dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 661 z 693
Pokaż wyniki od 13.201 do 13.220 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13201

    Domyślnie

    Dzięki.
    Miała być strzecha, ale "spękałem", jednakże jak odkryłem tę dachówkę to nie miałem wątpliwości i poczucia "straty".
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  2. #13202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Super ta dachówka , bardzo ładnie się komponuje z drewnem

  3. #13203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180526_192709.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	414003 a ja własnie uczyniłem schody , to się pochwalę

  4. #13204

    Domyślnie

    Fajna mozaika, sam wykonałeś? Skrzynia jako ławeczka?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  5. #13205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Ano, sam schody wykonałem, skrzynia wojskowa z allegro na pierdoły typu sekatory itp a wysokość akuratna żeby przysiąść.

  6. #13206

    Domyślnie

    Super pomysł, drewno - świetny izolator na wstępie oszczędność!

  7. #13207

    Domyślnie

    No no schody zacne , pochwal się domkiem większa ilością zdjęć

  8. #13208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacak Zobacz post
    Ano, sam schody wykonałem, skrzynia wojskowa z allegro na pierdoły typu sekatory itp a wysokość akuratna żeby przysiąść.
    Fajne schody. Trochę inspiracji, fantazji, wysiłku fizycznego i wychodzi coś ładnego.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  9. #13209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Bardzo mi miło że się podobają moje schody , te plastry dębowe zaolejowałem i się "wyostrzyły" planuję jeszcze z tego samego powodu zaimpregnować granit Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180323_074845 (1).jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	414320

  10. #13210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180529_080111.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	414321

  11. #13211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171022_200805.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	414322 , jeszcze kominek czeka na swoją kolej

  12. #13212

    Domyślnie

    O k...... ściana drewniana za kominkiem ! Chłopie przemyśl to przed zabudową bo puścisz chałupę z dymem

  13. #13213
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No, no z tą drewnianą ścianą za kominkiem to ostrożnie, sama izolacja to mało. Przejście przez ścianę też newralgiczne, potrafią tam być niezłe temperatury a samozapłon suchego drewna to nie tak dużo stopni.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #13214

    Domyślnie

    drewno zza
    kominka absolutnie do wypieprzenia. Przejście do komina też drewno do wyrypania
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 04-06-2018 o 21:48

  15. #13215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Tak jak pisałem kominek jego obudowa, izolacja itd. będzie dopiero robione I na pewno nie będę ściany do tego "wyrypywał" tylko mam na tyle miejsca żeby wykonać jej solidną izolację. Nie wpadajcie w skarajności bo czy idąc tym tropem powinienem również usunąć sosręb i kawałek sufitu drewnianego nad kominkiem ?? Czy w Waszych domach macie murowane ściany za kominkiem ?

  16. #13216

    Domyślnie

    Tak mam scianę murowaną za kominkiem w drewnianym domu .Rozpal solidnie zmierz temperaturę na tylnej ścianie wkładu i temperaturę przy sosrębie - dostaniesz odpowiedź dlaczego nie musisz usuwać sosrębu a powinieneś drewno zza kominka . Pochwal się wynikami pomiaru temperatur

  17. #13217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A ja nie mam ściany murowanej za kominkiem, bo kominek nie stoi przy ścianie Za to mam drewniane schody za kominkiem i komin z przejściem przez drewniany strop. Ściana drewniana za kominkiem czemu nie jak się go odpowiednio zbuduje. Solidna izolacja ściany, nie ma co izolować, raczej izolacja kominka i powietrze między nią a drewnem.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #13218

    Domyślnie

    U mnie za kominkiem ściana murowana pokryta gliną. Paliło się w domu moich rodziców poddasze od zapalonej sadzy w kominie i belki osadzonej w kominie. Jestem więc przezorny.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  19. #13219

    Domyślnie

    Ściana drewniana za kominkiem super pomysł pod warunkiem że w odpowiedniej odległości( najlepiej 2 metry ) . A tak na poważnie to są przepisy które mówią o odległościach pomiędzy paleniskami , kominami i konstrukcjami drewnianymi . Ja bym nie ryzykował ale" wolnoć Tomku w swoim domku"

  20. #13220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Ściana drewniana za kominkiem super pomysł pod warunkiem że w odpowiedniej odległości( najlepiej 2 metry ) . A tak na poważnie to są przepisy które mówią o odległościach pomiędzy paleniskami , kominami i konstrukcjami drewnianymi . Ja bym nie ryzykował ale" wolnoć Tomku w swoim domku"
    Krokwie też masz 2m od komina?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 661 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony