dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Lightbulb Jak sprawdzić drożność i ciąg komina

    Witajcie,

    chciałem zapytać w jaki sposób sprawdzić drożność i ciąg komina. W nowo nabytej nieruchomości (stary dom przedwojenny) są trzy kominy, przy czym jeden idzie do kominka (kominek na piętrze, nie wiem kto to wymyślił), jeden idzie do kuchni na parterze a jeden do piwnicy. Zaden z kominów nie posiada wyczystki. Napiszcie mi jak mogę sprawdzić drożność i ciąg, czy sposób z gazetą będzie w miarę miarodajny czy może jest jakieś fachowe urządzenie do takich pomiarow.

    Chcemy robić nowe ogrzewanie, do tej pory było gazowe ale będziemy robić na paliwo stałe i instalator napisał mi jakie parametry musi mieć komin. Dziekuje.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Baca666

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jest taki gość, nazywa się kominiarz, uderzaj do niego.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za wspaniałą poradę ale jak będę chciał takich to napiszę na Onecie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheArt Zobacz post
    Zaden z kominów nie posiada wyczystki. Napiszcie mi jak mogę sprawdzić drożność i ciąg, czy sposób z gazetą będzie w miarę miarodajny czy może jest jakieś fachowe urządzenie do takich pomiarow.
    Gazetą, to możesz sprawdzić komin wentylacyjny, a nie spalinowy do którego będzie podłączone kilkanaście kW. Musisz przejrzeć cały komin w jakim jest stanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheArt Zobacz post
    Dziękuje za wspaniałą poradę ale jak będę chciał takich to napiszę na Onecie.
    Zdajesz sobie sprawę że i tak masz obowiązek regularnego wykonywania przeglądu ww przewodów przez uprawnioną osobę (czyt kominiarza) więc porada którą uzyskałeś jest najwłaściwsza a Twoja odpowiedż może być przetłumaczona jako" Dajcie mi juz poradę taką jaką chcę bo mi się należy", co nie jest zbyt dobrze widziane?

  6. #6

    Domyślnie

    Wystarczy odrobinę kultury i wypowiadanie się na temat. Mam taką zasadę, że skoro ktoś o coś prosi to albo staram się mu pomóc albo omijam wątek, po co dogadywać? Jak wypali się żarówka to też wzywacie elektryka? Co możesz zrobić sam rób sam, nie polecam ze wszystkim latać do specjalistów, pomijając często wątpliwe ich kwalifikacje.

    Dlatego ponawiam pytanie, czy jest jakieś fachowe urządzenie do takich pomiarow.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mafef

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    okolice Czwy
    Posty
    18

    Domyślnie

    Widzę więcej tutaj jest asów dających odpowiedzi "wynajmij" "zapłać" itd. "No shit sherlock" chciałoby się im odpowiedzieć...
    Cierpliwości TheArt i przywyknij, bo niestety niektórzy takie złote rady tylko dają, jakby kierowali się tylko tym, aby cokolwiek napisać po prostu i nabić post.

    Powodzenia!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony