dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 660 z 693
Pokaż wyniki od 13.181 do 13.200 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13181

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Co do tego, czy będą chałupę budować górale, to duża część naszych forumowych koleżanek i kolegów wie, że nie będzie górali ani firmy.
    Ale rzymski żuraw będzie?

    Co do okien to tylko moje odczucia, myslałem o roletach, ale były i drogie i moim zdaniem mało praktyczne. Bo jak słońce mocno w lecie świeci to ja światła potrzebuję ale ciepła już nie tak bardzo, roleta tego problemu nie rozwiązuje. A jak w zimie śnieg zalega, to i o te światło ciężko. Bardzo się też syfią rolety i szyby, bo nie są w pionie. A czyszczenie nie łatwe, chyba że zrobisz wewnętrzne.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  2. #13182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Okna dachowe mają tę wadę, że w lecie ociepla się wnętrze, zgadza się, ale od czego są rolety, czy to nic nie pomaga? ma ktoś może doświadczenie z roletami? A w zimie, jak okna dachowe od słońca ogrzeją trochę górę, to się nie liczy? Coś za coś. Mam również wrażenie, że będę miał za mało światła bez tych okien na dachu. Normalne okna na ścianach szczytowych, będą wg mnie, zbyt mocno zacienione dachem, co wpłynie na naturalne oświetlenie wnętrza.
    Ja widzę jeszcze taką sprawę: więcej czasu na roboty dachowe i odpadów, co dla mnie jest ważne. Druga sprawa, to poważnie zastanawiam się nad panelami fotowoltaicznymi. Okna dachowe nie będą robić cienia na dachu i będzie więcej pola do manewru z ich montażem.
    Ja mam 4 okna dachowe, 2 na połaci północnej i 2 na połaci południowej i na tych ostatnich mam założone rolety zewnętrzne. Osobiście jestem bardzo zadowolony, bo od ciepła chronią bardzo dobrze. Co do brudzenia się, to moim zdaniem, okna dachowe nie odbiegają jakoś diametralnie od zwykłych okien. Jak się zakurzą to deszcz to spłukuje. Okna myje raz na rok i naprawdę jest ok. Co do brudzenia się rolet, to chyba też to nie jest problemem. Moje rolety mają już 6 lat i nie były ani razu myte a ja nie widzę na nich jakiegośm wielkiego brudu. Co do wad, to po pierwsze cena. No i po drugie w lato trzeba wybierać, albo światło i ciepło, albo mniej światła. Ja to rozwiązuje tak, że nie opuszczam ich w całości jak chce mieć wiecej światła.
    A co do balkonu, bo takowy też mam i generalnie, jak pisze większośc, korzysta się z niego rzadko albo nawet bardzo rzadko. Ale ja się cieszę, że go mam. Często w sobotę z ranka, sobie na niego wychodzę w piżamie, aby z góry popatrzeć na ogródek. Podobnie przed spaniem, lubie sobie na nim posiedzieć chwilkę i popatrzeć w gwiazdy.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  3. #13183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o moje doświadczenia z oknami dachowymi - największa wada to brudzenie, znaaaaaaaacznie większe niż zwykłych okien. Już tydzień po myciu nie widać żadnego efektu
    Latem bardzo nagrzewają wnętrze, pomimo wewnętrznych rolet z powierzchnią odblaskową. Natomiast zimą są tym słabym ogniwem, przez które tracisz dużo ciepła - widać zwłaszcza jak spadnie śnieg. Jak mocno pada - trudno zasnąć, choć to kwestia indywidualna. Jak jest burza - bez rolet nie zaśniesz, chyba że z kołdrą na głowie

  4. #13184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    To ja dodam jeszcze od siebie. Okna dachowe kupiłem z podwyższonym współczynnikiem przenikania ciepła czy jakoś tak, nie jakiś rocket science ale po prostu jakościowo dobre. Trzymają w zimę ciepło naprawdę dobrze, dużo lepiej niż moje zwykłe okna. Co ciekawe dotykając ręką szybę nie czuje się za bardzo zimna. Tak więc jeśli okna dachowe to nie te najtańsze.
    Ponieważ wszyscy piszą o brudzeniu obejrzałem dokłądnie jak to wygląda u mnie. Okna były myte prze Świętami Wielkanocnymi. I tak najgorzej wyglądają te, na których mam moskitiery, nie są brudne ale widać na nich mocno zacieki, potem dachowe i najczystsze zwykłe okna. Nie mnie te zacieki na oknach dachowych mi osobiście zupełnie nie przeszkadzają, musiałem się dobrze przyglądać aby je wyłapać.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  5. #13185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    I co tu wybrać?

    Myślę, że jakość powietrza również ma wpływ na szybkość zabrudzenia szyb. Jak to u Was wygląda?
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  6. #13186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ja w sumie mieszkam na wiosce ale to 30km na podłudnie od Warszawy i zagęszczenie domów jest duże w okolicy. Generalnie po umyciu okien, po pierwszym deszczu pozostają na nich ślady po wyschnięciu. Nie mniej nie jest to proces narastający, poziom tych śladów utrzymuje się na w miarę stałym poziomie.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  7. #13187

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    I co tu wybrać?

    Myślę, że jakość powietrza również ma wpływ na szybkość zabrudzenia szyb. Jak to u Was wygląda?
    Dodać jeszcze trzeba, że takie okna myje się trochę trudniej niż standardowe, szczególnie z zewn. więcej zabawy.

    Najlepiej jakbyś wszedł do pomieszczeń w których są okna dachowe i jaskółki dla porównania (w razie czego zapraszam do mnie, ewentualnie mogę Ci wysłać zdjęcia ). Kiedyś też chciałem mieć okna dachowe, bo marzyło mi się patrzenie na gwiazdy przy zasypianiu, ale już odchorowałem, dzięki temu że wcześniej wynajmowałem mieszkanie z takimi oknami.

    Zdarzyło mi się też zapomnieć je zamknąć np. jak jest nagła ulewa, skutki możesz sobie wyobrazić

    Porządne okna dachowe + rolety zewn. to spory koszt., więc wybrałbym jaskółki. Mogę Ci przesłać zdjęcia jak wygląda to u mnie. Pomimo, że są małe to światła nie brakuje, choć nie są jedynym źródłem światła w pomieszczeniach.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  8. #13188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Dodać jeszcze trzeba, że takie okna myje się trochę trudniej niż standardowe, szczególnie z zewn. więcej zabawy.

    Najlepiej jakbyś wszedł do pomieszczeń w których są okna dachowe i jaskółki dla porównania (w razie czego zapraszam do mnie, ewentualnie mogę Ci wysłać zdjęcia ). Kiedyś też chciałem mieć okna dachowe, bo marzyło mi się patrzenie na gwiazdy przy zasypianiu, ale już odchorowałem, dzięki temu że wcześniej wynajmowałem mieszkanie z takimi oknami.

    Zdarzyło mi się też zapomnieć je zamknąć np. jak jest nagła ulewa, skutki możesz sobie wyobrazić

    Porządne okna dachowe + rolety zewn. to spory koszt., więc wybrałbym jaskółki. Mogę Ci przesłać zdjęcia jak wygląda to u mnie. Pomimo, że są małe to światła nie brakuje, choć nie są jedynym źródłem światła w pomieszczeniach.
    Dziękuję za zaproszenie - może kiedyś

    Daj te jaskółki tutaj, niech też inni pooglądają,
    Jaskółki są ładne. Ładniejsze od okien dachowych- zgadzam się. Mnie zniechęca fakt robocizny do nich. Zabierze mi to trochę czasu, bo więcej przycinania dachówek, odpady, ocieplenie ścianek, gąsiory, wykończenia itd. A czas to pieniądz. Ja muszę w ciągu dwóch lat zbudować chałupę, im szybciej tym lepiej. Myślę o fotowoltaice tak ok . 3kW - 4kW. Jeden panel to ok 250W, to pomyśl, ile ich potrzeba na dachu i jak takie jaskółki utrudnią ich montaż. Dodatkowo teraz można niewykorzystaną energię wpuścić do sieci np. latem, a w zimie wykorzystać nadwyżkę przy rozliczeniu rocznym. U mnie można skorzystać 30% dotacji na foto, zawsze to coś.
    Zresztą - wszystko okaże się w praniu.
    Widziałem, że takie energooszczędne okna dachowe w sieci ze średniej półki z napisem firmowym to koszt 1,5k PLN bez rolet. A ja mam 6 szt, to boli. Znacie jakieś tańsze bez naklejki firmowej a łagodniejsze dla kieszeni?
    Wracając uciążliwego mycia okien, to oprócz jakości powietrza, problem zabrudzenia okien, może też wyniknąć z charakteru człowieka, np. ktoś lubi czystość jest pedantyczny i okna myje co dwa tygodnie.

    ps. mam nadzieję, że pamiętasz, co mi obiecałeś. Może kiedyś przyjdzie czas, że będę to chciał mieć.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  9. #13189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Spojrzałem na swoje zapiski z budowy odnośnie tych okien. I tak mam u siebie 3 okna Fakro FTS-V U2 78X118 plus jedno okno (w łazience) Fakro FTP-V U5 07 78X140. Na oknach południowych mam rolety ARZ-H do okien FT. Tak więc mam szczelniejsze tylko jedno okno, a nie jak myślałem wszystkie, co świadczy, że te zwykłe sprawują mi się bardzo dobrze i według mnie spokojnie można je instalować. Siedząc pod takim oknem nie czuję w ogóle zimna czy jakiś przeciągów.
    Co do rolet, to nie ma na pewno potrzeby ich instalacji na północnej stronie dachu.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  10. #13190

    Domyślnie

    Wtrącę swoje 3 grosze. Okna dachowe Velux mam od 20 lat. Nie są już szczelne bo się rozeschły, ale ja sobie chwalę ich posiadanie. Rzeczywiście możesz widzieć gwiazdy i księżyc w nocy, w dzień jakie chmurki sobie płyną. Światła dają na prawdę dużo, mam pod nimi biurko. Hałas jest przy ulewie albo gradzie, ale nigdy nie miałem problemu z zaśnięciem podczas deszczu, nie pamiętam też żeby mnie zbudził. Na upał mam aluminiowe żaluzje. No tak, podczas upału we wnęce okiennej jest gorąco, potem niżej się jakoś po pokoju rozchodzi. Myślę, że patent z zewnętrzną roletą/markizą może być bardzo dobry. Co do deszczu to fakt, trzeba się pilnować z zamykaniem. Ja do codziennego wietrzenia mam boczne normalne okno.

  11. #13191

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Dziękuję za zaproszenie - może kiedyś

    Daj te jaskółki tutaj, niech też inni pooglądają
    A proszę:








    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    ps. mam nadzieję, że pamiętasz, co mi obiecałeś. Może kiedyś przyjdzie czas, że będę to chciał mieć.

    eee... przypomnij? Bo to już chyba z 10 lat minęło od naszego ostatniego spotkania
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  12. #13192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    eee... przypomnij? Bo to już chyba z 10 lat minęło od naszego ostatniego spotkania
    Ładne jaskółki.

    Nie przesadzaj z tymi 10-oma latami.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  13. #13193

    Domyślnie

    No masz rację, sprawdziłem, ponad 6.
    I chyba mi się obietnica przypomniała Zapytam na PW.

    Ponieważ to forum dużo mi dało pod względem inspiracji, to odwdzięczę się i wrzucę w wolnym czasie więcej fotek, bardziej tych drewnianych.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  14. #13194
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Fajne te jaskółki, troszkę nieproporcjonalny dach nad nimi i troszkę więcej pracy. Mam dwa okna dachowe od płn. strony sprawują się ok., na pewno od południa dachowych bym nie instalował.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #13195

    Domyślnie

    To już zboczenie góralskich wykonawców, wszystko u nich musi być 'wiekse i lepse'
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  16. #13196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Autobus 4x4

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Miejscowość
    Kod pocztowy
    00-123
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ciekawa dachówka, można prosić o informację cóż to?

    Pozdrawiam
    Andrzej.

  17. #13197

    Domyślnie

    Dachówka ręcznie formowana w stylu angielskim, produkowana w Polsce, wypalana w piecach wg. starych receptur. Jak potrzeba więcej zdjęć to daj znać, bo ta część dachu trochę zzieleniała (północna).
    Dosyć drogie produkty, dlatego wziąłem II gatunek (pokrzywiona), który moim zdaniem lepiej wygląda niż I gat.
    http://www.fcbceramika.pl/heritage
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  18. #13198
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Autobus 4x4

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Miejscowość
    Kod pocztowy
    00-123
    Posty
    14

    Domyślnie

    Fajne!
    mam nadzieję że jest faktycznie drogie bo już w zasadzie zadecydowałem co położyć na dach, a tu takie coś...
    Jeżeli można zobaczyć więcej zdjęć to bardzo chętnie, ale od razu podaj cenę, chociaż ogólną
    Faktura liść dębu też ciekawa, pytanie czy nie zatrzymuje wszystkiego co spadnie z drzew.

    pozdrawiam
    Andrzej

  19. #13199

    Domyślnie

    No to może jeszcze warto się zastanowić Z tego co wiem, to moja chałupa jest pierwszą z bali, która odważyła się na tę dachówkę.





    Dachówka w I gat. kosztowała chyba 2.5 zł netto za sztukę. Ale to było parę lat temu.

    Na ostatnim zdjęciu widać podobno śmiecące brzózki, nie zauważyłem, aby one gdzieś się zatrzymywały na dachu.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  20. #13200

    Domyślnie

    "Pikna Panie" dachówka!

Strona 660 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony