dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TM3d

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    28

    Domyślnie

    Lepiej ogrodzić. W Polsce jeszcze większość ludzi myśli że jak nie ma ogrodzenia to teren jest niczyj i można robić co się chce i pyskować do właściciela.
    Ja u siebie dałem siatkę leśną i deski z szalunków jako słupki dopiero po pewnym zdarzeniu.
    Zajeżdżam na działkę, a tam jacyś dziadkowie z wnuczkami chodzą po nie do końca wymurowanych ścianach fundamentowych, przy przechodzeniu przez kolejną ścianę jeden z sucharów jakoś strącił bloczek, który prawie wylądował na stopie dzieciaka.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    "Lepiej ogrodzić. W Polsce jeszcze większość ludzi myśli że jak nie ma ogrodzenia to teren jest niczyj i można robić co się chce i pyskować do właściciela."

    święt aprawda
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  3. #43

    Domyślnie

    3 strony watku i 42 posty o ogrodzeniu za 300-400zl co jest jak paczka zapalek porownujac do kosztow budowy domu. Oczywiscie,ze ogrodzic aby nikt nie wchodzil, psy kupy nie robily na piach a i tez nikt nie wpadl do dolu i oskarzyl pozniej.....no chyba,ze sie meiszka na hektarach pustych pol i nikt tam nie chodzi

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz244

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Szepietowo
    Kod pocztowy
    18-210
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    3 strony watku i 42 posty o ogrodzeniu za 300-400zl co jest jak paczka zapalek porownujac do kosztow budowy domu. Oczywiscie,ze ogrodzic aby nikt nie wchodzil, psy kupy nie robily na piach a i tez nikt nie wpadl do dolu i oskarzyl pozniej.....no chyba,ze sie meiszka na hektarach pustych pol i nikt tam nie chodzi
    no jasne. 300- 400 zł to jak paczka zapałek. Tylko takich "paczek zapałek" jest albo może być mnóstwo podczas budowy domu i w rezultacie zmienia sie to w sporą sume którą można by było wykorzystac do innych celów. Wszystko zalezy od tego gdzie zlokalizowana jest działka. Jesli miałbym działke w miescie , gdzies jeszcze przy szkole itp. to pewnie bym grodził dla bezpieczenstwa. Jesli moja działka jest pod miastem , gdzie obok buduja sie inne domy to jaki sens jest wydawac te 300zł ? Pewnie kto nie ma w zasadzie limitu finansowego na budowe może sobie robic wszystko. Gdzies przeczytałem ze ktos płącił za wynajem toj toja 380zł miesiecznie , mozna i tak jak sie ma kase.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    3 strony watku i 42 posty o ogrodzeniu za 300-400zl co jest jak paczka zapalek porownujac do kosztow budowy domu. Oczywiscie,ze ogrodzic aby nikt nie wchodzi
    l, psy kupy nie robily na piach a i tez nikt nie wpadl do dolu i oskarzyl pozniej.....no chyba,ze sie meiszka na hektarach pustych pol i nikt tam nie chodzi
    Za takich paczek zapałek składa się cała inwestycja.

  6. #46

    Domyślnie

    Siatka leśna (na całe ogrodzenie około 150zł) i stemple po 5zł co jakieś 4 metry. Niewielka inwestycja i działka ogrodzona

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Siatka leśna (na całe ogrodzenie około 150zł) i stemple po 5zł co jakieś 4 metry. Niewielka inwestycja i działka ogrodzona
    Jak ktoś uważa że tymczasowe ogrodzenie działki za 300 PLN to zbędny wydatek - bo szkoda kasy to jakoś nie widzę szans aby zbudował coś sensownego nawet ,,tymi recami ''

  8. #48

    Domyślnie

    Ja na szczęście takich problemów nie mam, ale gdybym nie miał ogrodzenia też bym chyba zrobił tymczasowe. U mnie np. stal zamówiona jest na raz i będzie czekać być może nawet dwa miesiące na wylanie dwóch stropów. Dodatkowo miałem drogiego XPS i też czekał na budowie. Więc ogrodzenie daje jakieś poczucie zabezpieczenia.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    U siebie robiłem ogrodzenie na stałe wokół działki z paneli zgrzewanych z podmurówką oprócz przodu. Z przodu mam tymczasowe z siatki leśnej, jak i również bramę mam tymczasową z siatki leśnej. A robiłem przód tymczasowy ze względu na uszkodzenia podczas budowy. I kilka obcierek słupków drewnianych było podczas wjazdu ciężarówek z materiałami. Mimo iż bramę mam dość szeroką. Poza tym w późniejszym czasie mam zamiar z przodu dać ładne kute ogrodzenie co na czas budowy nie miało sensu. Aczkolwiek grodzić budowę. Jak jest ogrodzone to każdy wie że to teren prywatny.

  10. #50

    Domyślnie

    Nawet nie trzeba się zastanawiać nad grodzeniem budowy. O wypadek nietrudno, a wtedy nieprzyjemności może być dosyć dużo. Sam będąc dzieckiem nie raz bawiłem się na budowach, znam osobiście 2 osoby które podczas takich zabaw rękę złamało, a brat przebił stopę gwoździem wystającym z deski. 20, 30 lat temu nikt z tego nie robił afery, a teraz zupełnie innaczej to wygląda. Dopiero to przechodziłem, moje dziecko miało wypadek, nie na budowie, ale uruchomiło to całą procedurę angażując policję, prokuraturę, sąd i jeszcze nie wiadomo kogo jeszcze czy aby ktoś nie przyczynił się do wypadku. ktoś może coś zaniedbał, czy aby wszystko było zgodnie z przepisami itp.
    Z 10 lat temu jak pracowałem w firmie budowlanej zdarzył się wypadek, gdzie niemal jedna z osób straciła dłoń. Ledwo karetka zabrała poszkodowanego do szpitala, a już mieliśmy prokuratora i inspekcję pracy i sprawdzenie wszystkiego nawet nie związanego z wypadkiem: czy teren był zabezpieczony. oznakowany, czy wszyscy są odpowiednio przeszkoleni, kończąc na tym czy jest toaleta na budowie i czy instalacja elektryczna na zapleczu jest zgodna z przepisami, a przecież to nijak się miało do wypadku.
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 18-07-2016 o 10:31

  11. #51

    Domyślnie

    Dokładnie tak - ogrodzenie to dla złodzieja nic ale jak postronny wpaddnie na budowie i masz ogrodzenie to jesteś kryty - było ogrodzenie, był zakaz wstępu, wisiał BIOZ i tablica informacyjna.

  12. #52

    Domyślnie

    Lepiej ogrodzić. Pojedź za złomowisko po słupki (wyjdą grosze), kup siatkę leśną i zamontuj chociaż na tyle żeby jakoś stała. U mnie na działce nowo przybyli postanowili zrobić składowisko swoich śmieci od gruzu po resztki z ogródka. Działka jest już ogrodzona i spokój z bydłem.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    decyzja już podjęta - działka będzie grodzona siatką leśną i jakimiś używanymi stemplami, żeby było taniej

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    decyzja już podjęta - działka będzie grodzona siatką leśną i jakimiś używanymi stemplami, żeby było taniej
    Bardzo dobry wybór. Mimo wszystko warto grodzić działkę podczas budowy będziesz miał gwarancję, że nic Ci z budowy nie zniknie.
    Tu była reklama.

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    avic

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betafence Zobacz post
    Bardzo dobry wybór. Mimo wszystko warto grodzić działkę podczas budowy będziesz miał gwarancję, że nic Ci z budowy nie zniknie.
    Bardzo odważna i optymistyczna teza... Przypadkowo wpadłem na ten temat na forum, ale właśnie też grodzę działkę. Tzn ogrodzenie panelowe docelowe z boków i z tyłu, a siatka leśna na stemplach prowizorycznie na froncie. Zgadzam się z twierdzeniem, że jak niezagrodzone, to taktowane jak niczyje i w sumie to główny powód grodzenia.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał avic Zobacz post
    Bardzo odważna i optymistyczna teza... Przypadkowo wpadłem na ten temat na forum, ale właśnie też grodzę działkę. Tzn ogrodzenie panelowe docelowe z boków i z tyłu, a siatka leśna na stemplach prowizorycznie na froncie. Zgadzam się z twierdzeniem, że jak niezagrodzone, to taktowane jak niczyje i w sumie to główny powód grodzenia.
    Zgadzam się z przedmówcą że zabezpieczenie to marne (ogrodzenie z siatki leśnej) ale w razie czego widać że ktoś ogrodzenie zniszczył i wszedł na posesje. A poza tym nie ma wtedy już tłumaczenia, że przypadkiem itp.... No i to już pewnie inny paragraf bo jest włamanie
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Moja budowa trwa prawie rok i mam kilka doświadczeń
    1. Nie raz nadepnąłem na deskę z TAKIM gwoździem. Strach pomyśleć co by było gdyby stało się to dziecku, które jakimś cudem weszło na budowę.
    2. Płot zatrzymuje większość śmieci, które gdzieś odlatują przy silnym wietrze - najczęściej styropian i folie. Gdyby nie płot, pomimo poukładania śmieci w workach, musiałbym zbierać dziadostwo z działek sąsiadów.
    3. Ogrodzenie skutecznie wyznacza granicę dla większości ciekawskich sąsiadów, którzy u mnie chodzą i oglądają co się dzieje.
    4. Jest papierowym dupochronem dla kierownika, mnie i ekipy. Budowa jest oznaczona, zabezpieczona, śpię spokojniej.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    To zależy, bo oczywiście że w przypadku gęstej zabudowy w sąsiedztwie, dużego ruchu pieszych i dzieci warto ogrodzić się np. siatką leśną przed rozpoczęciem wykopów. Ale w przypadku gdy wokoło są jeszcze pola... nie ma potrzeby. Długo nie miałem ogrodzonej działki, ale też nie miałem bałaganu wokoło. To jest kwestia regularnego sprzątania. Stan budowy świadczy o ekipie i o inwestorze. Ekipy uporządkowane, ogarnięte, dbające o otoczenie moim zdaniem są bardziej godne zaufania. Inwestor też potrafi posprzątać. Sprzątając regularnie, regularnie wywożąc śmieci nie będzie bałaganu. Płot z 3 stron docelowy wykonałem gdy miałem stan surowy zamknięty. Wcześniej nie miałem ogrodzenia. Deski ze sterczącymi gwoździami były regularnie wybierane i składane w jednym miejscu....
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Masz rację piotrek0m co do porządku, który na budowie jest wizytówką inwestora i ekip. Pomimo wysiłku wkładanego w tą pracę stróża czystości i organizacji, zdarzy się coś niespodziewanego lub wydawało się nam, że jesteśmy przed tym zabezpieczeni. Życie...

    U mnie wystarczyło, że worek ze śmieciami rozwaliło w nocy jakieś zwierze, bo któryś budowlaniec wyrzucił tam niedojedzone sardynki. Do tego doszedł bardzo mocny wiatr i moja nieobecność przez kilka dni, bo był przestój na budowie. A byłem przygotowany - miejsce za garażem, dwie deski na górze, grube worki, etc. I teraz najważniejsze - jak to wytłumaczysz sąsiadowi, który przylatuje pełen złości, wręcz krzyczy, żebyś pilnował swoich ekip, bo robią burdel. Jesteś ten zły i koniec. Na szczęście w większości lekki syf z worka, który wywiało został w granicy działki na płocie.

    Analogicznie - jak wytłumaczyć rozkrzyczanej matce, która przylatuje z awanturą o szpital, policję, lekarza, sąd, bo jej dziecko ma dziurę w stopie po nadepnięciu na gwóźdź na naszej budowie? I można tłumaczyć, że deski były poukładane, śmieci pozbierane, a dziecka nie powinno tam być. Teren niezabezpieczony - jest afera.

    Cała sprawa sprowadza się do ryzyka - mieć czy nie mieć ogrodzenia. Jeżeli już COŚ poważniejszego się stanie a budowa jest niezabezpieczona lub sąsiedzi upierdliwi - inwestor ma duży problem.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 22-07-2016 o 17:47

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz244 Zobacz post
    Pewnie kto nie ma w zasadzie limitu finansowego na budowe może sobie robic wszystko. Gdzies przeczytałem ze ktos płącił za wynajem toj toja 380zł miesiecznie , mozna i tak jak sie ma kase.
    Więc Tobie, ale również osobą które u Ciebie pracują każesz iść robić w krzaki za pilną potrzebą?

    Takie oszczędności przy wydatkach liczonych w tysiące to "wstyd za 5 zł"

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony