dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 693
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Po przeczytaniu wypowiedzi na Forum na temat problemów związanych ze zmianą jakiegoś szczegółu wybrałam projekt w którym nic nie zmieniałam. Miałam ochotę na kilka zmian ale mój małżonek za każdym razem perswadował mi że to nie ma sensu więc zostało wszystko jak w projekcie
    Ewa

  2. #182

    Domyślnie

    Oj, widzę, że mąż ma dużą siłę perswazji No cóż, trzymam kciuki i cierpliwie czekam na kosztorys!
    O naszych krokach też będę informować.

  3. #183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Ja bym to nazwała lepszą wyobraźnią, bo przy każdej mojej "niewinnej" zmianie on widział już konsekwencje tego.I to już był argument nie do odrzucenia.Może po wycenie coś zmienimy np. ilość okien lub balkonów są to elementy które można zmienić bez dalszej konsekwencji.Zobaczymy.
    Marto a Ty zdecydowałaś się na coś nowego czy też przeniesienie starego?
    Ewa

  4. #184

    Domyślnie

    Będziemy budować nowy dom. Z przeniesienia zrezygnowaliśmy. Dlatego tak bardzo interesują mnie opinie na temat firm. Mamy zamiar budować z bali 16-20 cm (będzie to zależało oczywiście od ceny).
    Ewa, na jakie drewno się zdecydowałaś?

  5. #185

    Domyślnie

    Edzia i Tojamarta - kieruję to głównie do Was, ale reszta też może się przyłączyć - w jaki sposób przekonać drugą połowę do budowy domu z bali? Ogólnie znane i dostępne od zaraz argumenty są mało przekonujące. W końcu dojdzie do tego, że każde z nas będzie miało swój dom - drewniany i z ytonga. No cóż, zmieści się na tym terenie, ale czy o to chodzi?
    A w jaki sposób chcecie te domy ogrzewać?

  6. #186

    Domyślnie

    Bed, dom z bali jest podobno łatwiej ogrzać. Ja zamierzam kominkowo. Podobno sprawdza się wspaniale.
    A jak przekonać? Niech zajrzy tutaj My się nią zajmiemy
    A tak poważnie to mnie przekonała wizyta w takim domu. Najlepiej działają argumenty zadowolonych użytkowników takich domów. Polecam.

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Już gdzieś wspominałam,że ze względu na wiek nie należę do "młodzieży budującej" jak większość Forumowiczów i dla nas 1)tempo budowy i możliwość szybkiego wprowadzenia się nie było argumentem bez znaczenia,2)lubimy naturę i niekonwencjonalne rozwiązania/np. w obecnym M-4 łazienka wyklejona płytkami korkowymi-sprawdziło się/ 3) znudzenie widokiem sterylnych domków murowanych ,4)położenie działki pod lasem z rozległym widokiem na sąsiednią łąkę, którą w przyszłości mam zamiar nabyć i zrobić na niej staw. Uroda i dusza i klimat tych jaki posiadają domy z drewna.Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-10 14:31 ]</font>

  8. #188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    A ogrzewanie kominkiem, w łazience może coś elektrycznego.Zgadzam się z Martą,że wizyta w takim domu może dużo zdziałać.Jak się uwinę z budową to zapraszam do siebie +Marta+Maciek i jestem pewna,że przekonamy
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-10 14:37 ]</font>

  9. #189

    Domyślnie

    Edziu, to ja jestem ONA. To ja szukam materiałów, ewentualnych wykonawców, sprawdzam firmy, zastanawiam się nad instalacjami i ich opłacalnością. Co jest bardzo ważne w naszym przypadku, bo w tej chwili mamy tam tylko prąd. A ON jest od rzeczy wyższych... Złoty podział, osie, symetria, ganek ma nie wystawać... Wszelkie łamane projekty, niesymetryczne, ze złymi proporcjami po prostu odpadają i nawet nie ma co dyskutować.

  10. #190

    Domyślnie

    Przepraszam. Nie Edziu...To Tojamarta

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Skąd ja to znam mój ON również jest od wyższych celów i ta nieszczęsna symetria /czy nie jest przypadkiem informatykiem/u mnie jest to samo.Z chęcią zrezygnowałabym z jednego okna, balkonu ale wtedy byłoby niesymetrycznie.Może życie czytaj koszty budowy to zweryfikują
    Ewa

  12. #192

    Domyślnie

    Niestety nie jest informatykiem. Informatykiem i administratorem sieci też jestem ja. Czy nie wiecie jak to jest z ubezpieczeniem domu drewnianego, czy przypadkiem nasze obrzydliwe firmy nie kręcą nosami i nie żądają jakichś drakońskich stawek. Nawet usiłowałam się dowiedzieć, ale bardzo ciężko się z nimi rozmawia. Najbardziej podobała mi się deklaracja, że wszystkiego dowiem się, jak tylko pokażę im dom...
    Prawdę mówiąc przydałoby mi się jakieś porządne zestawienie na zasadzie prostej tabeli: bal taki, a taki/izolacja taka, a taka/zapotrzebowanie na ciepło takie, a takie/itd. itp.
    To co przedstawiają firmy jest tak zróżnicowane nawet przy podobnych cenach, że ciężko dojść o co w tym naprawdę chodzi.

  13. #193

    Domyślnie

    Bed przepraszam W takim razie przyślij GO tutaj! Będzie jeszcze łatwiej Ja mam to szczęście, że moja druga połówka (zawód j.w. ) wszelkie projektowe sprawy oddała w moje ręce. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...

  14. #194

    Domyślnie

    No to masz szczęście. Nie wiesz co to znaczy, że nie można powiększyć kuchni, bo wtedy ściana wyszłaby w połowie okna, którego nie można ruszyć, bo prysłby złoty podział z elewacji. Mówimy oczywiście o domu idealnym i nie jest ważne z czego zostanie zbudowany. Dlatego zaczęłam szukać intensywnie projektu gotowego z katalogu. Z setek pozostały ewentyalnie dwa, ale pod warunkiem, że da się poprawić wygląd elewacji. Mnie podoba się tylko jeden. Więc wróciliśmy do punktu wyjścia, czyli domu idealnego.

  15. #195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    O ubezpieczeniu już pisałam wcześniej.Wg Pani z PZU ubezpieczenie domu z drewna jest 50% wyższe niż murowanego a stawka ubezpieczenia wynosi 2,2 promila wartości ubezpieczenia, czyli drewniany 3,3 promila rocznie.U innych ubezpieczycieli nie sprawdzałam.
    Ewa

  16. #196

    Domyślnie

    bed,
    Ja mam cały czas trochę podobny problem. Moja ONA nie jets jeszcze w 100% przekonana.
    U nas głównym argiumentem były walory zdrowotne (drewno, materiał sprawdzony od setek lat, 100% ekologiczny i na pewno żywy - oddycha. Każdy inny materiał a zwłaszcza te nowe [porothermy, itp] jest nie do końca sprawdzony, no może cegła i nie wiadomo jak to będzie ze zdrowiem tych materiałow za 10-20 lat.
    Po drugie łatwość przeprowadzenie późniejszych zmian. Teraz w naszym 52m mieszkaniu co chwilę coś przestawiamy czy zmieniamy. Jestem przekonnay, że po wprowadzeniu i zamieszkaniu coś wyjdzie nie tak i będziemy mieć pomysły żeby a to ściankę przesunąć, a to coś innego przestawić. W domu drewnianym takie zmiany można ławto i szybko przeprowadzić a jak się ma małą smykałkę to i nawet można samemu. W murowańcu zawsze jest kucie, murowanie i cały ten kurz i pył na około. Na przykład przesunięcie kontaktu czy gniazdka to niemiłe zajęcie w domu murowanym zwłaszcza, że nie będzie łątwo tak zaszpachlować powstałej bruzdy, żeby zupełnie nie było widać.
    A po trzecie to czybkość budowy (dom się stawia w kilka tygodni albo i jeszcze szybciej, "czystość" znowu nie ma cementów, wapna, wody, niechcącego zabrudznia tynkiem wszystkiegoi naookoło, i możliwość stawiania domu o każdej porze roku !.

    Ja myślę o o grzewaniu podłogowym powietrzem (system płyty fundamentowej legalet) ale to barzdo wstępne przymiarki.

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Ja o tym,że to najzdrowszy materiał nie pisałam,gdyż jest to argument absolutnie niepodważalny.Może podsuń jakieś artykuły o zaletach domów drewnianych.Chyba kwietniowy Murator pisał na ten temat.
    pozdrawiam Ewa

  18. #198

    Domyślnie

    Maco, jeśli możesz daj mi jakieś namiary na to ogrzewanie, www czy coś takiego. Mam zamiar przygotować sobie dokładnie wszystko, a tego jeszcze nie sprawdzałam.

  19. #199

    Domyślnie

    Niestety, do tego co udało mi się znaleźć w muratorze i innych wydawnictwach mam jedną uwagę - wysoki poziom ogólności. Nie obarczam winą za to redakcji, bo wiem jak to wygląda. Sama kiedyś zajmowałam si pisaniem o budownictwie i wiem, że niektórzy producenci wolą udzielać lakonicznych informacji i nic ich nie przekona, że lepiej byłoby np. opisać tylko jeden przypadek czegoś tam, ale szczegółowo. A dla nas jest tak naprawdę tylko jedno wyjście - najpierw spędzić kilka dni w sieci, a później robić regularne wycieczki i wszystko sprawdzić, zobaczyć...

  20. #200

    Domyślnie

    Śniło mi się dzisiaj, że zbudowałam dom z cegły. I tak sobie pomyślałam w tym śnie, że nie będę już miała po co do tego wątku zaglądać. I że nie bedziecie chcieli zobaczyć na własne oczy mojego domu

Strona 10 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony