dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czortek

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    U Nas to wygląda tak.
    W umowie określiliśmy konkretne materiały: jaki pustak, jaka dachówka, jakie rynny, jaka masa asfaltowo-kauczukowa, jaka membrana, jakie akcesoria dachowe, izolacja pozioma papa a nie folia, jakie kominy spalinowe i przewody wentylacyjne i czym wykończone.

    Jednocześnie jest zaznaczone, ze materiały i wyroby zgodnie z projektem.
    Ostatnio edytowane przez Czortek ; 19-09-2016 o 20:05

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MichalCz

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za tak liczne odpowiedzi Nie wiedzieliśmy czy liczyć na najtańszego (110 tys z materiałem ) wykonawce czy na najdroższego ( 174 tys. z materiałem), gdzie później może się okazać ze najdroższy zrobi niskiej jakości towarem jak się tego nie przypilnuje... Po rozmowach z wykonawcami wybraliśmy pośrednią cenowo firmę ( 124 tys z materiałem w SSO ) Dziękuje jeszcze raz za liczne uwagi i podpowiedzi

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Urszula S

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    SZCZECIN
    Kod pocztowy
    70-900
    Dzielnica
    Pomorzany
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja wybudowałam dom i niestety zaufałam wykonawcy. Nigdy nie ufajcie wykonawcom, chyba, że to rodzina lub ktoś bardzo zaufany. Nigdy nie zmieniajcie projektu w trakcie budowy ( bo wykonawca powiedział, że tak będzie lepiej), chyba, że macie zaufanego architekta i konstruktora, który będzie wiedział co to są istotne odstępstwa od projektu. Nie wolno dawać dużych zaliczek!!! Z mojej perspektywy to najlepiej, żeby wykonawca wykonał tylko robociznę, a materiały kupić we własnym zakresie, bo wtedy wiemy z czego jest zbudowany dom. Chociaż wykonawcy zachęcają, że oni wykonają dom z materiałem i z robocizną, to wtedy będzie podatek VAT tylko 8%, ale oni tak to wszystko uwikłaja, że i tak zapłaci się dużo. Wykonawcy w większości strasznie kradną!!!!!! Ja miałam wyliczoną ilość materiału np. ilość styropianu do ocieplenia elewacji i sama go kupiłam, to wykonawca i tak powiedział, ze za mało i " musiał " dokupić, a w międzyczasie " strasznie dbał o porządek i wywoził jako śmieci ładne duże kwadratowe kawałki styropianu, a potem mnie obciążył za wywóz niby śmieci.. Trzeba uważać ze zwracaniem uwagi wykonawcom, bo sie obrażają i robią na przekór . Ja jestem z zachodniopomorskiego , może w innych województwach jest lepiej ???uczciwiej??? Nigdy nie wolno podpisywać umowy tylko na robociznę, a materiał będzie kupował wykonawca w " miarę " potrzeb na twoją budowę, bo niestety okaże się że" potrzeby wykonawcy" będą się bardzo duże, bo właśnie zaczął budowę 5 domu dla swojego syna!!! Niektórzy mówią, że nalepiej ustalić koszt całkowity domu razem z robocizną i materiałem, ale wtedy wykonawca bierze cenę najwyższą a materiał jest najgorszej jakości. Nie brac wykonawcy, który jest nachalny i bardzo się narzuca, bo dobry wykonawca szczególnie latem już ma pracę, i najlepiej poszukac zimą z poreczenia czyjegoś, ale najlepiej znanej osoby. Nie brac kierownika budowy , który jest kolega wykonawcy. To narazie tyle. Chętnie odpowiem na pytania . Urszula

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    To co napisalas powinno byc oczywiste dla kazdego kto rozpoczyna budowe, a jesli nie jest nie powinien budowac w ogole.
    Ilosc materialu mozna policzyc sobie samemu, kazdy srednio ogarniety inwestor sobie z tym poradzi.

    Ja w miare mozliwosci staram sie dowiadywac o sztuce budowlanej jak najwiecej tak abym to ja mowil wykonawcy co ma robic, a nie na odwrot.
    Staram sie tez ustalic przed dana praca jak chce wykonac dana rzecz zeby potem nie bylo jakis niedomowien.
    Wykonawce, ktory by sie obrazal i nie chcial robic tak jak chce bardzo szybko bym pozegnal.

    Odnosnie materialow, pozbierac wyceny z kilku hurtowni to kilka godzin potem ewentualnie jakies negocjacje i cala reszte mozna zalatwic na telefon,
    nie rozumiem, dlaczego ludzie tak sie tego boja. Wykonawcy wcale nie maja lepszych cen.

    a skoro strzygl Cie na materiale i na wywozeniu smieci to tylko dlatego, bo Ty mu na to pozwolilas.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Urszula S Zobacz post
    Ja wybudowałam dom i niestety zaufałam wykonawcy. Nigdy nie ufajcie wykonawcom, chyba, że to rodzina lub ktoś bardzo zaufany. Nigdy nie zmieniajcie projektu w trakcie budowy ( bo wykonawca powiedział, że tak będzie lepiej), chyba, że macie zaufanego architekta i konstruktora, który będzie wiedział co to są istotne odstępstwa od projektu. Nie wolno dawać dużych zaliczek!!! Z mojej perspektywy to najlepiej, żeby wykonawca wykonał tylko robociznę, a materiały kupić we własnym zakresie, bo wtedy wiemy z czego jest zbudowany dom. Chociaż wykonawcy zachęcają, że oni wykonają dom z materiałem i z robocizną, to wtedy będzie podatek VAT tylko 8%, ale oni tak to wszystko uwikłaja, że i tak zapłaci się dużo. Wykonawcy w większości strasznie kradną!!!!!! Ja miałam wyliczoną ilość materiału np. ilość styropianu do ocieplenia elewacji i sama go kupiłam, to wykonawca i tak powiedział, ze za mało i " musiał " dokupić, a w międzyczasie " strasznie dbał o porządek i wywoził jako śmieci ładne duże kwadratowe kawałki styropianu, a potem mnie obciążył za wywóz niby śmieci.. Trzeba uważać ze zwracaniem uwagi wykonawcom, bo sie obrażają i robią na przekór . Ja jestem z zachodniopomorskiego , może w innych województwach jest lepiej ???uczciwiej??? Nigdy nie wolno podpisywać umowy tylko na robociznę, a materiał będzie kupował wykonawca w " miarę " potrzeb na twoją budowę, bo niestety okaże się że" potrzeby wykonawcy" będą się bardzo duże, bo właśnie zaczął budowę 5 domu dla swojego syna!!! Niektórzy mówią, że nalepiej ustalić koszt całkowity domu razem z robocizną i materiałem, ale wtedy wykonawca bierze cenę najwyższą a materiał jest najgorszej jakości. Nie brac wykonawcy, który jest nachalny i bardzo się narzuca, bo dobry wykonawca szczególnie latem już ma pracę, i najlepiej poszukac zimą z poreczenia czyjegoś, ale najlepiej znanej osoby. Nie brac kierownika budowy , który jest kolega wykonawcy. To narazie tyle. Chętnie odpowiem na pytania . Urszula
    Mam chyba ten sam problem, tylko ze narazie jestem na etapie law i nie wiem co teraz mam robic.

  6. #26
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    To co napisalas powinno byc oczywiste dla kazdego kto rozpoczyna budowe, a jesli nie jest nie powinien budowac w ogole.
    Ilosc materialu mozna policzyc sobie samemu, kazdy srednio ogarniety inwestor sobie z tym poradzi.

    Ja w miare mozliwosci staram sie dowiadywac o sztuce budowlanej jak najwiecej tak abym to ja mowil wykonawcy co ma robic, a nie na odwrot.
    Staram sie tez ustalic przed dana praca jak chce wykonac dana rzecz zeby potem nie bylo jakis niedomowien.
    Wykonawce, ktory by sie obrazal i nie chcial robic tak jak chce bardzo szybko bym pozegnal.

    Odnosnie materialow, pozbierac wyceny z kilku hurtowni to kilka godzin potem ewentualnie jakies negocjacje i cala reszte mozna zalatwic na telefon,
    nie rozumiem, dlaczego ludzie tak sie tego boja. Wykonawcy wcale nie maja lepszych cen.

    a skoro strzygl Cie na materiale i na wywozeniu smieci to tylko dlatego, bo Ty mu na to pozwolilas.
    Najlepszy jest inwestor, który myśli, że go nie okradają. Widocznie Ula jest bardziej spostrzegawcza.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Najlepszy jest inwestor, który myśli, że go nie okradają. Widocznie Ula jest bardziej spostrzegawcza.
    Tylko, ze jak ja/wykonawca policzymy ilosc materialu to nie musze go potem dokupywac. Wiadomo, ze workow cementu nie dolicze sie co do 1, ale jesli firma wykonawcza nie jest zatrudniona 50% ponizej srednich cen rynkowych to nie musi dodatkowo zarabiac na kradzionych materialach.
    Wspolczuje Ci, ze dom buduja Ci oszusci i zlodzieje. Ja jak na razie nie mam tego problemu.

    a jakbym przylapal to nie zaplacilbym za wykonana robote i wywalil ekipe w 1 sekundzie.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cherokee
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wierzbin
    Kod pocztowy
    05-083
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Też miałem problem z wyborem wykonawcy znaczy murarza. Ceny miałem nawet 120 tyś za SSO. Miałem tez kilka wycen w okolicach 50 tyś. Wybrałem z tej puli. Zakontraktowałem dobrego kierownika który jest kilka razy w tygodniu na budowie i naprawdę nie ma większych problemów. Nie dajcie się złapać na jakieś głupie ceny z kosmosu. 174 tyś za domek 100m2 to rozbój w biały dzień i paranoja. Znajdź sobie dobrego kierownika. Najlepiej popytaj w nadzorze budowlanym. Załatwisz wtedy dwie sprawy kierownika i późniejszy odbiór.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Busters z tym wyrzucaniem ekipy z budowy to nie jest tak prosto, jak Ci się wydaje, bo:
    1. jak rozliczyć wykonaną i niezakończoną pracę? W skrajnym przypadku może się okazać, że Strony nie potrafią się dogadać i trzeba zrobić inwentaryzację, a nawet wynająć eksperta. Kto za to płaci?
    2. Jeśli wykonawca sam kupuje towar, kto płaci za to co już zamówił na budowę albo dał na to zaliczkę?
    3. kto odpowiada za zabezpieczenie rozgrzebanej budowy i materiału?
    4. Ile czasu potrzeba, żeby zatrudnić nową ekipę?
    5. Jak będzie z gwarancją i rękojmią? Kto odpowiada później za wady?

    Zgadzam się z tym co napisała Urszula S. Będę zatrudniała ekipę do stanu deweloperskiego. Niby mam dobrą umowę, Projekt wykonawczy i kosztorys inwestorski, swojego inspektora nadzoru, ale i tak wiem, że wykonawca zarobi na mnie więcej niż mówi.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Busters z
    4. Ile czasu potrzeba, żeby zatrudnić nową ekipę?
    .
    To niestety jest największy problem - w ogóle na ekipy trzeba czekać np. kilka miesięcy, żeby jeszcze były w miarę dobre... Nigdy dobra ekipa nie będzie miała terminu od ręki. Sam w podobnej sytuacji tolerowałem jednego gościa... i to jest jedna z sytuacji patowych, żeby nie odwlekać budowy nie wywalamy partaczy z budowy, tylko tolerujemy...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony