dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 562 z 693
Pokaż wyniki od 11.221 do 11.240 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinlu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Makoszyn
    Kod pocztowy
    26-004
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam a o to nasze marzenie, jeszcze nie wiem sam w jakjej fazie chyba w fazie marzeńKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0013.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	311752Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0015.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	311753Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0016.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	311754
    Jeszcze nie wszystko okorowane ale własnymi siłami.
    Zobaczymy co górale z tego wyczarują, myślę że będzie taniej?

  2. #11222

    Domyślnie

    Pięknie wyglądają takie domy , również mam tego typu marzenie

  3. #11223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał luxin Zobacz post
    Pięknie wyglądają takie domy , również mam tego typu marzenie
    Podłóż legary, albo szybko buduj...


    A jak ma być kominek, ścianę do której ma przylegać zbuduj z cegieł!

  4. #11224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinlu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Makoszyn
    Kod pocztowy
    26-004
    Posty
    16

    Domyślnie

    Drewno leży na legarach tyko trochę je wcisnęło w ziemie, ale jak się okoruje całość to przyjedzie tartak i mi przetnie na pół i wtedy będzie poukładane do schnięcia.

  5. #11225

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    A dzien dobry moi mili Panowie Balowicze. Wesolych Swiat Wielkanocnych!!!!
    Zagladalam tu codziennie, zeby uzupelnic wiedze balowa, ale czasu mi brakowalo ,zeby cos odpisac. Dom stoi juz na naszej dzialce, po swietach przyjada chlopaki z Logs, zeby polozyc pape, przed swietami pogoda ich niestety wygonila.
    Marek (Marmur7) 200tys mowisz (albo i piszesz)?U nas liczac fundamenty, konstrukcje domu, plus kostrukcje dachu pokryta papa mam 200, reszta zalezy od wyboru materialu (okien, drzwi, pokrycia dachowego), a przeciez jeszcze wode i prad musimy doliczyc, a gdzie scianki dzialowe wewnatrz.....200 tys, tak jak pisales wystarczy na stan surowy otwarty, u Logsa ceny sie nie zmienily widocznie
    KLMKiL ja tez mam waska dzialke, w sumie okolo 11 arow w dlugim prostakacie, zalaczam zdjecia jak wyglada dzialka i dom obecnie.

    Załącznik 311712Załącznik 311713

    trzeba odświeżyć temat co do kosztów budowy domu a więc tak :
    ceny podam dla domu 120m2 stan surowy otwarty
    fundament to koszt 25tyś
    drewno przy balach o przekroju 15cm/35cm , belkach stropowych 20/16 , krokwiach 8/20 ,dach prosty dwuspadowy ganek z przodu i taras przy ścianie szczytowej to koszt 30tyś , z balami okrągłymi o średnicy 35 cm cena jest ta sama a może być ciut taniej odpada tartak
    papa gwożdzie , kotwy i inne pierdoły to 2tyś .
    Wychodzi nam sumka 57 tyś precyzja to 5tyś w górę lub dół .
    Jeśli firma ma swój tartak to zarabia jeszcze na drewnie ale to grosze 10tyś .
    Za postawienie takiego domu myślę że powinno się wsiąść około 80tyś
    zsumujmy 57tyś plus robocizna 80tyś wychodzi 137tyś sso
    To jest realna cena oczywiście duże firmy zawsze będą drogie bo mają większe wydatki utrzymanie hal , biura, kierowców itp . i za to płacą inwestorzy

  6. #11226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Liczyłem 200 tys zakładając podobne ceny, z tym, że miał to być nieco większy dom. Trzeba do tego dodać komin ( jakieś 5-7 tys), deskowany i opapowany dach (max 7-8 tys) i stolarkę zewnętrzną ( tu rozrzut będzie największy bo minimum to ok 10 tys a maximum....nie ma ) Do SSZ nie wliczałem natomiast ostatecznego pokrycia dachu , ew. okien połaciowych i systemu rynnowego.

  7. #11227

    Domyślnie

    te 30 tyś na drewno obejmuje wszystko ściany , dach razem z deskowaniem i ślepą podłogę , przy cenach detalicznych drewna 800 zł m3 kantowizny i 600 zł m3 dechy .
    Jestem na bieżąco bo właśnie będę stawiał taką chatynkę 120m2 i zimową jodełkę już mam .
    Będzie się działo

  8. #11228

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    trzeba odświeżyć temat co do kosztów budowy domu a więc tak :
    ceny podam dla domu 120m2 stan surowy otwarty
    fundament to koszt 25tyś
    drewno przy balach o przekroju 15cm/35cm , belkach stropowych 20/16 , krokwiach 8/20 ,dach prosty dwuspadowy ganek z przodu i taras przy ścianie szczytowej to koszt 30tyś , z balami okrągłymi o średnicy 35 cm cena jest ta sama a może być ciut taniej odpada tartak
    papa gwożdzie , kotwy i inne pierdoły to 2tyś .
    Wychodzi nam sumka 57 tyś precyzja to 5tyś w górę lub dół .
    Jeśli firma ma swój tartak to zarabia jeszcze na drewnie ale to grosze 10tyś .
    Za postawienie takiego domu myślę że powinno się wsiąść około 80tyś
    zsumujmy 57tyś plus robocizna 80tyś wychodzi 137tyś sso
    To jest realna cena oczywiście duże firmy zawsze będą drogie bo mają większe wydatki utrzymanie hal , biura, kierowców itp . i za to płacą inwestorzy
    Jak odswiezamy temat kosztow, to ja z tematem jestem aktualnie na bierzaco. Podaje autentyczne ceny, ktore zaplacilismy za dom 103m2 biorac do wszystkiego firmy. Fundament 42 660zl plus zbiornik na nieczystosci 3 618zl, w trakcie okazalo sie, ze musimy zrobic mostek laczacy dzialke z droga 4 320zl. Budowa domu stan surowy otwarty z odeskowaniem dachu, i polozeniem papy 147 tys. Razem 197 598zl.
    Gdybysmy byli na miejscu to koszty na pewno bylby mniejsze, ale budujac na odleglosc do wszytkiego musimy brac firme.
    Ostatnio edytowane przez gos1303 ; 07-04-2015 o 10:12

  9. #11229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinlu Zobacz post
    Witam a o to nasze marzenie, jeszcze nie wiem sam w jakjej fazie chyba w fazie marzeńKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0013.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	311752Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0015.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	311753Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0016.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	311754
    Jeszcze nie wszystko okorowane ale własnymi siłami.
    Zobaczymy co górale z tego wyczarują, myślę że będzie taniej?
    No! coś tam taniej może być. Tylko pamiętaj, że górale się cenią - jeżeli Ci chodzi o typowych górali i wolą wstępnie budować na swoim podwórku. Nietypowi górale zresztą też. Chyba, że im zawieziesz te kłody. Nie martw się na przyszłość - może ktoś się zdecyduje, bo np. blisko mieszka.
    A tak swoją drogą, to coś mało tego drzewa masz, chyba, że zdjęcie nieaktualne, albo mały domek będziesz budować.
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 07-04-2015 o 15:36
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  10. #11230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Jak odswiezamy temat kosztow, to ja z tematem jestem aktualnie na bierzaco. Podaje autentyczne ceny, ktore zaplacilismy za dom 103m2 biorac do wszystkiego firmy. Fundament 42 660zl plus zbiornik na nieczystosci 3 618zl, w trakcie okazalo sie, ze musimy zrobic mostek laczacy dzialke z droga 4 320zl. Budowa domu stan surowy otwarty z odeskowaniem dachu, i polozeniem papy 147 tys. Razem 197 598zl.
    Gdybysmy byli na miejscu to koszty na pewno bylby mniejsze, ale budujac na odleglosc do wszytkiego musimy brac firme.

    Gosia - tymi kwotami leczysz mi kompleksy Dając firmie 28 tys za fundamenty czułem się się wyjątkowo kiepsko, bo znajomy stawiając w tym samym czasie dom sposobem gospodarczym wydał 10 tys mniej.

  11. #11231

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Gosia - tymi kwotami leczysz mi kompleksy Dając firmie 28 tys za fundamenty czułem się się wyjątkowo kiepsko, bo znajomy stawiając w tym samym czasie dom sposobem gospodarczym wydał 10 tys mniej.
    Marek nam fundament wycenialy 4lokalne firmy. Ceny były od 43tys netto do 79tys. Fakt - pospadalismy z krzeseł. Ale gdybyśmy chcieli robic to sami to kalkulując koszty podróży, nie zarabiania tutaj itp itd ....poprostu nam sie bardziej opłacało wziasc firme.

  12. #11232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Trza było kamini na górkach pozbirać...Byłoby naturalnie, przaśnie i całkiem za free...No, karczycho trochę by bolało, ale co tam!?

  13. #11233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Marek nam fundament wycenialy 4lokalne firmy. Ceny były od 43tys netto do 79tys. Fakt - pospadalismy z krzeseł. Ale gdybyśmy chcieli robic to sami to kalkulując koszty podróży, nie zarabiania tutaj itp itd ....poprostu nam sie bardziej opłacało wziasc firme.
    Chyba nieopatrznie się przyznaliście, gdzie teraz mieszkacie. Wyceny zwalają z nóg, no chyba, że zbrojenie jest robione z platyny

  14. #11234

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Chyba nieopatrznie się przyznaliście, gdzie teraz mieszkacie. Wyceny zwalają z nóg, no chyba, że zbrojenie jest robione z platyny
    Nie da sie nie przyznac. Wykonawca musi miec kontakt z klientem, wiec tak czy siak sprawa by sie rypla

    Piotr jasne kamienie pozbierac, a zamiast kominka ognisko rozpalic i grzac sie, od nas blisko na zamek w Lipowcu, gdzie co roku jest zlot czarownic, wiec prawie bym nie odstawala od reszty

    A tak serio, czy ktos ubezpiecza swoj drewniany dom i moze jakas firme polecic?

  15. #11235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Allianz - ubezpieczenie domu w budowie od pożaru i innych takich na kwotę bodajże 350 tys - ok 200 zł rocznie.

  16. #11236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Sprawdziłeś to co napisane drobnym druczkiem? Bo ja juz miałem podpisać z Alianz umowę firmową. Mając zaufanie do agenta, niewiele brakowało, a płaciłbym za polisę wykluczającą zdarzenia z urządzeniami ogniowymiAlianz dla firm, nie miał takiej oferty...

  17. #11237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    W ofercie indywidualnej z drobnych druczków nie znalazłem niczego, czego nie miałyby inne firmy. Tak po prawdzie, ubezpieczałem bardziej w związku z jakimś działaniem zewnętrznym, niż tym moim rachitycznym przepalaniem w kominku.

  18. #11238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    albertM

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-822
    Posty
    51

    Domyślnie

    Piękne są te domy.

  19. #11239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szczur50a

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    świetne są domy z bali



    profil

  20. #11240

    Domyślnie

    zaczyna się sezon piły , dłuta ,młotki w dłoń i na barykady
    wzornik do wycinania jaskółczych ogonów





    Prowadnica piły przystosowana do cięcia po szablonie tak by wszystko płynnie szło do wycięcia 142 szt jaskółek

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	312531   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	312532   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	312533  

Strona 562 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony