dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie porwana membrana dachowa - co zrobić?

    witam!
    na poddaszu nieużytkowym zauważyłem, że membrana dachowa nie wytrzymała presji czasu i jest porwana.
    co z nią można zrobić?
    na chwilę obecną mam blachodachówkę i kontrłaty pod nią. mam plan żeby pomiędzy krokwie wsadzić wełnę 15 cm, przyłapać to od spodu sznurkiem/drutem, a pod całość dać folię paroprzepuszczalną. czy takie rozwiązanie ma sens?
    z góry dzięki za wszelkie porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety, nie pomogę, ale czytam z zainteresowaniem bo czeka mnie chyba membrana i stąd pytanie po ilu latach, jaka to membrana i czy miałeś pasy klejone taśmą? Czy była zakryta, czy cały czas na wierzchu? Może wystarczy zakupić membranę i taśmę 2-stronną, ale nie znam się na tym.

  3. #3

    Domyślnie

    temat dawno z głowy.
    skończyło się na położeniu od wewnątrz wełny między krokwie i przyłapaniu jej sznurkiem. pod to folia i listwy usztywniające. byłem na górze w upały i zupełnie co innego, nie ma sauny. zobaczymy czy w zimie będzie równie dobrze, tzn. cieplej niż dotychczas.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomasz P.
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    259

    Domyślnie

    Podpowiem dla potomnych.
    Membranę naprawia się specjalną taśmą naprawczą do membran, można ją kupić w hurtowniach z materiałami dachowymi (cena w ok. 50zł).
    Jeżeli rozdarcie jest duże to stosuje się łaty wycięte z membrany i przykleja się je po krawędzi ww. taśmą.

    Pozdrawiam
    Tomasz

  5. #5

    Domyślnie

    z mojej nie było miejscami co zbierać (rozlatywała się w palcach) i nie było do czego kleić. po wyjściu na strych widać było gołą blachę, więc zerowe ocieplenie. po zamontowaniu wełny i folii w lato odczuwalna poprawa. czekam na zimę i wtedy dopiero zobaczymy czy operacja się udała...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony