dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michaltczew

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pszczółki
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    7

    Domyślnie Styropian Arbet czy Styropian plus

    Witam. Proszę doradzcie mi jakiego producenta styropian wybrać na nowo wybudowany budynek. Styropian firmy Arbet czy Styropian plus. Miał ktoś do czynienia z tymi producentami. Planuje ocieplić budynek styropianem o grubości 20 cm i lambda 0,042

  2. #2
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Styropianem Arbet ja mam ocieplony dom - jest on najlepszy na swiecie bo go mam

    Testowalem zimą kika rodzajów styro i Arbet był IDEALNY pod wzgedem prostokatnym i płaszczyzny do tego był twardy i miał przepisową wage.. Zamawiałem latem i w co drugiej paczce skrajna płyta była łukowata na 3mm - prostokatność była idealna. Reszta płyt w paczce była idealna. Styropian plus nie testowałem. Jeszcze jeden forumowicz stosował Arbet grafitowy z frezem - pisał że płyta idealna tylko jakieś problemy były z frezem

    W karcie technicznej są parametry jakie może być odszktałcona płyta. Jedni producenci mają 5 mm inni 10 mm - to według mnie jest kryterium. Jezeli nie spełnia kryterium to oddajesz...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Skoro bierze są pod uwagę 0042 to bierz ten który tańszy. Żaden z nich nie należy do czołówki producentów. Chyba żaden z większych wykonawców na forum nie "działa" na niszowych producentach, więc o opinię będzie ciężko. Czy opinia osoby prywatnej która nie wiele ma porównania coś ci da?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  4. #4
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Skoro bierze są pod uwagę 0042 to bierz ten który tańszy. Żaden z nich nie należy do czołówki producentów. Chyba żaden z większych wykonawców na forum nie "działa" na niszowych producentach, więc o opinię będzie ciężko. Czy opinia osoby prywatnej która nie wiele ma porównania coś ci da?
    .. a jacy to sa czołowi producenci w POLSCE ?

  5. #5
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Skoro bierze są pod uwagę 0042 to bierz ten który tańszy. Żaden z nich nie należy do czołówki producentów. Chyba żaden z większych wykonawców na forum nie "działa" na niszowych producentach, więc o opinię będzie ciężko. Czy opinia osoby prywatnej która nie wiele ma porównania coś ci da?
    Niszowy ??? Niszowy producent

    Fabryka Styropianu ARBET to w 100% polska firma. Jesteśmy doświadczonym, wiodącym producentem styropianu w kraju i jednym z większych w Europie, o ugruntowanej pozycji na rynku.
    Pod koniec 2015 FS ARBET będzie obchodzić swoje ćwierćwiecze. W 1990 roku ruszył pierwszy zakład produkcyjny ARBETU, działająca lokalnie fabryka w Koszalinie. Dziś Fabryka Styropianu ARBET to nowoczesne przedsiębiorstwo, w którego skład wchodzi aż pięć zakładów produkcyjnych, rozlokowanych w całej Polsce w taki sposób, by szybko i prosto zrealizować każde zamówienie. Zakłady znajdują się: w Koszalinie, Golubiu-Dobrzyniu, Czachorowie k. Gostynia, Jaśle oraz - najnowocześniejszy - w Przodkowie k. Gdańska.
    Rozlokowanie zakładów produkcyjnych pozwala nam dostarczać styropian w dowolne miejsce w Polsce. Eksportujemy nasze produkty także do krajów nadbałtyckich, Skandynawii oraz Niemiec. Wyroby firmy trafiają nawet na budowy w Irlandii i Wielkiej Brytanii.
    Podstawowymi produktami firmy są płyty styropianowe dla budownictwa, bloki styropianowe oraz kształtki, których wielkość i forma przestrzenna mogą zostać dopasowane do specyficznych potrzeb Klienta. Każda z fabryk produkuje pełen asortyment płyt styropianowych, a wszystkie działają w oparciu o procedury umożliwiające standaryzację wyrobu gwarantującą powtarzalność parametrów technicznych.
    Wysoką jakość produktów doceniło wielu Klientów, którzy korzystają z Prawdziwego Styropianu. Dzięki nim, udział naszej firmy w rynku stale się zwiększa. Przykład? - w roku 2009 obroty firmy były 90 krotnie większe niż w 1991. Gdyby wykorzystać wszystkie płyty styropianowe, wyprodukowane przez Arbet, można by ułożyć drogę trzykrotnie obiegającą Kulę Ziemską wzdłuż równika.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Arbet nie jest takim znowu no name
    spora fabryka, tyle ze jakos mi przynajmniej zawsze bylo nie po drodze.
    Byl PH, byl jakis kierownik sprzedazy ... alo jakos nie powstala chemia i nie mam w ofercie
    ale produkty z tego co wiem sa w porzadku, poziom Knaufa z tego co kojarze.

    ale 0,042 to juz troche produkt styropianopodobny... wiec skoro decydujesz sie na taka klase styropianu to w sumie juz troche bez znaczenia co wybierzesz
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    panowie teraz pytanie z rodzaju ciekawość , jaką lambdę miały styropiany powiedzmy 10-15 lat temu ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    No cóź o arbecie nie słyszałem, austrotherm, knauf, termoorganika, tak. No cóż zwracam honor
    Dom u rodziców ocieplany 10cm 0,040 (nazwy nie pamiętam - na pewno z grupy gps) w roku 2003. Wtedy już na 100% były sporo lepsze lambdy...
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Ja ocieplałem dom ARBETem I złego słowa nie powiem. Twardy, ciężki, prosty i płaski. Grafit 20cm bez frezu. Zdecydowanie polecam.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony