nie potrafie zrozumiec Patrz pogrubienie. PRzeczytaj to sobie pomału i napisz czy ktoś ma prawo to zrozumiec

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczywiście troszeczkę to zaplątałem - sorki
    Mam nadzieje ze taki poglądowy rysunek wystarczy, w chwili obecnej nie mam możliwości wykonania lepszego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	348758

    brązowy kolor oczywiście dachówka
    czarny - membrana
    szary - poddasze z zalanym betonowym stropem
    no i pozostał żółty, czyli planowane miejsce natrysku pianki

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Persh Zobacz post
    Rzeczywiście troszeczkę to zaplątałem - sorki
    Mam nadzieje ze taki poglądowy rysunek wystarczy, w chwili obecnej nie mam możliwości wykonania lepszego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	348758

    brązowy kolor oczywiście dachówka
    czarny - membrana
    szary - poddasze z zalanym betonowym stropem
    no i pozostał żółty, czyli planowane miejsce natrysku pianki
    Lepiej.
    1. Nie natryskuj pianki. Kup gotowe płyty. Sa takie ze maja izolacje przyklejona z jednej strony z naddatkiem. Po zamontowaniu masz gotowe wstepne krycie. A czyms wypadałoby taka pianke jednak przykryc chociaz nie chlonie wody.

    2. Czemu nie dobry styropian? Duuuzo taniej, Ile masz tam przestrzeni do krokwi??

    3. Na czesc pozioma uzyj styropianu. P nie uzywalbym pianki OK bo chlonie wode generalnie. To jest plaskie. Polozysz tam pianke OK musisz bezposrednia na nia polozyc izolacje. Izolacja musialaby byc dosyc pancerna zeby zadna przypadkowa woda nie podciekla miedzy plachtami jakiejs izolacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony