dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    regulacja dystrybucją wody to jedno a uzupełnienie samych strat domu to inna bajka
    potrzeb domu nie przeskoczysz. możesz szukac oszczędności obniżając temperatury wewnątrz lub próbując rozwiązań podnoszących sprawnośc procesu spalania. w twoim przypadku przy przewymiarowanym kotle z podajnikiem tłokowym będzie ciężko bo te potwory trudno dobrze ustawić by spalały z przyzwoitą sprawnością czyli ekonomicznie.
    musisz poszukać w wątkach o kotłach z podajnikami tłokowymi jak sobie ludziska radzą ale uprzedzam łatwo nie będzie
    owszem zmiana sposobu sterowania instalacją może dać jakieś zyski w postaci niższego spalania ale tu znów na przeszkodzie stoi twój czajnik który na starcie ma duże potrzeby. to jak z autkiem posiadającym silnik o sporej pojemności- nawet na biegu jałowym będzie spalać więcej niż "maluszek". a Ty masz właśnie takiego potworka zamiast maluszka.
    ratunkiem może być obniżenie mocy poprzez wydłużenie przerw podawania i zmniejszenie nadmuchu i ewentualnie karmienie paliwem o niższej kaloryczności tak aby upłynnic proces spalania. przy mocnych węglach tak przewymiarowany kocioł i tak będzie szybko łapał zadaną i się odstawial a tu zaczną się straty sprawności syf w kotle i inne problemy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    Więc tak , pokombinowałem jeszcze w ustawieniach , a mianowicie czas przerwy w podawaniu wydłużyłem do 8 minut , nadmuch 6 (w skali do 12) , czas przerwy w podrzymaniu 10 min krotność 0. W tej chwili na zadanej temperaturze 48 , dochodzi do 52-54 , trzyma około 40-50 minut i przechodzi w tryb pracy i cykl się powtarza. Zauważyłem że przez noc spalił mniej niż ostatnio.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    czyli przeciąga i ma za dużo mocy skoro prawie godzina w podtrzymaniu
    spróbowałbym jeszcze wydłużać przerwę i obniżac nadmuch. jak kocioł pracuje to sprawność jest wyższa niż jak się kisi w podtrzymaniu
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    czyli ma osiągać nie wiele wyższą temp niż zadana , i częściej się załączać do trybu praca tak?czy przez to nie będzie palił częściej?bo przecież będzie częściej podawał....chyba ,że się mylę,

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Proponuję być nie świadomym tego ile mógłbyś płacić za ogrzewanie bez węgla w domu bo to grozi zawałem
    Wrzucaj ile wlezie i porównuj z sąsiadami również z ciemnogrodu

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Proponuję być nie świadomym tego ile mógłbyś płacić za ogrzewanie bez węgla w domu bo to grozi zawałem
    Wrzucaj ile wlezie i porównuj z sąsiadami również z ciemnogrodu
    Ciekawe czy jak widzisz się z sąsiadami którzy brudza ci parapety to tez ciągle im powtarzasz-,,JESTEŚCIE CIEMNOGRODEM"....
    Nie dla zbiorników bezodpływowych w nowych domach!

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał hevi Zobacz post
    czyli ma osiągać nie wiele wyższą temp niż zadana , i częściej się załączać do trybu praca tak?czy przez to nie będzie palił częściej?bo przecież będzie częściej podawał....chyba ,że się mylę,
    krótkie cykle pracy to kiepska sprawność na skutek niewłaściwych warunków panujących na palniku i w komorze spalania. pewne procesy zaczynają zachodzić powyżej określonych temperatur a w przewymiarowanym kotle z wysoko ustawioną mocą zwyczajnie nie zdąży zostać ten poziom osiągnięty. zwyczajnie kociołek przejdzie w podtrzymanie nim złoże się właściwie rozgrzeje. widac to najlepiej zaglądając do kociołka.
    można próbować minimalizować skutki przewymiarowania obniżając moc z jaką pracuje, ograniczając powierzchnię wymiany i zmieniając opał na mniej kaloryczny aby zmusić kocioł do dłuższej pracy.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    Wszyscy piszecie ,że mam przewymiarowiony kocioł , a wszyscy z którymi o tym rozmawiam , uważają ,że na moją powierzchnię i to ,że to tłokowiec to jest akurat kocioł. 25 kW , to kocioł , który właśnie w każdym sklepie ,którym pytałem jest odpowiedni do mojego domu , więc już nie wiem kogo się słuchać. mleko się rozlało to fakt , ale instalator , inni hydraulicy , ludzie ze sklepów uważają ,że to jest akurat 25kW na moją powierzchnie. a tu każdy pisze , że mam za duży. to przepraszam , jak ktoś ma 100 m2 , dom to kupuje kocioł 6 kW/???? widział ktoś z was taki z podajnikiem kocioł , bo ja nie...

  9. #29
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał hevi Zobacz post
    Wszyscy piszecie ,że mam przewymiarowiony kocioł , a wszyscy z którymi o tym rozmawiam , uważają ,że na moją powierzchnię i to ,że to tłokowiec to jest akurat kocioł. 25 kW , to kocioł , który właśnie w każdym sklepie ,którym pytałem jest odpowiedni do mojego domu , więc już nie wiem kogo się słuchać. mleko się rozlało to fakt , ale instalator , inni hydraulicy , ludzie ze sklepów uważają ,że to jest akurat 25kW na moją powierzchnie. a tu każdy pisze , że mam za duży. to przepraszam , jak ktoś ma 100 m2 , dom to kupuje kocioł 6 kW/???? widział ktoś z was taki z podajnikiem kocioł , bo ja nie...
    Po pierwsze rozmawiales z ciemnogodzianinami bo Twój dom potrzebuje max.10kW mocy grzewczej i to w największe mrozy.
    Dlatego do nowych domów węgiel nie nadaje się,Twój przykład z 100m2 domem i automatycznie mocno przewymiarowanym kotłem skutkuje tym że większość wrzucanego węgla do zasobnika czyli kasy wylatuje w powietrze.
    Ja w domu 118m2 potrzebuje przy -18st.C tylko 3,5kW i teraz wyobraź sobie jak wstawiam tam parowóz o mocy 12kW i co wtedy.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    mój dom ma nie 100 a 230m2 , sufit w salonie (100m2 z kuchnią ) ma 3 m wysokości , więc nie wiem , czy aby na pewno jest to przewymiarowane.
    Ostatnio edytowane przez hevi ; 12-03-2016 o 21:45

  11. #31
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał hevi Zobacz post
    mój dom ma nie 100 a 230m2 , sufit w salonie (100m2 z kuchnią ) ma 3 m wysokości , więc nie wiem , czy aby na pewno jest to przewymiarowane.
    Mega przewymiarowany masz kocioł.
    Twój dom potrzebuje Max.10kW żeby przy -20st.C utrzymać w domu 23st.C a Ty mu zapodajesz 25kW w ten dzień.

    Innymi słowy nawet w ten dzień gdzie jest -20st.C przez 14h wywalasz swoją kasę kominem a tylko przez 10h ta kasa grzeje Ci dom.

    Proponuję zgłosić się do tych ciemnogrodzianinow którzy Ci wpakowali taki bardziew żeby Ci zwrócili kasę za te 14h grzania powietrza na zewnątrz.
    Chyba że zwisa Ci to bo jesteś taki sam ciemny jak oni
    Dom i wydane na niego setki tys.zl jest nie dla idiotow
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-03-2016 o 22:12

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał hevi Zobacz post
    mój dom ma nie 100 a 230m2 , sufit w salonie (100m2 z kuchnią ) ma 3 m wysokości , więc nie wiem , czy aby na pewno jest to przewymiarowane.
    metry nie są wyznacznikiem zapotrzebowania tylko materiały z jakich dom postawiono i jakich uzyto do wykonania izolacji termicznej.
    owszem wysokość nie jest bez znaczenia ale to się równiez uwzględnia podczas liczenia zapotrzebowania. dawno dawno temu kiedy węgiel był za grosze a izolacji nie było za grosz można było liczyć 1KW na każde 10m2 powierzchni. teraz stosując materiały pozwalające spełnić wymagania zawarte w przepisach potrzeby sa o połowe mniejsze, a jak ktoś się przyłoży to spadają jeszcze niżej. jedyne co zostało to mentalność instalatorów i sprzedawców by wsadzac jak największe kotły bo z tego jest największa kasa.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    Arturo 72 zdążyłem zauwaźyć Twój stosunek do ciemnoty , która zakłada w domu kocioł na paliwo stałe. Ciekaw jestem kto Tobie wcisnął ciemnotę , może ogrzewanie z paneli fotowoltaicznych?Też byli u Ciebie i powiedzieli ,że będziesz miał na wieki za darmo wszystko? Szczerze mówiąc nie interesuje mnie czym się ogrzewasz , ale jeśli w moim temacie nie masz nic do powiedzenia , oprócz krytyki dla wszystkich łącznie ze mną ,którzy są tak ciemni i kupują kotły na paliwo stałe , to proszę nie wypowiadaj się w tym temacie. Zresztą oprócz kilku odpowiedzi przez cały temat nie uzyskałem pomocy w temacie o którym jest mowa.

  14. #34

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Ja słyszałem o podajniku 7kW Skam-p Plus się zowie.

    Hevi spalasz w temperaturach dodatnich ok 40kg węgla załóżmy o wartości 22 MJ (bardzo słaby) w ocieplonym domu o powierzchni 230m2. Policzmy 40kgx22MJ = 880 Mj . Gdyby kocioł był nie przewymiarowany to mógłby osiągać moc laboratoryjną 78% czyli ok. 680Mj w przeliczeniu na kW to prawie 190. Dzielimy to na dobę 190/24 =7,9 kWh przypomnę w dodatnich temperaturach. Ty z tego wykorzystujesz, może połowę 4kW więc przy takich temperaturach masz go co najmniej 7x za silnego. W ekstremalnych co najmniej 2 x.

    Mieszkanie moje i nade mną razem 140m2 do 0stC ja zużywam do 9,5 kg węgla (ok. 30MJ) tj. ok. 52kW/24h = 2,15 kWh na 90m2 (lub 24 kg drewna w kominku na 60m2), sąsiad w gazie przy sprawności 85% ok. 30 kW/24h=1,3kWh na 50m2.
    Budynek ponad 100 lat, nieocieplone ściany, na poddaszu 10cm taniej wełny, okna 15 letnie i kilka dziur wentylacyjnych zasłoniętych kręconymi talerzykami (okap przez ścianę fi 100, 2 łazienki i 2 kuchnie fi 70 przez ścianę, zetka piwnica fi100). Ja w mieszkaniu 21-25-27stC ( te 27 to łazienka po zakończeniu palenia) ,w piwnicy 16-23, sąsiad 20-21stC.
    Czyli na ogrzanie 140m2 ( to jest połówka domu nie licząc korytarza) potrzebujemy do 4 kWh w temp do 0stC.
    Wychodzi na to, że cały nasz dziurawy nieocieplony domek 4 rodzinny 280m2 ma takie zapotrzebowanie jak twoje 230m2 dobrze ocieplonego lokum, co jest nie prawdą, ponieważ ty potrzebujesz w okolicach połowy tylko kocioł masz do d...y na twoje zapotrzebowanie i nie dasz rady spalić w trybie ciągłym mniej węgla.
    Nadmienię, instalator do mojego mieszkania proponował do 15kW - sklep 12kW, kupiłem 10 bo mniejszych fajnych z możliwością dotknięcia nie było, ograniczyłem szamotem do 7kW zasyp 6,5 kg węgla wystarczał przy 0stC na dobę , jednak z powodu braku możliwości automatycznego rusztowania co za tym idzie częstszego schodzenia do piwnicy zastosowałem inny patent i zlewam te 1-2,5 kg większe zużycie węgla.
    Przy najniższych tegorocznych temperaturach spalałem do 14 kg na dobę węgla, przy zastosowaniu szamotu było to 11 kg.
    Wymiana Twojego kotła na 12kW -15Kw ograniczy średnie spalanie nawet do połowy.
    Taniej - montaż bufora jak największego i przepalanie co 2-5 dni.
    Na koniec, aby całkowicie zakończyć Twoje dociekania czy kocioł został poprawnie dobrany - w tym temacie ogrzewane ponad 400m2 nieocieplonego obiektu kotłem dużo mniejszym niż twój. http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...-za-i-przeciw/
    Karoka65 ma więcej wiedzy o tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 13-03-2016 o 10:44
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Powyższe wyliczenia są ok.
    Dlatego przed podjęciem decyzji czyli już nawet przed budową tak ważne jest wyliczenie ile dom potrzebuje energii na ogrzwanie żeby właśnie nie być zrobionym w jajo przez takich sprzedawców czy to instalatorów z ciemnogrodu.
    Liczyłem to też wyżej i z tego wiadomo że taki kocioł nie jest w stanie nawet zbliżyć się do zużycia takiej ilości ile faktycznie dom potrzebuje a nadwyżka wyprodukowanej energii ucieka w powietrze.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Musze zrewidować wpis, nie przeczytałem Hevi twojego wątku 2 raz od początku sugerowałem się, że masz kocioł 33 nie 25Kw . Masz na plusowe temp.6x za duży a na -20 2x.
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hevi

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Rogoźno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    19

    Domyślnie

    To powiedzcie mi co mogę teraz zrobić?
    Producent mi nie przyjmie pieca skoro nie ma żadnych wad , bo dzwoniłem , oczywiście powinien zabrać go hydraulik ,który mi go polecił. Ale on się wypiera ,że kocioł jest dobry , i musi tyle palić.Mam ręce związane , zostaje mi albo się z nim męczyć albo kupić nowy mniejszy , a tego sprzedać pewnie za grosze/ A kosztował mnie 8000zł....

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Napisałem bufor .
    Musisz mieć też świadomość, że przewymiarowanie kotła to często problem ze śmierdzącymi wykwitami na ścianach i dosłownie zatkaniem komina smołą. Skoro hydraulik taki mądry niech załatwi tobie odsprzedaż ze stratą jego następnemu klientowi jako dobrą okazję. Zamiast spalać 12-20 kg będziesz zawsze spalał 30 do 40 kg czy zimno czy ciepło.
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Mój zakładowy kocioł o mocy 17 kW ogrzewa aktualnie 45 m2 części socjalnej budynku - hale są odłączone. Pokażę Wam sprawności i koszt grzania z ciepłomierza. Niech liczby mówią, bo słowami z Arturem Wielonickowym dyskutować już mi się nie chce. Szczególnie z tymi bzdurami o wywalaniu energii kominem. Kocioł jest na obecne potrzeby budynku ( a dokładniej - aktualnie ogrzewanej części budynku ) przewymiarowany dziesięciokrotnie. Widać to doskonale w pozycji energia chwilowa - chodzi sobie tak koło 1,5 kW. Za ostatnią dobę wyprodukował 35,9 kWh. W dodatku założyłem do niego niedawno palnik rynnowy Ewmmar Ness i palę najtańszą odsiewką z węgli 22 MJ, sporo jest w tym naprawdę drobnego sortu. Kocioł tłokowy jest znacznie trudniej obłaskawić, ale też się da. Niestety trudno przez internet, bez możliwości zajrzenia do kotła. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykres sprawności.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	349787
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony