dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nowy dom, izolacja - gdzie dodać, gdzie ująć

    Witam. Buduję dom 10x10m+garaż dwustanowiskowy 6x8. Łącznie z poddaszem 200mkw powierzchni użytkowej + garaż i kotłownia. Chciałbym dowiedzieć się na jakim poziomie jakości zaplanowane są izolacje termiczne i przeciwwilgociowe , czy coś jeszcze zmieniać czy iść zgodnie z planem, czy gdzieś dołożyć.
    Z podstawowych parametrów, na parterze, który początkowo chcemy zamieszkiwać planujemy podłogówkę (ok. 70mkw), część mieszkalną parteru i garaż dzieli klatka schodowa, którą dostaniemy się na półpiętro - poddasze nad garażem, który jest głębiej niż dom oraz na poddasze nad parterem. Dom planujemy ogrzewać kotłem szufladkowym - generalnie ekogroszek. Dom będzie niepodpiwniczony. Wentylacja przewidziana grawitacyjna, planuję pomyśleć nad mechanicznymi nawiewnikami.

    Z materiałów izolacyjnych przewidziane mamy:

    ściany fundamentowe (bloczki 24cm) -
    izolacja pionowa od wewnątrz 2 x dysperbit (architekt przewidział równiez tynk, ale to chyba mija się z celem), od zewnątrz 2 x dysperbit, styropian twardy M-30 6cm, 2 x dysperbit i folia kubełkowa
    izolacja pozioma na ławach - 2x papa na lepiku, na ścianie fundamentowej - również 2 x papa na lepiku. Tutaj pytanie - ponieważ ściana będzie z bloczków , a na górze będzie jeszcze wieniec. Czy izolacja musi być i pod wieńcem i nad wieńcem?

    podłoga na gruncie - piasek ubity 20-30cm,, wylewka 10cm (niezbrojona), 2 x papa na lepiku lub folia PCV Plastpapa, styropian EPS100 - 10cm, ogrzewanie podłogowe, posadzka cementowa 5cm ( z tego co wiem na podlogowke powinno sie wylewac 7cm)

    ściany zewnetrzne - pustak ceramiczny 25cm, styropian 15cm, tynk,
    15cm styropianu również na ścianie wewnetrznej dzielącej dom i garaż,

    strop - płyta 16cm, izolacja przeciwwilgociowa, styropian 4cm, posadzka 5cm - Pytanie czy można grubszy styropian, ze wzgledu na plan przez byc moze nawet kilka pierwszych lat niewykanczanie poddasza i nie ogrzewanie go.

    dach welna mineralna 15cm na krzyz z welna mineralna 10cm.

    Jeżeli chodzi o moje wahania, to przede wszystkim grubości styropianu - na podlodze wydaje mi się, że moglbym dać w dwóch warstwach po 6cm na krzyz, na ściane fundamentowa czy nie dać 8cm, na ściany zewn. 20cm no i jeżeli chodzi o dach to zastanawiam się nad pianka poliuteranową.
    W projekcie nie mam też żadnych informacji na temat zaizolowania dwóch balkonów które mam w planie.
    Ostatnio edytowane przez pawelpol ; 14-04-2016 o 16:11

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Przy planowaniu izolacji poza grubością izolatora, należy zwrócić uwagę na jego najważniejszy parametr czyli lambdę (λ jest współczynnikiem przewodzenia ciepła). Im niższa tym styropian ma lepsze właściwości izolacyjne. Tym samym styropian o dobrej ( niskiej) lambdzie o grubości np 6 cm może mieć lepsze właściwości izolacyjne niż np. wspomniana przez pana ósemka.

    Można te zależność zobaczyć na naszym konfiguratorze: https://termoorganika.pl/konfigurator

    Pamietajmy oczywiście o jakości materiału izolacyjnego. Kupując styropian od renomowanego producenta mamy pewność, że posiada parametry, które są zadeklarowane na jego opakowaniu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony