dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Grzeją... zamiast kolektorów słonecznych montujemy panele fotowoltaiczne za 12800 można mieć 3kW instalację. Po zgłoszeniu licznik 2 kierunkowy i w bilansowaniu pół rocznym grzeje grzałką elektryczną bufor.
    Mam jedno i drugie 7,2m2 netto kolektorów słonecznych i 3,3kW paneli już uruchomionych, i instalację uważam za kompletną. W pochmurne dni wpadnie około 2kWh a w słoneczny ponad 20kW.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A od kiedy to kolektory grzeją wodę cały rok na okrągło ...?
    Problem jest właśnie w tym, że kolektory grzeją na okrągło. Co gorsze, im bardziej nie trzeba żeby grzały tym bardziej grzeją. Ciekawe ile za zużytą energię i degradację płynu/pomp/itd.. płaci się niepotrzebnie, nie spotkałem się żeby sprzedawca/instalator wspominał coś o tej stronie kosztów

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Grzeją... zamiast kolektorów słonecznych montujemy panele fotowoltaiczne za 12800 można mieć 3kW instalację. Po zgłoszeniu licznik 2 kierunkowy i w bilansowaniu pół rocznym grzeje grzałką elektryczną bufor.
    Mam jedno i drugie 7,2m2 netto kolektorów słonecznych i 3,3kW paneli już uruchomionych, i instalację uważam za kompletną. W pochmurne dni wpadnie około 2kWh a w słoneczny ponad 20kW.
    Taaa....
    W lecie gotujemy zasobnik a w zimie i tak palimy w kotle ...
    Potrzebujemy 8-10kWh na dobę ..., jak jest słońce to mamy nadmiar energii niezależnie czy to cieczowe czy fotowoltaiczne ...
    A w pochmurne zimowe dni i tak g... zagrzejemy ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxb Zobacz post
    Problem jest właśnie w tym, że kolektory grzeją na okrągło. Co gorsze, im bardziej nie trzeba żeby grzały tym bardziej grzeją. Ciekawe ile za zużytą energię i degradację płynu/pomp/itd.. płaci się niepotrzebnie, nie spotkałem się żeby sprzedawca/instalator wspominał coś o tej stronie kosztów
    Nie grzeją na okrągło ...
    Grzeją jak świeci słońce ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #25

    Domyślnie

    Chodziło mi dokładnie o to że w lecie nie da się ich "wyłączyć"

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Taaa....
    W lecie gotujemy zasobnik a w zimie i tak palimy w kotle ...
    Potrzebujemy 8-10kWh na dobę ..., jak jest słońce to mamy nadmiar energii niezależnie czy to cieczowe czy fotowoltaiczne ...
    A w pochmurne zimowe dni i tak g... zagrzejemy ...
    Znaczy co ktoś się nie bał i zajeb... nam bilansowanie energii, jak podpisywałem umowę z zakładem energetycznym to było tam napisane że co sprzedam w sieć muszą mi oddać chcą czy nie chcą. Jak nie odbiorę to grzecznie oddadzą nadmiar swojej gotówki zgodnie z bilansem 6 miesięcznym. A Ty mi takie nowości argumentujesz - reprezentujesz zakład energetyczny czy swoje widzi mi się albo niedoinformowanie?
    Znaczy co ktoś mi z licznika też indeks 2.8.0 ukradł i nie wiem ile sprzedałem? To chociaż dobrze że raz na kwartał mam obowiązek wysłać zestawienie do zakładu aby wiedzieli ile im sprzedałem wszak papier nie kłamie, licznik ze zdalnym odczytem też nie. Ale jak sam powiedziałeś w lato gotuję wodę panelami PV pomimo tego że nie mam grzałki w zasobniku. To żeś nas uświadomił.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Znaczy co ktoś się nie bał i zajeb... nam bilansowanie energii, jak podpisywałem umowę z zakładem energetycznym to było tam napisane że co sprzedam w sieć muszą mi oddać chcą czy nie chcą. Jak nie odbiorę to grzecznie oddadzą nadmiar swojej gotówki zgodnie z bilansem 6 miesięcznym. A Ty mi takie nowości argumentujesz - reprezentujesz zakład energetyczny czy swoje widzi mi się albo niedoinformowanie?
    Znaczy co ktoś mi z licznika też indeks 2.8.0 ukradł i nie wiem ile sprzedałem? To chociaż dobrze że raz na kwartał mam obowiązek wysłać zestawienie do zakładu aby wiedzieli ile im sprzedałem wszak papier nie kłamie, licznik ze zdalnym odczytem też nie. Ale jak sam powiedziałeś w lato gotuję wodę panelami PV pomimo tego że nie mam grzałki w zasobniku. To żeś nas uświadomił.
    Uświadom nas ile to już czasu masz tą instalację i ile już ci zakład energetyczny zapłacił ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #28

    Domyślnie

    A może Ty nam to uświadomisz wszak tak obeznany jesteś? Woda się gotuje choć każdy układ jest przed tym zabezpieczony. Z paneli fotowoltaicznych można mieć nadmiar energii - znaczy co możemy wytworzyć więcej niż Zakłady energetyczne w Polsce?

    Różnica między nami jest taka ja piszę bo wiem, a ty piszesz bo myślisz że wiesz. A może myślisz że masz taką instalację i myślisz że gotuje wodę? A może myślenie zostawisz mądrzejszym?
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 15-04-2016 o 21:29

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Znaczy co ktoś się nie bał i zajeb... nam bilansowanie energii, jak podpisywałem umowę z zakładem energetycznym to było tam napisane że co sprzedam w sieć muszą mi oddać chcą czy nie chcą. Jak nie odbiorę to grzecznie oddadzą nadmiar swojej gotówki zgodnie z bilansem 6 miesięcznym. A Ty mi takie nowości argumentujesz - reprezentujesz zakład energetyczny czy swoje widzi mi się albo niedoinformowanie?
    Znaczy co ktoś mi z licznika też indeks 2.8.0 ukradł i nie wiem ile sprzedałem? To chociaż dobrze że raz na kwartał mam obowiązek wysłać zestawienie do zakładu aby wiedzieli ile im sprzedałem wszak papier nie kłamie, licznik ze zdalnym odczytem też nie. Ale jak sam powiedziałeś w lato gotuję wodę panelami PV pomimo tego że nie mam grzałki w zasobniku. To żeś nas uświadomił.
    a kto płaci za przesył kiedy odbierasz tę energię?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a kto płaci za przesył kiedy odbierasz tę energię?
    Nadwyżka ze sprzedaży? Bo liczę że nie chcesz porównywać wyższości 0,68 PLN/kWh w G11 i 0,16 PLN/kWh w G11?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    A może Ty nam to uświadomisz wszak tak obeznany jesteś? Woda się gotuje choć każdy układ jest przed tym zabezpieczony. Z paneli fotowoltaicznych można mieć nadmiar energii - znaczy co możemy wytworzyć więcej niż Zakłady energetyczne w Polsce?

    Różnica między nami jest taka ja piszę bo wiem, a ty piszesz bo myślisz że wiesz. A może myślisz że masz taką instalację i myślisz że gotuje wodę? A może myślenie zostawisz mądrzejszym?
    Prosta odpowiedź ...
    Ile i za ile ...??
    Czy to takie trudne ...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Prosta odpowiedź ...
    Ile i za ile ...??
    Czy to takie trudne ...?
    Ale przecież już pisałem że jesteś tak obeznany, że nie chciał bym konkurować z takim znawcom, nie chciał bym mataczyć ze stwierdzeniami takiego oczytanego człowieka. Jednak po wcześniejszej dogłębnej analizie której już raz dokonałem nadal na swoją tezę nie otrzymałem odpowiedzi - choć zadałem pytanie? Pytania zbyt trudne, czy zaraz napiszesz że nie mam argumentów posiadając obie instalację a rozmawiam z takim kimś jak ty czystym teoretykiem i jego widzi mi się mówi że to strata pieniędzy, że gotuje wodę, że bilansowanie ukradli imigranci, że umowę spisaną podpisałem z diabłem a ty jesteś lekarstwem.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ale przecież już pisałem że jesteś tak obeznany, że nie chciał bym konkurować z takim znawcom, nie chciał bym mataczyć ze stwierdzeniami takiego oczytanego człowieka. Jednak po wcześniejszej dogłębnej analizie której już raz dokonałem nadal na swoją tezę nie otrzymałem odpowiedzi - choć zadałem pytanie? Pytania zbyt trudne, czy zaraz napiszesz że nie mam argumentów posiadając obie instalację a rozmawiam z takim kimś jak ty czystym teoretykiem i jego widzi mi się mówi że to strata pieniędzy, że gotuje wodę, że bilansowanie ukradli imigranci, że umowę spisaną podpisałem z diabłem a ty jesteś lekarstwem.
    I tyle się dowiedzieliśmy ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    I tyle się dowiedzieliśmy ...
    Od znaFcy jasiek71

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    załóżmy 200 litrów ciepłej wody na dobę. pomińmy fakt, że 65 gr za 1 kWh to nieprawda, zwykle jest trochę mniej, z tego względu że na fakturze część kwoty to opłaty stałe, dodatkowo zużyte kWh tylko zmniejszają koszt jednej kWh wynikający z podzielenia kwoty na fakturze przez zużycie (np. w moim rejonie 1 kWh w G11 to około 50 gr z przesyłem, reszta to opłaty stałe). z tego wynika, że jeśli przez 120 dni w roku podgrzejemy wodę kolektorami, to rocznie zaoszczędzimy 600 zł. czyli przy instalacji za 12 tys zł czas zwrotu to 20 lat, zakładając, że nic nie nawali. zakładając dwukrotnie tańszy prąd w drugiej taryfie czas zwrotu wydłuża się do 40 lat...

    możesz przy okazji podać ile kosztowałyby proponowane przez Ciebie kolektory ze sterowaniem, instalacją, zasobnikiem z wężownicą (komplet z robocizną)
    200l ciepłej wody to rocznie ~2790kWh, dodać to tego straty zbiornika ~1000kWh - razem ~3800kWh. Przy 0,50PLN/kWh 1900PLN rocznie.
    Jeden, dobry kolektor o powierzchni ~5mk pokryje średnio między 60 a 80%, dodatkowo znacznie wydłużamy żywotność drugiego źródła ciepła a niema powodów technicznych by dobre kolektory pracowały lat 40 i dłużej...

    Pytanie ile będzie kosztować prąd/paliwo w roku przyszłym, za 5 lat i za 10 lat?
    Pytanie z jaką sprawnością przygotowuje ciepłą wodę obecne czy planowane źródło ciepła?

    Katalogowo AquaPakiet ze zbiornikiem to koszt rzędu 4400euro netto, AquaPakiet dla istniejącego zbiornika rzędu 3300euro netto.
    W porównaniu do propozycji jaką otrzymał pavesi, to są bardzo dobre ceny.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post

    Katalogowo AquaPakiet ze zbiornikiem to koszt rzędu 4400euro netto, AquaPakiet dla istniejącego zbiornika rzędu 3300euro netto.
    W porównaniu do propozycji jaką otrzymał pavesi, to są bardzo dobre ceny.
    Ponad 18 kawałków za same graty aby ogrzać zbiornik 200l to dużo z dużo. Tyle kosztuje instalacja pod klucz na zasobnik 400l, ze wszystkim.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Czy ja napisałem coś o zbiorniku pojemności 200l???
    ...
    Trzeba porównywać jabłka z jabłkami i gruszki z gruszkami.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Czy ja napisałem coś o zbiorniku pojemności 200l???
    ...
    Trzeba porównywać jabłka z jabłkami i gruszki z gruszkami.
    Nie, ale na wstępie dałeś wyraźnie do zrozumienia, że chodzi o zestaw na 200l.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  19. #39

    Domyślnie

    A ja nadal pozostaje przy swoim że wkKolektory słoneczne już się nie opłaca wchodzić. Jeśli ktoś już je ma zainstalowane to OK, jednak na dzień dzisiejszy tylko fotowoltaika. Cena dokładnie taka sama, a nie dość że oświetlimy przy tym dom to i ogrzejemy cwu za pomocą grzałki 2kW.
    Fotowoltaika: od początku kwietnia zrobiła: 202kWh
    A kolektory słoneczne 271kWh

    Różnica osiągów niewielka a porównując to do sprawności kolektor słoneczny 80% a panele 15-18%. Jasno wskazuje na to że nawet jak nie ma słońca instalacja fotowoltaiczna produkuje niewiele bo niewiele a kolektor słoneczny stoi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwi.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	353596  

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Pisałem tylko o zużyciu nie o pojemności zbiornika. EOT.

    Mała aktualizacja cen wraz z nowym cennikiem.
    Za AquaPakiet o powierzchni ~5mk i zbiornikiem 300l wychodziło ~4400euro netto, cena zmieniona została na ~4250euro netto; bez zbiornika <3300 euro netto.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony