dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 664 z 693
Pokaż wyniki od 13.261 do 13.280 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13261

    Domyślnie

    Witam wszystkich balowiczów,
    Jestem nowy i zielony, ale od jakiegoś czasu śledzę forum i zgłębiam wiedzę nt domów z bala.

    Planujemy w przyszłym roku na wiosnę budowę domu. Ściana z bali sosnowych prostokątnych o 22 cm grubości, bez dodatkowego ocieplenia.
    Dom będzie na płycie fundamentowej, na spienionym szkle 25cm. Ogrzewać chcemy foliami grzewczymi w podłodze, a jako drugie źródło kominek z rozprowadzeniem DGP.

    Będę pewnie tutaj co jakiś czas zadawał pytania w miarę postępu prac

    Projekt domu indywidualny, zaprojektowany, przez architekta współpracującego z firmą budującą domy z bala, którą wybraliśmy. Wszelkie spostrzeżenia/uwagi dotyczące projektu mile widziane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje_kolor_1.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	416977
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacje_kolor_2.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	416976
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	416978
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	416979
    Ostatnio edytowane przez Walkerski ; 01-08-2018 o 12:30

  2. #13262
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    Witam wszystkich balowiczów,
    Jestem nowy i zielony, ale od jakiegoś czasu śledzę forum i zgłębiam wiedzę nt domów z bala.

    Planujemy w przyszłym roku na wiosnę budowę domu. Ściana z bali sosnowych prostokątnych o 22 cm grubości, bez dodatkowego ocieplenia.
    Dom będzie na płycie fundamentowej, na spienionym szkle 25cm. Ogrzewać chcemy foliami grzewczymi w podłodze, a jako drugie źródło kominek z rozprowadzeniem DGP.

    Będę pewnie tutaj co jakiś czas zadawał pytania w miarę postępu prac

    Projekt domu indywidualny, zaprojektowany, przez architekta współpracującego z firmą budującą domy z bala, którą wybraliśmy. Wszelkie spostrzeżenia/uwagi dotyczące projektu mile widziane.
    Ciekawe jak firma i projektant poradzą sobie z przepisami i tym 22cm nie ocieplone Kominek raczej średnio usytuowany do ogrzewania. A i lepiej ściany chronić sporym dachem.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #13263

    Domyślnie

    Witam,

    No właśnie, temat pewnie już poruszany kilkakrotnie, ale czy w tej chwili da się postawić dom z bala bez dodatkowego ocieplenia, żeby bal nie miał 80cm średnicy, tylko normalnie - koło 40cm. Jak do tego podchodzą projektanci i wykonawcy, a jak kierownik budowy i nadzór budowlany? Jakie jest ryzyko kombinatorstwa z tymi przepisami? Może ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia?

    Pozdrawiam.

  4. #13264

    Domyślnie

    my mamy działkę, która w planie zagospodarowania ma wpisane: tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej sezonowej o charakterze rekreacji indywidualnej
    architekt nam powiedział, że w związku z tym wpisem sprawa będzie ułatwiona, bo dom nie musi mieć tego dodatkowego ocieplenia.

  5. #13265
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    my mamy działkę, która w planie zagospodarowania ma wpisane: tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej sezonowej o charakterze rekreacji indywidualnej
    architekt nam powiedział, że w związku z tym wpisem sprawa będzie ułatwiona, bo dom nie musi mieć tego dodatkowego ocieplenia.
    No i to wiele wyjaśnia bo to nie będzie dom tylko dom rekreacyjny
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #13266
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hugolina

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Witkowo
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, od kilku lat regularnie śledzę to forum, które okazało się dla mnie kopalnią wiedzy Od zawsze wiedziałam, że jeśli własny dom to tylko drewniany. W tym roku udało się spełnić to marzenie i nasza chatka już stoi Zdecydowaliśmy się na dom z płazów sosnowych 20x30, nie chcieliśmy, aby był zbyt "stylizowany", miał to być zwykły dom, tyle że drewniany wrzucam parę zdjęć z realizacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	417280
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	43.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	417281
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	77.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	417282
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01716.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	417283

  7. #13267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasMTB

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    A Ty Remiks masz bodajże dom od RT i masz docieplony?

  8. #13268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    No...
    nadejszła wiekopomna chwila.
    Załącznik 416908
    Zaczęło się.
    Trawnik Ci ktoś gwiznął?!

  9. #13269
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasMTB Zobacz post
    A Ty Remiks masz bodajże dom od RT i masz docieplony?
    Mam od RT i niedocieplony.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #13270
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasMTB

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    No to raczej wiesz jak obchodzą to projektanci

  11. #13271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasMTB Zobacz post
    No to raczej wiesz jak obchodzą to projektanci
    Teraz w projekcie musi być ocieplenie.
    A Remiks budował chałupę, kiedy nie trzeba było mieć ocieplenia.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  12. #13272
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Trawnik Ci ktoś gwiznął?!
    A czytałeś może, jaki chcę zrobić ogrzewanie z piecokominka? Bo jestem ciekaw, co o tym sądzisz.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  13. #13273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasMTB

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Teraz w projekcie musi być ocieplenie.
    A Remiks budował chałupę, kiedy nie trzeba było mieć ocieplenia.
    Ja to wiem -a RT i inni podobni mimo że przepisy się zmieniły nie zawiesili swojej działalności tylko nadal budują takie domy - a inwestorzy raczej nie po to kupują np bał okrągły od RT żeby go ocieplać.

    Snake-918 fajny pomysł na schody- tylko zauważyłem że wykonawcy domów nie robią żądnego rozwiązania na schody w stosunku do osiadania budynku- ty np masz ten ładny pień podparty bezpośrednio pod powałę, która powinna osiadać razem z balami- a tak zostanie "wypchnięta" do góry. No chyba że to imitacja bala
    Często podobne rozwiązania widziałem w galeriach wykonawców- a raczej to ważny element.

  14. #13274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasMTB Zobacz post
    No to raczej wiesz jak obchodzą to projektanci
    Nie nie wiem jak to obchodzą projektanci i raczej wątpię by projektantowi dzisiaj udało się to obejść. U mnie jest dokładnie tak jak pisał Jerzy, przepisy w ciągu ostatnich lat zmieniły się kilkukrotnie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #13275
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasMTB Zobacz post
    Ja to wiem -a RT i inni podobni mimo że przepisy się zmieniły nie zawiesili swojej działalności tylko nadal budują takie domy - a inwestorzy raczej nie po to kupują np bał okrągły od RT żeby go ocieplać.

    Snake-918 fajny pomysł na schody- tylko zauważyłem że wykonawcy domów nie robią żądnego rozwiązania na schody w stosunku do osiadania budynku- ty np masz ten ładny pień podparty bezpośrednio pod powałę, która powinna osiadać razem z balami- a tak zostanie "wypchnięta" do góry. No chyba że to imitacja bala
    Często podobne rozwiązania widziałem w galeriach wykonawców- a raczej to ważny element.
    Skoro wiesz to po co się wyzłośliwiasz, moje pytanie było z ciekawości a obejście typu postawię sobie domek nie całoroczny to żadne obejście.
    Co do schodów to różni wykonawcy i różnie robią , jak pozwolisz sobie na postawienie schodów związanych na stałe ze ścianami i stropem w domu z "zielonego" bala to masz problem. U siebie sam budowałem schody z pół bala i znalazłem całkiem fajne rozwiązanie na problem schnięcia (obniżania stropu). Schody zresztą też z "zielonego" bala, byli tacy spece od schodów co pukali się w głowę ale schody do dziś mają się dobrze mimo 5 lat. Koszt takich schodów to poniżej 2 tys materiał i kilkanaście godzin pracy piłą łańcuchową
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #13276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasMTB

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Nie wyzłosliwiam nikogo. Projektanci po prostu projektuja docieplenie od wewnątrz, którego wykonawca nie zrobi ot cała filozofia. Pytałem tylko dlatego Ciebie bo zapewne i Twój dom przy dzisiejszych realiach nie spełniał by tego wymogu.

  17. #13277
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasMTB Zobacz post
    Nie wyzłosliwiam nikogo. Projektanci po prostu projektuja docieplenie od wewnątrz, którego wykonawca nie zrobi ot cała filozofia. Pytałem tylko dlatego Ciebie bo zapewne i Twój dom przy dzisiejszych realiach nie spełniał by tego wymogu.
    Tyle to i ja wiem tylko ty napisałeś że obchodzą to projektanci a wychodzi na to że raczej wykonawca za wiedzą i przyzwoleniem inwestora Oczywiście że mój dom nie spełnił by dzisiejszych wymogów choćby dlatego że nie był projektowany na dzień dzisiejszy.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #13278
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasMTB

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    A przepraszam mój błąd, źle zrozumiałem to co napisałeś i w to zabrnąłem a normalne że projektanci tego nie obchodzą bo projekt muszą zrobić taki który wymogi spełni inaczej nie wydali by PnB. Sorry

  19. #13279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Czy ktoś może polecić jakiś dobry środek biodegradowalny do umycia domu z bala??

  20. #13280

    Domyślnie

    Cytat Napisał kala67 Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Czy ktoś może polecić jakiś dobry środek biodegradowalny do umycia domu z bala??
    Biodegradowalne mogą być mało skuteczne . Próbowałem kiedyś szarym mydłem -schodzi brud ale strasznie słabo w porównaniu do proszku do prania .Najlepiej myć gąbkami ( nie szczotką bo strasznie chlapie ) takimi ostrymi . Potem przecieram samą wodą i jest OK . Woda do mycia koniecznie ciepła . Robota strasznie żmudna ale po umyciu piękne bielutkie bale . Myję co 4-5 lat .

Strona 664 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony