dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 663 z 693
Pokaż wyniki od 13.241 do 13.260 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli rozumiem tak: Folia - deska - filc - legar - deska podłogowa..

    Oczywiście chyba legara nie przybijac do deski tej pod spodem bo bedzie hałasować.

    A jak ma się jeszcze sprawa z wylewką betonową (łazienka) przy podwalinie? odsunąć i zrobić dylatację czy lepiej pasek wełny do niej i zabezpieczyć folią?

  2. #13242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    nie kumam tej folii - na beton?

  3. #13243
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Maciek nie tylko Ty nie kumasz
    PiotrK jak jesteś pewien legarów (drewna) to możesz pływająco i tylko deskę do nich, jak się nie pokręcą i nie będą patyczkami
    Mam podkładki na belkach pod legary, między nimi filc, wszystko pomocowane (przybijane) nic nie skrzypi. Na górze jest kwestia przenoszenia odgłosów chodzenia (stukania) na dole nawet filcu u siebie pewnie bym nie dał. Rozumiem obawy i pomysł folii ale to nie najlepszy pomysł, lepszym jest przewietrzanie przestrzeni pod podłogą, chyba że chodzi o folię tylko pod deską
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #13244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ja u siebie nie mam ani filcu, ani podkładek, deska jest przykręcona bezpośrednio do legarów. Nie nis skrzypi, zarówno na parterze jak i poddaszu. Legary leżą bezpośrednio na wylewce, która była czymś pomalowana (nie pamiętam czym), między legarami pełne wietrzenie, żadnych folii, wat, etc. Mieszkam 7 lat, jak na razie wszystko jest w porządku. Na poddaszu mam wełne w podłodze ale to celem wyciszenia, nie mniej hałas z poddasza przenosi się mocno.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  5. #13245
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i właśnie po to jest nasze forum, żeby się czegoś dowiedzieć. Folie myslałem tylko pod deski ale boję się że to też jednak trochę spitoli calość, bo jakby coś zawilgotniało to w beton wejdzie, a tak to folia zatrzyma. Dam bez folii, filc pomiędzy pójdzie, a na legar deska.
    znalazłem ciekawą ofertę desek podłogowych w tartaku Wasilków. Ktoś miał z nimi do czynienia?Patrzyłem deski 38 lub 42 mm.

  6. #13246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przeglądając internet znalazłem ciekawe rozwiązanie rury kanalizacyjnej pionowej 110 w domach osiadających dostępne na aledrogo: króciec kompensacyjny - to dla zainteresowanych. A cena śmieszna.

  7. #13247
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    właśnie końcówka doszła, znak B ma ale nawet naklejki z nazwą producenta nie ma, żadnego nadruku, czyli towar No-name. Jednak jakość całkiem spoko, kształtka gruba i prawie 3 razy dłuższy kołnierz niż w normalnych rurach. Myślę że sie sprawdzi. Bo mi już dom 8 cm siadł. a to dopiero pierwszy rok , a od pół roku dachówką dognieciony.

    Ale cisza na forum, chyba wszyscy na wakacje się rozjechali.

  8. #13248
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Bo mi już dom 8 cm siadł. a to dopiero pierwszy rok , a od pół roku dachówką dognieciony.
    To już niewiele Ci zostało może z 4cm
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #13249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Autobus 4x4

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Miejscowość
    Kod pocztowy
    00-123
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dobry,

    obecnie dogaduję się z dekarzem, do zimy ma dachówka być na gotowo.
    Chałupa siadła obecnie około 5 cm. (od marca)

    Zdrówka Życzę.
    Andrzej

  10. #13250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    a ja walczę z warunkami zabudowy (zmieniam), później projekt...

  11. #13251
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kryliusz

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdeczni...
    Zdecydowaliśmy się i Chcielibyśmy razem z Żoną postawić Dom z Bali. Mamy tylko jeden dosyć spory problem. Ciężko znaleźć konkretna i rzetelną ekipę oraz jakiegoś dobrego architekta, projektanta, który byłby wstanie nam wytłumaczyć jak w ogóle mamy zacząć budowę, jak wygląda cały proces postawienia takiego domu, plusy i minusy takiego przedsięwzięcia. Po prostu mówiąc prostolinijnie szukamy osoby, która bym nam wszystko wyjaśniła. dlatego zwracam się z prośba , jeżeli macie namiary na ekipę, która stawia domy z bali oraz jakiego architekta, projektanta to bardzo PROSZĘ o jakikolwiek kontakt.
    I druga sprawa do właścicieli posiadających DOMY Z BALI, jeżeli możecie to podzielcie się swoją opinią. Jak się mieszka w takim domu, czy jest drogi w utrzymaniu czy warto taki dom stawiać.

    DZIĘKUJE ZA RADY I OPINIE...

    POZDRAWIAM....

  12. #13252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Autobus 4x4

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Miejscowość
    Kod pocztowy
    00-123
    Posty
    14

    Domyślnie

    Obawiam się, że na większość postawionych pytań odpowiedzi są w tym wątku, jednakże trzeba się cofnąć "kilka stronek".

    Zdrówka Życzę
    A.

  13. #13253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Kryliusz chciałby chyba przeczytać lub usłyszeć że dom z bali jest to dom nad domy Chyba już to pisałem że dom z bali jest dla określonego odbiorcy, nie jest to dom dla każdego. Pytanie jak się mieszka w domu z bali, no jak, jak w domu Czy jest drogi w utrzymaniu, mój nie jest, inne może być różnie. Czy warto stawiać taki dom to tak jak by zapytać czy warto kupić x.. samochód. Co do polecenia to mogę z czystym sumieniem polecić RT, solidna ekipa i współpracują z biurem arch.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #13254

    Domyślnie

    Cześć Kochani a słyszeliście może o dotacjach z Uni Europejskiej dla osób które buduja domy z drewna jako wsparcie budownictwa ekologicznego??

  15. #13255

    Domyślnie

    Cytat Napisał izka1990 Zobacz post
    Cześć Kochani a słyszeliście może o dotacjach z Uni Europejskiej dla osób które buduja domy z drewna jako wsparcie budownictwa ekologicznego??
    Z tego co wiem ,projekt został zawieszony, też byłem zainteresowany wsparciem do szkieletowca.

  16. #13256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    No...
    nadejszła wiekopomna chwila.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20180730_12_23_47_Pro.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	416908
    Zaczęło się.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  17. #13257

    Domyślnie

    Kryliusz odezwij się na PW to podam Ci namiary na dobrą ekipę i architekta. Wybór ważny bo jak wybudowany dom, tak się mieszka
    Jerzy, no to rozgrzewaj każdego dnia wątek do czerwoności i wrzucaj zdjęcia z postępów!

    Co do kosztów utrzymania to jestem po pierwszym sezonie grzewczym i jest rewelacja! (gaz) a bal mam nieocieplony.
    Ostatnio edytowane przez aglar ; 30-07-2018 o 18:59
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  18. #13258

    Domyślnie

    u mnie dom z płazów stoi rok już z dachem i całość siadła o 5cm

  19. #13259

    Domyślnie

    a tak w ogóle to domek małymi kroczkami się wykańcza no i tu są moje schody jeszcze bez poręczy, na nie czas przyjdzie:
    https://1drv.ms/u/s!AmQuZsg-28WJgSFzrTJkZlvIAId5

  20. #13260

    Domyślnie

    a tutaj kominek, u mnie też za kominkiem jest ściana murowana :
    https://1drv.ms/u/s!AmQuZsg-28WJgSL_1pQx4-QYxSPk

Strona 663 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony