dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 396 z 693
Pokaż wyniki od 7.901 do 7.920 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7901

    Domyślnie

    Witaj, Akselku

    Też mam zamiar zrobić podłogówkę na 130 m kw, i tak na 99% jestem przekonany, całość świerk 18cm, mszona.
    Z tego co piszesz to jest ciepło, jakie podłogi masz??płytki, Panel??
    Ogrzewał będę kominkiem z płaszczem i zasobnik 750 litrów,
    i kolektory na dach.

    Pozdro
    maro

  2. #7902

    Domyślnie

    Cytat Napisał marobury Zobacz post
    Witaj, Akselku

    Też mam zamiar zrobić podłogówkę na 130 m kw, i tak na 99% jestem przekonany, całość świerk 18cm, mszona.
    Z tego co piszesz to jest ciepło, jakie podłogi masz??płytki, Panel??
    Ogrzewał będę kominkiem z płaszczem i zasobnik 750 litrów,
    i kolektory na dach.
    Pozdro
    Płytki gers.... Marzyłam o dechach na dole i długo trwało zanim przekonałam się do płytek. Na szczeście moje obawy, że będzie jak w łazience sie rozwiały.
    Nie chce krytykować kominka jako głównego źródła, bo skoro taki sobie wybrałaś masz pewnie jakieś powody, mnie wydaje się to mało wygodnym rozwiązaniem, żeby nie powiedzieć najgorszym o czym już pisałam.
    Teraz jest sporo opcji, i każdy wybiera co dla niego najlepsze. Dla mnie głównym minusem tego rozwiązania jest to że robi się szybko zimno, jak sie nie pali, i po powrocie z pracy znów jest w chałupie chłodno ( z kolei jak sie napali to temperatura szybko wzrasta), a nie każdy to lubi, po drugie , z salonu robi się kotłownie, a po trzecie palenie w kominku staje sie koniecznoscia a nie frajdą. Bezobsługowe systemy oczywiście są droższe w instalacji, a gaz czy olej potem w uzytkowaniu też, ale ma się komfort i stałą temperaturę jaką sobie ustawimy. Każdy musi sobie sam przekalkulować co dla niego jest najlepsze.
    Jeśli ktoś jest stale / czesto w domu, to ten system nie jest najgorszy, i pewnie znajdziesz nie jednego zadowolonego z kominka w roli głównej. Co do mszenia sie nie wypowiem, bo nie mamy mszenia. Ponoc dorze zrobione sie sprawdza, ale też ponoć trzeba poprawiać po jakimś czasie jak chałupa sie troche 'porusza" Ale to wiedza z zakresu "ponoć" więc zapytaj tych mszonych.

  3. #7903
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ania711

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał cota Zobacz post
    a jakie są obecnie koszty wybudowania domu z bali ok. 20 cm? dom ok 160 metrów? np. stan surowy zamknięty? moze ktoś napisze ile taa budowa około moze kosztować?
    W lubuskim to koszt ok 180tys. Stan sur zamknięty. Pozdrawiam.

  4. #7904
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał akselek Zobacz post
    Bez obrazy Zbyszek, ale nie prawda, maja sporo modrzewia, który preferuje stoki południowe a sporo tam jest terenów z południowym skłonem na których rośnie własnie modrzew.
    Góry Izerskie (nawet z lekcji geografii w szkole chyba każdy słyszał) to okolice które wyglądaja jak cmentarzysko leśne.... Z powodu zanieczyszczeń środowiska, drzewa osłabione nie wytrzymały wiekszych wiatrów, i tamte okolice słyna z leśnych wiatrołomów. Drewno tam nie jest najlepsze.
    Niewątpiliwie im zimniejszy rejon ( syberia) tym wolniej rośnie drzewo i tym gęstsze słoje, i twardsze drewno, lepszej jakosci.
    akselek i tak i nie. Ja mowie ogólnie o Karkonoszach a co do Izerów, to jak kazdy słyszał , tam od jakichs 20 lat nie cielo sie modrzewia, bo nie bylo zgody LP. nie wiem, z jakich przyczyn.. nie wnikam. Może dlatego ze utworzono tam Park Krajobrazowy i założono szlaban na wycinke gospodarcza...Dostałem zgodę w zeszłym roku i wykorzystałem. Kantówka niezla.. ale na bale toczone nasz krajowy modrzew sie nie nadaje. Slowackie wynalazki tez. oni tam prowadzili i prowadza dalej gospodarke rabunkowa. Oferowali mi swierka w 2009 w pazdzierniku po 50 Euro za metr przestrzenny., juz po okorowaniu.(.Metr przestrzenny, nie szescienny). Sorry..ale od Slowaków to ja nawet ichniego piwa nie chce

  5. #7905
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    kupiłeś od kogoś gotową ? ten ktoś też ma narzut , jestem ciekaw ile.
    co do bala czy drogo ? dla jednych tak dla innych nie, można by było porównać petervo teraz będzie stawiał więc mam nadzieje że poinformuje nas jakie koszty będzie ponosił na razie dał 400 stówki za m3 a to początek , u Ciebie dostajesz gotowy produkt składnie pójdzie w mig.
    Petervo wyniesie drożej robocizna .
    Zbyszek a u ciebie można zamówić bale bez składania tylko wycięte pod wymiar sorki trochę ciekawski jestem
    mozna..ale ja glownie z Syberii targam taka fobia

  6. #7906
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    mozna..ale ja glownie z Syberii targam taka fobia
    Zbysiu, no właśnie, to jak z tym drewnem z Syberii? Dostajesz go obrobiony/wytoczony za 1400 m3, czy płacisz mniej, dostajesz takie jak natura stworzyła i go potem obrabiasz np komuś zlecasz obróbkę?
    A transport, koszt z Syberii?
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 21-02-2011 o 16:35
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  7. #7907

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    ..ale od Slowaków to ja nawet ichniego piwa nie chce
    piwko akurat moje ulubione ze Słowacji ... właśnie zapas się kończy i pasuje jechać na Chyżne
    polski modrzew .. raczej ciężko powiedzieć, aby specjalnie na sterydach hodowany .. chociaż kto wie

    co do drzewa z dalekiego wschodu ... jakoś nie mam przekonania ..
    jeszcze jakaś elektrownia się kiedyś na wschodzie popsuła
    toczone tez mi nie podchodzą
    oglądałem, dotykałem .. i sposób zakupu w dużym stopniu to pośrednictwo niż budowa z bala

    .. dlatego u mnie będzie mszenie
    może dlatego, że w żyłach, z korzeni, górska krew płynie

    co do kosztów to mam już wstępną kalkulację ale ... będzie wykonane to wtedy mogę się podzielić jakąś informacją
    tak naprawdę to tylko wycena konkretnego projektu daje orientacje a nie cena za m3 / m2 czy inne porównania
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 21-02-2011 o 16:58
    Piotr

  8. #7908
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    piwko akurat moje ulubione ze Słowacji ... właśnie zapas się kończy i pasuje jechać na Chyżne
    polski modrzew .. raczej ciężko powiedzieć, aby specjalnie na sterydach hodowany .. chociaż kto wie

    co do drzewa z dalekiego wschodu ... jakoś nie mam przekonania ..
    jeszcze jakaś elektrownia się kiedyś na wschodzie popsuła
    toczone tez mi nie podchodzą
    oglądałem, dotykałem .. i sposób zakupu w dużym stopniu to pośrednictwo niż budowa z bala

    .. dlatego u mnie będzie mszenie
    może dlatego, że w żyłach, z korzeni, górska krew płynie

    co do kosztów to mam już wstępną kalkulację ale ... będzie wykonane to wtedy mogę się podzielić jakąś informacją
    tak naprawdę to tylko wycena konkretnego projektu daje orientacje a nie cena za m3 / m2 czy inne porównania
    na Chyzne? w sobote bede w Chyznem raptem 5 km od tego domu z bala toczonego jak chcesz..zapraszam obejrzysz , pogadasz ..piwa nie dam.. bo wole nasze

  9. #7909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Zbysiu, no właśnie, to jak z tym drewnem z Syberii? Dostajesz go obrobiony/wytoczony za 1400 m3, czy płacisz mniej, dostajesz takie jak natura stworzyła i go potem obrabiasz np komuś zlecasz obróbkę?
    A transport, koszt z Syberii?
    Jurek.. ja wysylam na Syberie do tartaku plan domu..ale zbalizowany czyli przekształcony na konstrukcje z bala toczonego. Tam mi wycinają caly dom.. i tak wycięty zjeżdża do kraju. Reasumujac.. zero odpadow.. to co zakupione. zostaje wbudowane. Place tylko za czysty metraż scian. Konstrukcje wiezby dachowej robie na miejscu. Co do ceny to jak bede mial projekt, moge cos powiedziec..bo sciany domu szkieletowego, murowanego i z bala nijak sie maja do siebie ( chodzi mi o metry kwardatowe

  10. #7910
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    w temacie modrzewia
    proszę o podpowiedź tych co już mieszkają / wykańczają / znają itd. ...
    jakiej wielkości piec wystarczy do domu z bala pełnego (ok. 30 cm) .. własnie modrzewia z mszeniem ?
    wiekość domu ok. 120 m2
    CO + CWU (bez szaleństw )
    podłogówka ok 50 m2

    projektant wyliczył 35 kW ... chyba troszkę przegięcie Chyba się z głupim na rozumy pozamieniał !

    zastanawiam się czy piecyk na ekogroszek np. 16 kW (max wyciąga 19kW) wystarczy czy mało ?
    Właśnie męczę sie z piecem ... cos chyba się nie polubimy.
    Diabeł chce nas ugotować ... ma tylko 20 kw i o dziwo racjonalnie pożera groszek. Kaloryfery na poddaszu pozakręcałam za co od razu mi po uszach dali, że pompę zmarnuję. Jak przemajstruję ustawienia to mi zgaśnie ...zgroza...
    Piotr - 20 KW wystarczy za świat ! 16- e to pewności nie mam ...
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  11. #7911
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    w standardzie to zakladaja ze okolo 75 do 100 W na metr kwadratowy...powinno starczyc..niechby bylo 120 ...nawet 150...to 16 kW z zapasem starczy

  12. #7912

    Cool

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    na Chyzne? w sobote bede w Chyznem raptem 5 km od tego domu z bala toczonego jak chcesz..zapraszam obejrzysz , pogadasz ..piwa nie dam.. bo wole nasze
    hmm...
    ja będe raczej w nastepną
    ale butelki na Chyzne mogę zadać
    a ten dom z toczonego to nie czasem w Zawoi ?
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 21-02-2011 o 22:18
    Piotr

  13. #7913

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaJeżyk Zobacz post
    Właśnie męczę sie z piecem ... cos chyba się nie polubimy.
    Diabeł chce nas ugotować ... ma tylko 20 kw i o dziwo racjonalnie pożera groszek. Kaloryfery na poddaszu pozakręcałam za co od razu mi po uszach dali, że pompę zmarnuję. Jak przemajstruję ustawienia to mi zgaśnie ...zgroza...
    Piotr - 20 KW wystarczy za świat ! 16- e to pewności nie mam ...
    Aga mogę Ci troszkę węgla wysłać w paczce ...
    ten z elektrowni może słabo się sprawdzać

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    w standardzie to zakladaja ze okolo 75 do 100 W na metr kwadratowy...powinno starczyc..niechby bylo 120 ...nawet 150...to 16 kW z zapasem starczy
    w stronę 16kW się skłaniam .. w końcu część balowiczów grzeje samym kominkiem i starcza .. a nie przypuszczam
    żeby kominek dawał stabilne 15 czy 20 kW a wiekość domów zbliżona do 120 m2
    nie chciałbym przewymiarować pieca .. zna ktoś ten program do obliczeń OCZ czy coś .. nie mam czasu jeszcze nad nim siedzieć

    a tak na marginesie rozmyślam o piecu a dopiero paliki geodeta powbijał
    Piotr

  14. #7914
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    hmm...
    ja będe raczej w nastepną
    ale butelki na Chyzne mogę zadać
    a ten dom z toczonego to nie czasem w Zawoi ?
    nie ale niedaleko w sumie bo w Zubrzycy Dolnej

    Górą Orawaaaaaa!!

    a co do grzania w tym balowiczu.. to na tych 80 metrow jest 5,4 kW kabla grzejnego w podlodze tylko...i aż

  15. #7915
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Jurek.. ja wysylam na Syberie do tartaku plan domu..ale zbalizowany czyli przekształcony na konstrukcje z bala toczonego. Tam mi wycinają caly dom.. i tak wycięty zjeżdża do kraju. Reasumujac.. zero odpadow.. to co zakupione. zostaje wbudowane. Place tylko za czysty metraż scian. Konstrukcje wiezby dachowej robie na miejscu. Co do ceny to jak bede mial projekt, moge cos powiedziec..bo sciany domu szkieletowego, murowanego i z bala nijak sie maja do siebie ( chodzi mi o metry kwardatowe
    Zbyszek, Widzę, że to jest Twoja tajemnica z tym transportem z Rosji, bo już trzeci raz omijasz to, niczym polityk.
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 22-02-2011 o 07:58
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  16. #7916

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Zbyszek, Widzę, że to jest Twoja tajemnica z tym transportem z Rosji, bo już trzeci raz omijasz to, niczym polityk.
    dla mnie własnie taki "wirtualny" zakup domu się nie spodobał ..
    w grę wchodziła zapłata za prawie cały dom ok. 80 -90 % z góry nie widząc nawet do końca komu wpłacam
    na targach "rozmawiałem" z Ukraińcami .. mieli fajny klejony bal (kwadrat) i dwa pióra w cenie tak o połowę niższej od naszych .. ale robione wszystko na wschodzie ..
    a nie zaproponowali czegoś takiego jak "rachunek arbitrażowy" ...
    ja wpłacam, że mam
    oni wypłacą jak zrobią i odbierzemy
    takie wspólne bezpieczeństwo
    to jest mój pomysł na handel ze wschodem
    Piotr

  17. #7917
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Zbyszek, Widzę, że to jest Twoja tajemnica z tym transportem z Rosji, bo już trzeci raz omijasz to, niczym polityk.

    zadna tajemnica w zeszlym roku za samochod 24 tonowy do transportu przestrzennego placilem 1500 euro . Firma z Minska na bialorusi, bo tylko oni maja tam zgode na bezlimitowy przelot. na taki zestaw wchodzi albo 21 m szesc modrzewia..albo 24 sosny albo 32 m szesc tzw cedru , czyli limby olbrzymiej.
    Ale mnie transport nie interesuje bo ja place za towar loco granica z Polska stad temat dla mnie nieistotny. Jerzy przepraszam, jesli odniosles takie wrazenie.

  18. #7918
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    dla mnie własnie taki "wirtualny" zakup domu się nie spodobał ..
    w grę wchodziła zapłata za prawie cały dom ok. 80 -90 % z góry nie widząc nawet do końca komu wpłacam
    na targach "rozmawiałem" z Ukraińcami .. mieli fajny klejony bal (kwadrat) i dwa pióra w cenie tak o połowę niższej od naszych .. ale robione wszystko na wschodzie ..
    a nie zaproponowali czegoś takiego jak "rachunek arbitrażowy" ...
    ja wpłacam, że mam
    oni wypłacą jak zrobią i odbierzemy
    takie wspólne bezpieczeństwo
    to jest mój pomysł na handel ze wschodem
    Piter jest cos takiego jak akredytywa
    ale ja ze wschodem nie handluje
    wiecej na priv bo tu nie wypada

  19. #7919

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Piter jest cos takiego jak akredytywa
    ale ja ze wschodem nie handluje
    wiecej na priv bo tu nie wypada
    właśnie przez brak zabezpieczenia "moich" interesów zrezygnowałem całkowicie z tego kierunku
    biorąc pod uwagę, że kredyt i tak w transzach
    teraz już dla mnie za późno
    więc dla info dla zaczynających myślę, że można na forum otwartym

    ktoś przeciw ???
    Piotr

  20. #7920
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Peter? to z czego w koncu będziesz budował?

Strona 396 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony