dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 60
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1194
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid314 Zobacz post
    Witam, gratuluje budowy i dziennika .
    Mam pytanie odnosnie murowania - czy uzywasz tez piany Tytan do Silki (w aprobacie technicznej wyczytalem ze jest do ceramiki i betonu komorkowego)?
    Co sie lepiej muruje Silke czy Solbet? Jak wyglada rownosc/dokladnosc Silki vs Solbet? Zaprawy wychodzi tyle samo na mkw?
    Dzięki.
    Silkę też muruję na pianę. Nie zauwazyłem, żeby połączenie było słabsze niż w przypadku Solbetu. Jak źle przykleiłem 2 bloczki Silki i po 10 minutach chciałem odkleić to można zapomnieć. Waliłem gumowym młotkiem to cała ściana by się prędzej przewaliła. Taki minus piany. Jak przykleisz to po kwadransie zapomnij o korekcie. Pozostaje tylko wycinanie.

    Muszę przyznać, ze Silka pod względem trzymania wymiarów prezentuje się lepiej od Solbetu. Może mieć wpływ wielkość bloczków, ale np przy Solbecie można bylo zauważyć, że postawione obok siebie dwa bloczki mają różnicę w wymiarze 1-1,5mm.

    Z ilościa zużytej zaprawy to ciekawa sprawa. Kalkulator tytana wyliczył 20 puszek na mój dom. Nie pamietam czy wszystkie ściany czy tylko zewnętrzne. Kupiłem z zapasem 25 puszek, a do tej pory zużylem chyba 11. Wcześniej się spinalem i trzymałem puszkę w cieplej wodzie, ale odpuściłem. Wydajność i tak ponad normę, a sporo czasu na to poświęcałem. Może za cienkie warkocze kładę, choć staram sie robić wg instrukcji. Na pewno wyciskam z każdej puszki maxa. Nawet jak na koniec leci jak gil z nosa i położenie 60cm zajmuje z minutę ...nie odpuszczam

    Prztestuj ten kalkulator. Moim zdaniem w praktyce na pewno nie wyjdzie drożej jak zaprawa z worka, a jest szybko, czystko i bez dźwigania.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #182

    Domyślnie

    Dzieki za szybka i obszerna odpowiedz . Tez jestem przekonany do zaprawy z puszki. Kalkulator bede testowal .

    Na silke dajesz zaprawe tylko poziomo czy rowniez na pionowe scianki (w pioro-wpustyi)?

    Na forum wyczytalem, ze wynajete ekipy murarskie wola murowac z betonu komorkowego bo lzejszy i pojedyncze bloczki sa wieksze, dzieki czemu szybciej sie muruje. Tez widzisz/odczuwasz taka roznice? Duzo wolniej i ciezej muruje sie z silki?

  3. #183

    Domyślnie

    Pianę daje też na powierzchnie pionowe. Chociaż nie tak dokladnie jak przyścianach zewntrznych, bo tam zależało mi na szczelności.

    Nie wiem ile byłoby szybciej murująć z BK. Na pewno szybciej idzie jak bloczki mają wiekszy rozmiar, ale ciężko policzyć o ile. Ja wybrałem silikę na sciany wewnętrzne ze względu na lepszą izolację akustyczną i akumulację. Teraz nagrzana płyta i te ściany to już poważna masa.

    Przypomniał mi się wykres napreżeń płyty, który miałem w projekcie. Widać tam było, że płyta nanjbardziej jest obciążona na krawędzi ścianami zewnetrznymi, co powoduje, ze na środku płyta lekko się wybrzusza. Teraz myślę, że masa silki mocno ostudzi jej zapędy w tym kierunku

    Poniżej fotka z wczoraj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	374126
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 24-11-2016 o 09:41
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    poczytaj dziennik Sebcia. Tam wszystko jak na dłoni.
    Przeszukałem i nie znalazłem. Tzn znalazłem tylko info, że meeting był tymczasowo i w związku z tym Sebcio za bardzo się nim nie interesował. Jedyna opinia to, że nie jest cichy i grzeje. Jednak odczułem, że już samo podejście do chińczyka jest od początku scpetyczne

    Sebcio?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szukałeś a nie czytałeś. Sebciowi chyba ktoś z forum robił PC.

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Szukałeś a nie czytałeś....
    Po czym wnosisz?

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    ...Sebciowi chyba ktoś z forum robił PC.
    Dokładnie to jbloch.

    Napisał trochę TU i TU.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 25-11-2016 o 13:25
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czuję się wywołany do odpowiedzi, ale nie wiem na co mam odpowiedzieć
    meeting jest dobry bo jest tani, jest głośny i serio mówię nie nadaje się do domu parterowego do grzania w nocy, w tle dziennego hałasu może zginie, ale w nocy zdecydowanie nie. Po drugie wg doświadczonych osób potrzebuje większego DZ i duzych przepływów, a to nie zawsze jest do osiągnięcia przy rozsądnej wielkości pompkach obiegowych. Z tego co wiem to meetinga użytkuje tomdts, ktoś trzeci mu robił i chyba jest zadowolony. Nie jestem w stanie powiedzieć nic o wydajności meetinga bo nie miałem wtedy ciepłomierza. Mogę za to powiedzieć że był z stanie puścić na podłoge wodę o temp 35* przy powrocie 30*. Ktoś na forum kiedyś pisał że jego PC nie była w stanie tak podnieść temperatury w podłodze w rozsądnym czasie.
    Co jeszcze chciał byś wiedzieć?
    Jak zrobisz całą instalację i meeting okaże się lipą to zawsze sprzedasz go trochę taniej komuś mniej wymagajacemu i kupisz coś innego, więc tragedii nie będzie. Ja go od samego poczatku miałem tylko na chwile, ale mnie nie zachwycił i cieszę się że mam co innego.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #188
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Jak będziesz miał wiazary i cały czas myslisz o rąbku to skontroluj aby były idealnie proste - na to dajesz OSB i ja bym dał listwy drewniane w miejscu przybicia rąbka a na reszcie makaron - to powinno dać finalnie perfekcyjny dach i czasowo rewelacja. To jest mój wymysł wiec skonsultuj jeszcze to najlepiej u Andrzeja Wilhelmi

    Ja niestety swojego czasu nie wiedziałem ze jest coś takiego jak elektryczny strug i teraz musze wszytko prostowac łatami a to czas i bezsensowny wydatek - z 1,5 tygodnia.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Jak będziesz miał wiazary i cały czas myslisz o rąbku to skontroluj aby były idealnie proste - na to dajesz OSB i ja bym dał listwy drewniane w miejscu przybicia rąbka a na reszcie makaron - to powinno dać finalnie perfekcyjny dach i czasowo rewelacja. To jest mój wymysł wiec skonsultuj jeszcze to najlepiej u Andrzeja Wilhelmi

    Ja niestety swojego czasu nie wiedziałem ze jest coś takiego jak elektryczny strug i teraz musze wszytko prostowac łatami a to czas i bezsensowny wydatek - z 1,5 tygodnia.
    Mój projekt wiązarów przewiduje grubość tarcicy 45mm. Tak samo wyglądały oferty na wiązary prefabrykowane. Jednak jak pojechałem zamówić drewno do gościa , ktorego poleciły mi trzy osoby, to powiedział że z takich zapałek to on w życiu by dach nie zrobił. Pierwotnie planowałem blachę na rąbek, ale po przeczytaniu na forum, że lubi falować i nie wygląda estetycznie zminiłem plany i chciałem dachówkę cementową lub ceramiczną. Generalnie po rozmowie z fachowcem trochę mnie naszły wątpliwości. Wracam chyba do koncepcji blachy... :S

    Przeczytałem instrukcje montażu blachy na rąbek wszystkich producentów jakich znalazłem. Płyty czy deskowania nie chciałbym robić ze względu na koszty. Zdecydowałem się dać jednak bardzo gęsto łaty - co 20cm. Doinwestowałem jeszcze i zamówiłem tarcicę 60mm. Może ten fachman to przedstawiciel starej szkoły i ma awers do nowych technologii, obliczeń wykonanych przez komputer etc... A może jednak ma trochę racji. Grubszy przekrój nie zawadzi. Majątek to też nie jest i dużo więcej zaoszczędzone na robociźnie.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #190
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    ja widziałem 2 zrobione dobrze nie pofalowane dachy i z 15 "pogniecionych". Tak ze można .

    Jak chcesz w ten sposób to kup łaty z drewna "zimowego" bo wtedy nie są tak napite wodą i nie bedzie tak pracowac. Ja tez robię łaty co 20 cm. Notabene usłyszałem taka opinie w hurtowni że blache trzeba robic koniecznie w wyższych temperaturach bo wtedy blacha jest "rozspreżona" - nie wiem jak do tego się ustosunkować... Jakaś instrukcja była lepsza od blach pruszyński ?

    no ale w tym momencie i tak musisz dać membrane - bierzesz to pod uwage ?

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    ...

    Jak chcesz w ten sposób to kup łaty z drewna "zimowego" bo wtedy nie są tak napite wodą i nie bedzie tak pracowac.... Jakaś instrukcja była lepsza od blach pruszyński ?

    no ale w tym momencie i tak musisz dać membrane - bierzesz to pod uwage ?
    Drewno ma przyjechać jutro czyli zimowe. O tym też mi powiedział dostawca.

    Instrukcja pruszyńskiego wg mnie najlepsza. Głównie dlatego, że są real fotki, a jak wiadomo zdjęcie warte tysiąca słow

    Tak, liczę membranę. planuję wziąść jakąś tanią, ale dość grubą. Np strotex 135g za 2,15 m2 lub deko droższe Fakro.

    Nie prowadzisz dziennika? Jaki robisz projekt?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #192
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Drewno ma przyjechać jutro czyli zimowe. O tym też mi powiedział dostawca.

    Instrukcja pruszyńskiego wg mnie najlepsza. Głównie dlatego, że są real fotki, a jak wiadomo zdjęcie warte tysiąca słow

    Tak, liczę membranę. planuję wziąść jakąś tanią, ale dość grubą. Np strotex 135g za 2,15 m2 lub deko droższe Fakro.

    Nie prowadzisz dziennika? Jaki robisz projekt?
    niexle mnie rosmieszyłeś. Juz ci pisałem samorobie żebyś pisał u samoroba

    ... w sumie bedziesz musiał jeszcze dac kontrłatę do wentylacji połaci - czyli pojedziesz tradycyjnie...

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Drewno ma przyjechać jutro czyli zimowe. O tym też mi powiedział dostawca.

    Instrukcja pruszyńskiego wg mnie najlepsza. Głównie dlatego, że są real fotki, a jak wiadomo zdjęcie warte tysiąca słow

    Tak, liczę membranę. planuję wziąść jakąś tanią, ale dość grubą. Np strotex 135g za 2,15 m2 lub deko droższe Fakro.

    Nie prowadzisz dziennika? Jaki robisz projekt?
    ja planuje:
    http://www.alphadam.com/alpharexxair.html

    + pełne deskowane - wyjdzie mi jakieś 9kubików calówek po 450zł :-/
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #194
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    to jest tzw makaron i własnie tak drugi raz bym zrobił i w miejsca przybicia deski na grubosc makaronu.

    Oczywiscie te porównianie 2 dachów jest z duża doza marketingu

  15. #195

    Domyślnie

    Juz ci pisałem samorobie żebyś pisał u samoroba
    Nie wiem o co chodzi...

    Obsadziłem 2 z 8 nadproży. Użyłem nadproży ceramicznych wienerberger po 18zł z LM.
    Takich:

    Fotka z wczoraj:


    Fotki z dzisiaj



    Muszę przyznać, że z działówkami schodzi się dłużej niż przypuszczałem. Bloczków mam prawie 2 tysiące. Jest spor narożników, połączeń ścian itd. Na nadprożach będzie jeszcze trzeba ułożyć warstwe na zwykłej zaprawie. To wszystko jest czasochłonne. Sciany zwenętrzne wymurowałem w ok 6 dni jeśli dobrze pamiętam, a działowe to już drugi tydzień leci i jeszcze nie skończyłem.

    Tu kolejny pomocnik samoroba zbudowany ze taniego statywu do aparatu, 4 lap led 8w 12v napędzanych akumulatorem z rozbitego auta:
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #196

    Domyślnie

    Dzisiaj dostawa tarcicy:


    Najtańszą ofertę na wiązary prefabrykowane miałem na 12,5tyś z montażem. Powierzchnia dachu to około 150m2. Zobaczymy po całościowym podsumowaniu ile taniej wychodzi zrobienie wiązarów na budowie.

    Trochę info o kontrukcji dachu - projekt przewiduje 16 wiązarów. Wymiary i łączenia płytek perforowanych widać tu:



    Zamówiłem drewno na 17 wiązarów, żeby miec materiał na cały jeden wiązar w zapasie. Odstępstwo na jakie sobie pozwoliłem to dolny pas wiązarów będzie pojedyńczy element - nie będzie się łączył z 3 jak w projekcie.

    Zamówiłem też deski doczołowe i na obróbkę pod rynną. Fachowiec powiedział, że nie mając okapu powinienem obrobić styro deskami i na nie dać papę, aby obok i pod rynną było śzczelnie i nie zaciekało pod izolację.
    Dodatkowo:
    murłata
    8x12x452 - 6szt
    kontrłaty
    3x5 - 200mb
    łaty co 20cm
    4x5 - 800mb

    Tarcica nie suszona, impregnowana ciśnieniowo za 770zł/m3. Za całość zapłąciłem 6240pln.
    Do tego łączniki ciesielskie:
    25kg - gwoździe anchor 4x40 - 225 zł
    64x KP1 - 94,72 zł
    32x PP4 (2pak) - łącznie 64szt - 54,4 zł
    288x PP9 - 509,76 zł
    96x PP12 - 229,44 zł
    64x PP24 - 553,6 zł

    Razem: 1666,92 zł - 3% rabatu = 1617 zł brutto
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #197
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Fajnie biało masz na chacie z działówkami idzie wolniej bo mniejsze bloczki i więcej dłubaniny. Zmierz wysokość nadproży 3x, bo teraz to pikuś je podnieść albo obniżyć. Zrób otwór od gotowej podłogi na 210 cm, dla zdecydowanej większości drzwi to dobry wymiar.
    Fajnie że chcesz robić wiązary sam, ale tak teraz zimą może byc ciężko, jak je będziesz wrzucał na górę? dźwigiem? Po rozmowach z paroma wykoanwcami zazwyczaj firmy za montaż takiego dachu biorą 4-5k w tym dźwig. Powiem Ci że i tak miałeś dobrą cenę na te wiązary i ja bym je brał, do końca roku już być pewnie przykrył cały dach. Tak czy siak fajnie że robisz sam, będzie porównanie bo ja na garaż też chciałem robić sam.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #198

    Domyślnie

    Bez prądu taka lqmpa to swietna rzecz. Ja kam lample led 30W, taki halogen ale padla w nim kiedyś przetwornica/ zasilacz s 230V wiec ją przerobiłem na napiecie od 7 do 31V mam stare akucodclaptopa, ups'a oraz rowniez lion od kosiarki samojezdnej 25V 7ah jest trochę stary wiec max 4h działa na jim lampa ale to i tak super jak wszystko za free.

    Bardzo podoba mi sie eoewacja domkucw tle, strzelibys dla mnie jakąś fotke z zoomem? Zonie tez sie ta kolorystyka podoba wiec fotka by sie przydala.


    A co do dzialówek, nie jest po prostu ciężej ich robic? Niekiedy z samym ssnurkiem wiecej roboty jest

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Fajnie biało masz na chacie z działówkami idzie wolniej bo mniejsze bloczki i więcej dłubaniny. Zmierz wysokość nadproży 3x, bo teraz to pikuś je podnieść albo obniżyć. Zrób otwór od gotowej podłogi na 210 cm, dla zdecydowanej większości drzwi to dobry wymiar.
    Fajnie że chcesz robić wiązary sam, ale tak teraz zimą może byc ciężko, jak je będziesz wrzucał na górę? dźwigiem? Po rozmowach z paroma wykoanwcami zazwyczaj firmy za montaż takiego dachu biorą 4-5k w tym dźwig. Powiem Ci że i tak miałeś dobrą cenę na te wiązary i ja bym je brał, do końca roku już być pewnie przykrył cały dach. Tak czy siak fajnie że robisz sam, będzie porównanie bo ja na garaż też chciałem robić sam.
    Nadproża zacząłem robić 210 od obecnej posadzki, czyli wyjdzie jakieś 208 od podłogi na gotowo. Dobrze?

    Nawet gdyby teraz firma zamontowałaby prefabrykowane wiązary to teraz nikt nie przyszedłby robić pokrycia do końca roku bym dachu nie miał. No teraz już decyzje zapadły takie, a nie inne. Jak pogoda pozwoli to będę robił wiązary w tym roku. Jak nie to na wiosne. Montaż dźwigiem. No chyba, że wymyśle jakiś magiczny sposób na wciąganie na bloczkach lub wyciągu - do tego przydatne byłyby szczyty.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Nadproża zacząłem robić 210 od obecnej posadzki, czyli wyjdzie jakieś 208 od podłogi na gotowo. Dobrze?

    Nawet gdyby teraz firma zamontowałaby prefabrykowane wiązary to teraz nikt nie przyszedłby robić pokrycia do końca roku bym dachu nie miał. No teraz już decyzje zapadły takie, a nie inne. Jak pogoda pozwoli to będę robił wiązary w tym roku. Jak nie to na wiosne. Montaż dźwigiem. No chyba, że wymyśle jakiś magiczny sposób na wciąganie na bloczkach lub wyciągu - do tego przydatne byłyby szczyty.
    208 to minimum, np moje drzwi mają 207cm, więc 208, które akurat też mam to min na 1cm pianki. Dlatego pisałem o 210cm, zawsze można wkleić regips żeby zaoszczędzić na piance drzwi i tak się trzymają głównie na pionowych częściach ościeżnicy, ale fajnie by było aby góra też była dobrze zrobiona. Teraz jak masz 208 to już nie zrobisz zadnych lepszych/bardziej wymyslnych drzwi. Jeżeli celujesz w standardowe to jest ok.
    Jak nie masz szczytów to łatwiej się będzie montować. Jaką masz wilgotność tego drewna? Bo normalne wiązary z 18% wilgotności w takim wymiarze nie są ciężkie i w 3-4 osoby spokojnie można je wtachać na taki dom jak Twój.

    EDIT: przypomniało mi się że wziąłeś drewno 6cm więc już tak lekko nie będzie
    BTW: nie dało by rade zrobić jakiegoś rusztowania np na jednym końcu domu i zbijać wiązary już na wieńcu? potem tylko transport na miejsce i postawienie do pionu, tak jeden po drugim i pewnie byś ogarnąl temat, zawsze łatwie wciągać mniejsze kawałki i je zbijać na górze niż cały wiązar no i odpada koszt dźwigu. Pomyśl może akurat.
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 28-11-2016 o 21:47
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 10 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony