dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Luna bez garażu (Archon)

    Miał być dziennik budowy, ale ze względu na problemy techniczne jednak zmiana miejsca położenia

    Na początek trochę historii......

    Decyzja o budowie domu podjęta 06.2015 r, zakup projektu Luna bez garażu 07.2015 r., dokumenty złożone do Starostwa. Pozwolenie otrzymaliśmy 10.2015 r., mimo, iż miało być od 06.2015 r. szybciej i łatwiej, ech. Na działce znajduje się stary drewniany dom do rozbiórki, pokryty eternitem oraz murowany budynek,który przerobiony zostanie na garaż, również pokryty eternitem. Czekaliśmy na usunięcie eternitu do 04.2016 r. Od kwietnia budowa nabiera rozpędu-taką mam nadzieję .

    Ma to być prosty i tani w budowie dom- okaże się w praktyce. Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie, ale o tym później.
    Po dłuuugich 6 latach posiadania działki, na której prowadziliśmy jedynie prace ogrodnicze- koszenie trawy (jak widać na załączonym zdjęciu) nareszcie rozpoczęliśmy budowę domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0013.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	358185

    Projekt Luna- tylko 103,3 pow. użytkowej, mały ale własny-mam nadzieję, że uda się zakończyć budowę pod koniec 2017 roku. Dokonaliśmy kilku zmian, ale to dopiero zapewne początek, bo ciągle coś dostosowujemy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-luna-bez-garazu-rzut-parteru-max.jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	358186
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	358187
    Wszelkie komentarze mile widziane.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cześć
    Domek ładny, mi osobiście nie podoba sie tylko ten "ząb" z tyłu po prawej Ja wole dom w jednej bryle bez zygzaków (można powiedzieć w prostokącie) ae to mój gust
    Jedno pytanie, ta kotłownia między sypialniami na jakie paliwo? Ja bym zamiast okna dał tam drzwi na zewnątrz, jak będziesz coś wnosił do kotłowni nie nabrudzisz w domu
    Trzymam kciuki będę zaglądał

  3. #3

    Domyślnie

    Kotłownia na paliwo stałe, okazało się, że w najbliższym czasie nie będzie gazu. Drzwi z kotłowni są na zewnątrz, ale i tak pewnie będzie się kurzyć w korytarzu...

    Ten ząbek z tarasem sprawia,że mało ustawna będzie jadalnia z salonem. Dlatego zmianie ulegnie miejsce kominka (Mądra główka z forum podpowiedziała ).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-luna-bez-garazu-rzut-parteru-max.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	358278

    Kominek będzie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luna zmiany.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	358279.

    Muszę doczytać jak wstawia się zdjęcia, bo mam małe problemy- nie każde zdjęcie chce się wczytać z komputera.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zdj nie mogą być za duże. Wchodzą chyba do 2 MB

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Zdjęcia. Trudny temat. Najlepiej założyć sobie konto na jakimś darmowym serwerze i tu polecam imgur.com. Tam się logujesz i uploadujesz swoje zdjęcia, które mogą mieć dowolną wielkość. Warto jednak przed uploadem i przed wybraniem zdjęć z komputera wcisnąć opcję przeskalowania do formatu 19", co pozwoli na szybsze późniejsze ich załadowanie na stronie forum.
    Jak już masz te zdjęcia na imgurze, to klikając tam w odpowiednie zdjęcie masz po prawej stronie tzw. bbccode, który rozpoczyna się od [IMG]. Kopiujesz to, wklejasz do postu, walisz enter dla zrobienia przerwy i masz zdjęcie w dużym formacie, które jest widoczne od razu. Wszystko to za darmo i w miarę łatwo.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje za informację- w najbliższym czasie sprawdzę czy sobie poradzę .

    Fundamenty + rozpoczęte ściany (200 szt. Suporexu- cdn. w piątek czekamy na dostawę):
    zdjęcie z lewej strony od wejścia:

    zdjęcie z prawej strony od wejścia:

    Jak widać trzeba będzie dużo ziemi podsypać, aby było tak jak w projekcie. Ewentualnie rozważamy z salonu 2 tarasy zrobić (jeden ze schodkami) i kiedyś podsypać ziemią. Do drzwi wejściowych konieczne będą schodki (w miejscu, gdzie obecnie stoi drabinka). Ukształtowanie terenu sprawia, że fundamenty od strony salonu są na wysokości 1,77 m.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziom 1.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	358473   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poziom 2.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	358474  

  7. #7

    Domyślnie

    Z newsów- wczoraj miał dotrzeć po 3 tyg. zamówiony, opłacony Suporex, ale nie dotarł....(świetnej firmie poświecę oddzielny wpis, aby przestrzec innych, ale to później poczekam na finał akcji). Wkurzenie sięgnęło zenitu, ale w moim stanie jest to nie wskazane, więc skupiłam się szybko na poszukiwaniu Suporexu.
    Po kilkunastu telefonach do firm cena ok 7 zł/szt, ale problemy z dostępnością, gdyż jedna firma wykupiła drugą i dyktuje ceny.
    Szukałam i szukałam okazało się, że sąsiad ze wsi obok odsprzedaje belit, bo kupił dla córki, która wybudowała się jednak w innym mieście. Plusem takiego rozwiązania jest cena i jakość, ale niestety trzeba ręcznie załadować. Także w ramach oszczędności codzienna rozgrzewka przed budową w postaci załadowania 100 szt. na forda. Najważniejsze dostępne od ręki. Musimy jakoś nadrobić 3 tyg. opóźnienia.
    Dzisiaj pierwszy dzień po przerwie- widoczne efekty 100 szt. na ścianach poprawiły mi humor. Tutaj szacunek dla mojego taty murarza i męża pomocnika dali radę, mimo, że słońce nie pomagało
    Z nadmiaru wolnego czasu analizuje projekt i moje pytanie-na jakim etapie należy zająć się wizualizacją wnętrza? Najbardziej nurtuje mnie temat kuchni, która jest mało ustawna. Nie mam wyobraźni przestrzennej

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Kuchnia z projektu jest całkiem spoko - przestronna i można to fajnie wykorzystać, tylko pozmieniał bym nieco ustawienie sprzętów. Zlew dałbym w miejsce lodówki, żeby go nie było tak od razu widać z salonu. Zmywarka zaraz na lewo do zlewu, a lodówka w miejscu zmywarki. Kuchenka jest chyba w dobrym miejscu i reszta całkiem OK.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuje za cenne uwagi. Ogólnie to nad zlewem chciałabym mieć szafkę z suszarką (kwestia przyzwyczajenia), więc najlepiej byłoby przenieść zlew na ścianę. Jakie polecacie strony do aranżacji wnętrz?

  10. #10

    Domyślnie

    Pomalutku,ale powoli, chociaż inaczej sobie to wyobrażałam. Niestety a to upały, mecze itd.
    Ja z tych ludzi co : planuje- wykonuje, dlatego zadręczam pytaniami tatę- wykonawcę-kiedy, co i jak (kompletnie się nie znam, ale lubię wiedzieć- czy to kwestia znaku zodiaku czy charakteru nie wiem tak już mam).
    Obecnie zakończone mury zewnętrzne budynku, zalane nadproża nad 4 oknami, zaczęte ścianki wewnętrzne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	śc zew..jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	360159

    Wariuje od czekania na zwrot pieniędzy od firmy za niedostarczony Suporex- oddadzą nie oddadzą, jak oddadzą to kiedy.... Jakaś masakra.

  11. #11

    Domyślnie

    Fajny projekt - nieiwelki, ale funkcjonalny. Moim zdaniem tez kuchnia jest ok. Jest spiżarka to zaoszczędzisz na drogich meblach kuchennych
    Na projekcie widzę w kuchni Z i L. Pomyślałem od razu, że to zlewozwmywak i lodówka, ale widzę, że zlewozmywak też jest na planie i nie jest w rogu. W zasadzie to chciałem napisać własnie o umiejscowieniu zlewozmywaka w zaraz przy ściania - już nie ważne której. Moja siostra ma tak usytuowany zlewozmywak i ja jakoś nie mogę się u niej odnaleźć jak juz coś chcę zmyć. Może to kwestia przyzwyczajenia, a może nie. Jakbys tak planowała zrobić to zrób zobie jakąś próbę i stań przy zlewozmywaku i wyobraź sobie, że zaraz obok będzie ściana i sprawdź jak Ty będziesz się z tym czuła.

    Pozdrawiam i powodzenia

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuje za cenne uwagi- kombinuje dalej z kuchnią, obecnie jest łatwiej, bo są już ścianki działowe- jest jako takie wyobrażenie.
    Dzisiaj ścianki działowe, jutro zalewanie pozostałych nadproży wewnątrz budynku i jeszcze kominy. Już bliżej niż dalej do stropu- wczoraj zamówiliśmy terive, czeka się około tygodnia. Rozglądam się za firmą, która wypożycza podpory stropowe, bo drewniane , które mamy nie wystarczą. Kompletujemy także ochotników do pomocy przy stropie, bo raczej we 2 osoby ( w porywach do 3 osób ), jak to ma miejsce do tej pory będzie ciężko ze stropem.
    Dzisiaj obudził mnie czarny scenariusz- jak nie damy rady z oknami przed zimą, to przez zimę nie zrobimy instalacji i perspektywa przeprowadzki w 2017 r. stanie się mało realna....
    Czekamy na kredyt. Czy ktoś może coś wie na temat zmiany przepisów, bo obecnie banki wstrzymały udzielanie kredytów na działki z oznaczeniem MR (działka zagrodowa/siedliskowa)?

  13. #13

    Domyślnie

    A jaki status ma działka w Rejestrze gruntów i Księdze Wieczystej? W obu powyższychj moja działa była zapisana jako gruntu rolne i żaden bank nie chciał dac kredytu. Jednak moja działka ma w Miejscowym Planie Zagospodarowania oznaczenie MN czyli pod zabudowę jednorodzinną. Dopiero po otrzymaniu zaświadczenia z Gminy, że działka jest na obszarze MN bank zgodził się udzielić kredytu.

  14. #14

    Domyślnie

    Niestety w obu przypadkach działka ma oznaczenie MR- poczekamy zobaczymy, podobno w połowie sierpnia mają być zmiany....
    Wprowadziliśmy zmiany w projekcie- płyty żelbetowe zastąpione zostaną teriva przy wejściu i na tarasie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	teriva.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	362378

    Pozostał do wymurowania filar, nadproża łączące go z tarasem oraz kominy. Udało mi się przekonać Męża do rezygnacji z kominka.

    Czekamy na terive na strop.
    Ostatnio edytowane przez margolcia2908 ; 27-07-2016 o 00:18

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomasz P.
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    259

    Domyślnie

    Piękny domek się buduje. Życzę powodzenia.

    Pozdrawiam
    Tomasz

  16. #16

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba ten projekt
    Coś mi jednak nie gra z kuchnią... Jest spora, ale mało ustawna z powodu dużej ilości drzwi - do salonu, do przedpokoju i jeszcze do spiżarni. A może zlikwidować te drzwi do przedpokoju, skoro kuchnia i tak jest otwarta na salon? Wtedy zyskasz dodatkową ścianę na zabudowę. Poza tym trochę jest słabe umiejscowienie kuchenki względem zlewu - będziesz musiała biegać z garnkiem, żeby np. dolać wody Gdybyś zlikwidowałą drzwi z przedpokoju i zrobiła na tej ścianie dodatkowy ciąg zabudowy, to można by tam dać zlew, zabierając go spod okna, a pod oknem zrobić ładny blat roboczy. Bo teraz największy blat masz obok kuchenki, ale on jest z kolei daleko od wody bieżącej i daleko od lodówki.
    Co do kuchni to mogę jeszcze podpowiedzieć, żebyś zdecydowała się na ustawienie mebli i sprzętów jak najszybciej, ponieważ już na etapie robienia instalacji elektrycznej musisz to wiedzieć dość dokładnie - gdzie piekarnik, zmywarka, lodówka, kuchenka (jeśli ma być elektryczna), ewentualne podświetlenie szafek i okapu, gdzie główny blat roboczy - bo pewnie tam będą jakies gniazdka itp. Ja niby to wiedziałam, ale okazało się, że niewystarczająco wszystko przemyślałam i w efekcie elektryk musiał przerabiać, a i tak nie wszystko zostało zrobione jak trzeba (zapomniałam o wyprowadzeniu do oświetlenia okapu).
    Ostatnio edytowane przez gaja2 ; 30-07-2016 o 05:01

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    I jak postępy prac? Projekt bardzo fajny również nad nim myśleliśmy.Powodzenia

  18. #18

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Co dalej już zrobiliście? Pogoda nie dopisuje chyba co?

  20. #20

    Domyślnie

    Niestety pogoda kiepska, kolejny dzień przerwy ;( troszkę jeszcze do końca dachu zostało. W przyszłym tygodniu wstawiają okna, może uda się pokryć blachą dach. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01229.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	373352

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony