dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 60
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1194
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Idziesz jak burza

  2. #102

    Domyślnie


    Pogoda pod psem. Pada coraz mocniej. Jak dzisiaj kończyłem byłem prawie cały przemoczony :/

    Północno-zachodnia ściana, ta bez okien ma 10 warstw. 11sta będzie już wraz z nadprożami, które będą zalewane razem z wieńcem. Mam nadzieję w weekend skończyć mury i będę przymierzał się do szalowania. Szalować chcę z płyty OSB lub MFP, które później wykorzystam na podłogę strychu.

    Ktoś podpowie jak gęsto i jakimi prętami wzmacniać szalunek?
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 20-10-2016 o 19:19
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Z czego okna planujesz, bo z pcv to tarasowe chyba tylko 90tki....., przynajmniej jak u mnie murowali to zwężałem bo mój producent nie robił szerszych.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ktoś podpowie jak gęsto i jakimi prętami wzmacniać szalunek?
    Ja skręcałem 8-kami, jak gesto to zależy jak grube (sztywne) płyty użyjesz, dodatkowo dokup sobie peszel - taki jak do kabli elektrycznych aby później bez problemu powyciągać gwinty.

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Ja skręcałem 8-kami, jak gesto to zależy jak grube (sztywne) płyty użyjesz, dodatkowo dokup sobie peszel - taki jak do kabli elektrycznych aby później bez problemu powyciągać gwinty.
    8-ki są spoko, ale fi6 też wystarczą i tańsze, dasz podkładkę pod nakrętke to tego nie rozerwie. Ja dawałem płyty 18mm i pret wychodził co jakieś 50cm. Musisz to robić na wyczucie. Peszle obowiązkowo. Tanio i szybko możesz to zrobić kupując najtańszego pexa jakiego znajdziesz bo jak kupisz jakiś tani i wąski peszel to potem po zawibrowaniu betonu może go lekko poturbować i sie ciężko prety wyciąga. Pewnie z podłogówki Ci coś zostało to wykorzystaj.
    Pamiętaj o wzmocnieniu narożników, wewnętrzne to spoko bo tam dochodzi płyta do płyty i łatwo jest zrobić, a na zewnetrzne mozesz dać prety pod katem 45*, gdzies to pokazywałem u mnie w dzienniku. Trzyma elegancko.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja skręcałem drutem szalunki.
    Podwójnie przez obie strony i w środku skręcone prętem do odpowiedniego naciągu.
    Taniej i można te druty tam zostawić.

  7. #107

    Domyślnie

    Jak wcześniej wysłałem wstępne zapytania o okna z projektu, to tylko jedna miała zastrzeżenia. Inni nie widzieli problemu z okami 2350x1000.

    Szlunki zrobię jak Sebcio - obejrzałem tą część dziennika po raz kolejny na dole szpilki w peszlu, a na górze alupex.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    duuuuuuude, ale masz tempo bardzo zazdroszczę murowania na piankę. Jakbym miał więcej czasu to pewnie bym się skusił

  9. #109

    Domyślnie

    Pianka to właśnie dla tych co nie mają dużo czasu.

    Zastanowiła mnie jedna rzecz w kwestii tej pianki. Jak wspomnialem w karcie produktu przeczytałem, żeby zwilżać powierzchnie wodą. Jednak ani na puszcze o tym nie wspominają, ani na filmach reklamowych na yt tego nie robią. Napisałem do Seleny w tej sprawie.

    Przedstawiciel odpowiedział, że zwilżenie pomaga, bo dodatkowo odpyla i poprawia kontakt. Zaznaczył jednak, że wilgotna to nie mokra czyli po dotknięciu dłonią, dłoń ma pozostać sucha.

    Jutro planuję kupić płyty i zacząć szalować.
    Z rozpędu zapomniałem o nadprożu w miejscu opcjonalnych drzwi do opcjonalnego garażu. W przyszłości będzie można zwyczajnie wyciąć otwór w ścianie. Będę musiał to dorobić. Inna sprawa to dopiero teraz zauważyłem, że w projekcie mam drzwi frontowe w rozmiarze 2350x1000. Chyba jednak zrobię uniwersalny rozmiar ze względu na koszt przyszłych drzwi.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Inna sprawa to dopiero teraz zauważyłem, że w projekcie mam drzwi frontowe w rozmiarze 2350x1000. Chyba jednak zrobię uniwersalny rozmiar ze względu na koszt przyszłych drzwi.
    Jeśli nie zależy Ci jakoś specjalnie na stylistyce, to polecam taki zabieg. Tak wysokie drzwi to co najmniej 10 tys. zł. (przynajmniej jak wyceniałem swoje) Wysokość robi cenę...

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    inna sprawa to dopiero teraz zauważyłem, że w projekcie mam drzwi frontowe w rozmiarze 2350x1000.
    .

    Zrób na szerokość 1020 mm. Chyba Sebcio coś pisał o tym.

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    W jakichś filmach reklamowych, czy to Atlasa czy dryfixa, na pewno zwilżali powierzchnię bloczków za pomocą szerokiego pędzla.

    Robiłeś analizę finansową materiałów pianka vs zaprawa? Już pomijając czas, wygodę, prąd, wodę, brud...

  13. #113

    Domyślnie

    1. Tak. W projekcie mam zaznaczone że wymiar otowru ma być większy o 2cm z każdej strony. Jak oglądam katalogi producentów drzwi zewn to otwór na wysokość ma mieć 2060-2100. Można też nad drzwiami o uniwersalnej wysokości zastosować naświetle czyli przeszklenie. Kosztuje 300-800zł.

    2. Tak. Liczyłem różnicę kosztów piany vs zaprawy cienkowarstwowej. Wychodziło minimalnie korzystniej na pianie. Do tego cała reszta korzyści takich jak szybkość, brak konieczności czyszczenia narzedzi i sprzątania, dzwigania etc. Co ciekawe na razie zużyłem mniej piany niż wyliczył kalkulator online.
    Na poczatku gotowałem wodę w czajniku, dolewałem zimnej i puszkę trzymałem w ciepłej wodzie. Później mi się znudziło. Muruję w temperaturach ok 8 stopni i zużyłem 8 puszek na ok 14 palet bloczków. No i pianę kładę też na spoiny pinowe. Fakt, że raczej cienkie warkocze, bo to niby tylko dla szczelności.
    Bloczki na początku polewałem wodą pod ciśnieniem z węża, ale poźniej jak już padało to odpuściłem.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 26-10-2016 o 21:00
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A co skłoniło Cię do BK? Miałeś narzucone w projekcie? Widzę, że świetnie się tym muruje, a przy piance to już bomba. Masz zamiar to jakoś zabezpieczać na zimę? Gdzieś słyszałem, że mokry BK może kruszeć w ujemnych temperaturach, więc lepiej żeby był tak suchy jak to tylko możliwe.

    Jeszcze niedawno bardzo napalałem się na piankę, ale wszyscy naokoło mnie od tego odciągają. Główny argument, że "nikt tak nie robi" i że na pewno "coś spier..le" poza tym jak zapytałem KierBuda o dryfix, to usłyszałem, że w okolicy nie ma ekipy, która by miała nawet blade pojęcie o tym. Przynajmniej on o takiej nie słyszał. Tak sobie po cichu kombinowałem, że jak ok 40km ode mnie jest zakład produkcyjny Weinbergera to pewnie i szkolą tam, o ile kupi się u nich całe ściany...

    Jakie Ty sam miałeś pojęcie / doświadczenie z budowlanką? Uczestniczyłeś w jakiejś budowie u brata/szwagra/ciotki? Czy wszystko się uczysz na bieżąco? I co z KierBudem? Masz z nim kontakt na bieżąco i konsultujesz "prawie wszystko", czy sporadycznie i sam podejmujesz decyzje?

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    A co skłoniło Cię do BK? Miałeś narzucone w projekcie? Widzę, że świetnie się tym muruje, a przy piance to już bomba. Masz zamiar to jakoś zabezpieczać na zimę? Gdzieś słyszałem, że mokry BK może kruszeć w ujemnych temperaturach, więc lepiej żeby był tak suchy jak to tylko możliwe.

    Jeszcze niedawno bardzo napalałem się na piankę, ale wszyscy naokoło mnie od tego odciągają. Główny argument, że "nikt tak nie robi" i że na pewno "coś spier..le" poza tym jak zapytałem KierBuda o dryfix, to usłyszałem, że w okolicy nie ma ekipy, która by miała nawet blade pojęcie o tym. Przynajmniej on o takiej nie słyszał. Tak sobie po cichu kombinowałem, że jak ok 40km ode mnie jest zakład produkcyjny Weinbergera to pewnie i szkolą tam, o ile kupi się u nich całe ściany...

    Jakie Ty sam miałeś pojęcie / doświadczenie z budowlanką? Uczestniczyłeś w jakiejś budowie u brata/szwagra/ciotki? Czy wszystko się uczysz na bieżąco? I co z KierBudem? Masz z nim kontakt na bieżąco i konsultujesz "prawie wszystko", czy sporadycznie i sam podejmujesz decyzje?
    z tym pękaniem BK w mrozie to mit, ja miałem całe mokre ściany podczas mrozów i nic.
    Kiedys jak kupowałeś te szlifowane bloczki od wienerbergera to w ogóle dawali pianke gratis i przyjezdzał gościu na szkolenie ekipy budowlanej - ale to było dawno temu promocyjnie i raczej już tak nie robią. Ja nie wiem co to za filozifia ? Przecież takie murowanie jest banalne. Doświadczenie jakie jest do tego wymagane to obejrzenie jednego filmiku na youtubie
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #116

    Domyślnie

    Nie mam absoltunie żadnego doświadczenia w budowlance. Wcześniej postawiłem szkieletowy domek letniskowy czyli bez murarki.
    Cała moje wiedza pochodzi z netu. Głównie z forum i z dzienników Sebcia, Przemka Kardasia, artixa Aikiego, gorbaga itd.

    Apropos Sebcia - dzieki za tip z rusztowaniem na kółkach. Zbawienie dla samoroba pracujcego solo. Pracuję na wysokości, jak skończę to łapię za mur i przeciągam się razem z rusztowaniem kawałek dalej itd. Plusem jest tu fakt, że nie mam ścian nośnych w srodku i mam węższe rusztowanie bo kupiłem połówki.

    Skończyłem poziomowanie i mocowanie płyt na zewnątrz szalunku i wrzuciłem na górę większość związanego wcześniej zbrojenia. Jutro mam nadzieję skończyć i w sobotę czy w poniedziałek mógłbym zalewać, ale zapomniałem zamówić kotwy do wiązarów. Albo przełożę zalewanie albo zaleję szpilki i zrobię murłatę.
    Ostatnio edytowane przez Daniellos_ ; 27-10-2016 o 18:23
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  17. #117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Z murlata lepiej strop się ociepla.

  18. #118

    Domyślnie

    Postanowione - będzie murłata. Tak jak wspomnial aiki będzie lepiej pod względem ocieplenia, bo planując rynny ukryte w elewacji byłoby tam niewiele miejsca na izolację. Murłata tu sporo pomoże.

    Wieniec zaszalowany. Mam nadzieję, że wytrzyma. Zostało obsadzić szpilki do mocowania murlaty i zalewać. Beton zamówiony jutro na 11:00! Jutro też wrzucę fotki. Do zo...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Powodzenia jutro!

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czekamy na relację. Powodzenia! Fajnie jakby kierbud jeszcze obejrzał szalunki
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Strona 6 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony