dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czujka zewnętrzna i kamera IP Wifi

    Witajcie!
    Czy jest możliwość podłączenia na jednym skrętce (4 x 2 x 0,5) kamer zewnętrznych IP Wifi oraz czujek zewnętrznych (np Risco watchout, sterowana analogowo on/off)?
    Niestety nie mam wyprowadzonych więcej skrętek w miejscach instalacji kamer/czujek zewnętrznych, a zależy mi na podglądzie w przypadku kiedy czujka zadziała.

    Tak przy okazji możecie polecić jakieś dobre kamerki zewnętrznej IP Wifi?


    Z góry dziękuje za pomoc !
    Dziennik Budowy

    Dom: 200m2 + garaż: 37m2, kubatura 455m3, projekt indywidualny; stropy mon. 18cm; płaski dach w ukł. odwróconym 20cm XPS U=0,17 W/m2K; podłoga 30cm styr. U=0,1W/m2K; ściany: Porotherm 25 P+W + 25cm styropianu Organika Platinium (grafit) λ=0,032, U= 0,11W/m2K; okna alu.Reynaers HS-CP155 & CS-86 HI, 3 szyby; piec kond. Viessmann Vitodens 200-W 19 kW, zas.120 l, podłogówka po całości; GWC glikolowe+WM Aeris 350, Zapotrzebowanie na ciepło OZC=39,17kWh/m2/rok, Fotowoltaika 5,1kW.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygii Zobacz post
    Witajcie!
    Czy jest możliwość podłączenia na jednym skrętce (4 x 2 x 0,5) kamer zewnętrznych IP Wifi oraz czujek zewnętrznych (np Risco watchout, sterowana analogowo on/off)?
    Niestety nie mam wyprowadzonych więcej skrętek w miejscach instalacji kamer/czujek zewnętrznych, a zależy mi na podglądzie w przypadku kiedy czujka zadziała.

    Tak przy okazji możecie polecić jakieś dobre kamerki zewnętrznej IP Wifi?


    Z góry dziękuje za pomoc !
    Da się. Jedną parą możesz puścić wspólne zasilanie do obu urządzeń, drugą sygnał z czujki. I jeszcze ci dwie wolne pary zostaną. Oczywiście kwestia długości skrętki. Weź pod uwagę że para przewodów w standardowej skrętce kat.5e na długości 1km ma około 190 ohm. Zawsze możesz spiąć pary równolegle żeby sobie rezystancję kabla zmniejszyć. Jak dobrze pokombinujesz to nawet przewodową kamerę IP z czujką zepniesz na jednej skrętce. Możesz np. zasilić kamerę IP i czujkę poprzez 12V na jednej parze, dwie pary wykorzystać na LAN i ostatnią parę przeznaczyć na sygnał z czujki. Największym problemem w tym przypadku może się okazać jednak zasilanie jeśli skrętka będzie zbyt długa. Załóżmy że będzie mieć 20 metrów długości a kamera z załączonym IR i czujką ruchu będą pobierać max. 5W. Wtedy skrętka będzie mieć 3,8 Ohma co przy zasilaniu 12V i 5W da ci spadku około 1,6V. Przy napięciu 10,4 V powinno wszystko działać (jedynie IR będzie słabsze) ale nic się nie stanie jeśli na zasilaczu podwyższysz sobie napięcie na 13V i wtedy w nocy na kamerze i czujce będziesz miał niecałe 12V. Jeśli chcesz mieć natomiast pewne 12V w każdych warunkach to najlepiej puścić większe napięcie (np 15V) i zastosować stabilizator przy urządzeniach. Co do samych kamer IP bezprzewodowych jeśli się jednak na takie zdecydujesz, to raczej zalecam kamerę przewodową + accespoint. Dużo większy wybór kamer dobrej jakości niż kamer z WiFi.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 14-05-2016 o 10:51

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Da się. Jedną parą możesz puścić wspólne zasilanie do obu urządzeń, drugą sygnał z czujki. I jeszcze ci dwie wolne pary zostaną. Oczywiście kwestia długości skrętki. Weź pod uwagę że para przewodów w standardowej skrętce kat.5e na długości 1km ma około 190 ohm. Zawsze możesz spiąć pary równolegle żeby sobie rezystancję kabla zmniejszyć. Jak dobrze pokombinujesz to nawet przewodową kamerę IP z czujką zepniesz na jednej skrętce. Możesz np. zasilić kamerę IP i czujkę poprzez 12V na jednej parze, dwie pary wykorzystać na LAN i ostatnią parę przeznaczyć na sygnał z czujki. Największym problemem w tym przypadku może się okazać jednak zasilanie jeśli skrętka będzie zbyt długa. Załóżmy że będzie mieć 20 metrów długości a kamera z załączonym IR i czujką ruchu będą pobierać max. 5W. Wtedy skrętka będzie mieć 3,8 Ohma co przy zasilaniu 12V i 5W da ci spadku około 1,6V. Przy napięciu 10,4 V powinno wszystko działać (jedynie IR będzie słabsze) ale nic się nie stanie jeśli na zasilaczu podwyższysz sobie napięcie na 13V i wtedy w nocy na kamerze i czujce będziesz miał niecałe 12V. Jeśli chcesz mieć natomiast pewne 12V w każdych warunkach to najlepiej puścić większe napięcie (np 15V) i zastosować stabilizator przy urządzeniach. Co do samych kamer IP bezprzewodowych jeśli się jednak na takie zdecydujesz, to raczej zalecam kamerę przewodową + accespoint. Dużo większy wybór kamer dobrej jakości niż kamer z WiFi.
    Witaj iF-Jimi !
    Dla mnie to Wifi to była ostateczność na którą wpadłem sam, bo wszyscy "fachowcy" (a było ich trzech) mówili, że się nie da powiesić na jednej skrętce kamery IP i czujki zewnętrznej i jedyna możliwości to instalacja TYLKO w oparciu o AHD lub HDCVI. Więc tym Panom już dziękuje

    Znalazłem jednego, który zaproponował np:

    4 5 dane - czujka
    7 8 zasilanie 12V kamera/czujka (zasilanie z kamery do czujki)
    1 2 3 6 kamera dane.

    W zasadzie Ty potwierdziłeś to samo, za co wielkie dzięki !!

    Jeśli chodzi o spadki napięć odległości mam max 10 metrów, a kamerki i czujki o ile dobrze pamiętam mogą pracować na min. 9V więc nie powinno być tragedii, ale jak już mówimy o podwyższeniu napięcia np do 13V, to czy masz na myśli jakiś konkretny zasilacz ...i czy możesz polecić jakieś dobre kamerki co najmniej 2 Mpx a najlepiej 4 Mpx, żeby cena była adekwatna do jakości (ja myśle o Hikvsiona ...ale nie wiem, czy dobrze).
    Czy jest jakaś różnica pomiędzy kamerami kopułowymi a tubowymi (jakoś ze względu na wygląd bliższe są mi kopułowe)

    Serdecznie pozdrawiam !
    Dziennik Budowy

    Dom: 200m2 + garaż: 37m2, kubatura 455m3, projekt indywidualny; stropy mon. 18cm; płaski dach w ukł. odwróconym 20cm XPS U=0,17 W/m2K; podłoga 30cm styr. U=0,1W/m2K; ściany: Porotherm 25 P+W + 25cm styropianu Organika Platinium (grafit) λ=0,032, U= 0,11W/m2K; okna alu.Reynaers HS-CP155 & CS-86 HI, 3 szyby; piec kond. Viessmann Vitodens 200-W 19 kW, zas.120 l, podłogówka po całości; GWC glikolowe+WM Aeris 350, Zapotrzebowanie na ciepło OZC=39,17kWh/m2/rok, Fotowoltaika 5,1kW.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygii Zobacz post
    Jeśli chodzi o spadki napięć odległości mam max 10 metrów, a kamerki i czujki o ile dobrze pamiętam mogą pracować na min. 9V więc nie powinno być tragedii, ale jak już mówimy o podwyższeniu napięcia np do 13V, to czy masz na myśli jakiś konkretny zasilacz
    Nie mam na myśli nic konkretnego. Regulowanych zasilaczy na rynku jest mnóstwo. Ale jak masz max. 10 metrów kabla to olej sprawę zasilacza regulowanego.

    Cytat Napisał zygii Zobacz post
    czy możesz polecić jakieś dobre kamerki co najmniej 2 Mpx a najlepiej 4 Mpx, żeby cena była adekwatna do jakości (ja myśle o Hikvsiona ...ale nie wiem, czy dobrze).
    Poszperaj trochę na forum i posłuchaj ludzi którzy się tym zawodowo zajmują, każdy ma swoje ulubione. My najczęściej używamy Novusa i mogę go z czystym sumieniem polecić. Oczywiście znajdziesz też mnóstwo porad typu "kupiłem na allegro cały zestaw za 300 zł i świetnie się sprawdza więc po co przepłacać". Tego oczywiście nie bierz pod uwagę chyba że chcesz kamerki na rok.

    Cytat Napisał zygii Zobacz post
    Czy jest jakaś różnica pomiędzy kamerami kopułowymi a tubowymi (jakoś ze względu na wygląd bliższe są mi kopułowe)
    Oprócz wyglądu nie ma to większego znaczenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony